Kam cestovať do Azerbajdžanu?

Cesta do Azerbajdžanu sa výborne kombinuje so susednými krajinami Kaukazu, no aj samotný Azerbajdžan stojí za návštevu.

Hlavné mesto Baku na vás dýchne exotikou a bohatstvom postaveným na rope, krásne prímorskou promenádou pri Kaspickom mori, stavbami od Zahy Hadid, ale aj orientálnym starým mestom a výbornou kuchyňou. V neďalekom Gobustane nás nadchnú petroglyfy lovcov z doby kamennej, pri ktorých Thor Heyerdhal usúdil, že kolíska vikingov leží práve tu. 

Po stopách Hodvábnej cesty smerujeme do po Shek pod zelenými kaukazskými horami. Za starými hradbami očarí Chánov palác s prvkami perzskej kultúry, ktorého interiér pripomína orientálnu rozprávku. V Šeki však natrafíte aj na zabudnutú ríšu Kaukazského Albánska a ochutnáte najlepšiu chalvu celého Kaukazu.

Pridáte si k návšteve Azerbajdžanu aj enklávu Nachičevan? Kontaktujte nás, radi vám poradíme.

Keďže nie som typ, ktorý len leží na lehátku, BUBO je pre mňa tá najlepšia voľba a bude ňou aj pri výbere najbližšej dovolenky. 

Adela Vinczeová

moderátorka

Adela Vinczeová

TA3
9 minút o Ázii

Ľuboš Fellner vám priblíži svoje obľúbené krajiny v Ázii.

Najpopulárnejšie zájazdy

Azerbajdžan, Gruzínsko, Arménsko

Azerbajdžan, Gruzínsko, Arménsko

Južný Kaukaz. Blízka a pritom tak vzdialená exotika. Tri unikátne krajiny siahajúce od Kaspického mora cez Kaukaz až po bájny Ararat. Orientálny Azerbajdžan, Gruzínsko známe svojimi kulinárskymi špecialitami a…

Nachičevan, Južný Kaukaz a Noe

Nachičevan, Južný Kaukaz a Noe

Unikátna cesta, ktorá spojí nielen tri pestré krajiny ležiace pod Kaukazom, ale ktorá Vás prevedie aj jedinečným regiónom Nachičevan. Od Kaspického mora pod Ararat. Vynikajúca kuchyňa, koňak a gruzínske víno…

Poradíme vám

K

Ázia  

Azerbajdžan, Gruzínsko, Arménsko


náročnosť

13 dní

Trvanie

3099
K

Ázia  

Azerbajdžan, Gruzínsko, Arménsko


náročnosť

15 dní

Trvanie

3599

BUBO Covid garancia v cene

Preplatíme vám test aj domácu karanténu