Víno a čokoláda v najstaršom juhoafrickom vinárstve

Víno a čokoláda v najstaršom juhoafrickom vinárstve

História juhoafrického vína siaha do dávnych objaviteľských čias, kedy Holandská východoindická spoločnosť vyslala Jana van Reebeka založiť sady na Kapskom polostrove, aby tak mohla zásobovať posádky svojich lodí, premávajúcich na obchodnej ceste z Indie, čerstvými potravinami a taktiež vínom.

História juhoafrického vína siaha do dávnych objaviteľských čias, kedy Holandská východo-indická spoločnosť vyslala Jana van Reebeka založiť sady na Kapskom polostrove, aby tak mohla zásobovať posádky svojich lodí, premávajúcich na obchodnej ceste z Indie, čerstvými potravinami a taktiež vínom. Len sedem rokov po založení sadov zbierali hrozno po prvý raz. Väčšie úspechy však prišli až po roku 1685, kedy Simon van der Stel kúpil 750 hektárov pôdy na východnej strane Stolovej hory, ktorá sa týči nad Kapským mestom a založil prvé vinárstvo v Južnej Afrike, ktoré pomenoval Groot Constantia. Jedinečná mikroklíma, prítomnosť Atlantického oceánu a jeho ochladzujúci efekt, spôsobujúci pomalé dozrievanie hrozna, prináša víno jedinečných kvalít.

My sme toto najstaršie juhoafrické vinárstvo navštívili a nechali sme sa zlákať na netradičnú kombináciu vína s čokoládou.

Ochutnávali sme päť druhov

  • Sauvignon Blanc s bielou čokoládou vyzdvihujúcou ovocný buket vína, v ktorom sme objavovali svieže letné tóny tropickej guavy, papáje a grenadilly
  • Chardonnay s bielou limetkovo-marhuľovou čokoládou zvýrazňujúc tóny kivi a ananásu
  • Typické juhoafrické Pinotage s mliečnou čučoriedkovou čokoládou, ktorá príjemne dopĺňala odtiene chutí a vôní bobuľového ovocia v tomto lahodnom víne
  • Constantia Rood s čokoládou s extravagantnou vôňou čerešní, ktorá komplexnosť vína nádherne dopĺňala
  • Posledné víno, ktoré sme ochutnávali bolo Gouverneurs Reserve, ocenené mnohými medailami, s tmavou čokoládou ktorá vyzdvihla podmanivú vôňu mokrého dreva a tabaku a chuť višní, sliviek a čiernych ríbezlí v tomto nádhernom víne.

Príjemné zakončenie dňa po celodenných potulkách na Myse dobrej nádeje a Kapskom polostrove.

Posledná úprava článku | Prečítané: 15

Mohlo by Vás zaujímať

Blogov

Odporúčame tieto zájazdy

K

Ázia  

Thajsko


náročnosť

12 dní

Trvanie

1754
K

Ázia  

Thajsko


náročnosť

12 dní

Trvanie

1784
K

Ázia  

Thajsko, Singapur, Malajzia


náročnosť

15 dní

Trvanie

1964
K

Ázia  

Thajsko, Singapur


náročnosť

15 dní

Trvanie

2488

Cestuj vďaka čítaniu

Čítajte, rozširujte si obzor a zbierajte pri tom zľavové kódy na cesty s BUBO.