Belgicko - krajina čokolády a piva

Belgicko - krajina čokolády a piva

A

Alexandra Tinková

Kráľovstvo, učupené medzi gigantmi Francúzskom a Nemeckom, susediace s Holandskom a Luxemburskom, nasalo do seba historicky to najzaujímavejšie od svojich susedov.

Belgicko - krajina, ktorá tvorí príjemný kultúrny a jazykový most medzi germánskou a románskou Európou. Kráľovstvo, učupené medzi gigantmi Francúzskom a Nemeckom, susediace s Holandskom a Luxemburskom, nasalo do seba historicky to najzaujímavejšie od svojich susedov. Je rozdelené nielen pomyselne, ale aj geograficky. V severnom Flámsku sa dohovoríte odnožou holandčiny, južné Valónsko je frankofónne, no využijete tu aj nemčinu.

Belgicko možno neleží na hlavných turistických trasách, no to mu na pôvabe neuberá. Okrem toho, že je krajinou skvelej čokolády, dobrého pivka, Jacquesa Brela a Jeana Clauda van Dammeho, nájdete tu krásnu krajinu na pobreží s poldrami i hornatejšiu časť v Ardenách. Naše BUBO potulky smerujú do dvoch klenotov tejto husto zaľudnenej zeme: Hlavného mesta EÚ, kozmopolitného aj romantického Bruselu, a očarujúceho Bruggy – starobylého drahokamu na severnom pobreží.

Brusel je vznešeným sídlom Európskej komisie, príjemným mestom na potulky s krásnou architektúrou, množstvom kultúry a prívetivými službami. Určite neobídete jedno z najkrajších námestí krajiny Grand Palace s úchvatnou radnicou Hotel de Ville. Brusel si zamilujete prechádzkami popod vznešené nákupné pasáže Sv. Huberta, pohľadom na Kráľovský zámok, čudesno-krásne Atomium, ochutnávkou waflí, či poctivých hranolčekov. Nezabudnite sa pred odchodom pozdraviť s najstarším obyvateľom Bruselu – cikajúcim chlapcom Manneken Pis...

Keď vám niekto povie, že Bruggy sú najkrajšie mesto Európy, nehádajte sa, choďte sa presvedčiť... Čarovné mesto, popretkávané množstvo kanálov na rieke Reie vás dostanú svojím historickým centrom, ktoré sa nemenilo po celé stáročia. Dýchne tu na vás magický stredoveký ráz, z jeho uličiek sa vám nebude chcieť vymotať. Navštívte Rybí trh, obdivujte nádherné katedrály, či zablúďte k Jazierku lásky, kde sa vám Bruggy aj Belgicko definitívne dostanú do srdca...

Posledná úprava článku | Prečítané: 519x

SERIÁL BLOGOV O COVID-19

Blogov

Odporúčame tieto zájazdy

K

Európa  

Lichtenštajnsko, Rakúsko, Švajčiarsko, Nemecko, Francúzsko

01.05. → 09.05. +4 termíny

náročnosť

9 dní

Trvanie

1450
K

Európa  

Francúzsko


náročnosť

8 dní

Trvanie

2050
K

Európa  

Belgicko, Veľká Británia, Francúzsko


náročnosť

8 dní

Trvanie

1950
K

Európa  

Veľká Británia, Francúzsko


náročnosť

6 dní

Trvanie

1850

BUBO Covid garancia v cene

Preplatíme vám test aj domácu karanténu