Načítavame pre vás exkluzívny blog

TOP 10 miest, kde sa najlepšie žije

TOP 10 miest, kde sa najlepšie žije

Aktuálny rebríček miest renomovaného časopisu Economist hodnotí, kde sa v poslednom roku najlepšie žilo. 4 mestá od protinožcov, 3 z Kanady a 3 z Európy. Ktoré mesto v rebríčku chýba vám?

10. Hamburg, Nemecko #

Perla na Labe v sebe spája to najlepšie z energie Berlína a elegancie Viedne. Popoludní sa môžete prechádzať v tieni nádhernej elegancie Polabskej filharmónie a večer žúrovať v alternatívnej štvrti Sternschanze. Krásne široké Labe, veľa vody, veľa kultúry. 

9. Helsinki, Fínsko #

Nevesta Baltu. Krásne klasicistické mesto dal vybudovať ruský cár a vždy stálo na hranici medzi škandinávskou a východnou kultúrou. Fíni sa už snažia Rusov nebáť a najsevernejšie hlavné mesto Európskej únie sa vďaka svojej pokojnej atmosfére (pre niekoho prekvapivo) právom dostalo do TOP 10.

Krásu Helsínk objavíte na našej ceste Metropoly Škandinávie.

8. Auckland, Nový Zéland #

Mesto, v ktorom napočítate až 50 sopiek a kde sa od Tichého oceánu k Tasmánskemu moru prejdete za štyri hodiny. Mesto milovníkov jácht a Edmunda Hillaryho, mesto s najvyššou polynézskou populáciou na svete. Najvyššia stavba na južnej pologuli v bývalom hlavnom meste Nového Zélandu. 

Odporúčame navštíviť Auckland na ceste Nový Zéland - Stredozem.

7. Perth, Austrália #

Hlavné mesto západnej Austrálie, najslnečnejšie a najizolovanejšie hlavné mesto na svete. Nielen najvyšší podiel milionárov medzi obyvateľmi robí z Perthu mesto, kde ľuďom neprekáža, že musia merať všade dlhú cestu. 

Austráliu objavíte na našej ceste Austrália - letecký okruh.

6. Adelaide, Austrália #

Metropola južnej Austrálie vždy priťahovala prívržencov liberálneho prístupu k životu. Prvé mesto, kde zakázali rasovú aj sexuálnu diskrimináciu, prvé, kde zakázali trest smrti, uznali práva Aborigínov a napríklad aj povolili nudapláž. K príťažlivosti mesta prispieva aj motto 20 minút. Za dvadsať minút sa tu dostanete všade a len minimum času trávite presunmi či v dopravných zápchach. 

Preniknite do tajov Austrálie na ceste Austrália - letecký okruh.

5. Calgary, Kanada #

Po prepustení z väzenia tu podľa zákona ešte vždy máte právo na koňa a pušku, aby ste sa bezpečne dostali z mesta. Za odpľutie si na ulici však zaplatíte 300 dolárov. Veľa zelene, veľa prírody. Veď mesto je takmer rovnako veľké ako New York City a žije tu len 10 percent obyvateľov.

Poďte s BUBO na cestu Kanada západ a pochopíte.

4. Toronto, Kanada #

Druhý kanadský zástupca, piate najväčšie mesto Severnej Ameriky (po Mexicu City, NYC, Los Angeles a Chicagu). Dajte si večeru v reštaurácii Waynea Gretzkeho, dotknite sa Stanleyho pohára a užívajte si atmosféru pod najvyššou stavbou západnej pologule. Blízkosť Niagarských vodopádov je chutnou čerešničkou na torte.

Metropoly východu Ameriky objavíte na tejto ceste.

3. Vancouver, Kanada #

Jedno z najčistejších miest na svete a miest, kde sa naozaj dobre žije. Veď mestský Stanley Park je väčší než Central Park v New Yorku. Nie náhodou práve vo Vancouvri vznikla organizácia Greenpeace, žije tu najväčšia gay komunita na svete a tretina obyvateľov mesta má nekanadský pôvod.

Cesta Kanada západ spája to najkrajšie z kanadskej prírody a top mestami krajiny javorového listu.

2. Viedeň, Rakúsko #

Slováci môžu byť hrdí na svojho suseda a s ešte väčšou chuťou chodiť do blízkej Viedne. Odkaz rakúskych cisárov, chute a vône Naschmarktu, židovská štvrť Leopoldstadt, fantastický ostrov Donauinsel, Sissi a Mária Terézia, Falco a Mozart. Viedeň kraľuje Európe

Dopravu z Bratislavy na letisko vo Viedni zabezpečujeme pre všetkých našich klientov:) 

1. Melbourne, Austrália #

Tohtoročný víťaz v tvrdej konkurencii úžasne príjemných miest. Možno preto, že sa pôvodne malo volať Batmania? Možno preto, že tu žije najviac líšok na svete? Alebo to robí najväčší počet reštaurácií a kaviarní na obyvateľa? V každom prípade - Melbourne treba vidieť! 

Melbourne navštevujeme na všetkých našich cestách do Austrálie.

Jozef Zelizňák

Jozef Zelizňák

Jozef Zelizňák

Už 25 rokov sprievodca BUBO, pravý svetobežník a vynikajúci prekladateľ zo škandinávskych jazykov. Čítali ste Stiega Larssona, alebo Jo Nesba? Vyštudoval nórčinu a švédčinu, miluje Berlín a Buenos Aires (a našu kanceláriu), no jeho srdcovou záležitosťou sa stala oblasť východnej Ázie, ktorú od roku 2001 navštívil nespočetnekrát. Viedol slovenské prvoexpedície do Bangladéša, Guyan a Surinamu aj Severnej Kórey, prvú našu cestu na Antarktídu. Jozef je top manažér a okrem bezproblémového riadenia zájazdov má na starosti marketing. Obdivuhodne rozhľadený, vľúdny a skúsený cestovateľ s vášňou pre gastronómiu.

Obľúbený zájazd z BUBO katalógu
Patagónia, Ohňová zem + luxusná plavba (Komfort)

Posledná úprava článku | Prečítané: 2322x

Mohlo by Vás zaujímať

Blogov

Odporúčame tieto zájazdy

K

Európa  

Škandinávia, Švédsko, Lotyšsko, Fínsko, Estónsko, Dánsko


náročnosť

8 dní

Trvanie

2090
K

Austrália a Oceánia  

Nový Zéland, Austrália


náročnosť

22 dní

Trvanie

5722
K

Austrália a Oceánia  

Nový Zéland


náročnosť

16 dní

Trvanie

4924
K

Austrália a Oceánia  

Austrália


náročnosť

17 dní

Trvanie

5859

Cestuj vďaka čítaniu

Čítajte, rozširujte si obzor a zbierajte pri tom zľavové kódy na cesty s BUBO.