Keňa, Tanzánia, Zanzibar

Afrika oddávna lákala cestovateľov z celého sveta. Ako magnet priťahuje milovníkov prírody. Veď je aj prečo. Život na otvorených pláňach Masai Mara a Serengeti patrí medzi najkrajšie divadlá na svete. Stovky druhov zvierat vo svojom prirodzenom prostredí, ktoré žijú podľa vlastných cyklov. Budeme mať možnosť byť aspoň na chvíľu nemým pozorovateľom v tomto svete. Na záver nás čaká novoobjavený ostrov Zanzibar a jeho biele pláže. Stále ste v Afrike, na najkrajšom kontinente.

Tomáš Hušek Tomáš Hušek Tomáš Hušek
Spokojnosť klientov
od 3 000,00 €

Keňa, Tanzánia

14 dní

Jediná CK na Slovensku, ktorá ma s Afrikou skúsenosti od roku 1989

Premyslený program s množstvom termínov počas celého roka

Slovenskí sprievodcovia, odborníci na Afriku a zvieratá

Veľmi príjemné a štýlové hotely

 

Čaká Vás safari, more a najlepšia dovolenka v Afrike. Odlet z Viedne, pristávame takmer priamo na rovníku. Hlavné mesto Kene NAIROBI. Transfer do nášho hotela, postaveného v nádhernom koloniálnom štýle, ktorý sa radí k najstarším stavbám mesta. Cikády, žaby, steaky, Redds a začína sa naša africká cesta. Do roku 1907 bolo Nairobi iba obrovským močiarom a za necelých 100 rokov z neho vyrástlo jedno z najväčších afrických miest. Mesto safari a cestovateľov dodnes spomína na poľovačku Teddyho Roosvelta, ktorý si odniesol viac než päťsto trofejí. Čo uvidíme my zajtra? Toto je Afrika.

Raňajky formou švédskych stolov, krátke nohavice a čiapky a vyrážame na safari. Začína sa poznávací zájazd. Národný park MASAI MARA je skutočným diamantom v korune afrických parkov. Otvorená savana, v ktorej sa potulujú stáda antilop, gepardy, levy, kde rastú ostnaté akácie, ktoré zbožňujú žirafy, korytá riek, v ktorých sa kúpu hrochy a krokodíly, modrá obloha, na ktorej sa vznášajú marabu a supy – Masai Mara je unikátne safari. Naobedujeme sa v našej lodge a poobede už budeme iba nerušene pozorovať africké zvieratá v ich domácom prostredí. Safari v Masai Mara nikdy nie je nudné a za trpezlivosť sa platí akciou... uvidíme svorku levov sliediť na svoju obeť alebo osamelého leoparda, ktorý si pochutnáva na koristi na rozložitej akácii? Či pakoňa lákať samičky do svojho háremu? Foťte, čakajte, sledujte a dočkáte sa odmeny. Večera v africkej divočine.

Plná penzia počas celého dňa a safari na savane. Masai Mara je len naša. Hľadáme stáda slonov, hrochy zívajúce vo vode, obrovskýé krokodíly, vyhrievajúce sa na slnku, levice starajúce sa o levíčatá, štíhleho geparda, splývajúceho s trávou, alebo statnú hyenu, hľadajúcu zvyšky. A keď Vás už bolia oči, zatvorte ich, vdýchnite čistý vzduch divočiny a snívajte. O chvíľu Vás niekto aj tak zobudí s výkrikom, tam je! Žeby nosorožec? Noc strávime v kvalitnej 4* lodge priamo v národnom parku. Večer nám pred oknom budú behať paviány a pod nohami sa váľať damany.

Fantastické alkalické jazero LAKE NAKURU, ktoré je útočiskom pre nosorožca čierneho a bieleho. Opäť trochu iné safari, iná Keňa. Lake Nakuru je azda fotografovanejšie ako Kilimandžáro, obraz si už urobíte sami. Kvalitný hotel a pozemné služby.

Návrat do Nairobi. Obed si dáme v reštaurácii U mäsožravcov, kde vyskúšate okrem iného aj krokodíla alebo pštrosa. Reštaurácia so štýlom. Poobede nakŕmime žirafy, ktoré Vám štyridsaťcentimetrovým jazykom vyvolajú príjemné zimomriavky. V múzeu Karen Blixen sa dozviete viac o živote prvých afrických pionierov z Európy. Jednou z nich bola aj Dánka Karen Blixenová, zvečnená vo filme Spomienky na Afriku. Návrat do hotela v Nairobi a osvieženie sa v hotelovom bazéne.

Afrika pokračuje. Transfer do Tanzánie, hraničný prechod Namanga. Sme v oblasti, ktorej dominuje kmeň Masajov. Aj preto bude našou prvou zastávkou tradičná masajská dedina, obohnaná plotom z ostnatých akácií, maličkými chatrčami a nezameniteľnou vôňou. Tradične oblečení Masajovia sú hrdí na svoj kmeň a nijak to neskrývajú. Dostanete sa im až do kuchyne a na záver si môžete kúpiť tradičné šperky. Dáte si prepichnúť uši? Príchod do politického centra krajiny ARUSHA. Miesto dôležitých rokovaní o mnohých afrických konfliktoch v tieni kopca Mt. Meru.

Po raňajkách sadneme do auta a ideme do najväčšieho prírodného divadla na svete. Ďalšie safari. Kráter NGORONGORO. Z výšky viac než dvetisícdvesto metrov nad morom sa nám naskytne úžasný pohľad na dno krátera, kde sa pasú stáda zvierat. Zbehneme až na dno krátera, čaká nás poldenné safari a obed z balíčka pri jazere s hrochmi. Tu je najväčšia koncentrácia levov na svete, hyeny, pakone, zebry a horská scenéria všade okolo nás. Je až neuveriteľné, čo dokáže príroda vytvoriť.

Odlet z Arushe na Zanzibar pozdĺž Kilimanjara. Takmer dvojhodinový let ponad africkú savanu a najvyšší vrchol kontinentu. Prílet na ostrov klinčekov, horúci, tropický ZANZIBAR. Transfer do nášho 4*/5* hotela. Aj toto je Afrika.

Tropický Indický oceán, biela pláž, kokosové palmy, žeravé slnko, voňavé jedlo a božský pokoj. Oddychujte tu spolu s nami! Päť dní oddychu a kúpania si sprestríme celodenným výletom ostrovom korenia a otrokov. Začneme na farme, kde sa pestuje korenie od výmyslu sveta. Viete, ako vyzerá čierne korenie, vanilka, muškátový orech, ylang- ylang, zázvor, škorica... alebo žeby jackfruit? Odsekneme si kokosové orechy priamo z vrcholu dvadsaťmetrovej palmy a čerstvé ich vypijeme. Na obed sa dostaneme do Stone Town, starého mesta, ktoré bolo kedysi hlavným prekladiskom otrokov. Prejdeme si starý trh, kde zažijete atmosféru šestnásteho storočia, navštívime priestory, kde držali otrokov v neľudských podmienkach a na záver nakúpime suveníry v rodnom dome najslávnejšieho rodáka ostrova – Freddieho Mercuryho. Oddych v oceáne alebo v hotelovom bazéne.

Relax na nádherných plážach Zanzibaru

Relax na nádherných plážach Zanzibaru

Relax na nádherných plážach Zanzibaru

Doobedňajšie kúpanie a poobede transfer na letisko a odlet domov.

Prílet a spomienky na Afriku.

 

Cena zahŕňa

medzinárodnú letenku do Nairobi a späť z Dar Es Salamu

7x ubytovanie v 4* hoteloch v dvojposteľových izbách

5x ubytovanie v 4* hoteli all inclusive na Zanzibare

plnú penziu počas štyroch dní safari, inak polpenzia (raňajky, večera) s výnimkou prvého dňa

dopravu mikrobusom a terénnym autom počas celého pobytu

slovenského BUBO–sprievodcu počas poznávacej časti dni 1-8

všetky letiskové transfery

najlepšie poistenie proti insolventnosti.

Asistenčné služby CK BUBO

Ubytovanie

Ubytovanie je zabezpečené počas celého zájazdu v príjemných hoteloch v izbách pre dve osoby. Hotely sú na úrovni 3*-4*, avšak upozorňujeme, že je to subjektívne hodnotenie. "Hviezdičkovanie" nie je súčasťou obchodného mena hotelov, ale subjektívnym vyjadrením jednej či viacerých osôb o kvalite hotela.

Nairobi: Nairobi Safari Club 4*

Masai Mara: Fig Tree Camp – luxusné, permanentné stany s murovanou kúpeľnou a toaletou

Lake Nakuru: Lake Nakuru Lodge 4*

Nairobi: Nairobi Safari Club 4*

Arusha: Impala Hotel 3-4*

Ngorongoro: SOPA Lodge 4*/ Ngorongoro Wildlife Lodge/ Ngorongoro Farm House

Zanzibar: Sandies Mapenzi Beach 4* All Inclusive, možnosť vylepšenia hotela na 5* BUBO Prémium

Toto sú naše preferované hotely. Hotely na konkrétnych termínoch sú niekedy aj iné. Závisí to od dostupnosti, obsadenosti a včasného prihlásenia sa. Štandardne však cca 70 percent hotelov je vždy rovnakých.

Cena nezahŕňa:

vstupné do národných parkov (cca 200 €), víza do Kene a Tanzánie, sprepitné (cca 80$US), letiskové poplatky, 2 miestne prelety (Arusha-Zanzibar, Zanzibar-Dar es Salam, cca 235 €).

Kedy cestovať?

Tento zájazd je celoročnou destináciou s výnimkou období dažďov a každý termín má svoje silné a slabé stránky. Na safari je podľa obdobia iný počet zvierat, nikto Vám nezaručí, že uvidíte práve tie „Vaše“.

Koniec našej zimy a jarné termíny sú teplejšie, krajina je zelená a väčšina bylinožravcov má v tomto období mláďatá. Teploty počas safari cez deň sa pohybujú od 23-30 stupňov. Na pláži môžu stúpnuť na 35°C a voda má až 30°C.

Letné mesiace sú na safari chladnejšie hlavne v noci. Teplota môže klesnúť na 18°C. Cez deň sú teploty medzi 23-27°C. Krajina je stále zelená, v Masai Mara je v týchto mesiacoch najväčšia koncentrácia migrujúcich zvierat, ale aj turistov vďaka prázdninám vo svete.

Na pláži je najpríjemnejšie počasie, teploty sa pohybujú medzi 28-32°C. Voda v oceáne má v tomto období teplotu 24-27°C a kvôli nízkej pocitovej teplote nie každého zláka ku kúpaniu.

Jesenné mesiace sú už teplejšie aj počas safari. V októbri býva vrchol migrácie a pakone môžu kedykoľvek medzi koncom septembra a koncom novembra Masai Mara opustiť. Kedykoľvek v tomto období môžu prísť zrážku. Dažde bývajú krátke, v podvečerných hodinách a sú veľmi osviežujúce. Počas dňa spravidla býva polooblačno až jasno s teplotami okolo 28°C.

Na plážach býva príjemné a teplé počasie do 32°C. Môžu sa vyskytnúť prehánky, ktoré sú však veľmi osviežujúce a zväčša netrvajú dlho. Teplota vody v tomto období stúpa k 30°C.

Nakoľko sa nachádzame v tropickom podnebí, dažde môžu prísť kedykoľvek v priebehu roka. Bývajú skôr krátke a intenzívne, hlavne na pobreží, kde aj vďaka tomuto je nádherná a bujná vegetácia.

Počas safari sa treba pripraviť na rôzne alternatívy. Rána bývajú chladnejšie a pri otvorenej streche je pocitová teplota nižšia. Zoberte si preto so sebou ľahkú bundu a mikinu. Nezabudnite na opaľovací krém, väčšinu času strávime v nadmorskej výške 1.600 – 2.400m.n.m. a neďaleko rovníka.

Poznámka:

Zájazd je určený pre všetky vekové kategórie. Je nenáročný, s minimom chodenia. Vzdialenosti tu nie sú veľké, ale vzhľadom ku kvalite ciest a maximálnym povoleným rýchlostiam strávime v aute viac času. Na safari je zakázané z auta vystupovať, sú ale plánované „technické“ prestávky. Celý zájazd má veľmi vysokú úroveň, kvalitný miestny partner, vysoko kvalitné ubytovanie a strava.

4* hotel sa nachádza na východnom pobreží, kde je výrazný odliv. Ak je pre Vás priorita celodenné kúpanie, vyberte si možnosť 5* hotelov, ktoré majú celodenné kúpanie v oceáne.

BUBO PRÉMIUM:

Záver zájazdu si môžete spríjemniť pobytom v našich prémiových hoteloch:

5* GEMMA DELL EST/ HIDEWAY/ ROYAL ZANZIBAR v cene 5 nocí so stravovaním all inclusive za príplatok 685 euro/1 osoba v dvojposteľovej izbe ( platí celý rok okrem mesiacov júl a august) a 790 euro/1 osoba v dvojposteľovej izbe ( júl a august)

Hotely sú situované na severe ostrova cca. 70 minút jazdy z letiska v oblasti Nungwi. Stravovanie je formou all inclusive.

Zobraziť galériu

Termíny a ceny

Termín Cena  
24.11.2016
07.12.2016
3 160,00 €
24.02.2017
09.03.2017
3 160,00 €
25.03.2017
07.04.2017
3 160,00 €
06.04.2017
19.04.2017
3 260,00 €
08.05.2017
21.05.2017
3 000,00 €
08.07.2017
21.07.2017
3 360,00 €
22.07.2017
04.08.2017
3 360,00 €
20.11.2017
03.12.2017
3 160,00 €

Kilimandžáro bolo môj najlepší trek. Už len kvôli tomu výhľadu a pocitu, z okraja krátera vo výške 4000 m. Vrelo odporúčam. Jano
Zážitky, spomienky a pocity z cesty po Keni, Tanzánii a Zanzibare vo mne stále vibrujú a ja si nejako neviem zvyknúť na realitu. Už asi viem, ako sa cítila Eva, keď ju vyhnali z raja...Ešte raz ďakujem. Džamila
Zážitky, spomienky a pocity z cesty po Keni, Tanzánii a Zanzibare vo mne stále vibrujú a ja si nejako neviem zvyknúť na realitu. Už asi viem, ako sa cítila Eva, keď ju vyhnali z raja...Ešte raz ďakujem. Džamila
Dva z najúžasnejších týždňov môjho života, a to mám od narodenia veľmi pestrý život. Spočiatku som mala dojem, že sa mi sníva. Pochopila som, že Afrika je naozaj "srdce sveta". Plná prapôvodného života, prírody (ktorá mi chvíľami pripomínala pradávne časy dinosaurov), celkovej energie veľmi silnej vo svojej jednoduchosti, pestrosti a zvláštnej pohode. Premáhalo ma hlboké dojatie, že tam naozaj som a môžem to pocítiť. A keď sa popri ceste začali zjavovať žirafy, slon, hyena a zebry, už to začal byť dosť dobrý úlet. Zážitky sa začali valiť jeden za druhým. Konkrétnejšie ich opisovať nemá na tomto priestore zmysel, ak sa na tento zájazd tiež vyberiete budete mať vlastné. Pre mňa bol každý okamih tejto cesty absolútne dokonalý, tvoriaci perfektnú obojsmernú špirálu - do toho úžasného sveta navôkol aj do môjho vlastného vnútra. Zaujímavé bolo aj to, ako sa k zážitkom z Afriky ako takej (prostredie, zvieratá, ľudia atď.) postupne začali pridávať aj zážitky vyplývajúce zo zloženia nášho zájazdu, čo napokon vyvrcholilo v záverečnej fáze cesty. Pár slov zo seriózneho zákazníckeho hľadiska: Zájazd bol vynikajúco naplánovaný a zorganizovaný, všetko skvele fungovalo (jedinú nepríjemnosť som zažila asi ja, keď mi prvú noc v divočine spadol do postele 10 cm veľký chrobák, čo napokon bolo celkom zábavné a jediným drobným zádrheľom bolo, keď pri presune na Zanzibar musela časť našej skupiny letieť o 2 hodiny neskôr, lebo už bolo plné lietadlo, čo však nikomu nevadilo). Safari prvé dva dni v Masai Mara bolo údajne jedno z najlepších vôbec, aké sa len dá zažiť (viacerí z nás najviac oceňovali svorku levov kŕmiacu sa čerstvou korisťou pár metrov od našich áut). Dosť dobre bolo vyvážené poznávanie prírody, zvierat a ľudí, miest, dedín. Zaujímavé bolo rozdelenie celej cesty na dve dosť odlišné etapy - putovanie po pevnine (Keňa a Tanzánia) a pobyt na Zanzibare. No a v neposlednom rade, veľmi podstatným prvkom bol náš sprievodca Martin Karniš, ktorý bol skutočnou "dušou zájazdu". Jeho encyklopedické vedomosti o všetkom boli ohromujúce a stále zaujímavé. Jeho starostlivosť, spoločenskosť a profesionalita v spojení s tým, že nám ukazoval pozoruhodné miesta a miestny život, robili tento zájazd tým, čím bol. (Možno toto hodnotenie pôsobí zidealizovane, alebo možno je toto v rámci Buba úplne bežné, ale ja som ešte s BUBO nikde nebola a s takýmto typom sprievodcu som sa zatiaľ nestretla.) Takže ďakujem všetkým zúčastneným i celej cestovnej kancelárii. Zuzana Š.
Ahoj Bubo, chceli by sme poďakovať za výborne zorganizovanú dovolenku v Afrike (Keňa, Tanzánia, Zanzibar 14.11.- 27.11.). Bolo to skutočne neskutočné alebo neskutočne skutočné? Mali sme sa výborne, safari je úžasné, vidieť zvieratá vo voľnej prírode je krásny zážitok....Mať leva takmer pod kolesami džípu, vidieť samičku pštrosa vábiť samčeka, sledovať hrochy pri samotnom pariacom akte, pozorovať gepardicu s troma malými gepardikmi, či obzerať slony a zebry úplne zblízka, tak to je niečo fantastické. A keď sa k tomu pridá super sprievodca Martin Karniš so svojimi znalosťami a pikoškami, tak je to perfektné a o zážitok do konca života máte postarané. Ďakujeme! Lucy a Martin
Dobrý deň, v stredu sme sa vrátili z Afriky – zájazd Keňa, Tanzánia, Zanzibar. Chceme sa poďakovať za krásny zájazd v nádhernom prostredí s výborným programom, ktorý bol už mnohokrát popísaný, takže sa už nebudem opakovať! Super hotely, dokonalé služby – väčší luxus si ani nemôžem priať! Bubo zasa nesklamalo! Sme zvyknutí na služby na úrovni a samozrejme na dobrých sprievodcov – ďakujeme Martin. Len jedna ponosa – Kiliminadžáro sa nám nechcelo ukázať a nosorožce boli príliš ďaleko – no čo sa dá robiť, keď ich chceme vidieť zblízka, mali by sme o tej Afrike znova porozmýšľať – že by zasa trochu viac dole na juhozápad? Máme o čom premýšľať, ale v budúcom roku je už istá KUBA! Tešíme sa ďalšie cesty. Eva a Rudo Sadloňovci

2