Čakajte prosím...

Srí Lanka

Petra Brcková

Petra Brcková

K návšteve tejto exotickej krajiny navyše nepotrebujete žiadne povinné očkovanie. BUBO však odporúča pri každom našom zájazde mať očkovanie proti hepatitíde a tetanu. Cestovný pas musí mať platnosť minimálne 6 mesiacov po návrate. Na tento zájazd si odporúčame zbaliť „kostolné oblečenie“ – decentnejšie oblečenie, ktoré zahaľuje kolená a ramená. Preferujú sa svetlejšie farby a toto oblečenie budete mať na sebe pri návšteve posvätných miest.  Ideálna je dlhšia šatka, ktorou si zakryjete odhalené miesta. Taktiež sa budete vyzúvať preto si odporúčame zaviesť jeden ponožky-špinošky. Ponožky si necháte v autobuse a použijete ich iba pri vstupe na posvätné miesto. Sú skvelou voľbou pre tých, ktorí nechcú chodiť bosí. Do kufra si okrem letnej obuvi pribaľte aj pevnú obuv, ktorú využijete pri výstupe na Sigyriu. V každom hoteli sú uteráky a hygienické potreby na izbe.

Zájazd sa začína na palube lietadla jednej z najluxusnejších leteckých spoločností - Emirates. Preferuje sa poobedňajší let o 15:30 z Viedne. Pre väčší komfort si môžete doobjednať doplnkovú službu „letiskový transfer“ z Bratislavy na Letisko Schwechat. Cena doplnkovej služby je 15 EUR na osobu. Objednáte si business class? Po tejto voľbe prídeze z dlhšieho letu maximálne oddýchnutí! Jeden prestup v Dubaji, prvé srí lanské raňajky  a pristávame...

Počas letu vypíšete vstupné karty, ktoré odovzdáte pri imigračnej kontrole po prílete. Na letisku si ešte zameníte peniaze za Srílanské rupie a v príletovej hale už máva BUBO sprievodca.

Hneď v prvý deň po prílete sa začína program a odteraz sa všetkým zdravíme „Ayubówan!“ Počas celého zájazdu máme vlastný autobus s tým najlepším šoférom, pomocníkom a miestnym partnerom, ktorí sa starajú o našu bezpečnosť a komfort. Každý deň pre Vás majú zabezpečenú balenú vodu a pivo za poplatok.  Autobusom sa presunie do mesta Anuradhapura. Presun trvá približne 5 hodín. Cestou sa zastavíte v malej dedinke u nášho priateľa. Dáte prednosť cejlónskemu čaju, či miešanému nápoju z čerstvého tropického ovocia? Druhá zástavka je na prvý spoločný obed, na ktorom spoznávate kuchyňu, ktorej základnou ingredienciou je kari. Pestrá, svieža, korenistá, no veľmi chutná! Švédske stoly zložené typickou ázijskou kuchyňou, no na každom stole nájdete aj jedlá, ktoré poznáte...množstvo ovocia, zeleniny, zákuskov, kari, mäso a ryže na tomto si budete môcť pochutnať a je si z čoho vybrať. Pred nami je prehliadka prvého hlavného mesta Srí Lanky – Anuradhapura a večer sa ubytujete v peknom 3*hoteli v Habarane. Hotel v tichej lokalite s veľmi pekným zariadeným a bazénom pri ktorom môžete zrelaxovať po celom dni plnom zážitkov..Len tak si ležať pri bazéne s dobrým drinkom a počúvať živú hudbu...poznáte dokonalejší oddych?

Druhý deň je na programe Dambulla. Jaskynné chrámy vytesané do mohutnej skaly. Pri návšteve posvätných miest je potrebné mať na sebe „kostolné oblečenie“, ktoré zakrýva odhalené kolená a ramená. Preferuje sa oblečenie vo svetlejších farbách. Nájdete v druhej jaskyni na nástenných maľbách rybičky? Po prehliadke jaskynných chrámov sa presunieme pomocou kár ťahanými byvolmi a lodičkou po lotosovom jazere ku domácim. Naučia nás ako sa čistí čerstvý kokos, dostaneme ukážku prác pri stavaní svojich príbytkov pomocou palmových listov a pomôžeme s prípravou typickej prílohy „sambull“ (zmes drveného kokosu s čili paprikami). Poobedňajší program je individuálny. Máte možnosť si vybrať z možnosti oddychu pri hotelovom bazéne alebo sa zúčastniť safari. Odporúčame si doplatiť fakultatívny výlet Safari, na ktorom máte možnosť stretnúť stáda slonov vo voľnej prírode. V podvečerných hodinách si za príplatok doprajete skvelú ajurvédsku masáž.

Nasledujúci deň po skorších raňajkách odchádzame na pevnosť na levie skala – Sigirya. 8. div sveta. Pripravte sa na veľa schodov, ale nemusíte sa báť, vyšiel to zatiaľ každý náš účastník. Pri výstupe Vám budú k dispozícii aj „riťotlačiči“, ktorí Vám budú oporou a za poplatok Vás vytlačia až úplne hore. Nájdete v miestnosti s nahotinkami ženu s troma bradavkami?Kto bude prvý získa BUBO tričko..krásne maľby, no prísny zákaz fotiť! Ruiny na vrchole skaly a okolo nádherné parky s umelými jazerami. Úplne hore si vychutnáte nádherný pohľad na tento krásny ostrov plný zelene. Krevety, krab, tuniak, kalamáre...dnes bude príležitosť zameniť kari za dary mora v najlepšej reštaurácii akú poznáme! Odporúčame – úplné iná chuť, na ktorú ste zvyknutí...Čerstvosť a kvalita tu je na prvom mieste.

Podvečer navštívime mesto Polonnaruwa, ktoré si užijete na bicykloch. Nahánačky po parku v spoločnosti opíc, či korytnačiek aj toto dodáva ten správny efekt zážitku. Po bicyklovaní sa osviežite čerstvým kokosovým orechom. Modlenie s domácimi a mníchmi. Naučíte sa aký je rozdiel keď má ležiaci Budha prsty na nohách pri sebe – Budha spí, ak ich má pri sebe, no nie v jednej línií -  Budha zomiera.

Štvrtý deň patrí medicíne a základným koreninám na Srí Lanke. Hneď ráno je naplánovaná návšteva tržnice s čerstvým ovocím a zeleninou. Pokračujete zástavkou v záhrade s koreninami. Večer patrí mestu Kandy a posvätnému chrámu Budhovho Zubu. Najposvätnejšie miesto celej Srí Lanky. Modlitby, mnísi, domáci prinášajúci obetinky Budhovmu Zubu v podobe lotosových kvetov... aj toto všetko budete mať možnosť dnes vidieť. Večer Vás čaká úžasná večera v hoteli a nádherný výhľad  na mesto ukryté v horách..

V posledný deň poznávacej časti navštívite čajové plantáže. Máte možnosť odtrhnúť si svoje čajové lístky a „domáce tetušky“ vám ukážu ako sa čaj správne zbiera. Po čajovej plantáži sa naučíte ako sa čaj spracováva v pravej čajovej fabrike. Viete aký je rozdiel medzi čiernym a zeleným čajom? Aj to sa dozviete pri šálke cejlónskeho čaju. Dnes uvidíte najviac netopierov na jednom mieste. Pred nami je posledná zástavka sloní sirotinec v Pinnawale. Trúfnete si nakŕmiť, či okúpať slona? Obed priamo nad riekou kde sa stádo slonov kúpe v rieke. Pohľad, ktorý vo Vás vyvolá nezabudnuteľný zážitok.

Po absolvovaní poznávacej časti sa presuniete do mesta Kalutara, ktoré je vzdialené približne 4 hodiny autobusom. Cestou sa zastavíte na ochutnávke kešu orieškov u milej domorodkyni, ktorá nás víta „Ayubówan BUBO“. Náš miestny partner Váš naučí srí lanskú uspávanku. Rozlúčka s poznávacou časťou a takisto so sprievodcom. Poznávaciu časť zájazdu absolvujete bez sprievodcu, ktorý Vám však pomôže s ubytovaním sa na hoteli.

Pred Vami sú štyri dni plné oddychu a all inclusive služby. V základnej cene zájazdu je 3* hotel Mermaid. Hotel ma bazén, výborné služby, milý personál a nachádza sa priamo na pláži. Ak preferujete vyšší štandard ubytovania môžete si doobjednať 5*hotel Royal Palms Beach. Väčší hotelový rezort s viacerými bazénmi, vyšším luxusom, širšou ponukou jedál je ideálnou voľbou pre maximálny oddych. Obidva ponúkané hotely sa nachádzajú priamo na pláži a sú od seba vzdialené 15minút chôdzou. Záujemcovia, ktorí preferujú dlhší oddych majú možnosť si predĺžiť pobyt o 3 dni na pláži.

Na tomto zájazde si každý príde na svoje a je ideálnou voľbou aj na dovolenku s deťmi. Maximálne poznanie počas prvých dní pobytu a následne dokonalý oddych na pláži.

Posledná úprava článku

Odporúčame tieto zájazdy

Novoročná akcia 2019

Srí Lanka - rajská záhrada
K

Ázia  

Sri Lanka


náročnosť

11 dní

Trvanie

1780€ 1655

Novoročná akcia 2019

Srí Lanka a Tamilské tigre
K

Ázia  

Sri Lanka


náročnosť

14 dní

Trvanie

2120€ 1972

Novoročná akcia 2019

Srí Lanka a Maldivy
K

Ázia  

Sri Lanka, Maldivy


náročnosť

15 dní

Trvanie

3760€ 3497