Pas platný minimálne 6 mesiacov po návrate Áno
Víza Nie
Povinné očkovanie proti žltej zimnici Nie
Covid-19 - podmienky vstupu Áno *

* Zaočkovaní cestujúci sa preukážu negatívnym antigénovým testom (od 7.1.2022 to nemusí byť PCR) spoločne s dokladom o plnom zaočkovaní proti COVID. Nezaočkovaní cestujúci sa preukážu negatívnym RT-PCR testom (akceptuje sa NAAT, PCR, RNA, RT-PCR a TMA). Testy nemajú byť staršie viac ako 72 hodín od príletu. 

Všetkým deťom od 2 do 11 rokov má postačovať negatívny antigénový test. Avšak vzhľadom na neustále sa meniace pravidlá v cestovaní, odporúčame neočkovaním deťom tiež RT-PCR test.

  • 3 dni pred odletom si vyplňte formulár Bahamas Travel Health. Deti do 11 rokov si registrujú rodičia pod svoj profil. Za registráciu osôb od 12 rokov sa uhrádza poplatok od 40-70 USD podľa dĺžky pobytu. Výhodou je, že v poplatku je poistenie proti COVID. O registrácií Vám príde QR kód do 48 hodín. K vyplneniu budete potrebovať Batch number / Číslo šarže Vašej vakcíny, ktorú nájdete v doklade o zaočkovaní, ktorý ste dostali priamo v očkovacom centre. Ďalej na vyplnenie aplikácie budete potrebovať doklad o prvom a druhom očkovaní, ktorý si viete nájsť v aplikácii GreenPass. V prípade, že v aplikácii GreenPass prvé ani druhé očkovanie nevidíte, je potrebné aby ste si ho vyžiadali cez online formulár na tomto linku: nczisk alebo volajte NCZI Call Centrum +421232353030.  
  • Výnimka na testy platí pre deti do 1,99 roka

Pozor, pri odlete z Bahám domov v prípade prestupu/medzipristátia v USA potrebujete absolvovať antigénový test nie starší viac ako 24 hodín pred odletom domov. Objednať na test sa viete priamo na recepcií Vášho hotela.

BUBO organizuje mesačne stovky zájazdov a vstupné informácie pravidelne aktualizujeme k všetkým našim cestám. Pre našich klientov vybavíme aj nevybaviteľné. Pokiaľ cestujete individuálne, overte si aktuálne podmienky na príslušných úradoch danej krajiny.

Bahamy – krajina pirátov z Karibiku Prémiový blog

Prémiový blog Bahamy – krajina pirátov z Karibiku

Bahamy - to je jedno veľké meno, silná značka, ktorá dokáže konkurovať aj Havaju. „Mať Havaj“ sa zvykne hovoriť, keď si užívame totálnu pohodu. Čo…

Karibik - všetko, čo ste potrebovali vedieť Prémiový blog

Prémiový blog Karibik - všetko, čo ste potrebovali vedieť

Keď sa povie Karibik, hneď sa nám vybaví: slnko, božský relax, modré more a biele pláže, sladký život pod palmami, drinky, pohoda, láska, ...…