Botswana je fantastickou celoročnou destináciou. Keďže je na južnej pologuli tak má vždy presne opačné počasie ako je u nás. Keď je u nás na Slovensku leto tak v Botswane je zima.

Krajina leží priamo na obratníku a rozdiely v dĺžke dňa nie sú nijak dramaticky rozdielne. V zime slnko zapadá okolo 18:00  a  vlete okolo 19:30. Tomu sú prispôsobené otváriacie hodiny národných parkov.

Každý mesiac ma svoje silné či slabé stránky. Safari, kmene a poriadnu Afriku zažijete v každom termíne.

Február, marec, apríl, máj: zvieratá majú mladé a krajina je svieža. Môžu sa vyskytnúť prehánky. Teploty sú okolo 30+ stupňov. Je obdobie daždov a mnohé cesty sú ťažšie zjazdné.Turistov je oveľa menej a krajinu máte iba pre seba. Zvieratá sú roztrúsené na veľkom území a môžete ich stretnúť aj na miestach kde zvyčajne nebývajú.

Jún, júl, august sú suché mesiace, s minimom dažďov. V noci teploty klesajú až na nulu! Cez deň je okolo 23 stupňov. Toto je absolútne top safari sezóna.Vzhľadom na sucho sa zvieratá ťahajú k vode a jediným trvalým zdrojom vody je na severe rieka Chobe a delta rieky Okavango. V národných parkoch Moremi a Chobe to v týchto mesiacoh žije. Obrovské stáda slonov, byvolov sa vracajú z potuliek Botswanou k vode a šanca vidieť zvieratá je najvyššia. Negatívom je množstvo ľudí, ktorí v týchto mesiacoch Botswanu navštevujú. Pre ľudí čo nemajú radi veľké teplo je toto obdobie veľmi príjemným.

Jesenné mesiace september, október, november sú horúce, krajina už úpenlivo čaká na blahodarný dážď. Botswana je horúca, safari stále perfektné a večer už nie je zima. Ak si máte vybrať jedno ročné obdobie kedy navštíviť Botswanu tak si vyberte jeden z týchto mesiacov.

December, január  patria k najteplejším a teploty sú okolo 30 stupňov. Prichádza dážď. Niektoré cesty prestávajú byť zjazdné, krajina sa zelená a migrujúce vtáctvo tu trávi európsku zimu. Turistov ja málo a aj rušné parky máte iba pre seba. Zvieratá sa presúvajú od Chobe smerom na juh. Delta rieky Okavango je v týchto mesiacoh absolútne úchvatná.

← Počasie (zoznam krajín)

=========== ========
K

Afrika  

Zimbabwe, Juhoafrická republika, Botswana

11.01. → 19.01. +27 termínov

náročnosť

9 dní

Trvanie

2376 2970€
K

Afrika  

Zimbabwe, Zambia, Namíbia, Juhoafrická republika, Botswana


náročnosť

20 dní

Trvanie

4333 4980€
K

Afrika  

Zimbabwe, Juhoafrická republika, Botswana


náročnosť

13 dní

Trvanie

3296 4120€
K

Afrika  

Lesotho, Eswatini, Zimbabwe, Zambia, Juhoafrická republika, Botswana


náročnosť

16 dní

Trvanie

4995
Zebra Stepná

03

09:37

nov

2023

Botswana Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Zebra Stepná patrí medzi nepárnokopytníky pochádzajúce z Afriky. Mnohí z vás si určite kládli otázku či je zebra čierno-biela, alebo bielo-čierna. Odpoveď je jasná.…

LGBT v Afrike

26

09:02

jan

2022

Botswana Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Prezident Botswany Mokgweetsi Masisi vyhlásil, že bude plne rešpektovať rozhodnutie súdov o dekriminalizácii homosexuality a celej LGBTQ…

Predaj sa začína o

- dní - hod -min -sek

CESTOVATEĽSKÉ NOVINY

ZISTIŤ VIAC