DÁvame prácu miestnym komunitám na celom svete

postavili sme nemocnicu v kambodži

znížte si uhlíkovú stopu pri každom zájazde

ponúkame slow traveling plný výnimočných zážitkov

Prinášame pomoc do postihnutých regiónov

Hoci žije 85 % populácie v mestských oblastiach, vyše polovicu krajiny pokrývajú lesy. Rovinatému juhu Švédska, dominuje Malmö, tretie najväčšie mesto krajiny, len pol hodinu od Malmö leží malebný Lund, kde sa vymýšľajú procesy na zlepšenie úrovne života obyvateľstva. Jedným z najväčších zážitkov zájazdu do Švédska je scénická plavba šérami východneho pobrežia, ktorá predstavuje zážitok.

Ekologické cestovanie

Čerstvý, čistý morský vzduch a krásna krajina zaručujú nezabudnuteľný zážitok, najmä, keď sa to všetko dá zažiť na palube luxusnej výletnej lode, ktorou sa spoločne s BUBO vydáme naprieč Botnickým zálivom. Počas cestovania samozrejme hľadáme spôsoby ako chrániť životné prostredie a znižovať uhlíkovú stopu. Plavba trajektom je našim tipom na ekologické cestovanie, spája pritom príjemné s užitočným a predstavuje novodobý spôsob cestovania.

Viac o plavbe loďou
Ekologické cestovanie
Najkrajšia pešia turistika

Najkrajšia pešia turistika

Kráľovská cesta vedie cez najkrajšie horské scenérie Švédska a predstavuje viac ako 400 kilometrov dobrodružstva pre turistov. Trasa vás prevedie prírodnou rezerváciou Vindelfjällen, Laponskom, štyrmi národnými parkami a prameňmi štyroch zostávajúcich švédskych národných riek. Tento trek prechádza jedným z najmenej obývaných regiónov v Európe, prechádza cez veľké oblasti divočiny, ale aj najvyššie hory vo Švédsku. Toto je najkrajšia túra na sever, ktorá pokrýva rozľahlú a divokú krajinu.

Viac o kráľovskej ceste

Mladá švédska aktivistka

Greta Thunberg je niekedy označovaná ako Johanka z Arku klimatických zmien. A je to tak správne, táto 19-ročná švédska ekologická aktivistka bojuje proti klimatickým zmenám s takou naliehavosťou, že vytvorila precedens pre to, ako sa my ako ľudia musíme správať, ak chceme zachrániť planétu, ktorú nazývame domovom. Greta zorganizovala vôbec prvý klimatický školský štrajk v auguste 2018. Inšpirovaná odchodom zo školskej triedy na Floride na protest proti americkým zákonom o zbraniach, cítila, že je to najlepší spôsob, ako upútať pozornosť a zvýšiť povedomie o probléme, ktorý tak vášnivo vnímala, a nemýlila sa.

Príbeh Grety Thunberg
Mladá švédska aktivistka
Objavte švédske národné parky

Objavte švédske národné parky

Už v roku 1909 založilo Švédsko svojich prvých deväť národných parkov, ktoré tiež boli prvými v Európe. Teraz, o niečo viac ako 100 rokov neskôr, je ich 30. Patria medzi prírodné bohatstvo, ktoré sa najviac oplatí chrániť, a z ktorého sa môžu tešiť aj budúce generácie. Národné parky sú len malé fragmenty prírody, ktorá kedysi pokrývala celé Švédsko, a to ich robí hodnými ochrany.

Viac o parkoch

Ekologická švédska značka

Stratégia trvalej udržateľnosti IKEA je založená na recyklácii, dať nábytku druhú šancu. IKEA chce vo všetkých reťazcoch získavať energiu výhradne len z obnoviteľných zdrojov. Zabezpečiť prepravu tovaru s nulovými emisiami. Samozrejme, sleduje všetky trendy, snaží sa byť ekologická a dbá na trvalo udržateľný rozvoj, prináša solárne panely do domácnosti a energeticky úsporné riešenia, to všetko prispieva k tomu, aby čo najviac ľudí mohlo bývať v udržateľnejšej domácnosti.

IKEA príbeh
Ekologická švédska značka
E

Švédsko, Nórsko, Fínsko, Dánsko


náročnosť

9 dní

Trvanie

2124 2499€
K

Európa  

Škandinávia, Švédsko, Lotyšsko, Fínsko, Estónsko, Dánsko


náročnosť

8 dní

Trvanie

2396 3195€
K

Polárne oblasti   Európa  

Škandinávia, Arktída, Švédsko, Nórsko, Fínsko


náročnosť

10 dní

Trvanie

3196 3995€