Posledný raj - expedícia Harambe

Gabon, Rovníková Guinea, Svätý Tomáš

Toto je koniec. Nič nedotknutejšie už snáď okrem častí Ruska a Antarktídy nenájdete. Gabon krajina, ktorá je celá vyplnená džungľou. Doslova „srdce zelenej temnoty“. Príroda v tom najlepšom. Trošku civilizácie v Guinejskom zálive na ostrove Svätý Tomáš a drsná tropická Guinea a na záver. Čistokrvná expedícia pre skutočných cestovateľov.

Ľuboš Fellner Ľuboš Fellner Ľuboš Fellner
Spokojnosť zákazníkov
od 7 580 €

Gabon, Rovníková Guinea, Svätý Tomáš

15 dní
Termíny a ceny Objednaj zájazd
 • Veľmi ťažko prístupné krajiny s M. Karnišom
 • Garancia čistej exotiky v neznámych častiach rovníkovej Afriky
 • Exkluzívna expedícia posledným rajom našej planéty
 • možstvo preletov v cene
 • po stopách rodiny alfa samca Harambe
Zobraziť mapu

Vyrážame na letisko a odlietame do Afriky.

Pristávame v Libreville tesne po obede. Kontrola preukazu očkovania proti žltej zimnici. Na letisku aj napriek vízam, ktoré máme sľúbené, budeme platiť poplatok 85 USD za vstup. Mesto založili oslobodení otroci v roku 1849 na pobreží a dnes je veľké asi ako Bratislava. Prehliadka mesta. Sme opäť v našej Afrike, na kontinente ktorý Váš sprievodca miluje, 43 km od rovníka a to náležite oslávime.

Máme rezervovaný let (nelieta sa každý deň no v tento deň áno! – teda malo by sa, nakoľko sme tak "veľká" skupinka okolo 12 ľudí, veríme, že poletíme). V cene je transfer na letisko a odlet až na juh do Gamba/ Port Gentil. Let je doslova vyhliadkový, preletíme rovník, po pristání transfer k loďke a potom ďalej na juh do najpreslávenejšieho Gabonského národného parku Loango. Známy je plávajúcimi hrochmi, čo by bolo normálne, keby tieto neplávali v mori. V mori tu plávu aj slony. Skoro určite toto neuvidíme, no máme tu naplánované 2 noci v tej najkrajšej prírode na svete. Sme v raji!!!! Všade naokolo nepriechodná džungľa a zvieratá prichádzajú k rieke a na pláž. Ubytovanie v lodži –najlepšie a jediné čo tu je. Obrovská rozloha lesa iba pre nás.

Celodenná prehliadka národného parku. Keď si kúpiť kvalitný teleobjektív, tak na túto cestu! Prejdeme park aj pešo a na terénnych autách (ak budú pojazdné a cesty to dovolia). Našimi sprievodcami sú skúsení gabonskí rangeri a spoločne budeme hľadať to čo nikde inde na svete už nenájdete. Prespíme opäť v našej lodži. Sme mimo civilizácie a tak tu máme plnú penziu. Komplet program v cene.

Späť na letisko, ktoré opäť otvorili čo je super lebo nám to ušetrí spústu času a odlet do Libreville. Lety sú v Gabone nevyspytateľné a vybaviť v Gabone takéto veci je extrémne náročné. Vyrazíme mimo program (oficiálne to nejde) za mesto na rituál bwiti, ktorý je tradičnou ceremóniou animistických Bantuov. Po požití vysoko halucinogénnej látky z ibogy sa dostanú do tranzu a komunikujú s mŕtvymi.

Ide o rozšírenie programu a cestu krížom cez celú krajinu až k hraniciam Konga. A pôjdeme vlakom. Doobeda máme voľno. Kto chce bude po večernom programe oddychovať, ostatní niekde vyrazíme. Po individuálnom obede vyrážame na stanicu a vyrážame nočným vlakom. Ohromný zážitok! Ľuboš Fellner: “Išiel som vlakom v Kamerune a to bola bomba, toto bude obdobné. Opäť prejdeme rovník. Podľa mňa toto je jediné miesto na svete, kde sa dá rovník prejsť vlakom.”

Zo stanice ešte dlhý transfer až do národnej rezervácie Lekedi. Dedinky pánu bohu za chrbtom a príchod do Lekedi lodže respektíve do Franceville.V pláne máme vyraziť za mandrilami a máme zaplatené 2 vstupy (dobeda a poobede).

V Gabone každý deň prší a my budeme program prispôsobovať aktuálnej situácii. Mandrily sú veľké opice s modročervenou tvárou. Kvalitný teleobjektív sa bude hodiť. Skupiny majú 15-100 členov. Toto je druhá TOP špecialita krajiny.

Doobeda voľno, následne odlet späť do Libreville do civilizácie. Posledná noc v Gabone, ktorý už slušne poznáme.

Odlet letom C2 041 o 14.10 na Svätý Tomáš, prílet o 14.10 (časový posun) do Sao Tomé. Transfer do hotela a pešia prehliadka historického portugalského mesta.

Maximalistický okruh ostrovom s pohnutou históriou a neuveriteľným etnickým mixom.

Transfer na letisko a letom C2 041 o 15.00 odlet do Ekvatoriálnej Guinei na ostrov Bioko (kedysi Fernando Poo), prílet o 17.10. Rátajme tvrdé procedúry a prípadné úplatky, aby nás do krajiny pustili. Možno nebudeme platiť nič, no chýry su všelijaké a naše skúsenosti z Nigérie, či oveľa viac z DR Kongo či Stredoafrickej republiky hovoria o tom, že sa “čosi platí” napriek platnym vízam. Transfer do hotela Ibis.

Okruh ostrovom Bioko (2017 km2). Chceme vidieť nielen hlavný kmeň Fangov, ktorých sme videli aj v Gabone, ale aj kmeň Bubi. Návrh programu mám od svojho partnera. Výhľady na Pico Basile (3012m) . Posledný veľmi náročný deň kedy budeme chcieť vidieť maximum.

Posledný východ slnka, posledné ranné fotenie hlavného mesta so španielskymi koloniálnymi pamiatkami, transfer na letisko a odlet domov.

Cena zahŕňa

 • medzinárodnú letenku do Gabonu a späť z Rovníkovej Giuiney
 • medzištátny let Gabon – Sv. Tomáš
 • medzištátny let Sv. Tomáš – Rovníková Guinea
 • vnútroštátny let v Gabone 2x
 • nočný vlak v Gabone
 • ubytovanie v Gabone je jednoduché (ale najlepšie, čo existuje) podľa popisu v Libreville 4* hotel, Sv. Tomáš jednoduchý 3* hotel, Malabo 3* hotel Ibis
 • plná penzia v Gabonských lodžiach 4x
 • všetky popísané aktivity v národných parkoch a permity
 • najlepšie poistenie proti insolventnosti
 • asistenčné služby BUBO

Cena nezahŕňa:

vreckové, prípadné neoficiálne hraničné poplatky a úplatky, prípadné lepšie ubytovanie na Malabo a prípadný fakultatívny výlet na Sao Tomé, ostatná strava, nápoje a vreckové, očkovanie proti žltej zimnici

Bussines class na letoch na a z expedície (minimálne 4 najdlhšie lety)

Letiskové poplatky

Víza

Komplexné poistenie včítane storna zájazdu

Maximálne 12 klientov (teraz je 11)

Plná penzia v džungli 4x

Exkluzívna neopakovateľná cesta

Sprievodca Ľuboš Fellner

Poznámka:

Ide o expedíciu a treba rátať s tým, že sa všetko bude meniť. Tešíme sa na to! Presný program nevie teraz nikto, ba dokonca ani deň vopred nie sú veci isté na 100%. BUBO však musí dodržať počet letov, sľúbenú stravu a celkovo úroveň služieb

Termíny a ceny

Termín Cena  
10.05.2018
24.05.2018
7 580 €
Objednať
01.11.2018
15.11.2018
7 580 €
Objednať

Odporúčame

Juhoafrická republika , +3 viac
20 dní
3 530 €
Madagaskar

Madagaskar veľký okruh

16.03. → 28.03.2018 +7 ter.
13 dní
3 380 €


 • 1 / 0