Portugalsko spadá do stredomorskej klímy, a teda je tu klíma o čosi príjemnejšia ako v strednej Európe, či už je zima alebo leto. Klímu ovplyvňuje aj Atlantický oceán, a tak je na niektorých miestach viac veterno, napríklad v Lisabone. Atlantický oceán dáva aj pobrežiu jeho divokosť, a tak nie je Portugalsko vnímané ako destinácia, kde idete vyslovene za plážou, ale najmä za poznaním. Dážď sa môže objaviť kedykoľvek, viac v jarných či jesenných mesiacoch, no pre krajinu je to bežné aj inokedy. Madeira a Azorské ostrovy majú veľmi často podobné počasie.

Jarné mesiace (marec – máj) sú už v Portugalsku príjemné, počasie a priemerná teplota na pevnine, teda v Lisabone a okolí, sa pohybuje v apríli a máji okolo 20 – 22°C. Madeira aj Azorské ostrovy obklopené Atlantickým oceánom majú v týchto istých mesiacoch o pár stupňov menej a typickými teplotami sú 18 – 20°C. Jar je na cestovanie veľmi príjemným obdobím.

Letné mesiace (jún – august) sú najteplejšími mesiacmi na cestovanie Portugalskom, ale netreba sa báť obrovských horúčav, aké zažíva, napríklad, Španielsko. Typické portugalské letá v Lisabone majú okolo 25 – 29°C a Funchal na ostrove Madeira či Ponta Delgada na Azorách si držia svoju letnú teplotu medzi 23 – 25°C, čo je veľmi príjemné na cestovanie aj na oddych. Atlantický oceán je v lete najteplejší, no stále počítajte s teplotami vody okolo 19 – 21°C. V júli a auguste padne v Portugalsku najmenej zrážok..

Jesenné mesiace (september – november) sú premenlivé a pokojne sa môže stať, že prídete do pekného počasia a o pár hodín sa všetko zmení. September je ešte príjemne teplý s teplotami okolo 22 – 24 °C, no s októbrom prichádza v Lisabone aj na Madeire a Azorských ostrovoch ochladenie a zvýšený výskyt dažďa. Pre vrcholnú jeseň sú bežné teploty okolo 17 – 20°C, na Madeire o stupeň či dva menej. Pre Lisabon je november najdaždivejším mesiacom v roku.

Počasie

Lisabon - Počasie

Teplota vzduchu - Lisabon

jan — 11°C
feb — 12°C
mar — 14°C
apr — 15°C
máj — 18°C
jún — 21°C
júl — 24°C
aug — 23°C
sep — 23°C
okt — 19°C
nov — 14°C
dec — 12°C

Aktuálne počasie

Lisabon Počasie

slabý dážď

slabý dážď

17°C

Predpoveď 10.May

Východ slnka 06:29

Západ slnka 20:36

Dážď 4mm

Cestuj vďaka čítaniu

Čítajte, rozširujte si obzor a zbierajte pri tom zľavové kódy na cesty s BUBO.