Švédsko je, samozrejme, veľká krajina a také pestré je aj jeho počasie. Kým v južnom Švédsku v lete teploty neraz presiahnu 25 °C, na ďalekom severe niekedy za leto nepreskočia desať. Všade je chladnejšie než u nás. Dokonalé počasie na cestovanie po regióne neexistuje, ale samozrejme najteplejšie je leto s dlhými dňami a svetlými nocami. Zima má svoje špecifiká a tiež vám ukáže unikátny pohľad na tieto končiny. Vyššia je pravdepodobnosť zrážok. Pripravte sa, prosím, na náhle zmeny počasia.

Jarné mesiace (marec – máj) - postupne sa otepľuje. Na začiatku jari očakávajte v Štokholme teplotu okolo 5 °C, neskôr sa to zlepší o pár stupňov, v máji vystúpi teplita na 15-20 °C. Na jar sa počasie rýchlo mení, ráno prší a je nepekne, popoludní vás už hreje slniečko. 

Letné mesiace (jún – august) - sú na cestovanie v regióne najlepšie. Všetko funguje, užijete si dokonca aj príjemné slnko a teplé počasie. Aj v mestách na juhu je letné počasie veľmi príjemné a teploty sa pohybujú okolo 20-25 °C. Uprostred leta je v Štokholme naozajstná tma medzi súmrakom a brieždením len na 2 hodiny, od polnoci do druhej ráno. Slnko vychádza o 3:30. Ak sa chcete kúpať na štokholmských plážach, počítajte s teplotou vody okolo 16 až 18 stupňov.

Jesenné mesiace (september – november) - teploty začínajú po lete klesať, ale v septembri sa ešte držia na príjemných číslach okolo 15-20 °C, čím neskôr počas jesene ste tu, tým klesá teplota nižšie. Na pobreží je vďaka vplyvu mora o poznanie teplejšie než vo vnútrozemí. 

Nikdy si nenechajte počasím pokaziť dovolenku. Ak prší, prší, ak je strašne teplo, je teplo. Skúste si užívať momenty také, aké sú. Ani najlepšia štatistika vám nezaručí, že v daný deň bude presne to vaše ideálne počasie.

Polárna žiara vo Švédsku je prírodný fenomén, viditeľný počas dlhých tmavých nocí, zvyčajne od decmbra do februára. Či ju uvidíte, nedokážete nijako ovplyvniť. Náročným odporúčame zamieriť do niektorého z hotelov v severnom Švédsku, mimo svetelného smogu. Medzi absolútnu topku patria, napríklad, Loggers Lodge, Treehotel alebo Harads na rieke Lule či Icehotel pri meste Jukkasjärvi.

Počasie

Stockholm - Počasie

Teplota vzduchu - Stockholm

jan — -2°C
feb — -3°C
mar — 0°C
apr — 3°C
máj — 10°C
jún — 14°C
júl — 17°C
aug — 16°C
sep — 11°C
okt — 6°C
nov — 1°C
dec — -2°C

← Počasie (zoznam krajín)

===========

Aktuálne počasie

Štokholm Počasie

takmer jasno

takmer jasno

21°C

Predpoveď 21.Jun

Východ slnka 03:31

Západ slnka 22:08

========
E

Švédsko, Nórsko, Fínsko, Dánsko


náročnosť

9 dní

Trvanie

2899
K

Európa  

Škandinávia, Švédsko, Lotyšsko, Fínsko, Estónsko, Dánsko


náročnosť

8 dní

Trvanie

2988 3515€
K

Polárne oblasti   Európa  

Škandinávia, Arktída, Švédsko, Nórsko, Fínsko


náročnosť

10 dní

Trvanie

3802 4637€
Tri dni v Štokholme, Benátkach severu Štokholm

Štokholm Tri dni v Štokholme, Benátkach severu

Dlhočizné dni, keď slnko takmer nezapadá, príjemné teploty, dokonalá príroda aj elegantné mestá, ktoré očaria romantikov, milovníkov architektúry…

Zuzana Hábeková 17 min. čítania
Uppsala - vo švédskom Oxforde Uppsala

Uppsala Uppsala - vo švédskom Oxforde

Tip na celodenný výlet zo Štokholmu do Uppsaly. V malebnom univerzitnom aj kráľovskom meste severne od metropoly nás už čaká najväčšia katedrála…

Eva Andrejcová 12 min. čítania
Bláznivé oslavy Slnka, nakladaných rýb a šnapsu Prémiový blog

Prémiový blog Bláznivé oslavy Slnka, nakladaných rýb a šnapsu

Ak sa váš obchodný partner z Malmö, známy v Štokholme či kamarátka z Göteborgu posledné dni správajú inak než obvykle, prezradíme vám, čo je za tým…

Štokholm či Stockholm - severská kráska, pretkaná 57 mostami Štokholm

Štokholm Štokholm či Stockholm - severská kráska, pretkaná 57 mostami

Pôvab Stockholmu sa skrýva v spojení magickej, priam rozprávkovej severskej architektúry a jeho moderny, ale aj v úchvatnej symbióze súše, jazera a…

Ivana Tomášová 11 min. čítania