Antarktída loďou

Antarktída, Argentína, Chile, Južné Shetlandské ostrovy

Antarktída patrí k najkrajším a najmenej prebádaným miestam planéty. Už viac ako dve storočia láka svojimi prírodnými krásami vedcov, lovcov a cestovateľov. Dnes táto čarovná zamrznutá krajina otvorila svoje dvere aj vám a ponúka majestátne ľadovce, krásnu scenériu, výlety na pevninu, ostrovy k tučniakom a tuleňom. BUBO na Antarktídu chodí pravidelne už osem rokov a vďaka našim skúsenostiam vieme ponúknuť rozdiel medzi všedným a unikátnym zážitkom.

Jozef Zelizňák Jozef Zelizňák Jozef Zelizňák
Spokojnosť zákazníkov
od 8 873 €

Antarktída, Argentína, Chile, Južné Shetlandské ostrovy

14 dní
Termíny a ceny Objednaj zájazd
 • Plná penzia a všetky vylodenia v cene
 • Drahá letenka do Ushuaie v cene
 • Hotel na pevnine v cene
 • BUBO sprievodca od 8 klientov v cene
Zobraziť mapu

Prelet do južnej Argentíny do mesta USHUAIA v Ohňovej zemi: najjužnejšie mesto na svete, čas na aklimatizáciu a príprava na plavbu. Prvý nekonečný deň.

Posledné prípravy na plavbu, nalodenie, zoznámenie sa s posádkou a cez kanál Beagle sa vydáte na Vašu objavnú cestu. Drakeov prieliv, plavba sa začína!

Po prieplave objavenom Angličanmi Vás budú sprevádzať kŕdle albatrosov a okolo lode budú plávať veľryby. Drakeov prieliv je miestom, kde sa stretáva studená voda prichádzajúca od pólu s teplejšími severnými vodami. Toto je príčinou rôznorodosti druhov v oblasti. Prieliv je tiež najsevernejším miestom výskytu viacerých antarktických vtákov.

Počas celej plavby budú s Vami na palube odborníci, ktorí vám pomôžu spoznať jednotlivé druhy. Tiež budete mať možnosť zoznámiť sa s navigáciou lode na otvorenom kapitánskom mostíku, striehnuť na veľryby alebo si len tak vychutnať božský výhľad. Pohľad na plávajúce ľadovce a snehom pokryté vrcholy vám prezradí, že ste dosiahli JUŽNÉ SHETLANDSKÉ OSTROVY, skupinu dvadsiatich ostrovov, ktoré sú známe kolóniami rozkošných tučniakov a tuleňov.

Vyloďujete sa dvakrát denne, aby sme sledovali nádheru bieleho ticha. Dáte si do whisky antarktický ľad?

Dych vyrážajúce ľadové scenérie, množstvo tuleňov, tučniakov, vtáctva a veľrýb. Ostrov kráľa Juraja je najväčším z Južných Shetlandských ostrovov a je rajom pre rôzne druhy tučniakov, kormoránov a ďalších zvierat, vďaka čomu sa stal miestom vedeckých základní pre viaceré krajiny.

ANTARKTICKÝ POLOSTROV: počas plavby sa preplavíte cez najkrajšie vodné cesty na svete Neymayer a Lemaire, čo sú uzučké cesty popod ľadovce.

Záliv Paradise je miestom, kde Nordenskjöldova expedícia v roku 1904 postavila kamennú chatu. Dnes jej ruiny obývajú tučniaky.

Dve vylodenia každý deň, medzitým pozorovanie nezabudnuteľnej prírody a antarktickej fauny z kapitánskeho mostíka. Tieto dni si budete pamätať do smrti.

Zoznámite sa s veľrybami, s kolóniami tučniakov, možno sa aj vykúpete v studených antarktických vodách.

Cez Drakeov prieliv sa pomaly vraciate späť.

Návrat do Ushuaie. Rozlúčka so skutočným juhom a odlet domov.

Prílet domov. Verte, že to, čo ste zažili Vy, zažil pred Vami iba zlomok obyvateľov planéty Zem.

Cena zahŕňa

 • Medzinárodné a vnútroštátne letenky v economy class
 • ubytovanie v kajute počas celej plavby
 • plnú penziu počas plavby
 • raňajky v hoteloch na pevnine
 • celý program vrátane vylodení
 • ubytovanie
 • najlepšie poistenie proti insolventnosti

– šťastnú visačku na batožinu

Cena nezahŕňa:

letiskové a palivové poplatky, suveníry

Poznámka:

Poznámka:

Verte, že to, čo ste zažili Vy, zažil pred Vami iba zlomok obyvateľov planéty Zem. Antarktída je jedným z najkrajších a najmenej prebádaných miest na zemi. Už viac ako dve storočia láka Biely kontinent svojimi prírodnými krásami vedcov, lovcov a cestovateľov. Dnes táto čarovná zamrznutá krajina otvorila svoje dvere aj Vám a ponúka majestátne ľadovce, krásnu scenériu, výlety na pevninu, ostrovy, k tučniakom a tuleňom. Leto na južnej pologuli trvá od novembra do marca a je špecifické nekončiacim denným svetlom. Antarktída je jeden z najcitlivejších ekosystémov na zemi, raj, kde žijú desiatky druhov živočíchov, ktoré takto intímne zažijete len tu. Na palube lode, v pohodlí a v teple kajuty a pod dohľadom skúsenej medzinárodnej posádky budete mať možnosť spoznať život na jednom z najmenej navštevovaných kútov sveta v blízkosti Južného pólu.. S naším partnerom na juhu Vám splníme všetky Vaše sny a Vy navštívite aj šiesty kontinent. CK BUBO na Antarktídu chodí pravidelne už sedem rokov (viď premietania Jozefa Zelizňáka, Luboša alebo Pavla Fellnera) a vďaka našim skúsenostiam vieme ponúknuť rozdiel medzi všedným a unikátnym zážitkom. Nehovoriac o tom, že máme najlepšie ceny, ktoré ponúkame práve Vám. Cestu na šiesty kontinent sme zorganizovali na sté výročie dobytia južného pólu na prelome rokov 2011 a 2012 a zatiaľ naposledy v decembri 2013.

Náročnosť:

Na letisko na juhu Argentíny Vás dopravíme lietadlom, potom Vás už čaká len loď. Počas plavby absolvujete pravidelné vylodenia na pevninu a ľadovec. Nemusíte sa báť chladu. Po večeri môžete relaxovať v bare, alebo na palube... Ubytovanie je vždy zabezpečené v dvojposteľových kajutách, počas čakania na plavbu a po nej Vás čaká kvalitný hotel.

Zdravotné odporúčania: Nie je povinné žiadne očkovanie. Každému odporúčame, aby sa pred cestou informoval o aktuálnej situácii u svojho lekára. BUBO nie je zdravotníckym zariadením.

Naši miestni partneri a vedenie BUBO odporúčajú každému cestovateľovi, aby si skontroloval očkovanie proti tetanu a žltačke AB. Sú to choroby, ktoré môžete dostať doma, na záhrade či pri trekingu pralesom. Myslite dopredu a nezabudnite na platné cestovné poistenie.

Zaujímavý blog o zdraví na cestách nájdete aj na https://bubo.sk/blog/ked-su-tropicke-choroby-konickom

Cestovný doklad: Na cestu je potrebný cestovný pas SR/ČR platný minimálne 6 mesiacov po návrate zo zájazdu a musí obsahovať aspoň 2 voľné strany.

Termíny a ceny

Termín
Cena
25.11.2018
08.12.2018
9 750 €
Základná cena 9750 €
Letiskové poplatky 680 €
Spolu 10 430 €
18.11.2019
01.12.2019
8 873 € 9 750 €
Základná cena 9750 €
Letiskové poplatky 680 €
Akcia od pólu k pólu - 9% -878 €
Spolu 9 553 €

Odporúčame

Akcia od pólu k pólu - 9%

Argentína , +3 viac
17 dní
6 320 € 5 751 €
Antarktída , +2 viac

Južný pól v pohodlí

10.12. → 23.12.2019 +1 ter.
14 dní
52 500 €

O Ondrej Berta

 
O Antarktíde som sníval už od detstva. Cestujúc s Bubom som začal plniť svoje sny. Bolo už načase navštíviť tento kontinent. Mal som určitú predstavu o tom, čo ma čaká na tejto ceste. S Bubom to bolo vždy na úrovni a bol som nadmieru spokojný. To som ale netušil, koľko zážitkov ma bude čakať. Naša partia bola perfektná, obsluha a jedlo na lodi ako v špičkových hoteloch, mali sme príjemné počasie. Našim sprievodcom bol Ľuboš Fellner. Od tej doby, čo sme sa vrátili, som absolvoval viac ako tucet návštev. Denne som ukazoval fotky a videá zo zájazdu. Matka kŕmiace malé tučniatko, tuleň leopardí oddychujúc pár metrov od nás, veľryba plávajúca pod našim člnom, bielo-modré ľadovce naokolo, všadeprítomná modro-bielo-čierno farebná kompozícia charakterizujúca tento kontinent. Milujem prírodu, tú panenskú, očarujúcu, nedotknutú prírodu. Tu som ju dostal. Nezabudnuteľný pocit, nezabudnuteľné zážitky. Zážitky patriace už k tým najkrajším v mojom živote. Ďakujem Ľubošovi Fellnerovi za perfektnú organizáciu zájazdu.
Ondrej Berta

Ľ Ľubica Vilinovičová

 
Dokonalý zážitok.Taký som mala pocit, keď som videla celú bielo-modrú nádheru Antarktídy, diaľky obzoru zahalené do jemne sivo-fialových odtieňov.
Nedajte sa odradiť vlnami Drakeovho prielivu, predsa musíte prekonať nejaké prekážky pred dosiahnutím svojho cieľa, túžby zažiť niečo veľkolepé. Toto všetko Vás čaká pri vyloďovaní sa na zodiaky, Váš blízky kontakt s ľadovcami, tučniakmi, tuleňmi, a keď budete mať šťastie, tak aj s veľrybami. Príroda Vás očarí a zanechá vo Vás nezabudnuteľný pocit.
Pohodlie, ako aj všetky služby na lodi Vás prekvapia a dožičia Vám oddych a pohodu. Kuchyňa zase svojou ponukou a servisom môže konkurovať najlepším hotelom.
Cestovná kancelária BUBO správne zaradila tento zájazd medzi komfort, nič Vám nebude chýbať. Ďakujem a vrelo odporúčam. Neoľutujete!
Ľubica Vilinovičová

R Rasťo Valach

 
S BUBOM cestujem už 10 rokov. Precestoval som s ním všetky kontinenty. V posledných rokoch som sa však viackrát prichytil, ako závidím niektorým spolucestujúcim ich ohromné nadšenie z pamiatok alebo prírodných krás. Stáli sme pri Viktóriných vodopádoch a boli z nich hotoví. Ja som bol nadšený tiež, ale porovnával som ich s vodopádmi Iguazú. Pomaly som sa zmieril s tým, že to je daň za to, čo všetko som už precestoval a videl. Až tento rok som sa vybral s BUBOM do Antarktídy. Prvý krát sme sa vylodili medzi tučniakmi v neopísateľne krásnej prírode a bolo to tu. Tešil som sa a nadchýnal ako malý chlapec. Znovu som zažíval pocit, s ktorým som sa už rozlúčil. Antarktídu doporučujem všetkým, ktorí si myslia, že v rámci cestovania ich už nič nemôže nadchnúť. V rámci denného programu na lodi bol na ňom vždy nejaký citát. Jeden vystihuje aj moje pocity. Antarktická expedícia je najťažšia cesta, ako prežiť najkrajšie dni svojho života.
Ďakujem cestovnej kancelárii a Lubošovi Fellnerovi za perfektnú organizáciu zájazdu.
Rasťo Valach

 

 
Chcel by som sa poďakovať za náš neskutočný zájazd na južnú stranu zemegule.
Uznávam - nie je to zájazd pre nováčikov, ale na druhú stranu ani nie pre polárnych dobrodruhov.
Drsná príroda je tu podávaná s mierou a hlavne bezpečne.
Tučniaky, ktoré Ťa ležiaceho v snehu prídu obzerať, div nie olizovať, sú autentické a ty sa ich vždy pýtaš, či ich môžeš vyrušovať a či im nie si náhodou na obtiaž.
Pozorovanie spolunažívania predátorov a ich koristí v priamom prenose vlastnými očami je silným zážitkom a zároveň poučením.
O divadle, ktoré spraví veľrybia rodinka preháňajúca sa desať metrov od lode sa Ti bude ešte dlho snívať a Ty vtedy nechceš uveriť, že to fakt nie je naaranžované.
Loď na ktorej sa plavíte, je dobrým výberom - dosť malá na to, aby sa mohli všetci hocikedy vylodiť a zároveň dosť veľká na to, aby poskytla útulné prostredie na cestu. Obdiv patrí aj posádke - od kapitána, ktorý Ťa nechá šoférovať celú loď (samozrejme pri zapnutom autopilotovi), cez zanietených odborných sprievodcov, ktorí s Tebou dokážu hodiny diskutovať o naturálnej prírode až po kuchára, ktorý Ti ukáže, že chutnučká gril-party sa dá spraviť aj v týchto podmienkach.
Čarovné sú aj kontrasty zájazdu - vysoké vlny a morská choroba v Drakeovom prielive vystriedaná opaľovaním v plavkách a širokými úsmevmi hneď v nasledujúci deň, dobrodružné vylodenia na pevninu nasledované pohárom ročníkového Malbecu v komfortnom teplúčku na lodi, komótna plavba prerušovaná adrenalínom po výkrikoch "veľryby na obzore" apod. A keď sa už nabažíš pohodlia, vždy môžeš stráviť svoju drsnú chvíľku na prove lode, zababušený do nepremokavej vetrovky, ostrekovaný prívalmi vody, s pocitom hrdinu z Tvojej obľúbenej detskej verneovky, ktorý sa pozerá uprene v diaľ, lebo iba na ňom záleží, či loď nájde priechod medzi voľne plávajúcimi ľadovcami.
Zájazd nie je o naháňaní sa nekonečnými ľadovými pláňami Antarktídy. Zájazd je komfortným nahliadnutím do panenskej prírody a cestou nej často aj do samého seba.
Ani po dvoch rokoch od návratu ma neopustil ten pocit, že keby som tam vtedy s vami nešiel, tak by som bol o čosi chudobnejší.

S pozdravom,

Miro Behúň

 

 
Od: Kincesovci
Odoslane: 31.10.2011
Komu: Jozef Zeliznak

Antarktída – svetadiel veľmi tajomný, vzdialený, nedostupný. Ani vo sne by ma nenapadlo, že ho raz navštívim. V dňoch 8.12.-21.12.2009 som sa spolu s manželom a ďalšími odvážnymi cestovateľmi zúčastnila prekrásneho zájazdu s CK BUBO po Antarktíde.

Máme už precestované rôzne kúty sveta, ale pri tomto zájazde sme nevedeli čo máme očakávať. Pri rozhodovaní nás veľmi ovplyvnila skutočnosť, že sprievodcom bude Jožko Zelizňak, s ktorým sme už boli na cestách a vedeli sme, že má neskutočné vedomosti, je priateľský, má všeobecný rozhľad, maximálne ochotný a ľudský prístup ku všetkým.
Zájazd bol perfektne pripravený. Po dlhom lete cez Buenos Aires sme doleteli do najjužnejšieho mesta na svete – Ushuaia v Ohňovej zemi. Ako bonus nám CK BUBO pripravila výlet do národného parku Tierra del Fuego. A potom už nalodenie a dva dni plavby, aby sme uvideli prvé plávajúce ľadovce. Bola to nádhera, pri ktorej sa tajil dych. Ľadovce väčšie než naša loď. Veľmi zaujímavé bolo prvé vylodenie. Nastupovali sme do člnov Zodiac, obutí do vysokých gumených čižiem. Všetko prebehlo hladko a toto nastupovanie a vystupovanie na pevninu jednotlivých ostrovov sa opakovalo každý deň dvakrát. Mali sme možnosť pozerať sa celkom zblízka na ľadové kryhy, videli sme belasé a tyrkysové ľadovce, ktoré vznikli z vody, ľadu a vetra a vytvárali rôzne tvary. Videli sme a pozorovali kolónie tučniakov a tulene. Krásne bolo pozorovať plávajúce veľryby. Celá skupina ich plávala pred našou loďou.
Okrem týchto prírodných krás bolo o nás postarané na 100 % čo sa týka ubytovania aj stravy. Šéfkuchár si vyslúžil našu pochvalu a poďakovanie, ako aj celá posádky spolu s kapitánom.
Náš sprievodca Jožko Zelizňak bol neustále k dispozícii, každé ráno z kapitánskeho mostíka nám upresňoval program, ktorý nás čaká a vytvoril vynikajúcu atmosféru počas celej našej plavby.
Bol to jedinečný, fantastický zájazd. Každému, kto má možnosť a zvažuje účasť na tomto zájazde vrelé odporúčame.
Ťažko sa píše o tom všetkom čo sme zažili. Treba to vidieť, precítiť ten neskutočný kľud, pohodu, nekonečné ľadovce, počúvať škriekajúce tučniaky, pozorovať vtáky na oblohe a sledovať veľryby.
Ešte raz vďaka celej CK a nášmu sprievodcovi, ktorý nám pripravil nezabudnuteľné zážitky.
Oľga a Pavol Kinčešovci


 • 1 / 1