TOP 10 miest, kde sa najlepšie žije

TOP 10 miest, kde sa najlepšie žije

Aktuálny rebríček miest renomovaného časopisu Economist hodnotí, kde sa v poslednom roku najlepšie žilo. 4 mestá od protinožcov, 3 z Kanady a 3 z Európy. Ktoré mesto v rebríčku chýba vám?

10. Hamburg, Nemecko #

Perla na Labe v sebe spája to najlepšie z energie Berlína a elegancie Viedne. Popoludní sa môžete prechádzať v tieni nádhernej elegancie Polabskej filharmónie a večer žúrovať v alternatívnej štvrti Sternschanze. Krásne široké Labe, veľa vody, veľa kultúry. 

9. Helsinki, Fínsko #

Nevesta Baltu. Krásne klasicistické Helsinki dal vybudovať ruský cár a vždy stálo na hranici medzi škandinávskou a východnou kultúrou. Fíni sa už snažia Rusov nebáť a najsevernejšie hlavné mesto Európskej únie sa vďaka svojej pokojnej atmosfére (pre niekoho prekvapivo) právom dostalo do TOP 10.

Krásu Helsínk objavíte na našej ceste Metropoly Škandinávie.

8. Auckland, Nový Zéland #

Mesto, v ktorom napočítate až 50 sopiek a kde sa od Tichého oceánu k Tasmánskemu moru prejdete za štyri hodiny. Mesto milovníkov jácht a Edmunda Hillaryho, mesto s najvyššou polynézskou populáciou na svete. Najvyššia stavba na južnej pologuli v bývalom hlavnom meste Nového Zélandu. 

Tu sú naše tipy na Auckland

7. Perth, Austrália #

Hlavné mesto západnej Austrálie, najslnečnejšie a najizolovanejšie hlavné mesto na svete. Nielen najvyšší podiel milionárov medzi obyvateľmi robí z Perthu mesto, kde ľuďom neprekáža, že musia merať všade dlhú cestu. 

Austráliu objavíte na našej ceste Austrália - letecký okruh.

6. Adelaide, Austrália #

Metropola južnej Austrálie vždy priťahovala prívržencov liberálneho prístupu k životu. Prvé mesto, kde zakázali rasovú aj sexuálnu diskrimináciu, prvé, kde zakázali trest smrti, uznali práva Aborigínov a napríklad aj povolili nudapláž. K príťažlivosti mesta prispieva aj motto 20 minút. Za dvadsať minút sa tu dostanete všade a len minimum času trávite presunmi či v dopravných zápchach. 

Preniknite do tajov Austrálie na ceste Austrália - letecký okruh.

5. Calgary, Kanada #

Po prepustení z väzenia tu podľa zákona ešte vždy máte právo na koňa a pušku, aby ste sa bezpečne dostali z mesta. Za odpľutie si na ulici však zaplatíte 300 dolárov. Veľa zelene, veľa prírody. Veď mesto je takmer rovnako veľké ako New York City a žije tu len 10 percent obyvateľov.

Poďte s BUBO na cestu Kanada západ a pochopíte.

4. Toronto, Kanada #

Toronto je druhý kanadský zástupca, piate najväčšie mesto Severnej Ameriky (po Mexicu City, NYC, Los Angeles a Chicagu). Dajte si večeru v reštaurácii Waynea Gretzkeho, dotknite sa Stanleyho pohára a užívajte si atmosféru pod najvyššou stavbou západnej pologule. Blízkosť Niagarských vodopádov je chutnou čerešničkou na torte.

Metropoly východu Ameriky objavíte na mnohých našich cestách do Kanady.

3. Vancouver, Kanada #

Vancouver - jedno z najčistejších miest na svete a miest, kde sa naozaj dobre žije. Veď mestský Stanley Park je väčší než Central Park v New Yorku. Nie náhodou práve vo Vancouvri vznikla organizácia Greenpeace, žije tu najväčšia gay komunita na svete a tretina obyvateľov mesta má nekanadský pôvod.

Cesta Kanada západ spája to najkrajšie z kanadskej prírody a top mestami krajiny javorového listu.

2. Viedeň, Rakúsko #

Slováci môžu byť hrdí na svojho suseda a s ešte väčšou chuťou chodiť do blízkej Viedne. Odkaz rakúskych cisárov, chute a vône Naschmarktu, židovská štvrť Leopoldstadt, fantastický ostrov Donauinsel, Sissi a Mária Terézia, Falco a Mozart. Viedeň kraľuje Európe. 

Dopravu z Bratislavy na letisko vo Viedni zabezpečujeme pre všetkých našich klientov:) 

1. Melbourne, Austrália #

Tohtoročný víťaz v tvrdej konkurencii úžasne príjemných miest. Možno preto, že sa pôvodne malo volať Batmania? Možno preto, že tu žije najviac líšok na svete? Alebo to robí najväčší počet reštaurácií a kaviarní na obyvateľa? V každom prípade - Melbourne treba vidieť! 

Melbourne navštevujeme na všetkých našich cestách do Austrálie.

Jozef Zelizňák

Jozef Zelizňák

Jozef Zelizňák

Už 25 rokov sprievodca BUBO, pravý svetobežník a vynikajúci prekladateľ zo škandinávskych jazykov. Čítali ste Stiega Larssona, alebo Jo Nesba? Vyštudoval nórčinu a švédčinu, miluje Berlín a Buenos Aires (a našu kanceláriu), no jeho srdcovou záležitosťou sa stala oblasť východnej Ázie, ktorú od roku 2001 navštívil nespočetnekrát. Viedol slovenské prvoexpedície do Bangladéša, Guyan a Surinamu aj Severnej Kórey, prvú našu cestu na Antarktídu. Jozef je top manažér a okrem bezproblémového riadenia zájazdov má na starosti marketing. Obdivuhodne rozhľadený, vľúdny a skúsený cestovateľ s vášňou pre gastronómiu.

Obľúbený zájazd z BUBO katalógu
Patagónia, Ohňová zem + luxusná plavba (Komfort)

Zo zájazdu:

Jozef Zelizňák

Posledná úprava článku | Prečítané: 1922

Mohlo by Vás zaujímať

Veľká päťka alebo 23 zvierat pre rok 2023 Prémiový blog

Prémiový blog Veľká päťka alebo 23 zvierat pre rok 2023

Naša planéta je úžasným miestom, kde ešte stále môžete natrafiť na autentickú divokú prírodu aj s jej obyvateľmi - fascinujúcimi divými zvieratami…

Martin Karniš 46 min. čítania
Montreal - čo vidieť v hlavnom meste francúzskej Kanady Montreal

Montreal Montreal - čo vidieť v hlavnom meste francúzskej Kanady

Juraj Slafkovský bude hrať v jednom z najhokejovejších miest na svete. Poďme si ho spolu prejsť. O Montreale miestni obyvatelia hovoria: "Starý v…

Veronika Hulíková 19 min. čítania
Vodopády. Ktoré sú tie naj? Prémiový blog

Prémiový blog Vodopády. Ktoré sú tie naj?

Vodopád. Hrmiaca voda, ktorá vás zamočí na stovky metrov. Neuveriteľný zážitok, ktorý sa v anketách našich klientov často dostáva na prvé miesto.…

Ľuboš Fellner 15 min. čítania
Roald Amundsen - cestovateľ, objaviteľ Prémiový blog

Prémiový blog Roald Amundsen - cestovateľ, objaviteľ

Prvý na južnom póle a zrejme aj prvý na severnom. Keďže som sa bezmála narodil ako Nór, mám k Amundsenovi úzky vzťah a tento blog píšem od srdca.

Ľuboš Fellner 31 min. čítania
Najkrajšia časť Nového Zélandu Prémiový blog

Prémiový blog Najkrajšia časť Nového Zélandu

Južný ostrov Nového Zélandu patrí k najkrajším prírodným miestam na svete. A jeho západné pobrežie je známe nádhernou prírodou, dažďovými pralesmi,…

Veronika Hulíková 10 min. čítania
Sydney - čo vidieť okrem opery a Bondi Beach Sydney

Sydney Sydney - čo vidieť okrem opery a Bondi Beach

V Austrálii neobíďte Sydney! Prístavné mesto, hlavné mesto austrálskeho štátu Nový Južný Wales, najstaršie a najväčšie mesto na červenom kontinente…

Veronika Hulíková 15 min. čítania
Blogov

Odporúčame tieto zájazdy

K

Amerika  

Kanada


náročnosť

13 dní

Trvanie

4590
K

Amerika  

Kanada


náročnosť

19 dní

Trvanie

5665
K

Ázia   Austrália a Oceánia   Amerika  

Guam, Spojené štáty americké (USA), Japonsko


náročnosť

17 dní

Trvanie

7291
K

Amerika  

Spojené štáty americké (USA), Kanada


náročnosť

9 dní

Trvanie

3496

Získajte prístup
k exkluzívnym ponukám
a informáciám.

Predaj sa začína o Viac

- dní - hod -min -sek