Antarktída loďou

Antarktída patrí k najkrajším a najmenej prebádaným miestam planéty. Už viac ako dve storočia láka svojimi prírodnými krásami vedcov, lovcov a cestovateľov. Dnes táto čarovná zamrznutá krajina otvorila svoje dvere aj vám a ponúka majestátne ľadovce, krásnu scenériu, výlety na pevninu, ostrovy k tučniakom a tuleňom. BUBO na Antarktídu chodí pravidelne už osem rokov a vďaka našim skúsenostiam vieme ponúknuť rozdiel medzi všedným a unikátnym zážitkom.

Jozef Zelizňák Jozef Zelizňák Jozef Zelizňák
Spokojnosť klientov
od 6 310,00 €

Antarktída, Argentína, Chile, Južné Shetlandské ostrovy

13 dní
 • Plná penzia a všetky vylodenia v cene
 • Drahá letenka do Ushuaie v cene
 • Hotel na pevnine v cene
 • Slovenský sprievodca od 8 klientov v cene
 

Prelet do južnej Argentíny do mesta USHUAIA v Ohňovej zemi: najjužnejšie mesto na svete, čas na aklimatizáciu a príprava na plavbu. Prvý nekonečný deň.

Posledné prípravy na plavbu, nalodenie, zoznámenie sa s posádkou a cez kanál Beagle sa vydáte na Vašu objavnú cestu. Drakeov prieliv, plavba sa začína!

Po prieplave objavenom Angličanmi Vás budú sprevádzať kŕdle albatrosov a okolo lode budú plávať veľryby. Drakeov prieliv je miestom, kde sa stretáva studená voda prichádzajúca od pólu s teplejšími severnými vodami. Toto je príčinou rôznorodosti druhov v oblasti. Prieliv je tiež najsevernejším miestom výskytu viacerých antarktických vtákov.

Počas celej plavby budú s Vami na palube odborníci, ktorí vám pomôžu spoznať jednotlivé druhy. Tiež budete mať možnosť zoznámiť sa s navigáciou lode na otvorenom kapitánskom mostíku, striehnuť na veľryby alebo si len tak vychutnať božský výhľad. Pohľad na plávajúce ľadovce a snehom pokryté vrcholy vám prezradí, že ste dosiahli JUŽNÉ SHETLANDSKÉ OSTROVY, skupinu dvadsiatich ostrovov, ktoré sú známe kolóniami rozkošných tučniakov a tuleňov.

Vyloďujete sa dvakrát denne, aby sme sledovali nádheru bieleho ticha. Dáte si do whisky antarktický ľad?

Dych vyrážajúce ľadové scenérie, množstvo tuleňov, tučniakov, vtáctva a veľrýb. Ostrov kráľa Juraja je najväčším z Južných Shetlandských ostrovov a je rajom pre rôzne druhy tučniakov, kormoránov a ďalších zvierat, vďaka čomu sa stal miestom vedeckých základní pre viaceré krajiny.

ANTARKTICKÝ POLOSTROV: počas plavby sa preplavíte cez najkrajšie vodné cesty na svete Neymayer a Lemaire, čo sú uzučké cesty popod ľadovce.

Záliv Paradise je miestom, kde Nordenskjöldova expedícia v roku 1904 postavila kamennú chatu. Dnes jej ruiny obývajú tučniaky.

Dve vylodenia každý deň, medzitým pozorovanie nezabudnuteľnej prírody a antarktickej fauny z kapitánskeho mostíka. Tieto dni si budete pamätať do smrti.

Zoznámite sa s veľrybami, s kolóniami tučniakov, možno sa aj vykúpete v studených antarktických vodách.

Cez Drakeov prieliv sa pomaly vraciate späť.

Návrat do Ushuaie. Rozlúčka so skutočným juhom a odlet domov.

Prílet domov. Verte, že to, čo ste zažili Vy, zažil pred Vami iba zlomok obyvateľov planéty Zem.

 

Cena zahŕňa

 • Medzinárodné a vnútroštátne letenky
 • ubytovanie v kajute počas celej plavby
 • plnú penziu počas plavby
 • raňajky v hoteloch na pevnine
 • celý program vrátane vylodení
 • ubytovanie

Cena nezahŕňa:

letiskové a palivové poplatky, suveníry

Poznámka:

Poznámka:

Verte, že to, čo ste zažili Vy, zažil pred Vami iba zlomok obyvateľov planéty Zem. Antarktída je jedným z najkrajších a najmenej prebádaných miest na zemi. Už viac ako dve storočia láka Biely kontinent svojimi prírodnými krásami vedcov, lovcov a cestovateľov. Dnes táto čarovná zamrznutá krajina otvorila svoje dvere aj Vám a ponúka majestátne ľadovce, krásnu scenériu, výlety na pevninu, ostrovy, k tučniakom a tuleňom. Leto na južnej pologuli trvá od novembra do marca a je špecifické nekončiacim denným svetlom. Antarktída je jeden z najcitlivejších ekosystémov na zemi, raj, kde žijú desiatky druhov živočíchov, ktoré takto intímne zažijete len tu. Na palube lode, v pohodlí a v teple kajuty a pod dohľadom skúsenej medzinárodnej posádky budete mať možnosť spoznať život na jednom z najmenej navštevovaných kútov sveta v blízkosti Južného pólu.. S naším partnerom na juhu Vám splníme všetky Vaše sny a Vy navštívite aj šiesty kontinent. CK BUBO na Antarktídu chodí pravidelne už sedem rokov (viď premietania Jozefa Zelizňáka, Luboša alebo Pavla Fellnera) a vďaka našim skúsenostiam vieme ponúknuť rozdiel medzi všedným a unikátnym zážitkom. Nehovoriac o tom, že máme najlepšie ceny, ktoré ponúkame práve Vám. Cestu na šiesty kontinent sme zorganizovali na sté výročie dobytia južného pólu na prelome rokov 2011 a 2012 a zatiaľ naposledy v decembri 2013.

Náročnosť:

Na letisko na juhu Argentíny Vás dopravíme lietadlom, potom Vás už čaká len loď. Počas plavby absolvujete pravidelné vylodenia na pevninu a ľadovec. Nemusíte sa báť chladu. Po večeri môžete relaxovať v bare, alebo na palube... Ubytovanie je vždy zabezpečené v dvojposteľových kajutách, počas čakania na plavbu a po nej Vás čaká kvalitný hotel.

Zobraziť galériu

Termíny a ceny

Termín Cena  
25.11.2017
08.12.2017
6 310,00 €

La Reina de la Plata

Sedim si tak na teraske jednej restauracie v Puerto Madero, popijam vynikajuci argentinsky Malbec a cakam na svoj steak. Potichu rozmyslam, kolko takych miest ako je Buenos Aires poznam.…

24
APR
06:06
2017

Hrdinovia Patagónie

Putujeme Patagóniou a v hlave máme našich hrdinov:Magellana, Drakea, Darwina, Saint- Exuperyho (lietal tu 1929-1931), Morena a na našej lodi s nami cestujú potomkovia Roberta Fitz Roya.…

06
APR
07:55
2017
Ľuboš Fellner Ľuboš Fellner

Čitatelia renomovaného amerického časopisu o cestovaní Conde Nast Traveller zvolili svoje top mestá planéty za rok 2016. Keďže hlasuje pestrá vzorka cestovateľov, rebríček zaujal aj nás a radi vám prinášame výňatok z neho s našou krátkou impresiou z každého mesta o tom, ako toto mesto spoznávame my. Už čoskoro prinesieme rebríček top miest našej planéty podľa sprievodcov BUBO.

Čitatelia renomovaného amerického časopisu o cestovaní Conde Nast Traveller zvolili svoje top mestá planéty za rok 2016. Keďže hlasuje pestrá vzorka cestovateľov, rebríček zaujal aj nás a radi vám…

Itinerár

 
Stiahnite si kompletný itinerár pre tento zájazd v prehľadnej podobe PDF formátu.
 

Stiahnuť itinerár • 1 / 0