Južná Amerika - raz za život

29-dňová expedícia od Tichého oceánu po Atlantik. To najlepšie z Južnej Ameriky - slávne Machu Picchu, jazero Titicaca, indiánsky La Paz. Prechod bolivijským altiplanom cez Salar de Uyuni do najsuchšej púšte sveta. Prechod cez Andy do elegantného Buenos Aires, vodopády Iguazú a na záver Rio. Unikátna cesta raz za život.

Ivan Strápek Ivan Strápek Ivan Strápek
Spokojnosť klientov
od 3 890,00 €

Peru, Bolívia, Chile, Argentína, Brazília, Paraguaj, Uruguaj

29 dní
 • 3 drahé letenky v Južnej Amerike v cene
 • Prechod na džípoch cez magický Salar v cene
 • Cuzco, Titicaca, La Paz – život 4000 m.n.m.
 • 2 voľnejšie dni v Santiagu a v Buenos Aires pre Váš oddych
 

Odlet z Viedne. Dlhý let do Peru.

LIMA: hlavné mesto krajiny. Prehliadka mesta s koloniálnym námestím. Plaza de Armas a hrobkou Pizarra. Kostol svätého Augustína, San Francisco s katakombami. Odkaz španielskych dobyvateľov. Začíname.

Ráno odlet do CUZCA, kedysi centra najmocnejšej indiánskej ríše, ktorá vládla v Južnej Amerike. Na úvod prehliadka ruín v okolí mesta – Chrám Slnka, majestátna pevnosť Sacsayhuaman, incké kúpele Tambo Machay, posvätné Qenko. Večerné prechádzky v meste, ktoré Vám možno pripomenie tibetskú Lhasu.

Koloniálna architektúra a indiánska minulosť. Vláčikom cez mohutné Andy popri dravej Urubambe až pod magické ruiny MACHU PICCHU.

Prehliadka novodobého divu sveta. Rozprávanie o ich histórii. Prečo ich postavili? Kto ich objavil? Ochutnáte výbornú veľkozrnnú kukuricu so syrom. Návrat do Cuzca.

Presun peruánskym vidiekom k najvyššie položenému splavnému jazeru sveta TITICACA. Návšteva unikátnych plávajúcich rákosových ostrovov Los Uros. Večer možno ochutnáme steaky z lamy v kvalitnej a vyskúšanej reštaurácii.

Odchod z Peru do Bolívie, kde neďaleko jazera prekročíme ďalšiu exotickú hranicu. Večer príchod do mesta LA PAZ. Prekrásna vyhliadka na mesto položené hlboko pod nami v kotline.

Prehliadka najvyššie položeného hlavného mesta na svete – námestie Plaza Murillo, San Francisco, prezidentský palác, pri ktorom si povieme viac o diskutovanom Evovi Moralesovi. Trhovisko a všadeprítomní Indiáni – sme v najindiánskejšom štáte Južnej Ameriky. Presun bolívijskou krajinou k našim džípom.

Nástup na trojdňový prechod na džípoch úchvatnou vysokohorskou krajinou Bolívie. Lagúny rôznych farieb, lagúna Verde, lagúna Colorada, plameniaky, sopky...

Vyvrcholenie programu – Salar de Uyuni – biela soľná planina, najväčšia svojho druhu na svete, vo výške 3650 m. 10 miliárd soli okolo Vás. Bizardná krajina na vychutnanie ktorej potrebujete tie najkvalitnejšie okuliare. Isla del Pescado – ostrov v bielom mori soli porastený obrovskými kaktusmi. Tipnete si ich vek?

Príchod do najsuchšej púšte sveta ATACAMA. Tu vraj nikdy neprší. A čo potom tie mraky na obzore? Atmosféra dediny siedmych statočných, návšteva nezabudnuteľného Údolia mŕtvych a úchvatného Údolia mesiaca, kde vystúpime aj na obrovskú piesočnú dunu.

Priestor pre návštevu gejzírov El Tatio a soľnej lagúny pre tých, ktorí soli nemali dosť. Výborné vínko v našom obľúbenom baríku a odlet do hlavného mesta.

SANTIAGO DE CHILE, moderná metropola je živou spomienkou na kultúrne, politické a sociálne zmeny, ktoré sa v krajine udiali. Prezidentský palác La Moneda, bulváry O´Higgins, Almirante Latorre, Blanco Encalada, Metropolitná katedrála, katedrála Santiago a centrálne námestie Plaza de Armas. Na večeru ochutnáte najlepšie steaky na svete.

Vo viniciach CONCHA Y TORO (fakultatívne) pocítite storočnú tradíciu tohto vinohradu. Tu nás zasvätia do výroby skvelého čilského vína, ktoré nájdete v tých najlepších reštauráciách sveta. Druh Casillero del Diablo Carmenere sa produkuje iba v Chile. Práve do tohto vína sa zaľúbil samotný diabol.

Oddych v Santiagu. Priestor pre návštevu historického mesta VALPARAISO pri Tichom oceáne (UNESCO).

Nezabudnuteľný prechod cez Andy do Argentíny. Uvidíme aj Aconcaguu? Príchod do Mendozy.

MENDOZA – sídlo a perla argentínskeho vinohradníctva. Na obzore Andy a najvyššie položené komerčné vinohrady na svete. Už spoznáte rozdiel medzi chilským a argentínskym? Fakultatívne návšteva vínnych pivníc. Ktoré Vám chutí viac? Odchod do Buenos Aires.

Príchod do BUENOS AIRES v ranných hodinách, ubytovanie v 3* hoteli v centre mesta. Tango v kaviarňach, muži v dokonalých oblekoch a krásne elegantné ženy. Čas na vydýchnutie si v zrejme najšarmantnejšom meste Južnej Ameriky.

Prehliadka rozľahlého mesta klimatizovaným autobusom. Proletárska štvrť La Boca so štadiónom Diega Maradonu. Ružový dom, sídlo argentínskej vlády, hrobka Evity Peron na magickom cintoríne Recoleta. Najširšia ulica planéty Avenida 9. júla s obeliskom, ktorý sa stal symbolom mesta.

Pôjdete si ráno zabehať do zelených pľúc mesta? Pokračovanie v prehliadke mesta pešo a najstarším metrom na južnej pologuli aj v španielsky hovoriacom svete. Madrid zaostal o šesť rokov, ďalší dôkaz toho, aká bola Argentína kedysi bohatá. Nákupy na pešej zóne Florida, budova krásnej opery Colón (tretia najvýznamnejšia operná scéna planéty). Mimoriadne sympatická nábrežná zóna Puerto Madero na mieste bývalého prístavu s mostom od Santiaga Calatravu a jedinou električkou mesta. Bohatá štvrť Palermo, kde každý dom má vlastného vrátnika a kde si domáci nechávajú svojich miláčikov venčiť chudobe. Pre záujemcov (nie je v cene) individuálny celodenný výlet rýchloloďou do Uruguaja. MONTEVIDEO, alebo COLONIA DEL SACRAMENTO, bývalá portugalská kolónia s hustou spleťou úzkych uličiek, pripomínajúcich starý Lisabon (UNESCO).

Výlet pobrežným vláčikom a výletnou loďou do snobských štvrtí Buenos Aires a do delty obrovskej rieky Paraná. Plavba v delte v cene. Popoludňajší odchod veľmi kvalitným linkovým autobusom na sever. Náročnejším odporúčame prelet (letí sa 22. deň ráno).

Príchod k vodopádom Iguazú. Ubytovanie v 3* hoteli s bazénom. Popoludní priestor pre návštevu brazílskej strany vodopádov a let vrtuľníkom (fakultativne).

Celodenná prehliadka argentínskej strany vodopádov, ktorá je rozľahlejšia a možno aj krajšia než tá brazílska. Vláčik nás odvezie až k Diablovmu hrtanu – najväčšiemu z vodopádov. Odvážite sa vbehnúť v motorovej loďke priamo pod vodopád?

Výlet do Paraguaja v cene! Ciudad del Este, studené tereré (ochutnáte), indiánsky jazyk guaraní. Transfer na letisko a odlet do Ria. Mesto bohov, ktoré Vás dostane už pri pohľade z okienka lietadla. Ubytovanie v 3* hoteli. Za príplatok 4* hotel s bazénom,

RIO DE JANEIRO - prvý dotyk s brazílskym morom, oddych na najznámejšej pláži sveta. Či dáte prednosť bohatšej Ipaneme?

Prehliadka mesta prenajatým autobusom so slovenským sprievodcom. Lanovkou na Cukrovú Homoľu, kde niekto kedysi napísal: Prišiel som do Ria zomrieť. Keď som uvidel toto, rozhodol som sa žiť. Pochopíte prečo. Maracana, Sambodróm a centrum nového Ria. Pláže Ipanema, Flamengo a Botafogo. To všetko v cene Vašej cesty! Vláčikom k jednému z nových siedmich divov sveta na Corcovado. Odkiaľ je na Rio krajší pohľad?

Oddych na pláži, caipirinha, samba a neuveriteľná energia na každom kroku. Pri troche šťastia návšteva futbalového zápasu na slávnej Maracane. Rozlúčka s nezabudnuteľnou cestou.

Prílet domov.

 

Cena zahŕňa

 • letenky vrátane preletov Lima-Cuzco
 • Atacama-Santiago a Iguazu-Rio de Janeiro
 • mnohokrát raňajky
 • všetku spoločnú dopravu
 • ubytovanie v jednoduchých hoteloch po úroveň 3*
 • slovenského BUBO-sprievodcu
 • prehliadky, všetky vstupy do národných parkov a múzeí podľa programu
 • prechod Ánd zo Santiaga do Mendozy
 • prehliadku vodopádov Iguazú z Argentíny
 • vláčik na Corcovádo
 • lanovku na Cukrovú homoľu
 • poistenie proti insolventnosti

Cena nezahŕňa:

stravu, výlet do Uruguaja, vstupné na Sambodróm počas karnevalu (od 55 €), letiskové poplatky.

Poznámka:

 • Vo februárovom termíne namiesto prechodu cez Salar de Uyuni (je nepriechodný) ponúkame krátky oddych v tichomorskom letovisku Arica (najznámejšie v Chile) a kúpanie v Tichom oceáne
Zobraziť galériu

Termíny a ceny

Termín Cena  
06.11.2016
04.12.2016
3 890,00 €
06.12.2016
03.01.2017
4 040,00 €
31.01.2017
28.02.2017
4 140,00 €
28.08.2017
25.09.2017
3 890,00 €
06.11.2017
04.12.2017
3 890,00 €
06.12.2017
03.01.2018
4 140,00 €

Od: fermat@centrum.sk [mailto:fermat@centrum.sk] Odoslané: 12. marca 2010 8:04 Komu: BUBO; matika@tech-holding.sk Predmet: Pre p. riaditeľa CK BUBO p. Fellnera Vážený p. riaditeľ i ostatní "bubáci", sme Vašimi klientami už 4-5 rokov. Boli sme "spolu" v Mexiku s Katkou Líškovou, v Čine,Tibete, Nepáli, Indii s Marekom Nehybom, v Jordánsku, Palestíne, Izraeli s Kamilou Prešnajderovou a teraz nedávno v Južnej Amerike-9 štátov s Michalom Chmeliarom. Musím povedať, že klobúk dole pred všetkými sprievodcami. Znalosti, zodpovednosť, bezproblémové riešenie kritických situácii...všetka česť. Touto cestou by som sa chcel spolu s manželkou úprimne poďakovať Vám, p. riaditeľ, za zorganizovanie takéhoto zájazdu po Juž. Amerike. Zvlášť by som sa chcel poďakovať Miškovi Chmeliarovi, ktorý úplne profesionálne, bravúrne, s nadhľadom, bez náznaku nejakých komplikácií bol nielen ochotný, ale sám iniciatívne vyriešil všetky úskalia, ktorými sme boli nútení na tejto ceste absolvovať. Miško ďakujem. Ďakujem ešte raz Vám a celej cestovke a určite najbližšie v inom kúte sveta s CK BUBO Matika František a Matiková Jarmila
18. 2. 2016
-----Pôvodná správa----- Od: marta.piherova@seznam.cz [mailto:marta.piherova@seznam.cz] Odoslané: 14. marca 2010 19:20 Komu: BUBO Predmet: Cestovatelé z Kroměříže Cestovní kanceláři BUBO, my jsme ti dva čeští cestovatelé z Kroměříže, kteří přes Vaši cestovku letos v lednu absolvovali nádhernou dobrodružnou expedici Jižní Amerikou. Byla to cesta plná úžasných zajímavostí, poznatků od Boboty, přes zážitky z Machu Picchu /na ty se snad nedá nikdy zapomenout/, až po sambu v Riu. Největší zásluhu na perfektním průběhu naší cesty má však náš průvodce Michal Chmeliar, který do nás neúnavně chrlil spousty informací a zajímavostí o jednotlivých místech J.A. Také ve vypjatých situacích vše s dokonalou profesionalitou perfektně zvládal,radil,uklidňoval. Proto bychom Vám rádi doporučili svými dvěma hlasy jmenovat Michala jako nejlepšího průvodce CK BUBO za letošní cestovní rok. Vaše cestovní kancelář je na vysoké úrovni a jak jsme se nyní mohli přesvědčit, máte zájem na tom, aby Váš klient byl vždy maximálně spokojený. Přejeme Vám do budoucna hodně cestovatelů a tak dobrých průvodců jako je Michal. Zdravíme z Moravy, Marta a Miloš Piherovi
18. 2. 2016
Meno: Tomášikovci Email: tomasikovci@....com Predmet: Poďakovanie Adresát: Luboš Fellner - riaditeľ Správa: Ako účastníci zájazdu "Južná Amerika" v lete tohto roku /2009/ vyslovujeme uznanie a poďakovanie za celú organizáciu zájazdu - nemalo to chýbu. Vynikajúci bol po všetkých stránkach sprievodca Miško Chmeliar. Udeľujeme znamku 1 ***** Nech sa Vám všetkým v práci darí... Tomášikovci P.S. Snívame o ceste do Japonska
18. 2. 2016
From: formular@bubo.sk [mailto:formular@bubo.sk] Sent: 26. februára 2008 20:54 To: lubos.fellner@bubo.sk Subject: Bubo.sk - podakovanie Importance: High Kontaktný formulár zo stránky www.bubo.sk: Meno: Daniel Molnár E-mail: simonika@mail.t-com.sk Správa: Vážená cestovná kancelária Bubo.Dovolte nám aby sme podakovali vašej kancelárie a nášmu sprievodcovi Robovi že ste nám pripravili bezchybné prežitie dovolenky(expedície). dakujeme Molnárovci
18. 2. 2016
Od: Slavka SLAVICA D.O.O. [mailto:slavka@cro-online.net] Odoslané: 6. februára 2008 22:19 Komu: Jana Gembalova Predmet: Juzna Amerika 3.1. Dobrý deň, vrátili sme sa z dovolenky Južná Amerika 9 štátov. Ďakujeme za prekrásnu dovolenku, bolo to veľmi dobre organizované, máme neopakovateľné zážitky. Už sme boli s vami druhýkrát a rozmýšľame o novej dovolenke opäť s vašou CK. Dakujeme s želáme veľa pracovných úspechov a spokojných klientov. S pozdravom Ing. Halašiová a D. Grmoja
18. 2. 2016

 • 1 / 1
1