JAR, Namíbia, Botswana, Zimbabwe, Zambia

Zájazd po miestach kadiaľ chodievali iba bušmeni a hotentoti. Cesta po slobodných krajinách s nekonečnými scenériami, farebnou prírodou, kde sa stretne oceán, púšť, hory a africkú zeleň v jednom. V žiadnej inej časti Afriky takúto kombináciu nenájdete. Cesta z ktorej sa vrátite osviežení, slobodní duchom s novým pohľadom na Afriku a s istotou predátora rozoznáte impalu od springboka.

Tomáš Hušek Tomáš Hušek Tomáš Hušek
Spokojnosť klientov
od 3 240,00 €

Juhoafrická republika, Namíbia, Botswana, Zimbabwe

20 dní
 • bezkonkurenčne najviac praktických skúseností v SR aj ČR. Sme tu od roku 1989!
 • najväčšie pieskové duny na svete, kaňon na Rybej rieke a pobrežie kostier
 • okraj púšte Kalahari, Hoba meteorit, rozľahlé pláne Etoshe, Chobe a Zambezi
 • komfortné hotely a lodges s raňajkami, malé skupinky do 8 ľudí
 

Odlet z Európy, prelet ponad celú Afriku až na jej koniec.

Pristávame takmer na najjužnejšom bode afrického kontinentu. KAPSKÉ MESTO: jedno z najkrajších miest na svete, porovnajte ho s Vancouverom, Riom alebo Sydney. Kozmopolitný mix, naše prvé steaky a naša prvá party. Castle Lager, Savanna a no problem alebo hakuna matata. Stolová hora TABLE MOUNTAIN. Dominanta mesta, symbol juhu, symbol námorníkov a legenda. Vyvezieme sa rotačnou lanovkou na vrchol, alebo ak chcete, môžete to skúsiť po svojich. Pohľady na široké okolie, Kapský záliv, falošná zátoka. Viete, ktoré zvieratko je najbližším genetickým príbuzným slona? Aj to sa tu dozviete.

Návšteva Mysu dobrej nádeje, vyhliadková jazda pobrežím Atlantiku, ktoré brázdi aj legendárny Bludný Holanďan, maják, pláže a doslovný koniec Afriky. Ďalej je už len Antarktída. Namočíte sa? Špecifická fauna a flóra, kolónia tučniakov v Simon´s Town, okruh mestom, ktoré má prezývku materské mesto. Legendárne pláže mesta, kde sa slnia hviezdy juhoafrického showbiznisu. Uvidíme možno prvé opice, nádhernú vyhliadkovú cestu cez Chapmans Peak a 12 apoštolov.

Ruch veľkomesta nechávame ďaleko za sebou a smerujeme do skutočnej Afriky, tiene sú stále dlhšie, ľudí je menej, domy ustupujú prírode a scenéria začína pripomínať divoký západ. NAMAQUALAND: jediná časť krajiny, kde ešte žijú potomkovia bušmenov. Vedeli ste, že ani černosi ani belosi nie sú pôvodnými obyvateľmi? Medovo sfarbených potomkov bušmenov a hotentotov tieto dve farby vytlačili úplne na okraj spoločnosti. SPRINGBOK: posledné veľké mesto pred Namíbiou s bohatou baníckou minulosťou. Orange river a Namíbia.

FISH RIVER CANYON: druhý najhlbší kaňon na svete. Pozrieme sa naň z vyhliadky Hobas. 550 metrov hlboká trhlina. Pohodlne sa usaďte a sledujte krajinu, ktorá pripomína americký stredozápad. Stále mierne stúpame. Na konci dňa nás čaká príjemná lodge a zaslúžená sprcha.

Skorý budíček, ešte príjemné počasie a vyrážame na prašné cesty. Smerujeme na severozápad, cez suchý a vyprahnutý región Hardap. Naším cieľom je okraj národného parku Namib Naukluft park, kde nás čakajú legendárne pieskové duny púšte Namib.

Oblasť SOSSUSVLEI: najväčšie piesočné duny na svete v národnom parku Namib Naukluft, prvé priamorožce, springboky a horúca Namíbia. Zdoláme niektoré duny, vychutnáme si ticho púšte, horúci piesok, stopy gemsboka, naučíme sa niečo o zvieratách, ktoré nás budú sprevádzať do konca pobytu a porozprávame si o bušmenoch - pôvodných obyvateľoch juhu. Od skorého rána program v národnom parku, zdoláme dunu Big Daddy, spravíme si fotky osamelých vyschnutých stromov, ktoré odolávajú času, sledovať malého skarabea a plnými dúškami vnímať atmosféru púšte. Červená mení farbu neustále. O týchto dunách sa vraví, že sú najväčšími fosílnymi pieskovými dunami na svete. Neskôr poobede začneme presun do Windhoeku hlavného mesta Namíbie, kde aj prenocujeme.

WINDHOEK: maličké hlavné mesto tejto púštnej krajiny, ležiace na okraji pohoria Khomas Highlands. Mesto založili Nemci necelých 130 rokov dozadu. Mesto je jediným skutočným mestom v krajine a 12 namíbijských kmeňov sa riadi odtiaľto. Po prehliadke sa presunieme k Atlantickému oceánu. Vzdialená oblačnosť ukazuje smer kde je oceán. Na konci nás čakajú tisícky kilometrov pieskových pláží a výletné nemecké mestečko Swakopmund.

Sme na pobreží kostier, legendárnom nehostinnom 2500 km dlhom pobreží, ktoré bolo postrachom pre moreplavcov. Studený Atlantik, rozpálená púšť bez známky života znamenali smrť bez ohľadu na to, či loď skončila v mori alebo na súši. Prejdeme sa do mestečka WALVIS BAY a do zátoky, ktorú sezónne obývajú tisícky ružových plameniakov. Nocovať budeme v mestečku SWAKOPMUND, ktoré je nemeckejšie ako Nemecko s vyslovene nemeckou atmosférou z obdobia Kaisera Wilhelma. Vynikajúce reštaurácie, more, skvelé nákupy, morský vzduch nám spríjemnia pobyt. Odvážlivci sa okúpu v oceáne, záujemcovia absolvujú fakultatívnu jazdu na terénnych motocykloch quadbikoch po dunách. Mys CAPE CROSS, okrem toho, že je prvým miestom v Namíbii kde sa Portugalcom podarilo pristáť tak je aj domovom desiatok tisícov uškatcov, ktoré sa tu vyvaľujú na slnku, chytajú ryby, bláznia vo vode, súperia o samice.

Opúšťame Swakopmund. Scenéria sa zmenila ako švihnutím čarovného prútika, obrami naváľané skaly sa zdajú, akoby tu ani nemali byť, a červený pieskovec skrýva TWYFFELFONTEIN, bušmenské skalné maľby, ktoré sú staršie ako egyptské pyramídy, šamanské symboly a mapy. Geologicky zaujímavý SKAMENELÝ LES. Spolu s miestnymi tu sem tam zhliadnete aj majestátne ženy kmeňa Herero.

Po raňajkách sa vydáme na návštevu najzaujímavejšieho kmeňa na juhu Afriky. Himba alebo Owahimba. Ženy sa maľujú červenou hlinkou, chodia hore bez a dodnes sa ich vonkajšok a spôsob života len málo zmenil oproti posledným 200-300 rokom. Navštívime Himba dedinu, pozrieme si ich príbytky, chatrče, zoznámime sa s ich spôsobom života. Obývajú najnehostinnejšiu časť Namíbie známu ako Kaokoland a južnú Angolu. Za návštevou Hímb sa posunieme na sever do mesta Nocľah v Opuwe, najväčšom meste široko ďaleko, kde polonahé Himby tankujú na pumpe a je jediným miestom, kde možno vidieť interakciu medzi pôvodným a súčasným životným štýlom. Krajinu tvoria akácie, vysoké termitiská.

Raňajky a po raňajkách nás čakajú vodopády Ruacana Falls. Sme na absolútnom severe krajiny na hraniciach s Angolou, v malej dedine Ruacana. Na vodopádoch budeme okolo obeda a poobede nás čaká presun na hranicu národného parku Etosha k bráne Von Lindequist.

Dlho očakávané safari. Arabský výmysel, ktorý si dosýta užijete iba v Afrike. Africká fauna je legendárna a národný park ETOSHA Vám ukáže svoje tajomstvá. Rozľahlá savana ukrýva celú veľkú päťku, ale aj tisíce antilop, zebier, žiráf, dik dikov. Budeme hľadať gepardy a počúvať škrekot afrických vtákov. Etosha je jedným z najlepších safari v Afrike. Slané jazerá, zelená savana, rozľahlé akácie, zvuky zvierat a vôňa červenej africkej zeme. ETOSHA je známa množstvom antilop, zebier, žiráf, leopardov, levov a nosorožcov. Slonov je tu málo, hrochy žiadne. Z antilop si všímajte nádherného priamorožca, ktorý je symbolom suchých púští Kalahari a Namib. Úsmev na tvári Vám vylúdi antilopa skákavá. Zo šeliem je najväčšia šanca na levov. Gepard je plachá malá mačka, ktorú pomerne ťažko spozorovať.

S východom slnka sa opäť vydáme do parku a medzi akáciami budeme hľadať ďalších zástupcov africkej divočiny. Okolo obeda sa posunieme smerom na juh a to k najväčšiemu meteoritu na svete. HOBA meteorite. 50 tonový kus čistého železa, ktorý tu našiel miestny farmár. Pozor na hlavu! Búrske mesto GROOTFONTEIN.

Opustíme centrálnu Namíbiu a vydáme sa na sever. Cestou prejdeme okolo miest Rundu a rieka Kavango, ktorá sa v Botswane vlieva do Kalahari a tvorí deltu Okavango. Opäť na hraniciach s Angolou a zelenej husto zaľudnenej oblasti, ktorá sa nazýva Caprivi. Caprivi je najľudnatejšou časťou krajiny a zároveň najzelenšou.

Hranice s Botswanou. Prekročíme hraničný prechod Ngoma Bridge a sme v Botswane. Najdemokratickejšia krajina Afriky, ktorá je politicky vyspelejšia ako Slovensko. Poobede nás čaká plavba po rieke Chobe. Chobe national park je jedným z najlepších národných parkov na svete a živým dôkazom, že Afrika si svoje prírodné bohatstvo dokáže efektívne chrániť.

Dnes nás čaká doobedňajšie safari v Chobe. Vyrazíme skoro ráno. Chobe je úplne iný ako Etosha. Vďaka celoročne tečúcej rieke Chobe je tu život. Hrochy, krokodíly ale predovšetkým slony a slony. V Chobe žije najväčší počet slonov na svete. V rieke hľadajte tonové hrochy, varany, mrchožrútov Marabu a hustých stromoch aj byvoly africké. Dominantnou je tu impala. Hravé paviány a maličké zvedavé a prešibané mačiaky budú zasa zástupcami opíc. Po safari odchod smer Zimbabwe do mesta Victoria Falls.

Sme na VIKTÓRIINYCH VODOPÁDOCH, jeden z prírodných divov sveta, trhlina široká takmer dva kilometre a Dym, ktorý hrmí. Dážď, padajúci celý rok, hrmenie main falls, 111 metrov hlboká priepasť sú magnetom. Most ponad rieku ZAMBEZI. Kto chce, môže si skočiť najvyšší komerčný bungee jumping na svete. Dotknite sa vody! Afrika je tu čierna a nádherne živelná. Oproti tichému a pokojnému safari, tu to žije! Dnes si pozrieme vodopády, kto chce skočí bungee. Nocľah Victoria Falls.

Posledný pohľad na africkú oblohu a odlet z Victoria Falls cez Johannesburg domov.

 

Cena zahŕňa

 • medzinárodnú letenku do Kapského mesta a späť z Johannesburgu
 • 17 x ubytovanie v 3*-4* hoteloch a lodges v dvojposteľových izbách
 • 17x raňajky
 • dopravu počas celého pobytu mikrobusom
 • slovenského bubo sprievodcu
 • všetky cestné a hraničné poplatky
 • safari program
 • plavbu po rieke Chobe
 • všetky letiskové transfery na mieste pobytu
 • najlepšie poistenie proti insolventnosti
 • asistenčné služby CK BUBO
 • pitný režim 17x balenú pitnú vodu 1l denne/1 osoba

Kedy cestovať:

Tento zájazd je celoročnou destináciou a každý termín ma svoje silné či slabé stránky. Safari, kmene a poriadnu Afriku zažijete v každom termíne.

Jarné mesiace sú najzelenšími, zvieratá majú mladé a krajina je svieža. Môžu sa vyskytnúť prehánky. Teploty sú okolo 28 stupňov.

Letné mesiace sú suché, s minimom dažďov. V noc teploty klesajú až na nulu! Cez deň je okolo 23 stupňov.

Jesenné mesiace sú horúce, krajina už úpenlivo čaká na blahodárny dážď. Teploty okolo 28 stupňov.

Zimné mesiace patria k najteplejším a teploty sú okolo 30 stupňov. Prichádza dážď.

Dažde sú väčšinou krátke prehánky a aj preto je toto úžasná celoročná destinácia. Sme na južnej pologuli a počasie je pravým opakom toho u nás.

Cena nezahŕňa:

Letiskové poplatky, víza, vstupné do pamiatok a atrakcií, miestny let Victoria Falls – Johannesburg cca 150 euro, vreckové a fakultatívne aktivity, ostatnú stravu

Ubytovanie: Ubytovanie je zabezpečené počas celého zájazdu v príjemných hoteloch v izbách pre dve osoby. Hotely sú na úrovni 3*-4* hotelov, avšak upozorňujeme, že je to subjektívne hodnotenie. "Hviezdičkovanie" nie je súčasťou obchodného mena hotelov, ale subjektívnym vyjadrením jednej či viacerých osôb o kvalite hotela.

Kapské mesto: St.Georges a podobný 2 noci

Orange river: Frontier river resort a podobný 1 noc

Keetmanshoop: Alte Kalkeofen a podobný 1 noc

Sesriem: Little Sossus lodge/Tsauchab a podobný 1 noc

Windhoek: Safari hotel a podobný 1 noc

Swakopmund: Sands/Deutsches haus a podobný 2 noci

Twyffelfontein: Twyffelfontein lodge a podobný 1 noc

Opuwo: Opuwo country lodge a podobný 1 noc

Namutoni: Namutoni challets a podobný 2 noci

Grootfontein: Bush baby lodge a podobný 1 noc

Caprivi strip: Zambezi river lodge/Mazambala a podobný 1 noc

Kazungula: Kwalape lodge a podobný 1 noc

Victoria Falls: Pamusha lodge a podobný 2 noci

Toto sú naše preferované hotely. Hotely na konkrétnych termínoch sú niekedy aj iné. Závisí to od dostupnosti, obsadenosti a včasného prihlásenia sa. Štandardne však cca 70 percent hotelov je vždy rovnakých.

Poznámka:

Zájazd určený pre každého. Veľmi dobré ubytovanie, kvalitná doprava. Veľkosť skupín na tomto zájazde je limitovaná počtom 5-9 klientov na jedno auto. Sprievodcovia sú zoológovia, etnológovia a milovníci Afriky. Chcete sa vyhnúť davom? Tu máte jedinečnú možnosť.

Tento zájazd lietame spoločnosťou Emirates, ktorá patrí medzi najlepšie na svete. 

Používame nasledovné lety:

1.deň: EK128 Viedeň Dubaj 15:05-22:45 / EK126 22:45-06:20*

2.deň: EK772 Dubaj Kapské mesto 03:50-11:35 / EK770 08:50-16:30

19.deň: EK764 Johannesburg - Dubaj 19:15 - 05:15*

20.deň:EK127 Dubaj Viedeň 08:55 - 12:55

Presné časy letov sa môžu meniť a určuje si ich letecká spoločnosť. Uvedené lety sú preferované lety BUBO, v prípade, že nie sú k dispozícii, alebo sú už cenovo nedostupné  tak používame ostatné letecké spoločnosti s podobnými letovými časmi. Od 1.7.2016 lieta Emirates lety EK127 a EK126 Airbusom A380.

Ak máte záujem o inú leteckú spoločnosť tak vám radi vyhovieme avšak musíme túto informáciu dostať hneď pri prihlásení sa na zájazd, nie neskôr. Cena zájazdu sa takisto môže mierne zmeniť.

Zažite Afriku s ľuďmi čo ju milujú.

Zobraziť galériu

Termíny a ceny

Termín Cena  
19.02.2017
10.03.2017
3 640,00 €
27.05.2017
15.06.2017
3 240,00 €
10.07.2017
29.07.2017
3 900,00 €
21.08.2017
09.09.2017
3 800,00 €
09.09.2017
28.09.2017
3 612,00 €
01.10.2017
20.10.2017
3 612,00 €
21.10.2017
09.11.2017
3 612,00 €
11.11.2017
30.11.2017
3 500,00 €

Dym, ktorý hrmí.

Síce toto miesto pomenoval škótsky objaviteľ David Livingstone po svojej vtedajšej kráľovnej v roku 1855, no domorodci majú pre Viktóriine vodopády úplne iné pomenovanie, a to Mosi-oa-Tunya…

Mišo Ondro z BUBO
27
APR
23:06
2017

Najväčší meteorit na svete

Nachádzame sa na farme Hoba West v severnej časti úchvatnej Namíbie, len niečo cez 20 km od mesta Grootfontein. Nenápadné miesto vo svojom centre ukrýva čosi, čo sa vám nikde inde na svete…

Mišo Ondro z BUBO
13
APR
22:29
2017
Ľuboš Fellner Ľuboš Fellner

Druhý najväčší a druhý najľudnatejší kontinent našej planéty fascinuje. Nechajte sa inšpirovať desiatkou najpopulárnejších ciest na čierny kontinent s BUBO.

Druhý najväčší a druhý najľudnatejší kontinent našej planéty fascinuje. Nechajte sa inšpirovať desiatkou najpopulárnejších ciest na čierny kontinent s BUBO.

Itinerár

 
Stiahnite si kompletný itinerár pre tento zájazd v prehľadnej podobe PDF formátu.
 

Stiahnuť itinerár


Rada by som sa Vám všetkým poďakovala za perfektný zájazd JAR, Namibia, Botswana, Zimbabwe, Zambia 01.05. - 20.05.2016. Prosím tlmočte moju vďaku a ocenenie Stáňovi Cigánkovi za 200% sprievodcovské nasadenie. Lada Hurtajova
15. 6. 2016
Děkujeme za krásný a skvěle zorganizovaný zájezd JAR, Namibie, Botswana a Zimbabwe. Děkujeme především našemu skvělému průvodci, Standovi Cigánkovi, který se choval jako perfektní organizační profesionál s obdivuhodnými znalostmi o zvířatech, přírodě, ale také o kmenech, lidech a zvyklostech a mravech těchto krajin, který byl schopen zodpovědět jakýkoliv náš dotaz a u toho spolehlivě řídit. Navíc je to člověk s velkým srdcem, vysmátý dobrodruh. Velice rádi se s ním setkáme při další dovolené. Světlana a Josef Tomsovi
12. 6. 2016
Ak chcete spoznať ideál sprievodcu, tak sa vydajte do Afriky s BUBO sprievodcom Stáňom Cigánkom. Stáňa je dobrý organizátor, výborný odborník na exotické zvieratá a ich veľký milovník, pohotový každému pomôcť, poradiť, vysvetliť veci aj päťkrát trpezlivo a s úsmevom. Proste pohoďák. Pritom dokáže bez problémov udržať v tíme disciplínu a stále dobrú náladu. Počas cesty so Stáňom si zamilujete zvieratá aj Vy aj keď možno predtým Váš vzťah k zvieratám bol „vlažný“. Stáňa Vás zavedie do tajov živočíšnej aj rastlinej ríše krásnej južnej Afriky, priblíži Vám veľmi fundovane históriu aj život tamojších ľudí a zrazu sa cítite ako v rozprávke. A ak si chcete dať výborný steak tak oň poproste Stáňu. Jeho steak nemá konkurenciu. Dobré sa samo chváli. Ale v tomto prípade mi nedalo a rozhodla som sa napísať pár pochvalných slov na nášho sprievodcu Stáňu zo zájazdu JAR, Namíbia, Botswana, Zimbabwe v termíne od 29.2. do 18.3.2016. Pretože aj keď má BUBO výborných sprievodcov a bola som už na viacerých poznávačkách s BUBOm, tak Stáňa je podľa mňa bezchybnou jedničkou medzi sprievodcami. Vďaka Stáňa. Držím palce, aby Ťa práca stále tak bavila ako dnes a aby si mal stále len spokojných klientov ako sme boli my. Eva
2. 4. 2016
Dobrý deň, v pondelok 20.10.2014 som sa vrátila z poznávacieho zájazdu JAR, Namíbia, Botswana, Zimbabwe, Zambia, ktorý splnil všetky moje očakávania najmä vďaka plnému nasadeniu nášho sprievodcu Stanislava Cigánka. Vždy milý, usmiaty, ochotný vyčerpávajúco odpovedať na každú otázku. Spolu s Robom Tarabom, sprievodcom v zácviku, boli príjemnými spoločníkmi na cestách a necestách po africkom kontinente. Venovali sa nám od rána do neskorého večera bez vykazovania známok únavy po neraz náročných presunoch autami, ktoré aj šoférovali. Stáňa si ma získal najmä svojou milotou, prostotou, vedomosťami a nefalšovanou láskou k zvieratám a Afrike. Každý deň bol iný a neopakovateľný, plný nových a nezabudnuteľných zážitkov. Vďaka Stáňo, že som mohla objavovať Afriku Tvojimi očami. Jaroslava
29. 10. 2014
V pondelok sme sa vrátili zo super zájazdu JAR, Namíbia, Botswana, Zimbabwe. Chceme dať všetkým, ktorí sa rozhodujú či ísť do Afriky, na vedomie, že Afrika je skutočne nádherná! Čisté mesta, dobra strava, milí ľudia. každý deň bol plný krásnych zážitkov. Samozrejme, že o dobrý pocit sa postaral aj náš sprievodca Staník, ktorý je profík na slovo vzatý a ešte k tomu strašne milý človiečik. :-) Ďakujeme aj Robimu. prežili sme s nimi veľa príjemných dní! Tešíme sa ďalšie zájazdy. Eva a Rudo
22. 10. 2014
Vážení BUBÁCI! Verím, že ste zvyknutí na pochvalné reakcie po zájazdoch, ktoré organizujete. Sám som to už viac krát urobil a rovnako ma nenechal bez reakcie ani posledný výlet s BUBOm. Len pred pár dňami sme sa vrátili z krásnej cesty z Kapského mesta po Viktóriine vodopády s maximom pobytu v Namíbii. Chceme vám poďakovať za mimoriadne dôsledne vybranú trasu a zloženie poznávania rôznych krásnych kútov Afriky. Každý deň bol naplnený nesmiernym množstvom neopakovateľných zážitkov. Samozrejme obrovskú zásluhu na dobre prežitej dovolenke má sprievodca pán Stanislav Cigánek, ktorému by sme touto cestou chceli poďakovať za vynikajúce a vyčerpávajúce informácie o krajine, zvieratách a tiež za bezpečnú jazdu počas celého zájazdu. Ďakujeme za jeho príkladnú starostlivosť a ústretovosť! Radi by sme túto cestu odporúčali všetkým, ktorí sa chystajú objavovať krásy Afriky! Miloš Bubán + kolektív spolucestovateľov
12. 9. 2014
Milí bubáci, Práve som sa vrátila z krásnej dovolenky v Afrike. Afrika je kontinent plný kontrastov. Dokáže ponúknuť to čo v iných častiach sveta sa dnes ťažko hľadá. Viktórine vodopády (jedna z najúchvatnejších scenérií na svete) ktoré ohromia, rieky Chobe a Okavango ktoré nadchú, pobrežie Atlantiku a piesočné duny ktoré uchvátia... Na tomto zájazde ešte uvidíte veľa zvierat, neustále nútiacich Vás byť stále v pozore, zažijete napätie a vzrušenie afrických nocí keď sa v diaľke ozýva koncert zvierat a keď sa môžete dotknúť jasných hviezd...Užijete si tiež komfort originálnych lodgí. Afrika nám ukázala svoju divokú a nádhernú tvár aj za sklom áut. A toto všetko pod vedením skúseného sprievodcu a chodiacej encyklopédia zoológie, spoľahlivého šoféra, vždy usmiateho človeka a dobrého kamaráta Standu Cigánka. Prajem Vám šťastnú ruku pri výbere dovolenky a dovidenia možno aj znova v Afrike. Andrea z Bratislavy PS.Zároveň pozdravujem všetkých účastníkov nášho zájazdu.
31. 3. 2014
Ahojte, chystám sa na tento zájazd v termíne 9.8.-28.8.2014. Chcel by som sa spýtať ako je to s užívaním antimalarík na tomto zájazde. Je naozaj nutné ich užívať alebo treba ich mať so sebou len ako prevenciu? Veľa sa píše o tom, že majú dosť nepríjemné vedľajšie účinky a dokážu znepríjemniť cestu. Ďakujem za odpoveď.
22. 2. 2014
Cca pred 3 týždňami som sa vrátil zo zájazdu po Južnej Afrike (21.8-9.9.2013) a chcem sa aj touto cestou poďakovať za krásne zážitky a perfektne zvládnutý program. Priznám sa, že zájazd som si vybral hlavne kvôli sprievodcovi Martinovi Karnišovi a tento ma opäť nesklamal. Som presvedčený, že dobrý sprievodca, je tou správnou ingredienciou, ktorá dokáže akýkoľvek zážitok ešte vylepšiť alebo aj pokaziť. Martin patrí medzi tých prvých. Myslím si, že CK Bubo, môže byť hrdá na to, že má takých sprievodcov, ako je Martin. Profesionálov, ktorí sú schopný zvládnuť každú situáciu, ochotný každému pomôcť aj za cenu osobnej nepohody a medzi takých Martin bezosporu patrí. Nemám vo zvyku vypisovať chvály na ľudí, ktorí si svoju pozíciu vedia obhájiť aj bez toho. V tomto prípade však robím výnimku a chcem sa Martinovi poďakovať aj takýmto spôsobom za jeho profesionalu, prístup a vedomosti, ktorými tento zájazd dostal na ešte vyššiu úroveň. Dúfam, že sa niekedy v Afrike ešte stretneme. Juraj Ivasuk
1. 10. 2013
este v sobotu som v slapkach a v tricku stala pri Viktoriinych vodopadoch, dnes v cizmach a v zimnej bunde kracam do prace! Je to sen ci realita? :-) Slova ako pocitac, terminy, meeting, klient mi uplne vypadli zo slovnika. Prave sme sa vratili zo zajazdu JAB, Namibia, Botswana, Zimbabwe. Napisat, ze bolo super, nie je uplne vystizne. Bolo to este lepsie ako super. Zisli sme sa fantasticka partia ludi a prevzali nas vynikajuci sprievodcovia - Robo a Jirko. Usmev z tvare im nezmizol pocas celeho dna. Cela cesta bol jeden uzasny relax a skutocna dovolenka. Za sklami auta sa menili nadherne africke scenerie. Priblizili sme sa k ludom, ktori ziju sposobom zivota pre nas nepredstavitelnym. Bez mrezi sme sledovali krasne dive zvierata, ktore o nas nezavadili ani pohladom. Videli, citili a poculi sme skutocnu Afriku. Od Kapskeho mesta az po Victoria Falls. Tento zajazd doporucujem vsetkym, ktori potrebuju na chvilu vypnut. Nechat vsetok stres a starosti doma, sadnut do auta a nechat sa unasat niecim novym, inym a vynimocnym. A ak si do batohu pribalite kvalitny fotak, urcite nebudete sklamani! Chcela by som touto cestou podakovat Vasej CK za tento zajazd, ktory bol, tak ako vsetky co som doteraz absolvovala, na vynikajucej urovni. Vsetko bolo perfektne pripravene, pocas celej doby sme nemali ziadny problem. Rovnako chcem podakovat Robovi, vdaka jeho pristupu sme sa absolutne o nic nemuseli starat, nikdy nas nenahanal a napriek tomu sme stihli viac ako bolo v programe a jeho nakazlivy usmev pridal vsetkym na dobrej nalade. Uz dnes sa tesim, kedy Vam znovu budem niest pas!
11. 3. 2013