10 najpopulárnejších ciest do Ameriky 2019

10 najpopulárnejších ciest do Ameriky 2019

79 ciest na americký kontinent od Aljašky po Hornov Mys. Ktoré si vyberáte najčastejšie?

1. Kuba - absolut total

Ak by sa nemerala kvalita života podľa HDP, ale podľa šťastia, tak Kuba by suverénne vyhrala. Neskutočné fluidum, ktoré lieta kdesi vo vzduchu vás bude sprevádzať po celej ceste. Radosť zo života pocítite či chcete alebo nechcete a Kuba sa vám zaručene dostane pod kožu. Na tomto zájazde navštívime všetky štastné kúty Kuby a uvidíme všetko, čo Kuba má. 

2. Toronto, Niagara, New York, Washington

Čo tak skočiť na 9 dní za veľkú mláku a roztočiť to v Amerike? Kanada a USA. Cesta plná zážitkov, poznania cez mestá, kde nie je rozdiel medzi dňom a nocou. To najlepšie z východného pobrežia v spoločnosti BUBO sprievodcov. Vyskúšajte Ameriku len tak na skok! 

3. Mexiko - veľký okruh

Máloktorá krajina v Strednej Amerike dokáže ponúknuť doslova zo všetkého niečo. Fantastická mystická história plná pyramíd a šamanizmu, gurmánske špeciality a plodiny, ktoré dobyli celý svet. Plážový život v slávnom Acapulcu na brehoch Tichého oceánu, romantické chvíle na karibskej riviére. Mexiko je podmanivá krajina, ktorá vás vyzýva na objavovanie. A na tejto ceste ho skutočne spoznáte. Tak vamos! 

4. Kolumbia 5K

Kolumbia patrí právom medzi najkrajšie krajiny na svete. Scenérie pre každú chuť. Zelená džungľa, vysoké Andy s lahodnou kávou, kultúra, fascinujúce pamiatky a pohodové karibské pobrežie. Značne sme rozšírili program, zredukovali sme presuny (mnohými preletmi) na minimum a máme čas sa venovať zážitkom naplno. Túto cestu pripravil v roku 2018 osobne Ľuboš Fellner. 

5. Chile, Peru, Bolívia

Krásna expedícia do najindiánskejších častí Južnej Ameriky. Slávne Machu Picchu a množstvo chrámov Inkov v okolí legendárneho Cuzca. Bájne jazero Titicaca a indiánsky La Paz. Vrchol programu: prechod bolivijským altiplanom cez Salar de Uyuni do najsuchšej púšte sveta. Na záver Santiago. Môžete odolať? 

6. Argentína, Brazília

Z Buenos Aires, ktoré dýcha nostalgiou a znie tangom, cez najkrajšie vodopády planéty Iguazú do mesta bohov na pláže Rio de Janeira. Cesta pre gurmánov. Pozor. Tu naozaj neschudnete. Skvelé steaky, výborné červené víno, opekané mäská v Brazílii a caipirinha na pláži. Cukrová homoľa, Corcovado, Copacabana. 

7. USA - západ

Žiadnu inú časť našej planéty nepoznáme tak podvedome ako západ USA. Všetko však treba vidieť naživo. Oblasti divokého západu, ktoré preslávili westerny, moderné mestá, o ktorých každý deň počúvame v správach, miesta, ktoré poznáme z filmov, to je USA západ. Predovšetkým sú to však nekonečné úseky nádhernou krajinou, kde sa cítite ako v románoch Kerouaca a máte čas premýšľať, prečo práve v tomto dosť tvrdom regióne naša civilizácia robí obrovské pokroky. 

8. Peru, Bolívia

Tajuplná Južná Amerika a jej indiánske kultúry. Cesta, ktorú BUBO organizuje už 21 rokov, nás zavedie aj do málo navštevovanej Bolívie. Zistíte, že tento región nie je len o úžasnom Machu Picchu. Obľúbená cesta BUBO klientov, kde je niekedy až k neuvereniu, koľko sa toho zmestí do 14 dní. Južná Amerika nesklame vaše očakávania, ak máte výborných sprievodcov. 

9. Patagónia, Ohňová zem

Magická cesta, ktorú sme pre fajnšmekrov pripravili na najvyššej úrovni v roku 2015. Pripravte sa na to najkrajšie z planéty Zem. Predĺžený pobyt v Torres del Paine a túra k legendárnym vežiam. Ľadovec Perito Moreno. Najjužnejšie mesto sveta, vinice v Chile, tango v Buenos Aires. Možnosť vyplaviť sa loďou na miesta, ktorých sa dotklo pred vami minimum ľudí. Dobyjeme spoločne Hornov mys? 

10. Ríšou Mayov

Mayovia vytvorili mocné a mysteriózne impérium, ktoré sa ťahalo cez južné Mexiko, Guatemalu, Belize a Honduras. Cestovaním po ich ríši spoznáme ukryté poklady – fantastické mestá, pyramídy a chrámy. Tieto neuveriteľné architektonické skvosty dodnes hypnotizujú archeológov. Zvyšky tejto civilizácie sú viditeľné vo zvykoch, jazyku a oblečení indiánskych kmeňov. Ríša Mayov je jednou z najľahších ciest späť v čase. 

Jozef Zelizňák

Jozef Zelizňák

Jozef Zelizňák

Už 25 rokov sprievodca BUBO, pravý svetobežník a vynikajúci prekladateľ zo škandinávskych jazykov. Čítali ste Stiega Larssona, alebo Jo Nesba? Vyštudoval nórčinu a švédčinu, miluje Berlín a Buenos Aires (a našu kanceláriu), no jeho srdcovou záležitosťou sa stala oblasť východnej Ázie, ktorú od roku 2001 navštívil nespočetnekrát. Viedol slovenské prvoexpedície do Bangladéša, Guyan a Surinamu aj Severnej Kórey, prvú našu cestu na Antarktídu. Jozef je top manažér a okrem bezproblémového riadenia zájazdov má na starosti marketing. Obdivuhodne rozhľadený, vľúdny a skúsený cestovateľ s vášňou pre gastronómiu.

Obľúbený zájazd z BUBO katalógu
Patagónia, Ohňová zem + luxusná plavba (Komfort)

Posledná úprava článku | Prečítané: 1782x

Mohlo by Vás zaujímať

Blogov

Odporúčame tieto zájazdy

K

Amerika  

Karibik, Mexiko


náročnosť

16 dní

Trvanie

2380
K

Amerika  

Kuba


náročnosť

16 dní

Trvanie

2350
K

Amerika  

USA, Kanada


náročnosť

9 dní

Trvanie

1920
K

Amerika  

Kolumbia


náročnosť

10 dní

Trvanie

2250

BUBO Covid garancia

Vrátenie peňazí pri pozitívnom teste