12 príspevkov

Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta: Uganda

Uganda - skúsenosti a instantné zážitky priamo z miesta.

Turistické tipy a zážitky - Uganda

Najlepšie safari v Ugande, čo treba vidieť

29

22:28

apr

2021

Uganda Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Ak navštívite Afriku viackrát a budete porovnávať safari, prírodu a krajiny, tak je isté, že Ugandu budete mať vždy v top 3.…

Voľby v Ugande - Uganda dnes volí bez internetu - Yoweri Museweni

14

13:36

jan

2021

Uganda Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Dnes prebiehajú v Ugande prezidentské voľby, v ktorých kandiduje aktuálny prezident Yoweri Museweni (76) a opozičný kandidát…

You wanna rolex, madam? - streetfood v Ugande

15

23:31

sep

2019

Uganda Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Na tejto ceste sme už vyskúšali takmer všetko. Od rôznych variácií čerstvých rýb, ulovených takmer pred na…

Kmeň Karamajong, Uganda

01

02:10

mar

2019

Uganda Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Karamojong alebo Karimojong je nilotická etnická skupina. Živia sa hlavne chovom dobytka a drobným poľnohospodárstvom. Žijú hlavne na…

Idi Amin - najstrašnejší diktátor

13

09:45

jún

2018

Uganda Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Jeden z filmov, ktorý ak sa zaujímate o Afriku, musíte vidieť je Posledný Škótsky kráľ o diktátorovi Idi Aminovi.…

Gorily v Ugande - Bwindi forest national park - tipy a triky

09

05:25

júl

2014

Uganda Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Legendárne horské gorily môžete pozorovať v troch krajinách: Rwanda, Uganda, Kongo. Keď porovnávame dostupnosť a náročnosť…

Cesta východnou Afrikou - zážitky

13

17:26

aug

2012

Burundi Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta Keňa Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta Uganda Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta Zanzibar Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Sedím si s vyloženými nohami, kúšu ma komáre a hreje ma pocit, že mi v batohu dozrieva jack fruit a zrelý bude akurát…

Prekrasna a bezpecna Afrika

25

13:55

feb

2012

Uganda Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Afrika - preco ma v nasich koncinach tak zle meno? Preco ked niekto povie ze ide na cierny kontinent ma predstavu ze je tu len chudoba, par blaznov s kalasnikovom,…

Burundi – Rwanda – Kongo – Uganda

21

10:25

nov

2011

Uganda Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Opäť máme v BUBO novú cestu. Po stopach slavnych cestovatelov, po stopach pramena Nilu. Dlho sme ju pripravovali, prvých klientov sme sem…

Jinja a Prameň Nílu

19

10:55

nov

2011

Uganda Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Vyzeram ako idi Amin, {prezident Ugandy 71-79} mam napuchnute lave oko a skoro nevidim, ale mam super naladu. Vsetci sme sa teraz na obed stretli na terase izby cislo 1…

Kanál Kazinga, 200 hrochov a výhľad na Ruwenzori

17

16:36

nov

2011

Uganda Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Ked som teraz za 2 hodiny nevidel 200 hrochov tak ani jedneho. Je to moj rekord. Plavba po kanale Kazinga je svetovym unikatom. uzasnym zazitkom, ktory zasiahne aj…

Edwardove jazero, Perla Afriky a luxusná lodge v Ugande

17

11:49

nov

2011

Uganda Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Sedim na terase svojej izby v Mwaya lodge, popijam gin tonic a dole podo mnou, tam kde vyteka z Edwardovho jazera prirodny kanal Kazinga sa deju veci. 60 byvolov, ktore…

Predaj sa začína o

- dní - hod -min -sek