Kam cestovať do Barmy?

Cesta do krajiny, ktorá je zaručene iná než všetko, čo ste doteraz videli. Muži tu nosia sukne, ženy fajčia tučné cigary a v jej srdci sa skrýva zrejme najkrajšia pamiatka našej planéty – Bagan. Barma/Mjanmarsko sa rýchlo mení. Nenechajte si ju ujsť!

Cestu odporúčame začať v Rangúne, v britskom koloniálnom meste s pokladom Ázie - pagodou Švedagon, na ktorej je údajne viac zlata než vo všetkých britských bankách spolu. V najšarmantnejšom hlavnom meste Ázie zažijete aj úroveň a luxus, napríklad na káve v koloniálnom hoteli Strand.

Najkrajšie pamiatky (nielen) Ázie ukrýva historický Bagan. Pred 1000 rokmi mal milión obyvateľov. Po jeho kolapse zostali na ploche veľkej ako Bratislava ruiny chrámov veľkých ako parížsky Notre Dame. Zažite ich naplno a pochopíte súvislosti.

K exotickej dovolenke patrí aj oddych - ponúka ho jazero Inle. Na člnkoch navštívime tradičné chrámy a spoznáme aj život dlhokrkých žien.

Road to Mandalay - slávna kniha od Kiplinga a pieseň od Robbieho Williamsa. Niekdajšie centrum barmskej opozície a kultúrne srdce krajiny.

Spojte si váš zájazd s návštevou Laosu a Kambodže. Vyberte si z ponuky aktívnych dovoleniek do Mjanmarska a zažite s BUBO viac. 

Prvýkrát som bol v Barme s BUBO pred 20 rokmi. Získal som pocit, že tam je všetko inak. Aj po ďalších troch návštevách mi ten pocit zostal. Neuveriteľné.

Martin Barto

Klient

Martin Barto

TA3
Barma za 8 minút

Informácie o Barme z prvej ruky. Ľuboš Fellner vám pomôže vybrať najlepší zájazd pre vás.

Najpopulárnejšie zájazdy

Poznávací zájazd, dovolenka - Barma - krajina zlata a buddhizmu

Barma - krajina zlata a buddhizmu

Rangún, jazero Inle, Bagan, Mandalay. To najlepšie z úžasnej Barmy so skúseným sprievodcom a množstvom know-how.

Poznávací zájazd, dovolenka - Najkrajšie pamiatky sveta

Najkrajšie pamiatky sveta

Mnohí tvrdia, že najkrajšou pamiatkou sveta je Angkor Wat. Pre Ľuboša Fellnera, ktorý tento rodinný zájazd pripravil sú to chrámy v Bagane. No neprekvapí konkrétne vás tajný šperk Laosu – Luang Prabang?

Poznávací zájazd, dovolenka - S deťmi k najkrajším pamiatkam

S deťmi k najkrajším pamiatkam

So svojimi deťmi zažijeme nebývalé dobrodružstvo. Táto cesta je úžasným spojením toho najlepšieho s pohodlím preletov ponad náročné úseky. Bezpečnosť a vysoká kvalita!

Poradíme vám

K

Ázia  

Mjanmarsko, Laos, Kambodža


náročnosť

14 dní

Trvanie

3020
F

Ázia  

Mjanmarsko, Laos, Kambodža


náročnosť

14 dní

Trvanie

2820
K

Ázia  

Mjanmarsko


náročnosť

15 dní

Trvanie

3090

Ulovte viac zážitkov

Veslovanie nohami

V Barme je všetko iné a všetko pôsobivé. Ženy tu fajčia tučné cigary, muži chodia v sukniach a na jazere Inle sa vesluje nohami.

Zvyky, ktoré inde už vymreli

Takto prebieha lov rýb v dedinke Indein, pri jazere Inle aj v 21. storočí. Na našej ceste pôjdeme vždy ďalej.

Nikde nikto, iba vy.

Bagan pozorovaný z vrchu privátnej pagody. Nikde nikto, iba vy a osemstoročné chrámy naokolo. Prekrásne!

Na koníkoch Baganom

Zrejme najkrajšia pamiatka našej planéty, stovky tisíc rokov starých pagod na ploche veľkej ako Bratislavy. A vy. A konské drožky. Romantika.

BUBO Covid garancia v cene

Preplatíme vám test aj domácu karanténu