Nepál nie je žiadnym nováčikom v turizme a tak presne vie ako zaujať aj svojim ubytovaním. Najviac hotelov, penziónov, ale aj luxusných miest nájdete v hlavnom meste v Káthmandu a môžete si užívať rozmaznávanie v historickej perle menom Yak & Yeti alebo v butikovom hoteli Dwarika, kde budete mať pocit, že ste sa ocitli v paláci. Ak hľadáte unikátne ubytovanie, Nepál vás nesklame. Čo by ste povedali na noc v budhistickom kláštore? The Neydo Monastery Hotel v Pharpingu vám tento sen dokáže splniť a hneď po prebudení si môžete posedieť v chráme. V Nepále sa viete ubytovať aj v najobyčajnejšom domčeku na dedine, kde sa dostanete na dosah miestnym tak ako sa len dá. Zhýčkať sa môžete nechať v luxusných stanoch v ekologickom rezorte na okraji Pokhary na brehu jazera Phewa a podobné kempy nájdete už aj v Chitwane. Milovníci hôr určite ocenia nádherné miesto zvané Everest Summit Lodge v Pangboche vo výške 3985 metrov nad morom s rozprávkovým výhľadom na zasnežené vrcholky Himalájí. Lodge má svoj luxus v horách a nesmierne dobre vám padne oddýchnuť si tu po niekoľkých dňoch trekovania. K zážitkovým nepálskym ubytovaniam patrí aj noc na čajovej plantáži v historických bungalovoch. Skúste sa ubytovať v Mohare Danda s výhľadom na Annapurnu a okrem príjemnej noci sa čo to dozviete aj ohľadom života na čajovej plantáži. Nejde tu o luxus, ale o unikátny zážitok na ktorý budete ešte dlho spomínať.

V Nepále vám v BUBO odporúčame aj tieto hotely 

Hotel Excelsior (Káthmandu) – Príjemný 3* hotel Excelsior leží priamo v srdci káthmandskej štvrti Thamel a jeho polohu oceníte pri potulkách mestom. Všetko máte na dosah ruky od barov, reštaurácii, suvenírov až po chrámové zákutia a ani slávny Durbar odtiaľto nie je ďaleko. Priestranné izby ponúkajú kanvicu na prípravu čaju alebo kávy, trezor, satelitnú televíziu, stôl, stoličku a ďalšie drobnosti. Samozrejmosťou je vlastné, kvalitné sociálne zariadenie so sprchou. Súčasťou hotela sú skvelé raňajky a keby ste sa tu chceli navečerať, k dispozícii je reštaurácia Khamsang s ázijskými jedlami.

Hotel Landmark (Pokhara) – Hotel Landmark leží v samom srdci príjemnej Pokhary, len pár minút chôdze od jazera Phewa. Všetko máte odtiaľto blízko, no užijete si aj hotel, pretože patrí medzi kvalitné 4* hotely s perfektným vybavením. Izby majú klimatizáciu, kúpeľňu, wc, satelitnú televíziu a samozrejmosťou je aj wifi. V hoteli sa viete výborne najesť a na výber máte z ázijskej či európskej kuchyne, alebo si len sadnúť na čaj či dobrý drink. Ak máte chuť na masáž, za príplatok môžete navštíviť miestne SPA a príjemne si oddýchnuť po namáhavom dni.

Safari Club (Chitwan) – Safari lodge na dosah od národného parku Chitwan. Izby sú veľké, priestranné s klimatizáciou, televíziou, vlastným sociálnym zariadením aj sprchou a pred každou izbou je aj príjemná terasa, kde si viete posedieť. Súčasťou areálu je aj reštaurácia s nepálskou stravou. 

Náročným odporúčame v Káthmandú hotel Yak and Yeti:

Yak and Yeti (Káthmandu) – Keď sa v roku 1951 Nepál začal otvárať svetu, prišiel sem ako priateľ kráľa legendárny ruský baletný tanečník Boris Lissanevič, aby mu pomohol rozbehnúť turistický ruch. Otvoril prvý hotel európskeho štandardu, ktorý položil základy dnešného Yak and Yeti a dodnes si zachoval retro atmosféru dávnych čias. Patrí k najluxusnejším hotelom Nepálu. Jemné broskyňové tóny starožitného nábytku evokujú nepálsky mysticizmus a bohatú históriu tohto luxusného historického hotela. Toto miesto budete milovať a verte, že nebudete chcieť odtiaľto odísť.

← Ubytovanie a hotely (zoznam krajín)

Hotely

Hotel Landmark Pokhara

Hotel Landmark Pokhara

⭑⭑⭑⭑

Pokhara , Nepál

Hotel Landmark leží v samom srdci príjemnej Pokhary, len pár minút chôdze od jazera Phewa. Všetko máte odtiaľto blízko, no užijete si aj hotel, pretože patrí medzi kvalitné 4* hotely s perfektným vybavením. Izby majú klimatizáciu, kúpeľňu, wc, satelitnú televíziu a samozrejmosťou je aj wifi. V hoteli sa viete výborne najesť a na výber máte z ázijskej či európskej kuchyne, alebo si len sadnúť na čaj či dobrý drink. Ak máte chuť na masáž, za príplatok môžete navštíviť miestne SPA a príjemne si oddýchnuť po namáhavom dni.
Wifi

Wifi

Chitwan Safari Club

Chitwan Safari Club

⭑⭑⭑

Chitwan, Nepál

V národnom parku Chitwan, ktorý je chráneným svetovým dedičstvom UNESCO budete ubytovaní v príjemnom prírodnom rezorte Safari Club. Počas celého pobytu Vám budú k dispozícii veľmi milí nepálski zamestnanci rezortu, ktorí sa o Vás budú starať najlepšie ako budú vedieť. Safari Club ponúka veľmi pohodlné bambusové izby vybavené klímou, ventilátorom a sieťkou proti komárom. Pred vstupom do Vášho domčeka je umiestnená malá terasa s predzáhradkou, kde si večer pri zvukoch prírody môžete vypiť obľúbený drink. V samotnom strede rezortu sa nachádza krásna záhrada a hneď vedľa nej reštaurácia, v ktorej si budete priam vychutnávať vynikajúce raňajky, pred tým ako pôjdete na safari. Na obed a na večeru si takisto nájdete vždy niečo iné, od cestovín po klasický nepálsky daal bath. Na izbách a v celom areáli funguje internetové pripojenie. Naše ubytovanie v NP Chitwan má dušu a tak sa pripravte, že budeme ubytovaní na mieste, kde nás nielen dobre za tie roky poznajú, ale ktoré si budete pamätať. Safari Club leží v mestečku Sauraha, len pár stoviek metrov od národného parku, čo oceníte počas toho, ako ho budeme spoznávať.

Reštaurácia

Reštaurácia

Wifi

Wifi

Hotel Excelsior

Hotel Excelsior

⭑⭑⭑

Kathmandu, Nepál

Hotel Excelsior sa nachádza v centre mesta v rušnej štvrti Thamel. Na nepálske pomery jednoduchý, ale veľmi elegantný so základným sociálnym zariadením. Izby sú čisté s dostupným internetovým pripojením a klimatizáciou. Na najvyššom poschodí si vychutnajte šálku kávy v reštaurácii Samaya Restaurant & Bar s panoramatickým výhľadom na námestie Durbar alebo opičí chrám Swayambhu, alebo si vyberte z ponuky talianskej alebo kontinentálnej kuchyne. Obchody, bary, reštaurácie a suveníry sú všade naokolo. Ak patríte k náročnejším klientom a preferujete luxusnejšie hotely, tak si vyberte náš elitný hotel z edície najlepšie hotely sveta: Yak and Yeti.

Reštaurácia

Reštaurácia

Klimatizácia

Klimatizácia

Wifi

Wifi

Yak and Yeti
Yak and Yeti

Najlepšie hotely sveta

⭑⭑⭑⭑⭑

Yak and Yeti

Kathmandu
Nepál

Stavia na základoch prvého hotela európskych štandardov, ktorý tu bol otvorený v roku 1951 a dodnes si vďaka tomu zachoval retro atmosféru dávnych čias. Patrí k najluxusnejším hotelom Nepálu a právom mu bolo pridelených 5*. Keď sa v roku 1951 Nepál začal otvárať svetu, prišiel sem ako priateľ kráľa legendárny ruský baletný tanečník Boris Lissanevič, aby kráľovi pomohol rozbehnúť turistický ruch. Otvoril prvý hotel a dodnes si zachoval retro atmosféru dávnych čias. Jemné broskyňové tóny starožitného nábytku vo Vás evokujú nepálsky mysticizmus a bohatú históriu tohto luxusného historického hotela. Klasické moderné a dekorované izby ponúkajú všetko vybavenie, ktoré potrebujete pre Váš pohodlný pobyt. Vychutnajte si večeru v 42 ročnej kvalitnej hotelovej reštaurácii The Chimney s medeným komínom, ktorej ochutnáte tie najinovatívnejšie jedlá ázijskej a západnej kuchyne.
Bar

Bar

Bazén

Bazén

Fitness

Fitness

Reštaurácia

Reštaurácia

Klimatizácia

Klimatizácia

Nefajčiarske izby

Nefajčiarske izby

Wifi

Wifi

Spa/Wellness

Spa/Wellness

K

Ázia  

Nepál, India

10.08. → 25.08. +11 termínov

náročnosť

16 dní

Trvanie

4241
E

Ázia  

Tibet, Nepál, India, Čína


náročnosť

26 dní

Trvanie

5940
K

Ázia  

Tibet, Nepál, Čína


náročnosť

15 dní

Trvanie

4570
K

Ázia  

Tibet, Nepál, Čína


náročnosť

18 dní

Trvanie

3808 5440€
Najnebezpečnejšie zviera sveta Prémiový blog

Prémiový blog Najnebezpečnejšie zviera sveta

Lev, tiger, žralok, byvol, hroch? Nie! Je to komár a všetci naši sprievodcovia v Afrike tento vtip poznajú. No pri toľkých mŕtvych - ročne je to…

Ľuboš Fellner 17 min. čítania
Výšková choroba a aklimatizácia Prémiový blog

Prémiový blog Výšková choroba a aklimatizácia

Prekvapujúco to nie je nedostatok fyzickej pripravenosti, ale výšková choroba, ktorá zabráni ľudom dostať sa na vrchol Mont Blancu, Kilimandžára,…

Ľuboš Fellner 35 min. čítania
Kathmandu Valley – Údolie bohov Káthmandu Valley

Káthmandu Valley Kathmandu Valley – Údolie bohov

Káthmandu často ľudia berú ako horské mesto. Opak je ale pravdou. Hlavné mesto Nepálu totižto neleží priamo medzi štítmi Himalájí, ale v…

Himaláje – rady na cestu do najkrajších hôr sveta Prémiový blog

Prémiový blog Himaláje – rady na cestu do najkrajších hôr sveta

Hima – sneh a alaya domov - dve slová označujúce najvyššie pohorie sveta sa stali globálnym synonymom majestátnosti. Ako ich vnímajú ľudia, ktorí…

Nepálske etnikum Tharu

01

13:30

máj

2024

Nepál Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Pri zmienke o Nepále sa väčšine cestovateľom vybavia ako prvé zasnežené štíty himalájskych hôr. Mnoho ľudí však netuší, že v južnej časti tejto krajiny sa nachádzajú…