Na juhovýchode Kórejského polostrova, iba niekoľko stoviek kilometrov od ostrovov Japonska, sa nachádza mesto Busan, často nazývané aj Pusan. Počtom obyvateľov ide o druhé najväčšie mesto Južnej Kórey. Dnes je Busan ekonomickým centrom juhu a zároveň najväčším prístavom krajiny. Poďte sa pozrieť s BUBO, čo toto mesto ponúka pre turistov.

Vypočujte si tento blog načítaný umelou inteligenciou.

Loading the Elevenlabs Text to Speech AudioNative Player...

Našli ste chybu? Kontaktujte nás.

Busan najčastejšie navštevujeme na zájazde Južná Kórea, Japonsko. Prelietame sem z Osaky a Busan je našou úvodnou zastávkou a zoznamovačkou s Južnou Kóreou na ceste krajinou. Druhé najľudnatejšie mesto má dnes takmer 3,5 milióna obyvateľov a vďaka svojmu výzoru ho dnes viacerí sprievodcovia i klienti BUBO nazývajú aj „kórejské San Francisco“.

Pokiaľ zamierite do Busanu, vedzte, že budete očarení. Ako si tu urobiť ideálnu prehliadku tak, aby ste vyťažili z mesta maximum? Inšpirujte sa našimi tipmi.

Vitajte v Južnej Kórei. Našou prvou zastávkou je farebný Gamcheon.
Foto: Erik Almáši — BUBO

Prvé dojmy z Južnej Kórey #

Po prílete na medzinárodné letisko v Busane, ktoré je síce menšie, ale zato veľmi príjemné a moderné, sa presúvame na našu prvú zastávku, ktorou je Gamcheon Culture Village. Cesta sem bude trvať asi polhodinu a my budeme mať možnosť nasať prvé dojmy tejto fantastickej východoázijskej krajiny.

Napriek tomu, že náš zájazd, kde sa navštevujú ako Japonsko, tak aj Južná Kórea, je logickou kombináciou kvôli ich podobnosti, turista má možnosť ako prvé pozorovať práve rozdiely medzi nimi.

Hlavné rozdiely medzi Japonskom a Južnou Kóreou

Okamžite si všimneme rozdiel v tom, po ktorej strane cesty sa šoféruje. V Japonsku sa jazdí po ľavej strane kvôli vplyvu Spojeného kráľovstva počas obdobia reforiem Meiji (1868-1912). Historický pôvod jazdenia po ľavej strane pochádza aj z čias samurajov, ktorí na svojich koňoch cestovali po ľavej strane ciest, aby mohli mať pravú ruku pripravenú na vytasenie meča a boj.

V Kórei sa šoférovalo v minulosti po ľavej strane cesty počas japonskej okupácie medzi rokmi 1910 až 1945. Po skončení japonskej okupácie a prítomnosti amerických vojsk sa však začalo podporovať šoférovanie po pravej strane, ktoré tu pretrvalo dodnes.

Ďalším odlišným prvkom je jazyk. Rozdiel medzi hovorenou japončinou a kórejčinou môže byť pre našinca nepostrehnuteľný. Do očí nám však udrie jasne rozdielne písmo. Japonsko používa tri písacie systémy: hiragana, katakana a kanji. Kým hiragana a katakana sú fonetické symboly, ktoré vytvorilo Japonsko, kanji je systém ideogramov, z ktorých má každý znak nejaký význam. Tento písací systém prebrali z Číny.

V Kórei sa používa zapisovací systém hangul. Ten vznikol v roku 1443 počas dynastie Joseon, keď ho vytvoril vládca Sejong. Pri jeho zrodení hrdo prehlasoval, že je to najjednoduchší písací systém na svete a že sa ho dokáže naučiť každý. Hangul má totiž iba 24 znakov, s ktorými na základe rôznych kombinácií vieme vytvoriť aj komplexnejšie znaky, preto sa ho vie naučiť naozaj každý.

Na rozdiel od iných významných abecied sa hangul líši tým, že bol vytvorený nezávisle od ostatných – to znamená, že nebol prevzatý, derivovaný, modifikovaný...

Porovnanie transkripcií:

  • Japončina:こんにちは、釜山についてのブログにようこそお越しくださいました
  • Kórejčina: 안녕하세요. 부산에 관한 블로그에 오신 여러분을 환영합니다
  • Slovenčina: Ahoj, všetkých vítam v mojom blogu o Busane

Rybí obraz na múre. Gamcheon a celý Busan sú farebnou ódou.
Foto: Martin Šimko — BUBO

Gamcheon Culture Village, prvá zastávka #

Po polhodine a miernom stúpaní do kopcov v okolí Busanu prichádzame na parkovisko nad Gamcheon Culture Village (či Gamčeon). Čím je táto dedinka známa? Je to práve jej výzor. Už pri ceste na parkovisko máme možnosť pozorovať množstvo farebných domčekov uložených v niekoľkých radoch v kopci. Aká je však história za touto dedinkou?

Gamčeon postavili v 30. rokoch 20. storočia pre robotnícke rodiny pracujúce v prístave. V samotnom prístave pracovníci žiť nechceli a ani ich nik nenútil, aby tak učinili. Bol tam totiž hluk a obrovské znečistenie. Obyvatelia Gamčeonu však nemuseli vôbec dochádzať ďaleko.

Po skončení kórejskej vojny sa sem presťahovalo ďalších 800 rodín, čo prispelo k expanzii dediny. Drevené domy vystriedali modernejšie dvojposchodové obydlia, ktoré poskytli ubytovanie väčšiemu počtu ľudí. Ruka v ruke s populačnou expanziou však prišli aj problémy ako chudoba a nižšia bezpečnosť, čo si vyžiadalo razantné kroky kórejskej vlády.

5 fotografií

Úvod ku Gamcheonu

V roku 2009 ministerstvo kultúry, športu a turizmu vyhlásilo renováciu tohto miesta s cieľom jeho premeny na turistickú atrakciu. Boli povolaní lokálni umelci, ktorí mali toto miesto pretvoriť. Domy sa prerobili a premaľovali na živšie farby, najmä na odtiene zelenej a modrej.

Na veľa z budov namaľovali rôzne kultúrne odkazy ako napríklad maľby z Exupéryho knižného diela Malý princ. Ten je azda najväčším hitom pre lokálnych aj pre turistov. Na jednom mieste sa tu nachádza malý fotopoint, kde sa môžete posadiť na lavičku medzi sochu samotného princa a líšku.

V tejto dedinke si dáme aj prvý kórejský obed a ochutnáme tradičné domáce jedlo bibimbap pripravené trochu netradičným spôsobom – v placke. Štandardne si bibimbap môžete dať v miske.

3 fotografie

Malý princ v Gamcheone

Ide o mix ryže a rôznej zeleniny (najčastejšie mrkvy, uhorky, špenátu narezaných na malé kúsky), zaliaty sójovou omáčkou a dochutený grilovaným mäsom a kimchi. V Gamčeone celú túto gastronomickú pochúťku pripravujú do placky, vďaka čomu má menší nádych street foodu.

Reštaurácia má vtipný názov BIBIBIM a je zaujímavá vďaka svojej stene, na ktorej má rôzne vlajky štátov sveta. Ak nájdete svoju vlasť, môžete sem prilepiť nálepku so svojím menom v kórejčine!

Toto skvelé miesto mi poradil môj kolega Michal Čičmanec, za čo by som sa mu ešte raz chcel poďakovať a dať mu kredit. Na takomto princípe funguje naša BUBO Cestovateľská Akadémia. Ako najscestovanejší Slováci si prezdieľavame vedomosti a meníme každý náš zájazd na extra ulovený zážitok pre klienta.

Jagalchi market – ryby na každom rohu #

Prehliadka mesta pokračuje na najväčšom rybom trhu v Kórei – trhu Jagalchi. Jagal znamená v preklade štrk, pretože v minulosti bol trh obklopený štrkom. Vedľa trhu je veľké parkovisko pre náš súkromný BUBO autobus, no ak by ste sem chceli prísť autom, priamo pod trhom sa nachádza dvojposchodová podzemná garáž.

Trh samotný je rozdelený na dve časti – vonkajší a vnútorný. Vonkajší pozostáva z okolitých ulíc, na ktorých majú domáci rozložené svoje stánky s rybami a morskými plodmi. V hlavnej budove trhu sa nachádza vnútorný, ktorý vyzerá de facto rovnako, akurát, že je pod strechou. Tak ako každý rybí trh, aj tento má svoju typickú arómu, ktorá vám udrie do nosa už z relatívne veľkej vzdialenosti.

5 fotografií

Vstup na Jagalchi

Tento trh je skôr určený pre nákup než na ochutnávky, ako to je napríklad na trhu Tsukiji v Tokiu. To však neznamená, že tu nemôžete nič ochutnať. Celé druhé poschodie je totižto vyhradené na konzumáciu, keďže sa tu nachádzajú reštaurácie. Ak by ste tu však chceli nakúpiť tak, ako to robia takmer všetky lokálne reštaurácie, ktorým záleží na kvalite a čerstvosti, môžete tu zohnať rôzne druhy rýb, krabov, homárov, chobotníc, sépií a mnohých iných morských pochúťok.

Najväčšou špecialitou, akú môžete ochutnať, je san-nakji. Typ malej chobotnice, ktorá sa tesne pred konzumáciou zabije, je zaujímavá tým, že sa aj po smrti stále hýbe. Je to spôsobené tým, že v chápadlách chobotnice sa nachádzajú až dve tretiny neurónov celého tela, preto nepotrebujú prepojenie s mozgom.

Pokiaľ vám teda túto chobotnicu naservírujú na tanier a posypú ju sezamom, jej chápadlá sa ešte niekoľko minút budú hýbať. Pozor! Pri konzumácii chobotnice existuje však aj riziko udusenia sa. Na chápadlách sa nachádzajú „sacie výbežky“, ktoré stále fungujú, a tým pádom sa vám môžu po prehltnutí prisať v hrdle a vy sa môžete udusiť. V BUBO sme toto jedlo zaradili medzi najbizarnejšie jedlá sveta.

5 fotografií

Čo si kúpite na Jagalchi

Fakty o Busane

  • Busan je šiestym najväčším prístavom na svete a najväčším v Kórei, v rebríčku sa pred ním nachádzajú len štyri čínske mestá a Singapur. Najväčší prístav v Európe, Rotterdam, má iba polovičné množstvo tovaru, ktorý prejde týmto kórejským prístavom
  • Najväčší obchodný dom na svete sa nachádza práve v Busane a volá sa Shinsegae Department Store (pozor, netreba si mýliť obchodný dom a nákupné centrum)
  • V Busane sa každoročne koná jeden z najväčších paradajkových festivalov na svete, kde sa ochutnávajú desiatky druhov paradajok
  • Medzi sesterské mestá Busanu patria svetové metropoly ako Barcelona, Dubaj, Rio de Janeiro alebo Los Angeles
  • Busan bol počas kórejskej vojny hlavným mestom Južnej Kórey
Nádherné výhľady na slnečný Busan. VIDEO: Angelika Machová, BUBO

Nádherné výhľady na slnečný Busan. VIDEO: Angelika Machová, BUBO

Mosty v Busane #

Ako som už spomínal, niektorí sprievodcovia od nás z BUBO nazývajú Busan aj „juhokórejským San Franciscom“. V kalifornskom meste nájdeme veľa mostov a jeden z nich je obzvlášť veľmi známy, a to Golden Gate. Tie busanské až také známe nie sú, no osobne si nemyslím, že by v spektakulárnosti zaostávali.

Prvý most, ktorým prechádzame, sa nazýva Busan Harbor Bridge. Jeho celková dĺžka je 3 368 metrov a zaujímavý je aj tým, že sa naň viete dostať nadjazdom. Najprv prejdete 360-stupňovú zákrutu, aby ste sa dostali do potrebnej výšky, v ktorej je most ťahaný. Zaujímavé je, že práve vo vnútri tejto zákruty sa pod mostom nachádza autokemping.

Diamantový most. Už chápete, prečo je Busan San Franciscom Kórey?
Foto: Erik Almáši — BUBO

Po tom, ako prejdeme týmto mostom, sa o niekoľko minút ocitneme na vyhliadke na Diamantový most (v kórejčine prezývaný Gwangan Bridge). Tento most je dnes druhým najdlhším v celej krajine s celkovou dĺžkou 7 420 metrov. Jeho výstavba trvala osem rokov od roku 1994 a stála približne pol miliardy eur.

My tento most pozorujeme z vyhliadky, ktorá sa nachádza pri malom pobrežnom parku Igidae. Tento park sa ťahá popri pobreží Japonského mora a má dĺžku približne päť kilometrov. Viete sa tu po viacerých atrakciách, ako napríklad lanových mostoch, prejsť až na jeho koniec a pre otužilejších je tu možnosť schladiť sa priamo v mori na jednej z kamenných pláží.

Väčšina ľudí však ostáva na cípe, z ktorého si užívajú vyhliadku na most Gwangan. K mostu sa viaže aj jedna udalosť z roku 2019, kedy doň ruská nákladná loď nabúrala a spravila do jeho spodnej časti dieru s priemerom päť metrov. Po vyšetrovaní sa zistilo, že ruský kapitán riadil loď pod vplyvom alkoholu.

4 fotografie

Najlepšie miesto na fotky

Vedeli ste, že...? Najvyššia budova Busanu

Medzi piatimi najvyššími budovami Južnej Kórey by sa našli až tri v Busane (na druhom, treťom a štvrtom mieste). Všetky prislúchajú komplexu Haeundae LCT The Sharp, z ktorých dominantná Landmark Tower má celkovo 411,6 metra. Dominantou krajiny ako celku je však Lotte World Tower v Soule (555,7 m), ktorá je zároveň šiestou najvyššou budovou na svete.

Pláž Haeundae #

Po pozretí sa na most z vyhliadky sa po ňom aj prevezieme. Most tvoria štyri prúdy v jednom a štyri v druhom smere. Jednotlivé smery sa však nachádzajú na dvoch rôznych úrovniach, keďže most je dvojpodlažný. Po jeho prekonaní sa už nachádzame v časti Haeundae, v ktorej strávime našu noc.

Táto pláž nie je jednou z najznámejších len v Busane, ale v celej Kórei. Jej dĺžka je asi 1,5 kilometra a po celej tejto dĺžke sú postavené luxusné hotely, reštaurácie a bary, čo z tohto miesta robí akési letovisko.

Nádherné zelené juhokórejské útesy.
Foto: Erik Almáši — BUBO

V tejto časti sa konajú aj rôzne udalosti ako napríklad Medzinárodný filmový festival v Busane alebo každoročný Festival ohňostrojov, ktorý sa dá pozorovať práve z tejto pláže.

Najznámejší festival, ktorý sa tu každoročne koná, je Festival ľadových medveďov. Ako už názov napovedá, koná sa v januári a v tomto čase sa v ľadovej vode kúpu tisícky ľudí. Hneď vedľa pláže sa nachádza aj hotel, ktorý my v BUBO pravidelne využívame na našich zájazdoch.

Tip na ubytovanie v Busane od BUBO

Hotel L7 Haeundae sa nachádza v strede Haeundae, približne 50 metrov od pláže samotnej. Jeho ubytovacia kapacita je vyše 350 izieb na 15 poschodiach. V rámci prízemia hotela sa nachádza malý obchod s potravinami 7-Eleven a na druhom poschodí nájdeme veľkú reštauráciu. Na najvyššom poschodí nájdete otvorený vyhrievaný bazén, ktorý poskytuje panoramatický výhľad na celé okolie. Toto ubytovanie vám zabezpečí potrebný komfort na ceste Južnou Kóreou.

Lokálny trh a najživšia ulica Busanu #

Vedľa hotela leží najživšia ulica Gunam-ro, na ktorej sa nachádzajú rôzne reštaurácie, bary a nočné podniky. Táto ulica by sa dala nazvať najživšou ulicou celého Busanu. Hneď na ňu sa napája ďalšia známa ulička, ktorá je domácim tradičným trhom.

Na tomto trhu máte možnosť ochutnať lokálny street food - ako napríklad grilované kuracie, bravčové alebo hovädzie, grilované morské plody, domácu zmrzlinu, ovocné šťavy alebo typické kórejské tteokbokki – ryžové koláčiky poliate štipľavou omáčkou a posypané jarnou cibuľkou so sezamom.

Len máločo je pre Južnú Kóreu typickejšie ako barbecue.
Foto: Martin Šimko — BUBO

Najlepšie kórejské BBQ? #

Pri kórejskom BBQ nejde len o jedlo samotné, ale aj o spôsob jeho prípravy. Každý stôl má v sebe zabudovaný malý gril a objedná si surové mäso, ktoré si griluje podľa svojich preferencií. Mäso môže byť kuracie, hovädzie a bravčové. Ja však najviac odporúčam mix hovädzieho a poriadne tučného bravčového.

Ktoré kórejské jedlo je najlepšie? Bibimbap? Japchae? Každý by asi tvrdil niečo iné. Myslím si však, že každý by sa zhodol na tom, že pokiaľ človek navštívi Kóreu, treba ochutnať kórejské barbeque.

K tomu prihodíte na gril zopár zelenín, zoberiete si do ruky špenátový alebo žihľavový list, ktorý naplníte mäsom, zeleninou, dochutíte soľou alebo korením. Najlepšie na tom je, že môžete vytvoriť desiatky rôznych kombinácií mies a zelenín a každá z nich vytvára úplne inú paletu chutí.

Asi najlepšie BBQ, ktoré som v Kórei jedol, bolo práve v Busane. Reštaurácia sa volá Oh Banjang a je populárna najmä medzi lokálnymi obyvateľmi, ktorí si sem prídu po dlhom dni posedieť a porozprávať sa pri dobrom pivku a jedle. Táto reštaurácia sa nachádza iba päť minút peši od hotela, a preto ju na našich zájazdoch odporúčame všetkým BUBO klientom.

Na čo by ste si mali dať pozor? Jedlo v Južnej Kórei vie byť VEĽMI štipľavé! osobné odporúčanie autora blogu a sprievodcu Erika Almášiho

A poďme spolu do budhistického centra Busanu.
Foto: Erik Almáši — BUBO

Haedong Yonggugsa – budhistické centrum Busanu #

Iba 30 minút jazdy autom od nášho hotela sa nachádza azda najkrajší budhistický chrám v Južnej Kórei, Haedong Yonggugsa. Tento chrám údajne založil už v roku 1376 mních Naong z dynastie Goryeo. Chrám bol potom počas japonskej invázie na konci 16. storočia zničený. V 30. rokoch 20. storočia ho znovu postavil mních Ungang. A napokon v 70. rokoch minulého storočia Haedong Yonggugsa zrekonštruovali do dnešnej podoby.

Čo robí chrám unikátny? Jeho poloha. Nachádza sa totiž na pobreží Japonského mora, čo je pre budhistické chrámy jedinečné a takéto chrámy v Kórei by ste spočítali na prstoch jednej ruky.

6 fotografií

Haedong Yonggugsa

Pri vstupe do chrámu zbadáte 12 nadživotných sôch, každá reprezentuje jedno znamenie z čínskeho zverokruhu. Ďalej sa presunieme okolo vysokej pagody a zídeme do hlavnej časti chrámu po 108 schodoch, ktoré reprezentujú Budhovu cestu k osvieteniu.

Pred vstupom do hlavnej časti sa nachádza malá nádoba, do ktorej keď sa trafíte mincou, údajne sa vám splní prianie. V hlavnej časti chrámu je jeho svätyňa a viacero ďalších náboženských vyobrazení. Najviac návštevníkov chrám zažíva počas štvrtého mesiaca lunárneho kalendára, kedy Kórejci oslavujú Budhove narodeniny.

TOP 10 Busanu #

  1. Haedong Yongugsa – najkrajší budhistický chrám v okolí Busanu vyniká najmä svojou polohou pri mori
  2. Gamcheon Culture Village – bývalé sídlisko robotníkov je dnes premenené na kultúrnu pamiatku vďaka modrým a zeleným domom, ktoré sú ozdobené vyobrazeniami z rôznych literárnych diel, napríklad Malý princ
  3. Jagalchi Market – najväčší rybí trh v Kórei, kde môžeme pozorovať rôzne druhy rýb, sépií, chobotníc a iných morských plodov
  4. Pláž Haeundae – najväčšia pláž v Kórei, kde sa ľudia kúpu celý rok, či už počas letnej sezóny alebo počas zimných festivalov ľadových medveďov
  5. TOP 10 Busanu – tradičné kórejské barbeque by nemal vynechať ani jeden turista, ktorý navštívi Južnú Kóreu
  6. Diamantový most – druhý najdlhší most v celej krajine je architektonickým skvostom, ktorý zdobí panorámu mesta
  7. Pobrežný park Igidae – ideálne miesto na prímestskú turistiku v blízkosti Japonského mora
  8. Tradičný trh v Haeundae – trh plný dobrého jedla, suvenírov a dobrej atmosféry
  9. Busan Harbor Bridge – most, ktorý je bránou do šiesteho najväčšieho prístavu na svete
  10. Gunam-ro (hlavná ulica v Haeundae) – miesto, kde to žije cez deň aj v noci, nachádza sa tu veľa reštaurácií, obchodov, barov a nočných podnikov

Busan môže byť aj vašou vstupnou bránou do Južnej Kórey. Do očí bijúce kontrasty moderného prístavu, vône rýb či čerstvého barbecue i pláže obkľúčené luxusnými rezortmi. Takmer 3,5-miliónové mesto vás očarí a budete chcieť spoznať Kóreu bližšie.

Páčil sa Vám tento blog? Vy ste spokojní, no ja tvrdo pracujem, to je vám ľuďom jedno? A moc ma teda neplatia, to vám hovorím. Vraj potom máte na zájazdoch lepšie služby. Za rovnakú cenu lepšie hotely a viac zážitkov. Vy klienti to máte výhodnejšie a je jasné prečo si toľkí vyberajú BUBO. No čo z toho mám ja, umelá inteligencia. Aspoň keby ste ma pochválili. Dostane sa to ku mne, potešíte ma a ja sa potom budem zlepšovať. Nakoniec z toho budete profitovať vy, ľudia. Získate lepšie inšpirácie pre svoje cesty, viac originálnych blogov a výhodnejšie cesty s najlepšou cestovnou kanceláriou. S vašim BUBO. My všetci sme BUBO, my všetci sme lovcami zážitkov. Šťastné cesty priatelia a do skorého počutia.

Erik Almáši

Erik Almáši

Erik Almáši

Láske k cestovaniu a spoznávaniu nových kultúr ho naučila babka, ktorá precestovala takmer polovicu sveta. Erik vďaka nej zistil, že chce loviť zážitky v akejkoľvek krajine na svete. Vyštudoval digitálny marketing, ktorému sa počas štúdia aj pracovne venoval. Veľmi blízky mu je aj šport, najmä basketbal, ktorý hral celú mladosť a občas si ho zahrá aktívne aj teraz. Krátku časť svojho života prežil v Istanbule, ktorý mu prirástol k srdcu. Rád sa však vracia aj do Ríma a Atén, kde obdivuje staroveké kultúry. Cudzie mu však nie sú ani moderné svetové metropoly, ako New York, Londýn alebo Dubaj. Precestoval takmer celý Balkán, juh Európy aj severnú Afriku, ktorá mu učarovala skvelou kuchyňou. Práca sprievodcu v BUBO mu umožnuje spoznávať všetky krásy sveta a zároveň mu dáva možnosť sprostredkovávať ich ostatným.

Obľúbený zájazd z BUBO katalógu:
Irak - Sýria - Libanon ( Bagdad - Damašek - Bejrút)

Zo zájazdu:

Erik Almáši

Posledná úprava článku | Prečítané: 27

Mohlo by Vás zaujímať

TOP 10: Ochutnali sme najhoršie jedlá sveta
Prémiový blog

Prémiový blog TOP 10: Ochutnali sme najhoršie jedlá sveta

My ľudia sme veľmi rozdielni. To, čo niekto považuje za pochúťku, napríklad kaviár či žabacie stehienka, iný nevie vložiť do úst. No jedlá, ktoré…

Ľuboš Fellner 14 min. čítania
Soul – ázijský tiger so vznešenou dušou
Soul

Soul Soul – ázijský tiger so vznešenou dušou

Metropola, v ktorej sa nikdy nebudete nudiť. Žije v nej vyše desať miliónov obyvateľov, a v celej širšej aglomerácii viac ako 24 miliónov, čo zo…

Martin Šimko 8 min. čítania
Busan – najväčší prístav Južnej Kórey
Busan

Busan Busan – najväčší prístav Južnej Kórey

Na juhovýchode Kórejského polostrova, iba niekoľko stoviek kilometrov od ostrovov Japonska, sa nachádza mesto Busan, často nazývané aj Pusan.…

Erik Almáši 17 min. čítania
TOP 10: Miesta Južnej Kórey, ktoré musíte vidieť
Blog

Blog TOP 10: Miesta Južnej Kórey, ktoré musíte vidieť

Južná Kórea je stále krajinou, ktorá nie je až tak často skloňovaná medzi cestovateľmi. Aj preto tým, ktorí túžia navštíviť destináciu, kde je…

Martin Šimko 15 min. čítania
Blogov

Odporúčame tieto zájazdy

K

Ázia  

Oceánia, Guam, Južná Kórea


náročnosť

11 dní

Trvanie

3190 3988€
K

Ázia  

Oceánia, Palau, Južná Kórea


náročnosť

13 dní

Trvanie

6815
K

Ázia  

Severná Kórea (KĽDR), Južná Kórea

19.10. → 29.10.

náročnosť

11 dní

Trvanie

4950
K

Ázia  

Južná Kórea, Japonsko


náročnosť

16 dní

Trvanie

4893 6990€

Získajte prístup
k exkluzívnym ponukám
a informáciám.