Grand Hotel (Štokholm) - jediný päťhviezdičkový hotel v Štokholme víta svetové osobnosti už od roku 1874. Najlepšia poloha pri vode oproti kráľovskému palácu, výborné spa a michelinská reštaurácia priamo v hoteli láka dnes. Do roku 1929 sa tu konal banket pri príležitosti udeľovania Nobelových cien, potom sa presunul do radnice, no držitelia slávnych ocenení s rodinami sú dodnes ubytovaní v hoteli Grand. Ubytujte sa tu a zažite maximálny luxus v rovnostárskom Švédsku.

Courtyard Marriott (Štokholm) - tento štýlový 4* hotel sa nachádza na ostrove Kungsholmen. Štokholmská radnica je vzdialená asi 20 minút chôdze od hotela. Izby v hoteli Courtyard by Marriott Stockholm sú moderne zariadené s klimatizáciou, disponujú veľkými posteľami a chladničkou. Ponúkajú bezplatné Wi-Fi pripojenie na internet a vstup do telocvične zdarma. Jeho priestranné izby sú vybavené príslušenstvom na prípravu čaju / kávy a satelitnou TV. V bare a grile Björk, ktorý sa nachádza vo dvore hotela si môžete pochutnať na rôznych jedlách pripravených z čerstvých surovín. Nápoje a ľahké občerstvenie sú k dispozícii aj v hotelovej hale.

Scandic Malmen (Štokholm) - legenda bohémskeho južného Štokholmu na hlavnom námestí štvrte Medborgartorget. 4* izby, nočný bar, hneď na rohu kultová krčma Kvarnen a pár minút chôdze od starého mesta.

Oskar (Lund) - príjemný elegantný hotel v zrekonštruovanej budove z 19. storočia. Dve minúty peši od železničnej stanice a štyri od hlavnej lundskej katedrály, poloha nemôže byť lepšia. Kvalitné raňajky, švédsky dizajn. Čo viac si môžete v tomto študentskom meste priať?

Scandic Stortorget (Malmo) - v hlavnom meste južného Švédska nemôžete bývať centrálnejšie. Priamo na hlavnom námestí sa ubytujte v 4* hoteli s peknými izbami, výbornými raňajkami, wifi, saunou a fitness centrom. Všetko budete mať na skok.

Abisko Moutain Lodge (Abisko) - v krásnom národnom parku severného Švédska, na brehoch geniálneho jazera Torneträsk, s výhľadom na Bránu Laponska. Slušné izby, sauna, výborná kuchyňa postavená na švédskych surovinách a tradíciach.

Bishops Arms (Kiruna) - slušný trojhviezdičkový hotel v metropole severného Švédska. Milovníkov pubov isto poteší Bishop Arms priamo v priestoroch hotela.

Tri dni v Štokholme, Benátkach severu Štokholm

Štokholm Tri dni v Štokholme, Benátkach severu

Dlhočizné dni, keď slnko takmer nezapadá, príjemné teploty, dokonalá príroda aj elegantné mestá, ktoré očaria romantikov, milovníkov architektúry…

Uppsala - vo švédskom Oxforde Uppsala

Uppsala Uppsala - vo švédskom Oxforde

Tip na celodenný výlet zo Štokholmu do Uppsaly. V malebnom univerzitnom aj kráľovskom meste severne od metropoly nás už čaká najväčšia katedrála…

Bláznivé oslavy Slnka, nakladaných rýb a šnapsu Prémiový blog

Prémiový blog Bláznivé oslavy Slnka, nakladaných rýb a šnapsu

Ak sa váš obchodný partner z Malmö, známy v Štokholme či kamarátka z Göteborgu posledné dni správajú inak než obvykle, prezradíme vám, čo je za tým…

Štokholm či Stockholm - severská kráska, pretkaná 57 mostami Štokholm

Štokholm Štokholm či Stockholm - severská kráska, pretkaná 57 mostami

Pôvab Stockholmu sa skrýva v spojení magickej, priam rozprávkovej severskej architektúry a jeho moderny, ale aj v úchvatnej symbióze súše, jazera a…