Vakkaru Resort

Vakkaru Resort

Luxusný 5* rezort Vakkaru patrí medzi najnovšie maldivské rezorty, ktoré svoje brány do raja otvoril len na konci roku 2017. Nespravil to preto, aby ste mohli prežiť obyčajnú maldivskú dovolenku, ale preto, aby ukázal, že sa dá vsadiť na autentické zážitky, dokonalý servis, luxusné prostredie, no stále s osobným prístupom. Vakkaru spraví všetko preto, aby ste si odtiaľto odniesli pocit skutočnej maldivskej atmosféry, tropickej dovolenky v nádherne krištáľovo čistom oceáne a ako čerešničku na torte oceníte TOP služby luxusného rezort na atole Baa v oblasti chránenou UNESCOM.

Kde sa nachádza rezort Vakkaru? #

Vyhľadávaný 5* rezort Vakkaru nájdete severne od hlavného mesta Malé, v severnejšom atole Baa, ktorý patrí medzi vzácne oblasti v Indickom oceáne a preto tu UNESCO zriadilo dokonca chránenú, unikátnu biosféru. Ostrov Vakkaru je vzdialený cca 130 kilometrov od medzinárodného letiska v Malé.

Aké je počasie na Maldivách? #

Ostrovné Maldivy poznajú len dve ročné obdobia. Obdobie sucha a obdobie dažďov, ktoré sa tu pravidelne striedajú. Od októbra do apríla sucho prináša severovýchodný monzún (Iruvai), po zvyšok roka ovplyvňuje počasie vlhký juhozápadný monzún (Hulhangu). Dažďové obdobie je sprevádzané búrkami a silným vetrom, čo takisto ovplyvňuje príboj vĺn. Priemerné maximálne denné teploty po celý rok sú 30 – 32°C (v noci 24 – 27°C). Voda má stále teplotu okolo 27°C. Maldivy sú celoročná destinácia, kde Vám teplota nikdy neklesne po 30 a vždy sa opálite. Hlavná sezóna je od polovičky októbra do apríla a daždivejšia od mája do septembra. Spŕchnuť však môže kedykoľvek. 

Ak aj budete na ostrove v období sucha nezľaknite sa ak sa vám nad hlavou vynoria oblaky. Je to bežné počasie tu na Maldivách. Ráno môže byť nádherne, modrá obloha bez jediného obláčika a neskôr sa oblaky nad rajom vytvoria a dokonca spŕchne. Nie je to nič nezvyčajné ani pre TOP sezónu v decembri či v januári. Prehánky trvajú krátko, niekedy len polhodinku, inokedy hodinu, ale vždy sa príjemne osvieži vzduch na celom ostrove. Prehánka v období sucha je tak príjemným spestrením pobytu.

Pohľad na tropický ostrov s rezortom Vakkaru
Foto: Vakkaru Resort

Kedy sa oplatí ísť na Maldivy? #

"Kedy je najlepší čas cestovať na Maldivy?" Ak máte možnosť vybrať si tak choďte v období december - marec.  "Kedy sú najlepšie ceny?" V období jún- august. "Počas obdobia dažďov vôbec nebudem vidieť krásny oceán ani tyrkysovú farbu?" Nie, toto nie je pravda. Aj počas obdobia dažďov môžete mať celý týždeň nádherné slnko a naopak v období sucha môžete mať zatiahnutú oblohu bez slnka.

Január : Nádherné horúce počasie, slnečné dni, nízka vlhkosť a záplava slnečných lúčov. Môžu sa vyskytnúť krátke prehánky, väčšinou popoludní. Oceán je teplý s výbornou viditeľnosťou a perfektný na šnorchlovanie a potápanie.

Február : Patrí medzi najlepšie mesiace. Najsuchší mesiac roka s menej ako 70mm zrážok. Teploty nad 30 stupňov a výborná viditeľnosť pod vodou.

Marec : Teploty sa šplhajú ešte vyššie a lenivosť dosahuje vrchol. Občasný dážď príjemne schladí rozpálený piesok a pod vodou vidno úplne všetko. V marci začína aj surfovacia sezóna, ktoré trvá do októbra. Najväčšie vlny však bývajú v júli a auguste.

Apríl : Ďalší horúci mesiac a zároveň koniec obdobia sucha. Od polovičky až konca apríla prichádzajú častejšie zrážky, ktoré však netrvajú dlho. Vzduch je stále dusnejší. 

Máj : Začínajú dažde, je dusno a horúco. Dážď a búrky sa môžu vyskytnúť kedykoľvek. Viditeľnosť pod vodou je stále dobrá.

Jún : Daždivý mesiac s horšou viditeľnosťou pod vodou, ale zároveň najlepší čas na potápanie s mantami a žralokom veľrybím. Ceny hotelov padajú.

Júl : Horúci a dusný mesiac s krátkymi intenzívnymi lejakmi. Ak surfujete tak toto je čas kedy treba byť na Maldivách. Potápanie je stále perfektné a obrovské žraloky kŕmiace sa planktónom máte hneď vedľa seba. 26.7. oslavujú Maldivy deň nezávislosti a ak ste na obývanom ostrove tak zažijete množstvo zábavy.

August : Veľmi podobné počasie ako v júli.

September : Jeden z najdaždivejších mesiacov a iba 7 hodín slnka denne. Viditeľnosť pod vodou je horšia, ale vďaka množstvu planktónu vo vode sa tu stále zdržuje množstvo žralokov veľrybích a mánt. Už len kvôli nim sa sem oplatí cestovať.

Október : Najdaždivejší mesiac v roku a zároveň koniec zrážok. Záver surferskej sezóny a stále so šancou vidieť veľké zvieratá pod vodou. 

November : Krátke dažde poobede, ale inak nádherné slnečné dni.

December : Teplý a suchý mesiac s občasnými prehánkami. Výborný čas na útek z európskej zimy!

Po prílete #

Prílet na medzinárodné letisko v Malé je veľmi jednoduchý. Nečakajte tu žiaden chaos a ani sa nemusíte báť, že by ste sa na ňom stratili. Práve naopak. Je pomerne malé a celkom prehľadné. Po vystúpení z lietadla idete s pasom v ruke k prepážke, kde dostanete pečiatku a o pár krokov už stojíte na mieste, kde sa čoskoro stretnete s vašou batožinou. Dajte si pozor len na to, aby ste do krajiny neprinášali žiaden alkohol, pretože to je na Maldivách striktne zakázané a môže to viesť k postihom.

Vezmite si vašu batožinu a kráčajte von do príletovej haly, kde na vás už čaká miestny partner z rezortu Vakkaru a postará sa o vás. Privíta vás a pomôže vám spraviť check-in na váš hydroplán, ktorým na ostrov poletíte. Kým budete čakať na váš odlet, Vakkaru má k dispozícii svoj vlastný, príjemný lounge, kde si môžete oddýchnuť, dostanete občerstvenie v podobe ovocia, iných drobností a ak budete mať chuť, dajte si aj espresso. V lounge je WIFI, tak môžete domov poslať prvé správy a ani sa nenazdáte a už nasadáte do hydroplánu a odlietate. O všetko je postarané a vy sa už postaráte len o to, aby ste si užili krátky let s výhľadom na maldivské ostrovy.

Vakkaru Resort je zosobnením tropického sna
Foto: Vakkaru Resort

Cesta na ostrov #

Luxusný 5* rezort Vakkaru leží v severnej časti Maldív (atol Baa) a preto k nemu treba priletieť. Na cestu loďou zabudnite, pretože rezort je od medzinárodného letiska vzdialený okolo 130 kilometrov a bolo by to niekoľko únavných hodín plavby. Cesta hydroplánom trvá iba 25 minút a ešte k tomu budete mať unikátny zážitok z letu. Hydroplán by mal každý na Maldivách zažiť a pre vás to bude jeden z prvých zážitkov tejto ostrovnej krajiny. My milujeme ten pocit, kedy hydroplán vzlietne z Malé a o chvíľku sa pod vami otvoria pohľady na exotické ostrovčeky či atoly. O chvíľku pristávate v raji, kde budete tráviť najbližšie dni.

Ak by ste predsa len radšej na ostrov prichádzali klasickou, lokálnou maldivskou linkou, stále môžete. Vtedy počítajte, že po prílete do Malé vás partner z rezortu vezme na domáci terminál a odletíte na letisko Dharavandhoo. Let trvá iba 20 minút a po ňom presadnete do lode, aby ste absolvovali posledných 30 minút plavby priamo na Vakkaru. Ak vám môžeme poradiť, skúste však hydroplán pre zážitok aj rýchlejšiu a komfortnejšiu cestu.

Prečo si vybrať Vakkaru Resort? #

Unikátny rezort Vakkaru otvoril svoje brány len na konci roku 2017 a jeho cieľom je pripraviť autentické zážitky na nádhernom maldivskom ostrove. To znie jednoducho a samozrejme ho to ničím neodlišuje od ostatných, však? Pozrime sa na to však bližšie. Vakkaru má však obrovskú výhodu, pretože leží v oblasti atolu Baa, ktorý patrí medzi najkrajšie a najdokonalejšie atoly severných Maldív. Vakkaru sa zo svojej exkluzívnej polohy snaží vyťažiť maximum a aby ste hneď v prvých momentoch mali pocit, že ste sa ocitli na tropickom ostrove v raji, privítajú vás kokosové palmy. Rezort ich vysadil obrovské množstvo a dnes ich tu stojí viac než 1400! S tým sa môže porovnávať máloktorý  ostrov na Maldivách. Ostrov bol totiž pôvodne kokosovou plantážou a tak má v sebe čaro, ktoré jednoducho nevytvoríte, ale na ktorom môžete začať stavať. To preto je ostrov príjemne zelený, má svoje tropické črty a k tomu si pripočítajte absolútne bezchybné pláže (najkrajšie nájdete na severe ostrova). Ak hľadáte prirodzený, príjemný a zelený ostrov, Vakkaru vám splní želanie.

Luxusný rezort samozrejme nie je len o zelenej duši a pláži, ale svoju reputáciu postavil na dokonalých službách. Autenticita, osobný servis, moderné, elegantné zariadenie luxusných víl, kde sa spojil minimalizmus s lokálnymi, maldivskými tradíciami a prírodnými elementmi. Vakkaru je právom pyšný na to, že svojim hosťom ponúka idylické miesto, kde udržateľnosť nie je neznámym pojmom a kde sa rezort správa ekologicky. Nechýbajú tu samozrejme ani reštaurácie s gastronomickými pochúťkami z celého sveta. Devízou ostrova je aj nádherné prostredie s lagúnou, ktorá vám zaručí nielen skvelé kúpanie a relax na brehu Indického oceánu, ale predovšetkým zaujme svojim koralovým útesom s prekypujúcim podmorským životom, ktorého sa tu nebudete vedieť nabažiť.

Vitajte na ostrove #

Stačí 25 minút v hydropláne a ocitnete sa vo vašom rezorte Vakkaru na atole Baa. Zamilujete si ho už pri pohľade z výšky. Leží obklopený tyrkysovou zátokou a zo zeleného ostrovu posiateho kokosovými palmami vystreľuje drevené mólo s luxusnými vodnými vilami.

Po pristátí navás čaká privítanie v podobe tradičných, maldivských bubnov, welcome drinku a k dispozícii sú vám aj zamestnanci hotela, aby sa postarali o všetky maličkosti a detaily. Batožinu nechajte tu, postarajú sa o ňu a stretnete sa s ňou priamo vo vašej vile. Konečne ste tu! Dovolenka môže začať a po krátkom check-ine sa už veziete golfovým autíčkom do svojej vily tak, aby vám ešte butler ukázal cestou najdôležitejšie miesta vášho ostrova. Zatvoríte za sebou dvere a maldivský sen začína!

Drevené mólo a prvý pohľad na ostrov po tom ako sa tu ocitnete
Foto: Vakkaru Resort

Kde sa ubytovať? #

Maldivský rezort Vakkaru má pre vás na výber viacero druhov ubytovania v rôznom štandarde tak, aby ste si vybrali presne to po čom túžite. Na začiatku výberu si položíte klasickú maldivskú otázku: „Plážová alebo vodná vila?“. 5* Rezort v sebe ukrýva 125 luxusných víl, pričom takmer polovicu z tohto čísla tvoria obľúbené vodné vily. Z našich skúseností vám odporúčame siahnuť po vodnej vile nielen preto, že je zosobnením maldivskej dovolenky, ale aj preto, že je to často splnený sen. Všetky vily majú svoj osobitý dizajn, kde sa miešajú vízia tradičných Maldív s modernou eleganciou 21.storočia. Samozrejmosťou sú prírodné elementy, priestranné izby a romantika ukrytá do prostredia v ktorom sa vily nachádzajú.

Ak je pre vás pláž na ostrove a plávanie priorita, z našich skúseností vám radíme, aby ste sa ubytovali na severnej časti ostrova. Snehobiele pláže sú v týchto častiach najkrajšie a najlepšie si tu zaplávate. V tejto časti ostrova nájdete plážové vily s označením 131 – 154, plážové bungalovy 119 - 130 a plážové vily s bazénom 112 – 118.

Všetky vily majú vo svojom základnom vybavení satelitnú televíziu, telefón, modernú klimatizáciu, sejf, chladničku s minibarom, WIFI, kanvicu na zohriatie vody na prípravu kávy alebo čaju, stroj na espresso, fén, župany, plážovú tašku, miesto na odloženie batožiny, luxusnú kúpeľňu, toaletu a okrem klasickej sprchy aj vonkajšiu, súkromnú sprchu. K vilám máte aj vlastný bicykel a ak ste rodina s deťmi, samozrejmosťou je detský bicykel. Izby upratujú 2x denne.

Tak kam to bude? Plážové vily alebo vily nad vodou?
Foto: Vakkaru Resort

Beach Bungalow

Základným druhom ubytovania na ostrove Vakkaru je tzv Beach Bungalow a ako jeho názov napovedá, ide o bungalov uložený na pláži. Jeho poloha je skvelá, pretože budete ubytovaní medzi kokosovými palmami a snehobielou plážou na severnej časti ostrova, ktorá je najlepšou plážou celého rezortu. Elegantný bungalov spĺňa predstavy dokonalej dovolenky a ocenia ho najviac tí, ktorí sa chcú hneď po prebudení okúpať, prejsť rannou plážou a jednoducho si užívať pláž a more. Veľkosť bungalovu je 114 m2.

3 fotografie

Beach Bungalow

Beach Villa

Ak by ste chceli zvýšiť svoj štandard ubytovania, tak si namiesto plážového bungalovu vezmite plážovú vilu. Aj oni ležia na severnej strane a teda na najlepšej pláži rezortu, ale jej interiér je väčší, priestrannejší a pre rodinu s deťmi má jednoducho viac miesta. Vila je svetlá, moderná a dokonca v nej nájdete aj iPad, ktorým viete ovládať svetlá v každom priestore. Luxusnú kúpeľňu zdobí vaňa a dve umývadlá, kde vás čaká organická kozmetika z Austrálie. Chcete z vašej vily vyraziť na pláž? Za 10 sekúnd ste tam!

3 fotografie

Beach Villa

Beach Pool Villa

Beach Pool Villa je nadstavbou predošlej plážovej vily a teda tým lukratívnym ťahákom je vlastný, privátny bazén, ktorý je v tesnej blízkosti vily. Samotný bazén má 12 m2 a budete ho milovať. Podobne ako plážové vily aj tento lukratívnejší produkt leží na severnej strane ostrova s dokonalou, pieskovou plážou. Poloha vily je medzi plážou a tropickou zeleňou s kokosovými palmami. Vily majú exkluzívny dizajn, sú moderné a majú všetko, hoci sú minimalistické. Zo spálne sa vyjde priamo na drevenú verandu so sedením a vo vile nájdete aj oddychovú miestnosť, priestrannú, luxusnú kúpeľňu a príjemnú vonkajšiu sprchu. Samozrejmosťou sú aj lehátka pri bazéne na zmyselný oddych. Veľkosť vily je 250 m2.

3 fotografie

Beach Pool Villa

Beach Pool Residence

Dokonalým, luxusným únikom v raji je ubytovanie v štandarde Beach Pool Residence (nájdete ho tu ešte aj v štandarde deluxe, prípade rodinná vila). Sú umiestnené buď na východnej alebo juhozápadnej časti ostrova podľa toho aký štandard si vyberiete. Ozdobou tejto vily je obrovský bazén, ktorý má 35 m2. Máte ho hneď vedľa vily a tak stačí krok či dva a môžete sa kúpať. Samozrejme more s plážou máte od seba len pár metrov a tak si viete vychutnať presne to, na čo máte práve chuť. Priamo z vily vidíte upokojujúci pohľad na tyrkysové odtiene oceánu a zamilujete si aj interiér, lukratívnej vily aj s fantastickou kúpeľňou. Súčasťou vily sú rôzne drobnosti ako napríklad reproduktor Bang&Olufsen a tak si svoje obľúbené piesne môžete so sebou vziať aj do kúpeľne.

Štandardná Beach Pool Residence má veľkosť 283 m2 a je pre dvoch dospelých a dve deti. Ak by ste si vybrali deluxe verziu, jej rozloha je 241 m2 a najväčšou spomedzi rezidencií je dvojposteľová rodinná vila pre 4 dospelých (alebo 3 dospelých a 4 deti) s rozlohou 286 m2, no v jej prípade máte o kúsok menší bazén a namiesto 35 m2 má bazén 24m2.

3 fotografie

Beach Pool Residence

Water Villa

Vodné vily predstavujú symbol Maldív a ak máte radi ikonický luxus, skúste pouvažovať nad touto alternatívou. Vodné vily nájdete tu v rezorte Vakkaru na západnej strane ostrova umiestnené nad lagúnou s tyrkysovými farbami. Vily sú elegantné, vhodné pre dvoch dospelých a sú navrhnuté tak, aby ste priamo z vašej spálne prišli na drevenú verandu s nádherným výhľadom na farby Indického oceánu. Nechcete sedieť na stoličkách? Tak si ľahnite do vlastnej hamaky priamo nad vodnou hladinou a objavíte nový rozmer oddychu. Luxusná kúpeľňa má vaňu a dve umývadlá, no najviac si užijete vonkajšiu sprchu. Hneď ako zatúžite po oceáne, spravíte niekoľko krokov na privátnych schodíkoch a kúpete sa či šnorchlujete, pretože jedni z najkrajších miest v okolí ostrova sa nachádzajú priamo v blízkosti vodných víl. Stretnúť tu môžete tropické ryby, raje či žraloky. Aj vodná vila má na ovládanie iPad, ktorým prepnete klimatizáciu, odhrniete závesy či zasvietite svetlá. Veľkosť vily je 140 m2.

3 fotografie

Water Villa

Water Pool Villa

Ide luxusnejší variant vodnej vily, pretože jej súčasťou je aj vlastný, privátny bazén (24 m2). Keby len to, je to dokonca bazén tzv. infinity pool, ktorý je vkusne navrhnutý tak, aby ste mohli byť ponorený v bazéne a priamo z neho sledovať krásu tyrkysového oceánu. Tento výhľad si viete užiť aj z modernej kúpeľne a to jednoducho musíte skúsiť. Rozľahlé patio ústi do bazénu, nájdete tu vlastné sedenie, lehátka a samozrejme aj schodíky priamo do oceánu. Veľkosť vily je 162 m2.

3 fotografie

Water Pool Villa

Water Pool Residence

Ak je pre vás luxus v spojení s Maldivami najväčším lákadlom, tak potom pouvažujte o rezidencii priamo nad lagúnou. Je obrovská a je stvorená na luxusný oddych, aký viete zažiť len tu. Vila v sebe ukrýva priestrannú spálňu s výhľadom na oceán, spoločenskú miestnosť, luxusnú kúpeľňu s vaňou z ktorej máte výhľad na váš privátny bazén. Ten je unikátom rezortu, pretože má 50 m2 a je jedným z najväčších privátnych bazénov celých Maldív! Je samozrejme infinity poolom a tak si ho užijete ešte o čosi viac. Interiér vily stojí na detailoch a tie si po chvíli začnete všímať a vnímať ich. V kúpeľni nájdete organickú, austrálsku kozmetiku, do oceánu vedú drevené schodíky, ktoré sú mimoriadne pohodlné a kúsok od vily máte jedno z najkrajších miest na šnorchlovanie v rezorte. Veľkosť rezidencie je 307 m2.

3 fotografie

Water Pool Residence

Vakkaru Residence

Najluxusnejším a najdrahším ubytovaním celého rezortu je ikonická, dvojposchodová vodná rezidencia Vakkaru. Má štyri spálne, je obrovská a ak v nej budete, budete mať pocit, akoby celé Maldivy aj s ostrovom patrili vám. Totálne súkromie, západy slnka, privátny 55 m2 bazén, ktorý nemá na ostrove ani v okolí páru a celá vila má 971 m2. Je vhodná pre 8 dospelých alebo pre 4 dospelých a 4 deti. Taký luxus aký má v sebe Vakkaru Residence ste ešte nikdy nikde nezažili.

3 fotografie

Vakkaru Residence

Kde sa najesť? #

Rezort Vakkaru má všetky predpoklady na to, aby z vašej luxusnej dovolenky spravil gastronomickú cestu okolo sveta od ktorej sa nebudete vedieť odtrhnúť. Nájdete tu 4 reštaurácie a 2 bary a okrem jedla ponúkajú reštaurácie aj mimoriadne príjemné miesto na oddych, kde môžete pri jedla sledovať krásu maldivského ostrova či zapadajúce slnko. Vyberte si európske jedlá, ázijské, stredomorské či lokálne, maldivské chute a objavujte rezort aj cez takéto zážitky. Rezort má aj svoju organickú farmu a tak sa môžete tešiť z toho, že suroviny, ktoré dostávate sú čerstvé, organické a sami to ucítite na ich chuti.

Ak milujete prémiové aj zaujímavé vína, tento rezort je na ochutnávanie najlepším na celých Maldivách. Ich zbierka je obrovská a milovníci vína ho zvolili za TOP vinársky ostrov celej krajiny. Vlastný someliér, unikátna zbierka, luxusné prostredie a zážitky s lahodným vínom tu čakajú len na vás.

Ak si chcete vychutnať večeru v niektorej z reštaurácii, osvedčilo sa nám, aby ste si spravili rezerváciu deň vopred a mali tak istotu, že vás bude čakať vaše miesto.

Raňajky sa podávajú v hlavnej hotelovej reštaurácii, ktorou je Amaany v južnej časti ostrova. Je to príjemné, pokojné miesto len pár metrov od pláže s výhľadom na oceán a ráno si tu dokonale vychutnáte začiatok nového dňa pri skvelých raňajkách. Reštaurácia má svoj bufet, no nájdete tu aj výber z menu a la carte. Môžete si vybrať či sa usadíte vonku na čerstvý vzduch pod palmami alebo uprednostníte vnútorné, klimatizované priestory. Ak ste už videli tucet raňajkových reštaurácii s bufetmi, Amaany vás prekvapí tým, že sa snaží robiť originálne. Raňajky sú takmer nekonečné čo sa týka výberu. Podávajú sa medzi 6:30 a 10:30. V rannom bufete nájdete šalátový bar, tropické ovocie, čerstvé pečivo, mäsové špeciality, výber syrov, dresingov alebo si môžete dať čerstvú omeletu podľa vlastného výberu. Tú vám pripravia od najjednoduchších verzií až po varianty aké by ste sami ani nevymysleli. Skúsili by ste na raňajky aj homára na spôsob benedikt? Na raňajkách nájdete až 10 miest s kuchármi, ktorí sa postarajú o všetko, na čo máte chuť. Radi ochutnávate exotiku? Ochutnajte maldivské raňajky v podobe Mas Huni, teda zmesi tuniaka, kokosového orechu, čili a cibuľky s plackami Roshi. Čaj, kvalitná káva, čerstvé džúsy z ovocia sú samozrejmosťou. Ak potrebujete stravu „gluten free“, teda bezlepkovú, nájdete tu celé oddelenie.

Do reštaurácie sa môžete prísť niektoré dni aj navečerať, pretože Amaany organizuje pravidelne aj plážový barbecue bufet s obrovským výberom grilovaného mäsa, zeleniny, rýb či morských plodov. Aspoň raz počas pobytu sa tu na takýto večer zastavte a užite si ho plnými dúškami.

Isoletta – Je mimoriadne príjemnou reštauráciou a leží hneď vedľa raňajkovej reštaurácie Amaany na južnej strane ostrova. Ako vám jej názov jemne napovie, môžete tu očakávať taliansku kuchyňu a nie hocakú, pretože šéfkuchár je priamo z Talianska a má taliansku gastronómiu a chuť v krvi. Príďte, sadnite si von pod kokosové palmy s výhľadom na oceán a užite si krásny večer (alebo aj obed). Dizajn reštaurácie sa hodí do moderného rezortu, no prišli ste sem najmä za atmosférou prepletenou s jedlom a to je tu na jednotku. Vychutnajte si originálnu pizzu alebo čerstvé cestoviny s darmi mora, boloňskou omáčkou alebo zaujímavý florentský stejk. Reštaurácia je otvorená na obed aj na večeru.

Vakku – Romantická reštaurácia Vakku leží na východnom cípe ostrova, presne na mieste, kde z ostrova vychádza drevené mólo posiate vodnými vilami. Práve toto znásobuje romantiku celého miesta a najkrajšie je tu večer, kedy sa všetko okolo vás rozžiari. Môžete sedieť priamo na pláži s bosými nohami zapichnutými v piesku a užívať si príjemný šum mora, kde znásobujú príjemne strávený čas kulinárske špeciality. Vakku sa špecializuje na fine dining a na vysokú kvalitu gastronómie. Vychutnať si tu viete vynikajúci stejk, rovnako ako najčerstvejšie grilované krevety, lokálne ryby a špeciality vie ponúknuť aj vynikajúci gril. Ak tu máte ochutnať čo i len jedno jedlo, objednajte si obrovské tigrie krevety na grile a nechajte si odporučiť lahodné biele víno.

ONU – Ázijskú česť dokonalej gastronómie zachraňuje na rezorte reštaurácia ONU s nádherným interiérom s moderným dizajnom. Sedieť môžete aj vonku v obklopení tropickej zelene v osviežujúcej záhrade. ONU ponúkne špeciality najmä z juhovýchodnej Ázie a tak sa môžete tešiť na thajský Tom Yum s krevetami, žlté alebo zelené kari s ryžou a za pokus rozhodne stoja aj vietnamské prekvapenia od čerstvých jarných roliek až po grilovanú kačicu s kari omáčkou. Ochutnali ste už niekedy lahodné kari s homárom? Tu máte šancu!

Lagoon Bar – Najobľúbenejším barom rezortu Vakkaru je bar Lagoon, ktorý umiestnili na ostrove tak, aby ste si pri svojom drinku, šampanskom, koktejli či víne vedeli vychutnať krásny až gýčovitý západ slnka. Je to miesto s nálepkou „Adults only“ a teda nie je vhodný pre rodiny s deťmi. Bar je dokonalou ostrovnou oázou nielen prostredím, ale aj atmosférou a ak máte chuť na niečo malé pod zub, môžete si tu dať čerstvé suši alebo sašimi. Otvorený je až do polnoci a ak milujete víno, toto miesto budete milovať tiež, pretože je tu obrovský výber svetových aj prémiových vín. Samozrejme ak máte chuť iba na tropický, exotický koktejl, namiešajú vám ho tu.

Cabana – Moderný, plážový bar Cabana nájdete pri bazéne a na relax spojený s príjemným prostredím je ako stvorený. Sedíte vonku al fresco, neďaleko vás žblnká bazén, pred vami sa premávajú tyrkysové odtiene oceánu a na stole pristane kreatívny drink z exotického ovocia, prémiových alkoholov či osviežujúci gin tonic.

All inclusive? #

Ostrov má pre svojich hostí niekoľko druhov stravovacích možností v rámci vášho pobytu. Môžete si vybrať či máte záujem len o polpenziu (half board) alebo plnú penziu (full board) alebo verziu „wine and dine“ kedy máte polpenziu, no k večeri dostaváte aj nápoje a potom je tu plné all inclusive s názvom „indulgence package“.

Polpenzia – raňajky a večera. Večeru si môžete vybrať v reštauráciách akými sú Amaany, Vakku, ONU alebo Isoletta z troch každodenných možností. Ak by ste chceli jesť výberom z menu, teda a la carte, platí pre vás zľava 50%. Nápoje nie sú v cene.

Plná penzia – raňajky, obed aj večera. Pri večeri platí to čo vyššie ohľadom reštaurácii a obed si môžete dať v ktorejkoľvek reštaurácii ostrova alebo v bare. Nápoje nie sú v cene.

Wine and dine – raňajky a večera s nápojmi. Informácie ohľadom večere nájdete aj vyššie, pretože platí to isté čo v prípade polpenzie, ale zmenou sú nápoje k večeri. Tu si k jedlu môžete vybrať vybrané vína, šumivé vína alebo základné alkoholické nápoje, pivo, nealko nápoje, džúsy alebo kávu a čaj. Deti od 12 do 15 rokov majú nárok na nealkoholické nápoje a keďže deti mladšie ako 12 rokov majú nárok na jedlo zdarma, ak chcete aby mali nápoje, tak sa platí extra 25 USD za večeru. Prémiový alkohol, šampanské či fľaškové vína nie sú v cene.

Indulgence Package – Platí to isté ako v prípade „Wine and dine“, ale platí to počas celého dňa a teda sa tento balík vzťahuje aj na obedy. Rozdiel je v tom, že za dieťa do 12 rokov sa pri tomto balíčku platí 52 USD na deň za akékoľvek nealkoholické nápoje. Prémiový alkohol, šampanské či fľaškové vína nie sú v cene.

Čo tu môžete robiť? #

Privátny rezortový ostrov Vakkaru je ako miesto stvorené na oddych, ale ak chcete okrem opaľovania, plávania či oddychovania vyťažiť z dovolenky maximum, môžete si byť istý, že ostrov má v zálohe viac, než si viete predstaviť. Maldivy môžu byť predsa aj o zážitkoch, skúsenostiach a napokon o spomienkach, ktoré si tu spoločne vytvoríte a ktoré vás opäť zavolajú nazad.

Milujete plávanie v bazénoch? K dispozícii máte rezortový bazén na južnej strane ostrova, ktorý leží hneď vedľa talianskej reštaurácie Isoletta. Plávate tu v príjemnom prostredí pod kokosovými palmami a ak budete mať chuť skočiť do oceánu, vybehnete z bazéna a o pár metrov sa kúpete v tyrkysovej lagúne. Vyberte sa v k nemu aj večer, kedy bude nádherne svietiť a budete mať pocit, že ste sa ocitli v maldivskej rozprávke.

Dali ste si za cieľ vrátiť sa z Maldív oddýchnutý a zrelaxovaný ako nový človek? Vakkaru vie presne ako tento cieľ dosiahnuť a tak si nájdite svoje mieste v luxusnom SPA rezorte Merana, ktorý leží na konci dreveného móla priamo nad lagúnou. Väčšina maldivských ostrovov vsadila na SPA centrum vo vnútrozemí, ale Vakkaru robí veci inak a budete tak relaxovať priamo vo vodných vilách a užívať si šum oceánu, ktorý váš zážitok znásobí. Nájdete tu ponuku od jednoduchších masáží až po tie, ktoré budú trvať pokojne aj dve hodiny. Thajské, balijské či relaxačné masáže tu robia profesionáli a tak ste v dobrých rukách. Ak máte chuť na hodinu jógy, tu ju dostanete a ak si chcete užiť hýčkanie celého tela, stačí len povedať. Po tom ako skončí vaša procedúra si doprajte čerstvý drink zo zázvoru a posaďte sa do jacuzzi, kde dostanete finálny relaxačný úder až od samého blaha takmer zaspíte.

Chceli by ste na Maldivách skúsiť tradičnú, stáročiami overenú Ajurvédu? Rezort Vakkaru len v roku 2020 naštartoval ajurvedické procedúry, ktoré vás zrelaxujú a pomôžu vám bojovať nielen so stresom. Ak máte chuť skúsiť niečo nové, poraďte sa v SPA a radi vám odporučia aj niekoľko dňové programy. Ak by ste radi vyskúšali len zaujímavú ajurvedickú masáž, žiaden problém.

Dali by ste si počas pobytu na ostrove radi do tela? K dispozícii máte perfektne vybavenú telocvičňu, fitnes centrum, kde môžete využiť aj služby privátneho trénera. Stačí prísť a vybrať si na čo máte chuť. Súčasťou rezortu sú aj pingpongové stoly či biliardový stôl, kde sa môžete zabaviť. Nájdete tu aj kurt na bedminton či futbalové ihrisko.

Hráte radi tenis? Vakkuru si prichystal dva moderné tenisové kurty, ktoré sú večer aj podsvietené, aby ste si mohli dopriať tenis aj po zotmení. V novembri 2020 dokonca rezort naštartoval unikátnu spoluprácu so srbským tenisom Jankom Tipsarevičom a otvorili tu luxusnú školu tenisu. Maldivy nie sú tenisovou krajinou a tu na Vakkaru je prvý prienik profesionálneho tenisu s ostrovmi. V tenisovej škole sa pravidelne objavujú profesionáli zo svetových tenisových kurtov, ktorí vás naučia o tenise skutočne všetko. Tenisové kurty tu na Vakkaru napríklad vyžívala nemecká tenistka Angelique Kerberová (víťazka striebornej medaily na olympiáde v Rio de Janiero a tiež víťazka Australian Open v 2016 a US Open v 2018) v 2020 na prípravu na Australian Open v 2021. Verte, že lepšie tenisové kurty a vybavenie na Maldivách jednoducho neexistuje!

Holdujete vodným športom? Ani v tomto vás Vakkaru nenechá v štichu. Stačí sa vybrať do areálu vodných športov a severnej strane ostrova a na výber budete mať toľko možností, že začnete počítať dni, či to všetko do vášho odchodu stihnete. Skúsení inštruktori vás zorientujú vo svete vodných športov a možností a možno napokon skúsite aj niečo, čo by vás pred tým nikdy nenapadlo. Aj o tom je predsa vaša dovolenka v raji, nie? Najjednoduchším a najobľúbenejším je vodný kajak, ktorý tu dokonca požičiavajú aj priesvitný a tomu jednoducho nepovedzte nie. Skúste si pokojne oba a uvidíte ten rozdiel, keď kajakujete nad koralovým útesom a všetko krásne vidíte pod sebou, to bude zážitok. Skúsiť si môžete aj čoraz obľúbenejší paddleboard. Necháte sa nahovoriť na windsurfing? Alebo radšej skúsite vodné lyže, wakeboard či kite surfing? Ak si netrúfate, zverte sa do rúk inštruktorom a radi vám všetko vysvetlia, aby ste zo všetkého vytlačili maximum.

Zaujímavou, oddychovou alternatívou k vodným športom je aj prenájom katamaránu s kapitánom. Nasadnete na katamarán a o nič sa nestaráte len o to, aby ste si vychutnali plavbu, spravili niekoľko krásnych fotografií na instagram či do rodinného albumu a uvideli krásu ostrova a oceánu z inej perspektívy. Okrem katamaránu si môžete požičať aj luxusné člny či lode na preskúmanie okolia.

Ak vás láka vyraziť na more, rezort vám ponúkne aj zážitok tradičnej maldivskej rybačky. Nasadnete do drevnej loďky zvanej dhoni akú na Maldivách poznajú stáročia a vyberiete sa na oceán. Vybrať si môžete či chcete ísť na jednoduchšiu rybačku spojenú s plavbou pri západe slnka alebo na poctivú maldivskú rybačku trvajúcu niekoľko hodín. Ak neviete či ísť, pretože ste ryby nikdy nelovili, nebojte sa toho a vyrazte. Uvidíte, že to bude napokon zaujímavý zážitok.

Láka vás večera na brehu mora či na romantickom sandbanku? Pre Vakkaru to nie je žiaden problém a ak máte záujem o všetko sa rezort postará. Priamo do piesku vám zapichnú stôl, prinesú sviečky a vy spoločne s partnerom trávite čas v romantickom prostredí. Dostanete svojho šéfkuchára, čašníka a tí sa o váš zážitok postarajú. Môžete si takto dokonca užiť raňajky pri východe slnka, kedy si pochutnávate a zatiaľ čo sa pred očami menia odtiene oblohy. 

Potápanie alebo šnorchlovanie? #

Najobľúbenejšími činnosťami na ostrove je jednoznačne potápanie alebo šnorchlovanie. Šnorchlovanie je jednoduchším variantom a pre svoju dostupnosť sa ho môže nabažiť skutočne každý. Šnorchlovať vám odporúčame na južnej strane ostrova, kde je koralový útes a nájdete tam najzaujímavejšie miesta aj najviac tropických rýb. Najkrajšie šnorchlovanie je až za útesom, ale dávajte si pozor na silnejšie prúdy a šnorchlujte tam len keď ste lepší plavci. Krásne miesta a ryby uvidíte samozrejme aj pred útesom a skúste oblasť vodných víl, kde nájdete krásne koralové miesta. Tie TOP ležia južne od vodných víl. Práve tam nájdete tzv. Blue holes plné podmorského života.

Vlastný šnorchel si vezmite so sebou, ale ak ste si ho aj zabudli alebo ste nikdy žiaden nemali, nevadí. Ostrov má vlastnú požičovňu a viete si ho požičať na deň alebo pokojne aj na celý pobyt. Rovnako si v ňom viete zapožičať aj plutvy či iné drobnosti.

Ak si na šnorchlovanie netrúfate a chcete si ho skúsiť s profesionálom, stačí povedať a môžete sa pridať k organizovanému šnorchlovaniu, kde vás oboznámia s technikou a ukážu najkrajšie miesta v okolí ostrova a následne aj vysvetlia aké druhy rýb ste videli či stretli. Dokonca sa tu viete stretnúť aj s morskými korytnačkami, rajami či dokonca mantami, ktoré v okolí ostrova žijú.

Pri šnorchlovaní si dajte pozor na ostré, maldivské slnko a nechajte si na sebe tričko, inak sa do polhodiny spálite a budete to cítiť aj nasledujúce dni.

Milujete potápanie? Rezort Vakkaru má vďaka atolu Baa jednu z najkrajších polôh severných Maldív a krásu okolitých koralov si všimlo aj UNESCO, ktoré tieto končiny zaradili do ochranného programu pre jeho unikátnosť. Potápať sa môžete aj v tesnej blízkosti ostrova, ale ešte krajšie miesta nájdete na potápačských výletov, kam sa vyberiete s profesionálom loďou. Ten sa o vás postará a vyberie tie najzaujímavejšie miesta na potápanie. V rezorte si vďaka škole môžete ľahko spraviť potápačský kurz (PADI) a ak ho už máte dávno za sebou, môžete sa bez problémov ponoriť. Ak ste sa dlho nepotápali, odporúčame vám spraviť si „refresh“ ponoru a potom sa vydať hľadať zážitky pod hladinu oceánu. Na výber máte aj zaujímavé nočné potápanie.

Cestujete s deťmi? #

Luxusný rezort Vakkaru patrí medzi tie maldivské rezorty, ktoré sú baby friendly a teda rodiny s deťmi vítajú s otvorenou náručou. Rodinná dovolenka na tropickom ostrove v rajskom prostredí je niečo, čo budete ako rodina milovať. Mnohé vily sú pripravené na to, že v nich budú bývať rodičia s deťmi a napokon rezort pre deti ponúka aj detský klub The Parrotfish, kde si prídu na svoje všetky deti od 3 do 12 rokov. Deti tu majú k dispozícii ihrisko aj vlastný bazén a dokonca je pre nich pripravený aj kurz varenia alebo sa môžu naučiť robiť pizzu. Všetko tu šliape ako hodinky, o chod detského klubu sa starajú profesionáli a napokon sa môže stať, že sa deti odtiaľto nebudú chcieť pohnúť. Tu na ostrove Vakkaru presne vedia, že šťastné deti sú zárukou dokonalej rodinnej dovolenky.

Kam sa vybrať na výlet? #

K dovolenke plnej zážitkov patria aj príťažlivé výlety a iste tušíte, že ani Vakkaru rezort nebude výnimkou. Tým, že sú Maldivy ostrovy, väčšina výletov je navrhnutá tak, aby ste si užili plavbu na lodi po Indickom oceáne, ktorá je okorenená o rôzne zaujímavosti či návštevu malých, opustených ostrovčekov.

Medzi najobľúbenejšie a najvyhľadávanejšie výlety patria plavby na tradičnej plachetnici dhoni. Môžete sa vybrať na romantickú plavbu okolo ostrova, alebo sa vyberiete ďalej a objavíte opustené ostrovčeky odvážne vyčnievajúce z vody. Toto vás bude baviť a nájdete tu neskutočné krásne miesta. Výlety na opustené ostrovčeky viete spojiť aj s inými aktivitami a na lodi viete skúsiť chytať ryby, priamo na ostrovčeku si spravíte barbecue s fľaškou vína a okrem toho si zaplávate alebo skúsite šnorchlovať.

Skvelým výletom je aj plavba v okolí ostrova, ktorá je spojená s pozorovaním delfínov. Najkrajšie je vyraziť pred západom slnka, aby ste si jednak užili ten moment, kedy sa slnko pomaly stráca v oceáne a ak vám pri tom budú robiť spoločnosť aj krásne delfíny, tak verte, že dostanete zimomriavky.

Zaujímavou aktivitou bude aj šnorchlovanie. Samozrejme môžete sa mu oddávať priamo na ostrove a na najbližšom koralovom útese, ale môžete tiež nasadnúť na loďku a nechať sa odviezť k ďalším a ďalším útesom sa spoznať tak koralové záhrady plné rýb, či dokonca pohľadať raje alebo obrovské manty, ktoré sú pre atol Baa typické. Žralokov už berieme ako samozrejmosť, veď sme ich tu videli viac, než dosť.

Váš hydroplán je pripravený, je čas odletieť z raja
Foto: Vakkaru Resort

Check out a odchod #

Váš odchod z rajského ostrova klope na dvere? Odporúčame vám aby ste si večer pred vašim odchodom na recepcii vyplatili služby za ktoré ste počas vášho pobytu mali zaplatiť. Nikde na ostrove totiž neplatíte hotovosťou a všetko si píšete na izbu a ak sa vám čosi nazbieralo, večer to vyplatíte.

Deň pred odletom sa na recepcii informujte aj o tom, kedy si na golfovom autíčku prídu pri vašu izbu pre vašu batožinu, aby sa rezort o všetko postaral až do poslednej chvíle. Posledné úsmevy pri rozlúčke. Recepcia vám prezradí aj to, kedy budete odlietať hydroplánom na medzinárodné letisko v Malé. Dostanete tak vopred všetky informácie a váš odchod bude bez stresu. Posledný, krátky prelet a ste v Malé. Po príchode na letisko už len kráčate do vnútra budovy, aby ste mohli batožinu odovzdať na check-ine a čoskoro odletieť. Stálo to za to, však? Nebojte sa, veď tu nie ste posledný krát!

Tomáš Kubuš

Tomáš Kubuš

Tomáš Kubuš

Vyštudovaný historik s veľkým srdcom. Získa si vás obetavosťou (vie o vašich prianiach skôr, než si ich uvedomíte vy) a ohromnými znalosťami. Miluje Áziu a krajiny Stredného východu. Stretnete sa s ním v Iráne aj v Uzbekistane, na Kaukaze či v Jordánsku alebo v Izraeli. Do novšej histórie si chodí oddýchnuť do juhovýchodnej Ázie. S láskou vás prevedie Indočínou, Thajskom či Malajziou. Veľmi rád píše a jeho články nájdete v mnohých slovenských časopisoch aj na našom blog Od pólu k pólu.

Obľúbený zájazd z BUBO katalógu
Hodvábnou cestou do Perzie (Komfort)

Zo zájazdu:

Tomáš Kubuš

Posledná úprava článku | Prečítané: 106

Mohlo by Vás zaujímať

Najkrajšie pláže sveta - top 20 Prémiový blog

Prémiový blog Najkrajšie pláže sveta - top 20

Chodím po svete tridsať rokov, aby som našiel tú najkrajšiu pláž na planéte. Za ten čas som natrafil na pláže opustené a romantické, plné života a…

Ľuboš Fellner 12 min. čítania
Kuramathi Maldives Blog

Blog Kuramathi Maldives

Maldivský rezort Kuramathi nielen, že patrí medzi najznámejšie ostrov Maldív, ale vo svojej kategórii 4* rezortov je na absolútnej špičke.…

Sun Siyam Olhuveli Blog

Blog Sun Siyam Olhuveli

Maldivský rezort Sun Siyam Olhuveli patrí medzi najzaujímavejšie 4* rezorty Maldív. Nájdete tu moderný luxus, tropické maldivské prostredie s…

Hotel LUX South Ari Atoll Maledivy Blog

Blog Hotel LUX South Ari Atoll Maledivy

Luxusný 5* rezort LUX South Ari Atoll otvoril svoje brány koncom roka 2016 po tom, ako prišla lukratívna skupina LUX Resorts & Hotels a premenila…

Waldorf Astoria Maldives Blog

Blog Waldorf Astoria Maldives

Exkluzívny 5* rezort Waldorf Astoria otvoril svoje brány len počas roku 2019, no svojim príchodom zmenil maldivské nazeranie na luxusný produkt. Má…

Ozen Bolifushi Maldives Blog

Blog Ozen Bolifushi Maldives

Luxusný 5* dovolenkový rezort na Maldivách nemusí byť len abstraktná predstava, pretože tá má aj svoje meno. Zoznámte sa s ostrovom Ozen Bolifushi,…

Blogov

Odporúčame tieto zájazdy

F

Ázia  

Srí Lanka, Maldivy


náročnosť

14 dní

Trvanie

8940
R

Ázia  

Maldivy


náročnosť

9 dní

Trvanie

4943

Najkrajšia cesta okolo sveta

Dovolenka Najkrajšia cesta okolo sveta
K

Ázia   Austrália a Oceánia   Amerika  

Francúzska Polynézia, Dubaj (SAE), Tahiti, Spojené štáty americké (USA), Srí Lanka, Singapur, Nový Zéland, Maldivy

20.10. → 12.11.

náročnosť

24 dní

Trvanie

9560 11950€
K

Ázia  

Srí Lanka, Maldivy


náročnosť

15 dní

Trvanie

5640

Získajte prístup
k exkluzívnym ponukám
a informáciám.