Čakajte prosím...

Jeden deň na thajských plážach

Martin Karniš

Martin Karniš

Odchádzame o 8:00. Sme na dovolenke a veľmi sa nám nechce, ale vieme dobre, prečo to robíme. Na Bambusový ostrov (Bamboo Island) prichádzame ako prví a máme ho sami pre seba. Užívame si pláž a kúpeme sa v neuveriteľne modrej a kryštáľovo čistej vode. Keď opúšťame ostrov, ostatní turisti ešte len prichádzajú.

Smerujeme k ostrovu Malý Phi Phi. Patrí do súostrovia Phi Phi a je druhým najväčším po Veľkom Phi Phi. Zastavujeme sa pred jaskyňou Vikingov, v ktorej bývajú takzvaní morskí cigáni z kmeňa Moken. Títo sa už tisícročia živia rybolovom a zberom lastovičích hniezd, z ktorých sa varí medzi Číňanmi obľúbená polievka.

O pár stovák metrov vchádzame do lagúny, kde nie je žiadna pláž a celá je obkolesená dvesto až tristo metrov vysokými skalami. Dokonalý zážitok v úchvatnej vode. Skáčeme z lode a vychutnávame si vo vode túto nádhernú kulisu. Šnorchlovanie ako zo sna. 

Odtiaľto sa preplavíme na druhú stranu ostrova do jednej z najslávnejších zátok planéty Maya Bay. Tento záliv preslávil film Pláž s Leonardom Di Capriom a odvtedy je tu neustále plno. Napriek tomu je tu stále nádherne. Leonardo si vedel vybrať.

Z Maya Bay ideme na obed na Veľké Phi Phi. Tento ostrov bol už vtedy vychyteným letoviskom kvôli blizkosti malého brata a škody spôsobené tsunami na Vianoce 2004 boli katastrofálne. Dnes je všetko obnovené a dobudované. Dokonalá dovolenková pohoda. Tsunami pripomínajú už len perfektne vybudované únikové cesty, ak by sa mala podobná vlna ešte niekedy zopakovať. Po obede si dávame zmrzlinovú rolku (o tom nabudúce) a odchádzame ešte šnorchlovať.

Jedno z najkrajších miest na šnorchlovanie je pri Bambusovom ostrove. Prichádzame k lagúne, je odliv a koral je už iba 60 centimetrov pod hladinou. Skáčeme do vody a sme unesení, ako to tu vyzerá. Nádherné živé koraly, množstvá rýb a ďalších živočíchov. Obdivujeme morské huby, živočíchov, z ktorých sa vyrabáli kúpeľňové špongie, obrovské mušle zévy a sasanky, v ktorých sa skrývajú amphipriony/klauni známi z rozprávky Hľadá sa Nemo. Týchto tu nachádzame niekoľko druhov. Keď sa dobre zahľadíte, okrem rybiek tu naozaj nájdete neuveriteľné množstvo druhov, o akom sa žiadnemu pralesu na suchej zemi ani nesníva. Užívame si toto nádherné miesto a keď na Bambuse došnorchlujeme, odchádzame z tohto akvária nadšení. Vraciame sa hotela, chvíľa pokoja v hoteli pri studenom pivku Chang a potom už večera s výhľadom na ten najkrajší západ slnka... Pridáte sa?

Posledná úprava článku

Odporúčame tieto zájazdy

Vianočná akcia 2018

Thajsko, Malajzia, Singapur
K

Ázia  

Thajsko, Singapur, Malajzia


náročnosť

15 dní

Trvanie

2450

Vianočná akcia 2018

Thajsko, Singapur
K

Ázia  

Thajsko, Singapur


náročnosť

15 dní

Trvanie

2580

Vianočná akcia 2018

Thajsko - najkrajšie more Ázie
K

Ázia  

Thajsko, Singapur, Malajzia


náročnosť

15 dní

Trvanie

2390
F

Ázia  

Thajsko


náročnosť

12 dní

Trvanie

1599