Od pólu k pólu – vyberte si svoju dovolenku

Od pólu k pólu – vyberte si svoju dovolenku

Leto sa končí a práve vtedy prichádza čas vybrať si najlepšiu dovolenku v teplej exotike. BUBO vás prevedie po všetkých krajinách sveta od pólu k pólu s najlepšími a najskúsenejšími sprievodcami. Ako si vybrať dovolenku počas jesene, zimy či celého nasledujúceho roka podľa vlastných predstáv?

Zanzibar Počasie

slabý dážď

slabý dážď

28°C

Predpoveď 26.Sep

Východ slnka 06:10

Západ slnka 18:17

Dážď 2.62mm

S BUBO máte na výber zo stoviek garantovaných termínov odchodov zájazdov do exotiky aj najkrajšej Európy. Zažite teplé dni na krásnych plážach v novembri, urobte najlepšie nákupy v predvianočnom New Yorku, obdivujte najkrajšie pamiatky sveta v dokonalom počasí a už teraz si naplánujte Silvester či cestovateľský rok 2023. Hranice väčšiny štátov sú otvorené, a to pre všetkých vrátane nezaočkovaných. Máme pre vás tipy na dokonalú exotickú dovolenku v teple. Pozrite si ich a usúďte, ktorá dovolenka by bola pre vás tou najlepšou.

Po stopách DiCapria v Thajsku #

V októbri sa začína hlavná sezóna v Thajsku. Či už si vyberiete najväčší thajský ostrov Phuket alebo región Krabi, ocitnete sa pri najkrajšom mori juhovýchodnej Ázie. Vysoké skaly v tvare dračích zubov vychádzajú priamo z tyrkysového mora. Videli ste film Pláž? Zátoka Maya Bay na súostroví Phi Phi z filmu Leonarda DiCapria je opäť dostupná. BUBO vám k tomu pribalí aktívnu prehliadku Bangkoku, návštevu malajskej metropoly Kuala Lumpur a luxus a skvelé nákupy v neuveriteľnom Singapure. Dovolenka v Thajsku sa oplatí.

Exotika na Zanzibare a africké safari #

Pokiaľ si dovolenku spájate s morom a luxusnými hotelmi v exotike, vyberte si Zanzibar. Ostrov na východnom pobreží Tanzánie je rodiskom geniálneho Freddieho Mercuryho a ohúri vás bielym pieskom, priezračnou vodou aj vysoko sa týčiacimi palmami. K tomu skutočne špičkové ubytovanie a výborná kuchyňa. Pridajte si k tomu safari v národných parkoch Ngoro Ngoro či Serengeti v Tanzánii alebo v kenskom parku Masai Mara a, ak ste aktívny typ, prijmite naše pozvanie na výstup na Kilimandžáro. Pozrite si ponuku. Dovolenka na Zanzibare je veľký hit.

Hľadáte tie najkvalitnejšie rady na cesty, cestovateľské príbehy a informácie zo všetkých krajín našej planéty? Čítajte naše BUBO blogy a možno aj vďaka nim si vyberiete svoju dovolenku. Píšu ich sprievodcovia a skúsení cestovatelia, všetky rady sú tak z prvej ruky. Niekoho oslovia tipy na prehliadku Buenos Aires, iného na víkend s deťmi vo Viedni či najkrajšie pláže talianskeho ostrova Sardínia.

Chudobou (ne)poznačená Kuba #

Ostrov slobody láka už dlhé roky turistov z celého sveta a naďalej si zachováva svoje úžasné fluidum, ktoré sa vám dostane pod kožu. Jasné, treba vyskúšať aj kúpanie na slávnych plážach Varadera, ale Kuba ponúka oveľa viac. Či už vyskúšate veľký okruh a zmapujete ostrov celý alebo si vyberiete jednu z pohodlnejších alternatív, dovolenka na Kube vám zostane v srdci - život a úsmevy na tvárach ľudí nepoznačila ani chudoba, ani režim.

To najlepšie z Vietnamu #

To najlepšie z Vietnamu môžete zažiť už na jednej ceste. Hanoj je jedno z najkrajších ázijských miest, silno ovplyvnený čínskou kultúrou. Možno takto by vyzerali čínske mestá, keby ich nezničila Maova kultúrna revolúcia. Cesta na severe vedie aj do Halong Bay za poznávaním tunajších dračích útesov. Cisárske mesto Hue a rozprávkový Hoi An patria medzi turistické topky. V Saigone sa milióny motoriek predierajú pomedzi francúzske koloniálne stavby, v ktorých sídlia najlepšie svetové značky. Odporúčame skombinovať si dovolenku vo Vietname s návštevou Kambodže. Angkor Wat patrí k najslávnejším a najkrajším stavbám sveta.

Azorské ostrovy ako Havaj Európy #

Za úžasnými ostrovnými zážitkami nemusíte letieť na Havajské ostrovy – poďte s nami na Azorské ostrovy. Hlavný ostrov Sao Miguel určite poznáte. Kaldera sopky, ktorá ponúka jeden z najikonickejších výhľadov na svete, vás na instagrame nemohla minúť. My vám však ponúkneme viac – napríklad kombináciu výstupu na najvyšší vrch Makaronézskych ostrovov skombinovaní s vínom, ktoré chráni UNESCO. Pridáte si k Azorským ostrovom návštevu rodiska Cristiana Ronalda a spoznáte aj Madeiru?

Veľký okruh Mexikom #

Dovolenkári chodia na karibské pláže Cancúnu a myslia si, že spoznali Mexiko. My vám chceme ukázať viac. Veľký okruh vás povedie z hlavného mesta Mexico City s nádhernými pyramídami Aztékov na pláže Tichého oceánu v Acapulcu. Potom krížom cez koloniálnu Oaxacu s pyramídou Monte Alban, k hlavám Olmékov a mayským pyramídam v džungli v Palenque. Na pláže Karibiku prídete už ako znalci. Využite naše skúsenosti. Tento veľký okruh Mexikom sme zdokonaľovali 30 rokov.

Národné parky USA #

Či ste milovník amerického štýlu života alebo máte problém s politikou USA, v národných parkoch západu USA na politiku zabudnete. Jasné, treba vidieť aj bohémsky život San Francisca či kasína Las Vegas, ale potom už smerujeme do prírody, aby nás nadchol Grand Canyon, Monument Valley, Yosemity, kaňon Antelope či národný park Zion. Všetky výjavy, ktoré poznáte z reklám, filmov či najkrajších plagátov, uvidíte na vlastné oči. V malej skupine s top sprievodcami spoznáte národné parky USA. Ak ste skôr milovník miest, osloví vás východ USA. Atmosféra ulíc New Yorku, pláže Miami, historický odkaz Washingtonu či kombinácia s Kanadou a spoznaním Niagarských vodopádov ponúka skvelú dovolenku v USA.

Nádherná Juhoafrická republika #

Zájazdy do Juhoafrickej republiky sa začínajú v najkrajšom meste Afriky. Kapské mesto a jeho Stolová hora. Ochutnáte víno z Groot Constancia a spárujete ho s čokoládou, špičkovú gastronómiu zažijete na Victoria and Albert Waterfront a chladenú Savanu na pláži Boulders Beach.

Slovenskí sprievodcovia vás prevedú v stopách Van Riebecka, ukážu vám faunu a flóru, nadchnú vás Afrikou, ktorú milujú. Safari zažijete v najstaršom národnom parku Kruger. Uvidíte veľkú päťku? Spojte si návštevu Juhoafrickej republiky aj s dvoma štátikmi v Dračích horách. Lesotho a Eswatini sú absolútna exotika. Spoznajte Durban a okúpte sa v Indickom oceáne. Dovolenka, z ktorej sa vrátite osviežení, slobodní duchom s novým pohľadom na čierny kontinent. S istotou predátora rozoznáte impalu od springboka.

Argentína – krajina tanga #

Jedna z najatraktívnejších krajín na svete ponúka exotickú dovolenku od Ohňovej zeme a Patagónie až po slávne vodopády Iguazu. Prirodzenou vstupnou bránou do Argentíny je hlavné mesto nostalgie – Buenos Aires. Na uliciach hrá tango, popíja sa červené víno a po širokých bulvároch svedčiacich o bohatej Argentíne minulosti sa prechádzajú skvele odetí muži a ženy žijúci pre futbal. 

Na juh láka mesto Calafate a najkrajší argentínsky ľadovec Perito Moreno. Obúvame si mačky a vstupujeme do ľadového sveta. Na Ohňovej zemi pri najjužnejšom meste planéty Ushuaia zasa hľadíme na lode smerujúce na Antarktídu. Ďaleko na severe sa stretávajú hranice Argentíny, Brazílie a Paraguaja. Práve tu ležia najkrajšie vodopády planéty Iguazú. Pozrite si ich z argentínskej aj brazílskej strany. Sú dokonalé. Spojte si návštevu Argentíny s mestom bohov Rio de Janeiro. Zažite tú najlepšiu dovolenku v Južnej Amerike.

Nový Zéland – krajina Pána prsteňov #

BUBO má 30 rokov skúseností s cestami na druhý koniec zemegule. Cesta na Nový Zéland je dlhá, šetrite čas a zažite viac! Severný ostrov je domovom najznámejších novozélandských gejzírov. Polostrov Coromandel skrýva nádherné pláže, Rotorua zasa bublajúce bahno a neskutočnú geotermálnu aktivitu. Marlborough Sounds je jednoducho dokonalé a milovníci miest si prídu na svoje v Aucklande a Wellingtone. 

Na juh lákajú sopky národného parku Tongariro. Južný ostrov vás očarí aj ľadovcami Franz Josef a Fox v Južných Alpách, aj najvyššou horou Nového Zélandu Mt. Cook. Fjordy, Milford Sound, Mitre Peak treba jednoducho vidieť. Tiež sú na Južnom ostrove. Dotyky s civilizáciou ponúkajú Christchurch a Queenstown – centrum adrenalínových aktivít. Spojte si návštevu Nového Zélandu s cestou do Austrálie, dovolenkou na Cookovych ostrovoch, Moorea či na Bora Bora. Budete nadšení! Vyberte si zo širokej ponuky aktívnych dovoleniek na Nový Zéland

Vikingská Škandinávia #

Úžasná exotika plná vodopádov či fjordov nemusí byť len letnou dovolenkou. V zime láka do Škandinávie pokoj dlhých nocí a mágia polárnej žiary. Či už si vyberiete Island, Špicbergy alebo nórske Tromsö ďaleko za polárnym kruhom, vstúpite do sveta Snehovej kráľovnej. U nás v BUBO majú Škandináviu pod patronátom vyštudovaní škandinavisti.

Ste aktívna, dobrodružná a športová osoba? Poďte 18. septembra na Open Border Ride 2022 a prejdite na bicykli z Bratislavy do Viedne. BUBO vám všetko zabezpečí.

Viktor Háber

Viktor Háber

Viktor Háber

Zanietený redaktor s vášňou pre aktuálne dianie vo svete, šport a cestovanie. Ako novinár sa dostal na futbalové zápasy do Krakova, Belehradu, Mníchova, Wolverhamptonu či Istanbulu. Viackrát sa zúčastnil aj na Tour de France, kde obdivoval tiež krásy švajčiarskych a francúzskych Álp. Najväčšími snami z detstva, ktoré si už splnil, boli návšteva Barcelony a New Yorku. V jeho zozname nesplnených snov figuruje západ USA, Nový Zéland, celá Južná Amerika a omnoho viac. Jeho najobľúbenejšími kuchyňami sú talianska a grécka. Pre BUBO píše a edituje cestovateľské blogy.


Obľúbený zájazd z BUBO katalógu

Južná Amerika raz za život

Zo zájazdu:

Viktor Háber

Posledná úprava článku | Prečítané: 2070

Mohlo by Vás zaujímať

Vodopády. Ktoré sú tie naj? Prémiový blog

Prémiový blog Vodopády. Ktoré sú tie naj?

Vodopád. Hrmiaca voda, ktorá vás zamočí na stovky metrov. Neuveriteľný zážitok, ktorý sa v anketách našich klientov často dostáva na prvé miesto.…

Ľuboš Fellner 15 min. čítania
Oaxaca – najkrajšie mesto Mexika Oaxaca

Oaxaca Oaxaca – najkrajšie mesto Mexika

Ako si predstavujete Mexiko? Sú to tie farebné domčeky zaliate slnkom, dláždené ulice, kaktusy, agave, nízki chlapí v sombrerách a ženušky vo…

Ľuboš Fellner 28 min. čítania
San Francisco - mesto s dušou slobody San Francisco

San Francisco San Francisco - mesto s dušou slobody

San Francisco - mesto beatnikov a hippies, mesto dobrodruhov a srdce Silicon Valley. Mesto strmých uličiek, farebných viktoriánskych domčekov a…

Veronika Hulíková 16 min. čítania
Boston - najstarší maratón sveta a pitie čaju Boston

Boston Boston - najstarší maratón sveta a pitie čaju

Očaril vás New York, nadchlo vás už San Francisco a USA pre vás nesymbolizuje fastfoodová kultúra, ale liberálny svet americkej inteligencie? Ak…

Marco Polo – najväčší cestovateľ Prémiový blog

Prémiový blog Marco Polo – najväčší cestovateľ

V záverečnom blogu o veľkom cestovateľovi píšem o jeho návrate z Číny späť domov. Išiel opäť úplne inou cestou a bolo to jedno nádherné…

Perito Moreno – najkrajší ľadovec sveta Prémiový blog

Prémiový blog Perito Moreno – najkrajší ľadovec sveta

Keď som po prvý raz videl Perito Moreno, bol som nadšený. Tento ľadovec je mojim prírodným divom sveta, je skutočne prekrásny a krajší než na…

Blogov

Odporúčame tieto zájazdy

Jeseň v New Yorku

Dovolenka Toronto, Niagara, New York, Washington DC
K

Amerika  

Spojené štáty americké (USA), Kanada


náročnosť

9 dní

Trvanie

1936 2765€
K

Ázia   Amerika  

Oceánia, Spojené štáty americké (USA), Japonsko


náročnosť

17 dní

Trvanie

5550

Jeseň vo Vietname a v Kambodži

Dovolenka Vietnam, Kambodža
K

Ázia  

Vietnam, Kambodža


náročnosť

16 dní

Trvanie

3745
K

Amerika  

Karibik, Mexiko


náročnosť

16 dní

Trvanie

3210

Získajte prístup
k exkluzívnym ponukám
a informáciám.