Kam cestovať do Namíbie?

Najväčším lákadlom zájazdu do Namíbie sú scenérie, farebná príroda, kultúra domorodých kmeňov a predovšetkým množstvo voľne žijúcich exotických zvierat. Práve v Namíbii môžete zažiť jedno z najlepších safari na svete.

Dovolenku v Namíbii môžete odštartovať návštevou výletného mestečka Swakopmund na brehu Atlantického oceánu. Tisíce kilometrov jeho namíbijských pláží nesie prívlastok Pobrežie kostier, legendárne nehostinné 2500 km dlhé pobrežie, ktoré bolo postrachom pre moreplavcov. Severne od Swakompmundu leží Mys Cape Cross, domov desiatok tisícov uškatcov.

V Twyffelfontein (UNESCO) nájdete bušmenské skalné maľby, ktoré sú staršie ako egyptské pyramídy. Blízko oblasti Khorixas leží geologicky zaujímavý Skamenelý les, kde spolu s miestnymi sem tam zhliadnete aj majestátne ženy kmeňa Herero.Jedným z najväčších zážitkov zájazdu do Namíbie je stretnutie s kmeňmi Himba alebo Owahimba. Ich ženy sa maľujú červenou hlinkou, chodia hore bez a dodnes sa ich vonkajšok a spôsob života len málo zmenil oproti posledným 200-300 rokom.

Medzi najpopulárnejšie safari v Afrike patrí Národný park Etosha s rozlohou 22.300km2. Rozľahlá savana ukrýva celú veľkú päťku, ale aj tisíce antilop, zebier či žiráf. Zaujímavými zastávkami na zájazde do Namíbie sú je aj 50 tonový kus čistého železa Hoba meteorite či Búrske mesto Grootfontein. Nevynecháme ani Piesočné more pri Sossusvlei (UNESCO).

Vydajte sa na aktívnu dovolenku do Namíbie s expertmi na Afriku. Pýtajte si referencie, radi zodpovieme na vaše otázky.

Zažijete napätie a vzrušenie afrických nocí, keď sa v diaľke ozýva koncert zvierat a keď sa môžete dotknúť jasných hviezd...

Andrea Tekauer

Klientka

Ulovte viac zážitkov

Polonahé ženy

Kmeň Himba je akoby zamrznutý v čase. Zoznámime vás s týmto unikátnym kmeňom. Polonahé ženy sa natierajú hlinkou a hovädzím tukom a muži stále lovia divú zver. Neuveriteľné tradície v 21. storočí.

Najviac uškatcov

Cape Cross je domovom najväčšej kolónie uškatcov juhoafrických. Dospelé aj mláďatá sa tu hrajú na skalách, vyvádzajú a lovia vo vode, alebo oddychujú na pláži. Tu máte šancu sa k nim dostať takmer na dotyk.

Neuveriteľná cesta

Celá naša cesta Namíbiou je neuveriteľná a nabitá zážitkami. Nikdy by ste si nepomysleli, že v tejto krajine dokážete toľko zažiť.

Pri napájadle

Príďte k napájadlu Nebrownii o 12.50 a máte o divadlo postarané. My tu budeme načas. Na safari je dôležité poznať zvyky miestnych zvierat a mať prehľad o ich obľúbených miestach a časoch.

Najpopulárnejšie zájazdy

Poznávací zájazd, dovolenka - JAR, NAMÍBIA, BOTSWANA, ZIMBABWE, ZAMBIA

JAR, NAMÍBIA, BOTSWANA, ZIMBABWE, ZAMBIA

Miesta, kam chodievali iba bušmeni a hotentoti. Cesta po slobodných krajinách s nekonečnými scenériami, farebnou prírodou, kde sa stretáva oceán, púšť, hory a africká zeleň.

Poznávací zájazd, dovolenka - NAMÍBIA, BOTSWANA, ZIMBABWE, ZAMBIA

NAMÍBIA, BOTSWANA, ZIMBABWE, ZAMBIA

Pieskové pobrežie Atlantiku, národný park Etosha a Chobe, kmeň Himbov, najväčší meteorit na svete, zelená krajina v povodí rieky Kavango a grandiózny záver na Victoria Falls.

Poznávací zájazd, dovolenka - KEŇA, TANZÁNIA, ZANZIBAR

KEŇA, TANZÁNIA, ZANZIBAR

Poznáte už západ Afriky? Východná strana ponúka život na otvorených pláňach Masai Mara a Serengeti, jedno z najkrajších prírodných divadiel na svete. Stovky druhov zvierat vo svojom prirodzenom prostredí,…

Poradíme vám

K

Afrika  

Zimbabwe, Namíbia, Juhoafrická republika, Botswana


náročnosť

20 dní

Trvanie

4710
K

Afrika  

Zimbabwe, Zambia, Namíbia, Botswana


náročnosť

14 dní

Trvanie

3890

BUBO Covid garancia v cene

Preplatíme vám test