KÁTHMANDU

Nepálske hlavné mesto Káthmandu je najväčším mestom krajiny a často patrí medzi najobľúbenejšie mestá celého regiónu. Spoznáte tu štvrť Thamel pretkanú obchodíkmi, suvenírmi, malými chrámami či domami s krásnou, tradičnou architektúrou. Zamilujete si námestie Durbar s jeho chrámovými stavbami, palácmi a pozriete sa zoči voči na živú bohyňu Kumari. Je to chaotické farebné mesto, ktoré disponuje takým šarmom, že mu určite skôr či neskôr podľahnete.

ÚDOLIE KÁTHMANDU

Údolie v okolí Káthmandu patrí medzi najzaujímavejšie historické a kultúrne oblasti centrálneho Nepálu. Počas celodenného výletu si viete pozrieť, ako vyzerá historické mesto Bhaktapur, kde sa zastavil čas ešte v 17. storočí a námestie Durbar patrí medzi najkrajšie v celom Nepále. Tradičné, vyrezávané okná newarskej architektúry, chrámové stavby, skvelý čaj s mliekom a príjemné uličky či námestie posiate hrnčiarmi. V Pašupatinath na vlastné oči uvidíte zaujímavé rituály hinduistov, ktorí spaľujú svojich mŕtvych na brehu rieky Bagmati. Obrovský chrám a vyhliadka na celý komplex bude skvelým a nezabudnuteľným miestom. Pre jeho posvätný význam prezývajú Pašupatinath niekedy aj ako „malé Varanasi“. Ak chcete fotku so sadhuom, tu si ju spravíte. Tretím skvelým miestom je budhistický Bodnath s obrovitánskou stupou na ktorej uvidíte Budhove oči. Budete mať pocit, že ste sa ocitli v Tibete, no nie je to len pocit, pretože tu dnes sídli tibetská exilová komunita. Výhľady na stupu z okolitých striech a cinkanie budhistických zvončekoch či roztáčanie modlitebných mlynčekov. Pamiatky v údolí Káthmandu sú pod ochranou UNESCO.

POKHARA

Nepálska Pokhara na brehu jazera Phewa patrí medzi najpríjemnejšie miesta krajiny. Má lenivú ospalú atmosféru a je pretkaná skvelými podnikmi, reštauráciami či miestami, kde si len sadnete a nasávate ducha miesta. Pokhara leží pod nádherným masívom Annapurny a ráno sa viete odviezť na pahorok, odkiaľ je na toto miesto fantastický pohľad. Pokhara ponúka aj malý ostrovček ozdobený chrámom, kam sa dá dostať jedine loďkou alebo prechádzku lesom na kopec k stupe Shanti s panorámou celého mesta. Odtiaľto sa bude ťažko odchádzať.

NÁRODNÝ PARK CHITWAN

Medzi najväčšie nepálske prekvapenia patrí NP Chitwan na juhu krajiny. Nepál sa všetkým spája s horami, pahorkami, Himalájami či zasneženými štítmi, no Chitwan je pravým opakom tohto obrazu. Zažijete tu tropické podnebie a okolo vás sa rozleje džungľa. Chitwan je miestom, kde v národnom parku dodnes žijú vzácne nosorožce a presne za nimi sa tu vyberiete aj Vy. Okrem toho sa poplvte aj riečkou Rapti, kde žijú krokodíly a budete hľadať na prechádzke aj iné zvieratá. Vedeli ste, že tu žijú aj tigre? Budete mať šťastie?

E

Ázia  

Tibet, Nepál, India, Čína


náročnosť

26 dní

Trvanie

5940
K

Ázia  

Nepál, India

23.10. → 07.11. +17 termínov

náročnosť

17 dní

Trvanie

4497
K

Ázia  

Tibet, Nepál, Čína


náročnosť

16 dní

Trvanie

4842
K

Ázia  

Tibet, Nepál, Čína


náročnosť

18 dní

Trvanie

5340
Kathmandu Valley – Údolie bohov Káthmandu Valley

Káthmandu Valley Kathmandu Valley – Údolie bohov

Káthmandu často ľudia berú ako horské mesto. Opak je ale pravdou. Hlavné mesto Nepálu totižto neleží priamo medzi štítmi Himalájí, ale v…

Kathmandú - mesto dvoch náboženstiev Káthmandu

Káthmandu Kathmandú - mesto dvoch náboženstiev

Káthmandu je hlavným mestom Nepálu a súčasne najväčším mestom v rámci himalájskeho regiónu. Spolu s priľahlými mestami káthmandskej kotliny - tzv.…

Pokhara - Nepál pod Annapurnou Pokhara

Pokhara Pokhara - Nepál pod Annapurnou

Naša cesta južným Nepálom, skvelý adrenalínový zážitok v podobe raftingu na rieke Trisuli a cieľ v mystickom meste pod Annapurnou.

Pokhara – môj nepálsky raj na zemi Pokhara

Pokhara Pokhara – môj nepálsky raj na zemi

Existuje nejaké najlepšie miesto na zemi? Možno veľa cestovateľov vám bude hovoriť, že je ťažké rozohodnúť sa pre jedno, že každá destinácia má…