Spoznajte krajinu objaviteľov, najkrajší ostrov Atlantiku aj horúci cestovateľský trend. Portugalsko, Madeira a Azorské ostrovy s BUBO. 25 rokov skúseností po trasách Diasa, Gamu a Magalhãesa.

Kam cestovať do Portugalska?

Hlavným lákadlom dovolenky v Portugalsku sú krásne mestá pevniny a nedotknutá príroda na Madeire a Azorských ostrovoch.

Dovolenku v Portugalsku môžete odštartovať v Lisabone, meste námorníkov, ikonickej žltej električky a jednej z najkrajších hlavných metropol Európy. Neďaleko Lisabonu leží Sintra, mestečko uprostred borovicových hájov, medzi ktorými stoja letné rezidencie portugalských vládcov. Najzápadnejším bodom Portugalska a kontinentálnej Európy je Cabo da Roca, z ktorého môžete obdivovať divoké pobrežie Atlantiku a nekonečný oceán, ktorý sa končí na kanadskom pobreží. Na zájazde do Portugalska nevynechajte ani trojuholník nádherných miest Fatima, Batalha, Obidos.

Madeira je často označovaná ako večný ostrov jari a najkrajší ostrov Atlantiku. Okrem hlavného mesta Funchal ponúka krásne vyhliadky z horskej Encumeady a útesu Cabo Girao.

K zatiaľ málo navštevovaným destináciám v Portugalsku patria Azory s hlavným mestom Ponta Delgada. Na Azorské ostrovy sa však chodí najmä pre ich prírodu. Známe atrakcie hlavného ostrova Sao Miguel sú dvojité jazerá Lagoa das Sete Cidades, či hrebeň vyhasnutej sopky. Zájazd do Portugalska si tiež môžete ozvláštniť plavbou za veľrybami a návštevou najstaršej čajovej platáže v Európe v dedinke Gorreana.

Pýtajte sa, radi vám poradíme. Užite si dovolenku v Portugalsku s BUBO.

Na zájazd Portugalsko, Madeira spomíname veľmi radi. Program zájazdu bol vynikajúci a naplnený. Veľa sme videli, počuli, obdivovali, kúpali sme sa a dokonca aj sánkovali. Patrí Vám vďaka za Vaše zájazdy a veľká vďaka nášmu sprievodcovi Miškovi Gajovi. Prajeme Vám veľa úspechov vo výbere ciest po svete.

manželia Sejlingeroví

KLIENTI

Najpopulárnejšie zájazdy

Poznávací zájazd, dovolenka - PORTUGALSKO, MADEIRA

PORTUGALSKO, MADEIRA

Spoznajte Portugalsko, jeho mestá, jedlo a víno, a zamilujte sa do objavných ciest. V druhej časti cesty sa vydáme na zelený ostrov, ktorý sa stráca v rozľahlom Atlantiku. Nakukneme za zelené hory a okúpeme na…

Poznávací zájazd, dovolenka - PORTUGALSKO, MADEIRA A AZORSKÉ OSTROVY

PORTUGALSKO, MADEIRA A AZORSKÉ OSTROVY

Kombinácia prvého zájazdu s predĺžením o zelené sopečné kopce, jazerá, vodopády a neuveriteľné vyhliadky Azorských ostrovov. Navštívte horúcu cestovateľskú destináciu, o ktorej dnes ešte netušia ani mnohí…

Poznávací zájazd, dovolenka - AZORSKÉ OSTROVY

AZORSKÉ OSTROVY

Absolútne unikátny a značne rozšírený program na štyroch ostrovoch. Najteplejšie zimy Európy, najviac veľrýb a skvelé víno. Výstup na najvyšší vrch Stredoatlantického chrbátu, ktorý je súčasťou najdlhšieho…

Poradíme vám

K

Európa  

Madeira (POR), Portugalsko


náročnosť

9 dní

Trvanie

2590
K

Európa  

Azorské ostrovy (POR), Madeira (POR), Portugalsko


náročnosť

8 dní

Trvanie

1905
K

Európa  

Azorské ostrovy (POR), Madeira (POR), Portugalsko


náročnosť

9 dní

Trvanie

2750
K

Európa  

Kapverdy, Portugalsko


náročnosť

10 dní

Trvanie

2610
K

Azorské ostrovy (POR), Madeira (POR), Portugalsko


náročnosť

9 dní

Trvanie

2750

Blog Azorské ostrovy

Azorské ostrovy sú stále turisticky značnou neznámou. Pritom veľmi často nájdete prirovnanie, že ide o jedny z najkrajších ostrovov sveta. Takéto…

Ľuboš Fellner 30 min. čítania

Ulovte viac zážitkov

Víno pod patronátom UNESCO

Víno pod patronátom UNESCO

Na gurmánstvo sa v BUBO sústredíme a považujeme ho za súčasť zážitkov. Nasávame kultúru (vitikultúra na Pico je pod patromátom UNESCO)  a mok ktorý miloval aj ruský cár Mikuláš II.

Najkrajšie mesto Azorov

Najkrajšie mesto Azorov

O meste Horta sa takto vyjadril James Cook, Mark Twain a vo svojej knihe ju spomínal aj Jules Verne. Gin tonic si dáme v bare, ktorý už vyše 100 rokov navštevuje každý správny jachtár! 

Lanovka na Monte

Hlavné mesto ostrova Funchal, zasadené vo fascinujúcom prírodnom amfiteátri, kedysi obdivovala aj cisárovná Sisi či sám Winston Churchil. Našťastie tu postavili lanovku a my v tom teple nemusíme šliapať na vrchol po svojich.

Na najvyšší vrch Madeiry

Prechádzky levadami pod patronátom UNESCO a ľahký výstup najkrajšou prírodou, ktorý zvládnete.

BUBO Covid garancia v cene

Preplatíme vám test