ŠTOKHOLM

Hlavné mesto Švédska je podľa mnohých najkrajším hlavným mestom Európy. Štokholm, nazývaný aj Benátky severu, je krásny. Úzke uličky v tradičných krémových farbách, najväčší Kráľovský palác na svete, parlament s najväčším zastúpením žien v Európe. Určite si nenechajte ujsť budovu Radnice, v ktorej sa každoročne po udeľovaní Nobelovej ceny koná banket, či kostol Riddarholm s hrobkami švédskych kráľov. Z moderného mesta stojí za návštevu socialistické námestie Sergels Torg, nákupná ulica Drottningsgatan a, samozrejme, miesto, kde zastrelili švédskeho premiéra Olofa Palmeho. V štokholmských obchodných domoch sa výborne nakupuje. Dáte prednosť švédskemu H&M alebo luxusnému škandinávskemu designu? Všetko toto a oveľa viac ponúka Štokholm.

UPPSALA

Hodinu od Štokholmu láka najväčšou katedrálou Švédska, ale aj najstaršou univerzitou, slávnou Striebornou bibliou. Mesto, z ktorého dýcha história. Viac o meste Uppsala.

MALMÖ

Hlavné mesto južného Švédska, s Kodaňou spojené krásnou mostnou konštrukciou, slávnostne otvorenou v roku 2000. Malmö je tretím najväčším mestom krajiny a centrom kraju Skåne. Okrem klasického ruchu škandinávskeho mesta ponúka množstvo parkov a typickú škandinávsku architektúru svojich námestí. A možno najkrajšiu modernú budovu v Švédsku - Turning Torso od Santiaga Calatravu.

LUND

Menší brat Lund leží len 20 minút cesty z Malmö. Asi ste nevedeli, že Lund patril kedysi dávno k najväčším mestám Škandinávie a bol najvýznamnejším duchovným centrom celého regiónu. O jeho niekdajšej sláve svedčí úžasná gotická katedrála v centre mesta ako vystrihnutá z veľkého slávneho mesta. Lund je nazývaný aj Oxfordom Švédska. Univerzitu tu založili v 17. storočí a väčšinu obyvateľov mesta tvoria práve študenti.

ABISKO

Národný park severného Švédska láka na túry v tichu severskej prírody okolo jazera Torneträsk. Možno sa pokúsite zdolať aj najvyšší vrch Švédska Kebnekaise?

ŠTOKHOLMSKÉ ŠÉRY

Pás pobrežných ostrovov väčšina turistov obdivuje z lode do Helsínk, prípadne počas výletných plavieb z centra Štokholmu. Doprajte si čas a užite si leto v švédskom štýle.

LULEA, UMEA, PITEA

Trojica pobrežných miest severného Švédska na pobreží Botnického zálivu

ARE

Lyžiarske stredisko neďaleko hraníc s Nórskom ponúka veľa peknej prírody aj letným dovolenkárom.

GOTLAND

Najväčší ostrov v Baltickom mori, sto kilometrov od švédskeho pobrežia. Historické Visby, zvláštne skalné útvary na ostrove Faro, ktorý miloval Ingmar Bergman. Ozajstná švédska rozprávka.

Vianoce s BUBO

Dovolenka Metropoly Škandinávie
K

Európa  

Škandinávia, Švédsko, Lotyšsko, Fínsko, Estónsko, Dánsko


náročnosť

8 dní

Trvanie

1936 2765€

Vianoce s BUBO

Dovolenka Lofoty, Laponsko, Nordkapp
K

Polárne oblasti   Európa  

Škandinávia, Arktída, Švédsko, Nórsko, Fínsko


náročnosť

10 dní

Trvanie

3985
TOP 20: Vianočné trhy v Európe. Ktoré patria medzi naj? Prémiový blog

Prémiový blog TOP 20: Vianočné trhy v Európe. Ktoré patria medzi naj?

Dôvodov, prečo sa tešiť na Vianoce, je veľa. Tradičné vianočné trhy sú určite jedným z nich. Veď to poznáte - hra svetiel, vyzdobený vysoký…

Viktor Háber 16 min. čítania
Tri dni v Štokholme, Benátkach severu Štokholm

Štokholm Tri dni v Štokholme, Benátkach severu

Dlhočizné dni, keď slnko takmer nezapadá, príjemné teploty, dokonalá príroda aj elegantné mestá, ktoré očaria romantikov, milovníkov architektúry…

Zuzana Hábeková 17 min. čítania
Uppsala - vo švédskom Oxforde Uppsala

Uppsala Uppsala - vo švédskom Oxforde

Tip na celodenný výlet zo Štokholmu do Uppsaly. V malebnom univerzitnom aj kráľovskom meste severne od metropoly nás už čaká najväčšia katedrála…

Eva Andrejcová 12 min. čítania
Bláznivé oslavy Slnka, nakladaných rýb a šnapsu Prémiový blog

Prémiový blog Bláznivé oslavy Slnka, nakladaných rýb a šnapsu

Ak sa váš obchodný partner z Malmö, známy v Štokholme či kamarátka z Göteborgu posledné dni správajú inak než obvykle, prezradíme vám, čo je za tým…

Vianoce s BUBO sa začínajú o Viac

- dní - hod -min -sek