Všeobecne platí, že do Švédska sa nechodí za luxusným ubytovaním, na druhej strane aj jednoduchšie ubytovanie často ponúka slušnú kvalitu. Pre najnáročnejších odporúčame tieto zážitkové hotely:

Grand Hotel (Štokholm) - tradičný päťhviezdičkový hotel v Štokholme víta svetové osobnosti už od roku 1874. Najlepšia poloha pri vode oproti kráľovskému palácu, výborné spa a michelinská reštaurácia priamo v hoteli láka aj dnes. Do roku 1929 sa tu konal banket pri príležitosti udeľovania Nobelových cien, potom sa presunul do radnice, no držitelia slávnych ocenení s rodinami sú dodnes ubytovaní v hoteli Grand. Ubytujte sa tu a zažite maximálny luxus v rovnostárskom Švédsku.

Pater Noster (Hamneskär, západné pobrežie) - unikátna poloha, akých je na svete len málo. Hodinu autom od Göteborgu leží prístav a mestečko Marstrand. Tu vás vyzdvihnú loďkou a o desať minút ste vo vašom oceánskom sne. Check-in s vôňou oceánu. A nad vami tridsať metrov vysoký maják Pater Noster z 19. storočia, dielo slávneho Gustava von Heidenstama. Maximálne dvadsaťštyri hostí a skvelý šéfkuchár variaci z toho, čo nájde v mori. Chcete viac?

Dorsia Hotel (Göteborg) - veľkolepý päťhviezdičkový hotel v štýle Belle Époque. Interiér ako z rozprávky či filmu, tridsaťsedem neopakovateľne zariadených izieb. Hotel vyhradený pre romantické chvíle dospelých so zamatovými pohovkami, bohatým zdobením, hrubými závesmi a olejomaľbami. Patrí do siete Small Luxury Hotels of the World. Odporúčame večer začať v tunajšej reštaurácii či pri pohári špičkového vína na terase s výhľadom na Göteborg. 

Copperhill Mountain Lodge (Åre) - dizajnový hotel v srdci švédskeho lyžovania. Výborné spa a rukopis známeho architekta Petra Bohlina, ktorý projektoval, napríklad, Apple Store na Piatej Avenue či Liberty Bell Centre vo Philadelphii. Vonkajší aj vnútorný termálny bazén, sauna a fitness s výhľadom na nádherný masív Åreskutan. 

Arctic Bath (Harads, Laponsko) - hotel priamo na rieke Lule ďaleko od civilizácie. Buď sa hojdáte na vlnách, alebo ste zamrznutí v ľade. Spa hotel, ktorý je dizajnový skvost. Tento hotel je o zime. Sauna a potom skok do ľadovej rieky, trúfnete si? Saamska kultúra a pozorovanie polárnej žiary v tých najlepších podmienkach bez svetelného smogu.

Švédsko ponúka aj množstvo ďalších kvalitných hotelov:

Courtyard Marriott (Štokholm) - tento štýlový 4* hotel sa nachádza na ostrove Kungsholmen. Štokholmská radnica je vzdialená asi 20 minút chôdze od hotela. Izby v hoteli Courtyard by Marriott Stockholm sú moderne zariadené s klimatizáciou, disponujú veľkými posteľami a chladničkou. Ponúkajú bezplatné Wi-Fi pripojenie na internet a vstup do telocvične zdarma. Jeho priestranné izby sú vybavené príslušenstvom na prípravu čaju / kávy a satelitnou TV. V bare a grile Björk, ktorý sa nachádza vo dvore hotela si môžete pochutnať na rôznych jedlách pripravených z čerstvých surovín. Nápoje a ľahké občerstvenie sú k dispozícii aj v hotelovej hale.

Scandic Malmen (Štokholm) - legenda bohémskeho južného Štokholmu na hlavnom námestí štvrte Medborgartorget. 4* izby, nočný bar, hneď na rohu kultová krčma Kvarnen a pár minút chôdze od starého mesta.

Oskar (Lund) - príjemný elegantný hotel v zrekonštruovanej budove z 19. storočia. Dve minúty peši od železničnej stanice a štyri od hlavnej lundskej katedrály, poloha nemôže byť lepšia. Kvalitné raňajky, švédsky dizajn. Čo viac si môžete v tomto študentskom meste priať?

Scandic Stortorget (Malmo) - v hlavnom meste južného Švédska nemôžete bývať centrálnejšie. Priamo na hlavnom námestí sa ubytujte v 4* hoteli s peknými izbami, výbornými raňajkami, wifi, saunou a fitness centrom. Všetko budete mať na skok.

Abisko Moutain Lodge (Abisko) - v krásnom národnom parku severného Švédska, na brehoch geniálneho jazera Torneträsk, s výhľadom na Bránu Laponska. Slušné izby, sauna, výborná kuchyňa postavená na švédskych surovinách a tradíciach.

Bishops Arms (Kiruna) - slušný trojhviezdičkový hotel v metropole severného Švédska. Milovníkov pubov isto poteší Bishop Arms priamo v priestoroch hotela.

← Ubytovanie a hotely (zoznam krajín)

Hotely

Grand Hotel Stockholm
Grand Hotel Stockholm

Najlepšie hotely sveta

⭑⭑⭑⭑⭑

Grand Hotel Stockholm

Štokholm
Švédsko

Jediný päťhviezdičkový hotel v Štokholme víta svetové osobnosti už od roku 1874. Najlepšia poloha pri vode oproti kráľovskému palácu, výborné spa a michelinská reštaurácia priamo v hoteli láka dnes. Do roku 1929 sa tu konal banket pri príležitosti udeľovania Nobelových cien, potom sa presunul do radnice, no držitelia slávnych ocenení s rodinami sú dodnes ubytovaní v hoteli Grand. Ubytujte sa tu a zažite maximálny luxus v rovnostárskom Švédsku.

Bar

Bar

Fitness

Fitness

Reštaurácia

Reštaurácia

Klimatizácia

Klimatizácia

Nefajčiarske izby

Nefajčiarske izby

Wifi

Wifi

Spa/Wellness

Spa/Wellness

Courtyard by Marriott Stockholm

Courtyard by Marriott Stockholm

⭑⭑⭑⭑

Štokholm

Tento štýlový 4* hotel sa nachádza na ostrove Kungsholmen. Štokholmská radnica je vzdialená asi 20 minút chôdze od hotela. Izby v hoteli Courtyard by Marriott Stockholm sú moderne zariadené s klimatizáciou, disponujú veľkými posteľami a chladničkou. Ponúkajú bezplatné Wi-Fi pripojenie na internet a vstup do telocvične zdarma. Priestranné izby hotela sú vybavené príslušenstvom na prípravu čaju / kávy a satelitnou TV. V bare a grile Björk, ktorý sa nachádza na nádvorí hotela si môžete pochutnať na rôznych jedlách pripravených z čerstvých surovín. Nápoje a ľahké občerstvenie sú k dispozícii aj v hotelovej hale.
Wifi

Wifi

E

Švédsko, Nórsko, Fínsko, Dánsko


náročnosť

9 dní

Trvanie

1919 2399€
K

Európa  

Škandinávia, Švédsko, Lotyšsko, Fínsko, Estónsko, Dánsko


náročnosť

8 dní

Trvanie

3140
K

Polárne oblasti   Európa  

Škandinávia, Arktída, Švédsko, Nórsko, Fínsko


náročnosť

10 dní

Trvanie

3196 3995€
Tri dni v Štokholme, Benátkach severu Štokholm

Štokholm Tri dni v Štokholme, Benátkach severu

Dlhočizné dni, keď slnko takmer nezapadá, príjemné teploty, dokonalá príroda aj elegantné mestá, ktoré očaria romantikov, milovníkov architektúry…

Zuzana Hábeková 17 min. čítania
Uppsala - vo švédskom Oxforde Uppsala

Uppsala Uppsala - vo švédskom Oxforde

Tip na celodenný výlet zo Štokholmu do Uppsaly. V malebnom univerzitnom aj kráľovskom meste severne od metropoly nás už čaká najväčšia katedrála…

Eva Andrejcová 12 min. čítania
Bláznivé oslavy Slnka, nakladaných rýb a šnapsu Prémiový blog

Prémiový blog Bláznivé oslavy Slnka, nakladaných rýb a šnapsu

Ak sa váš obchodný partner z Malmö, známy v Štokholme či kamarátka z Göteborgu posledné dni správajú inak než obvykle, prezradíme vám, čo je za tým…

Štokholm či Stockholm - severská kráska, pretkaná 57 mostami Štokholm

Štokholm Štokholm či Stockholm - severská kráska, pretkaná 57 mostami

Pôvab Stockholmu sa skrýva v spojení magickej, priam rozprávkovej severskej architektúry a jeho moderny, ale aj v úchvatnej symbióze súše, jazera a…

Ivana Ďurčová 11 min. čítania
Kungsleden

11

11:53

jan

2024

Švédsko Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Včera som bol na jednej krásnej prednáške o Long Trail turistike po takmer celej USA. Spomenul som si teda na jeden z mojich snov z …