64 príspevkov

Referencie, recenzie a skúsenosti: Botswana

Botswana - Úprimné a neprikrášlené hodnotenie dovolenky v exotike s vašou cestovnou kanceláriou.

L

Lucie Mildorfová

Velmi pozitivní sdělení

Dobrý den přeji. Včera jsem se vrátila ze zájezdu 3x NEJ AFRIKA (9. 2. - 17. 2. 2024). Chtěla bych touto cestou poslat velmi pozitivní sdělení k realizovanému výletu na jih Afriky a ZEJMÉNA prostřednictvím Vaší CK, resp. CK BUBO bych ráda vyjádřila OBROVSKOU POCHVALU A VELKÉ, VELKÉ, VELKÉ DÍKY našim (Vašim) dvama profesionálním průvodcům Angelice (Angie) a Denisu (Denymu).  S Vaší CK jsem cestovala poprvé. Kdo jednou okusil, nechce nic jiného. Věřím, že se k Vám klienti rádi a s důvěrou vrací a já jejich řady rozšířím. Zprávy nelhaly, přímo "v terénu" se to 100 % ukázalo. Nic by však nemohlo takto fungovat bez 24h profesionálního výkonu obou aktérů, jejich flexibility, místních znalostí a místních kontaktů, bez entuziasmu, neutuchající energie, srdíčka na dlani a věčného úsměvu na tváři, svérázného smyslu pro humor, ale také třeba slušnosti a zdvořilosti... co průvodci slíbili, do puntíku dodrželi. Neslibovali nemožné. Dle nich by se dal plánovat tzv. minutovník (řečeno v diplomat. hantýrce). Plánovaný program byl beze zbytku dodržen a ještě mnohem víc.  Věřím, že jste pyšní na to, že spolupracujete s těmito dvěma úžasnými mladými lidmi a že jste si velice dobře vědomi, že bez nich by nebyla Vaše CK (BUBO) tím, čím je. Především Vaši průvodci jsou alfou a omegou Vašeho úspěchu.  Děkuji. Lucie Mildorfová, Karlovy Vary

Zájazdy:

Botswana , Juhoafrická republika , Zimbabwe
S

Siváková Soňa

Jedna z najúžasnejších ciest

Dobrý deň. Bola som s BUBO na zájazde JAR, Namíbia, Botswana, Zimbabwe, Zambia. Chcela by som pochváliť tento zájazd. Bola to jedna z najúžasnejších ciest, čo som s vami absolvovala. Veľa sme videli, mám nádherné zážitky, skupina bola tiež úžasná. Obrovský podiel má na tom aj sprievodkyňa Angie. Veľmi ju chcem pochváliť, ako viedla celú cestu, prístup k ľuďom, vedomosti. Veľká pochvala.Ďakujem.

Zájazdy:

Botswana , Juhoafrická republika , Namíbia , Zambia , Zimbabwe
M

M. Kubík

Úžasný zájazd

Zdravím všetkých Bubákov. Zájazd Namíbia, Botswana, Zimbabwe, Zambia je úúúžasnýýý. Bol to môj 24. zájazd s Vami a jeden z najlepších. Jedinečné Victoria Falls, úchvatný let helikoptérou, výborný výlet Zambia, spústa zveri v rezerváciách, uškatce- super, meteorit, dobrodružné návštevy u domorodcov, Zambezi. Okavango...nespočet skvelých fotiek a videí. Sprievodkyňa skúsená, kompetentná. Všetko načas, alebo aj skôr. Neviem, kde táto elitná cestovka zohnala nádhernú a atraktívnu vedúcu Angeliku. Niekedy sa mi ani nedalo koncentrovať na to čo hovorí... Takže Bubo, Angie- nech sa Vám darí... M. Kubík

Zájazdy:

Botswana , Namíbia , Zambia , Zimbabwe
T

Tomko Vladimír + Tomková Blažena

Krásne organizovaný výlet

Týmto by sme sa Vám chceli poďakovať za krásne organizovaný výlet 3x naj Afriky + relax Mauricius v termíne 22.11. - 5.12.2023. Absolvovali sme s Vami už viac krásnych výletov, no tento radíme k TOP.  Vynikajùci program, transfery, výlety, no hlavne mimoriadne usilovné delegátky Grétka a Dominika, vďaka ktorým tento výlet dostal mimoriadny šmrnc, čaro, dynamiku, tú správnu atmosféru. Zvládli to pre takú veľkú skupinu dokonale manažovať, zaujať pôsobivým rozprávaním a informáciami. Ochotne vychádzali v ústrety naším požiadavkám. Vďaka nim sme sa odvážili na mnohé aktivity a fakultatívne výlety a vytvorili sme si úžasnú dovolenkovú skupinu s víziou ďalších spoločných výletov. Nevieme čo vyzdvihnúť ako TOP podujatie na tomto zájazde, lebo kompletne nám splynul do jednej nádhernej spomienky, z ktorej budeme dlho čerpať. Ešte raz Vás poprosím, na nejakom Vašom firemnom buldingu (ak také niečo organizujete), odovzdať naše slová vďaky, pre Grétku a Dominiku.  Tomko Vladimír + Tomková Blažena

Zájazdy:

Botswana , Juhoafrická republika , Maurícius , Zimbabwe
M

Miro Ovčarik

Skvelý zájazd 3x naj Afrika

Dobrý deň, Rád by som ešte aj touto cestou poďakoval za skvelý zájazd 3x naj Afrika, ktorý končil minulý týždeň. Máte tam naozaj perfektne prepracovaný program, úplne mi to „zresetovalo“ hlavu a to aj vďaka veľmi milým a ochotným sprievodkyniam Gretke a Dominike. Zabezpečili nám všetko k mojej plnej spokojnosti a dozvedel som sa o Afrike množstvo zaujímavých informácií. Nemusel som sa o nič starať.Len sa mi potvrdilo, že BUBO má super sprievodcov a to ma motivovalo k tomu, aby som si na rok 2024 dokúpil ďalšie 2 zájazdy práve u vás.  S pozdravom  Miro Ovčarik

Zájazdy:

Botswana , Juhoafrická republika , Zimbabwe
A

Alice a Ondra

Nezapomenutelné

Zdravím CK BUBO. Je to 5 dnů, co jsme se vrátili z poznávacího zájezdu do Afriky a na Zanzibar. Neznali jsme Vaší cestovní kancelář ani nakombinované a zajimavě namichane výlety a pobyty. Musím říci, že jsme byli oba s manželem velmi mile a příjemně překvapeni, jak se také dají dělat zájezdy. Perfektní nápad! Navíc, když máte tak skvělého a místních poměrů znalého průvodce jako je Adam! O všech naplánovaných výletech nás dopředu dopodrobna informoval a svůj výklad doplňoval historkami, které sám zažil. Ty například mě hrozně pomohly ve výběru aktivit pro volný den ve Vic falls....neměli jsme vybrané žádné výlety - zážitky v Zimbabwe. A po osobní zkušenosti Adama s krmením lvů nebo vyhlídkovým letem helikoptérou nad Viktoriinými vodopády, jsme si tyto zážitkové výlety přikoupili a nelitujeme. Bylo to krásné, zajímavé, nezapomenutelné. Takže i díky Adamovi byl náš výlet do 3 zemi jižní Afriky neopakovatelný. Moc děkujeme. 

Zájazdy:

Botswana , Juhoafrická republika , Tanzánia , Zambia , Zanzibar , Zimbabwe
K

Klient

Nemohli sme urobiť lepšie

Prvý raz sme sa s priateľom rozhodli ísť na spoločnú dovolenku, a musím povedať, že sme nemohli urobiť lepšie ako ísť do Afriky s BUBO. Vrátili sme sa iba nedávno, takže pocity a spomienky sú ešte čerstvé, no som si istá, že na toto tak skoro nezabudnem. Krásy Kapského Mesta, ktoré mám pred očami ešte teraz, výhľady, kultúra, jedlo,... Napriek tomu, že je teraz v južnej Afrike zima, sme zažili krásne slnečné dni, čo ešte prispievalo k dobrej nálade a celkovému pocitu z mesta. Už i tak skvelý program ešte zlepšil sprievodca Adam, ktorého znalosti o tomto kraji, ako aj jeho priateľstvo a dobrá nálada presunula každý deň na inú úroveň. Adam, ďakujeme ešte raz:)

Zájazdy:

Botswana , Juhoafrická republika , Zimbabwe
K

Klient

Dovolenka bola úžasná

Afrika bola tak trochu vysnívaná destinácia. S BUBO sme boli už po štvrtýkrát a opäť musíme zhodnotiť, že dovolenka bola úžasná. Dva týždne v Afrike v nás zanechali krásne dojmy a spomienky. Sprievodca Adam sa o nás staral ako v bavlnke, chvíľkami som mala pocit, že sa v Afrike narodil - splýval s domácim prostredím :) ponúkol nám množstvo informácií, ktoré sme denne vstrebávali. Aj vďaka tomu sme sa domov vrátili plní nových poznatkov a africký kontinent je nám bližší. Výnimočný zážitok bol adrenalínový raft po Zambezi, ktorý Adam mohol zažiť s nami. Jeho prítomnosť nám naše obavy z raftu pomohla prekonať a rieku Zambezi sme si tak vychutnali naplno. Zanzibar bola čerešnička na torte. Ranné prebehnutie po pieskových bielych plážach umocnilo prežité dni v Afrike.

Zájazdy:

Botswana , Juhoafrická republika , Tanzánia , Zambia , Zanzibar , Zimbabwe
K

Klient

Sme nadšení

Keď sme pred rokom na ceste s Bubom po západe USA dostali typ na ďalšie dobrodružstvo Afriku a konkrétne 3xnaj, išli sme do toho a boli sme plní očakávaní. Dnes musím povedať, že sme nadšení. Veľké množstvo zážitkov a podnetov človeka nenechá ani na chvíľu chladného. Afrika je prosto iná a treba ju zažiť. A rafting na Zambezi? Alebo pohľad levovi do očí? Alebo krása a majestát Viktoriiných vodopádov? To je len pár čerešničiek na torte. Úžasný zážitok v krásnom prostredí. A v neposlednom rade chválim prácu Adama, nášho sprievodcu z Buba. Nevyčerpateľná studnica informácií a profesionálny prístup. Super. Tešíme sa na ďalšie zážitky s Bubom.

Zájazdy:

Botswana , Juhoafrická republika , Tanzánia , Zambia , Zanzibar , Zimbabwe
K

Klient

Robíte to veľmi dobre

Nie je to ešte ani 48 hodín od príchodu z jedinečného zájazdu 3-krát naj Afriky, takže dojmy sú stále čerstvé. Bolo to úžasné. Vidieť prírodné krásy, či už Botanickej záhrady Kirstenbosch alebo dychberúce Viktóriine vodopády, ale aj "živú" prírodu v Safari Chobe v Botswane, je nezabudnuteľný zážitok. Toto všetko ale umocňoval svojim sprievodným slovom Adam s jeho naozaj hlbokými vedomosťami o všetkých navštívených miestach. Najviac nás chytila jeho reinkarnácia Dr. Livingstona, čím vzbudil veľký záujem o získanie ďaľších informácií o tomto velikánovi spojenom s Afrikou v celej jej dĺžke i šírke. Krásne sa nám to uzavrelo na Zanzibare, kde v kostole postavenom na mieste najväčšieho trhu s otrokmi visí kríž z dreva stromu, pod ktorým bolo pochované srdce Dr. Livingstona. Adam, vďaka. BUBO, vďaka. Robíte to moc dobre.

Zájazdy:

Botswana , Juhoafrická republika , Zimbabwe
K

Klient

Cesta do Afriky

Dobrý deň, aj touto cestou sa chceme poďakovať za skvele zážitky, ktoré sme získali na ceste do Afriky. Nie sme veľkí milovníci hromadných zájazdov, ale pred Afrikou sme doteraz mali rešpekt. Preto sme sa rozhodli siahnuť po zrejme tom najlepšom na trhu – po cestovnej kancelárií BUBO. Nemali sme žiadne očakávania, pretože tie zvyčajne bývajú mečom skutočnosti. Ale jednak organizácia, vedenie nášho sprievodcu Adama a výber miest, ktoré sme navštívili, v nás zanechalo hlbokú stopu. Či sa to týkalo prírodných kras, alebo fauny a flóry Afriky. Alebo aj precítenie chudoby afrických dedinách… Rozhodli sme sa že v poznávaní Afriky budeme ďalej pokračovať. Rešpekt zostal, pretože vzťahy v Afrike nie sú blízke našej mentalite – či šoféri, obchodníci, colníci, polícia. Ale návšteva safari, pozorovanie zvierat, iné slnko, iné farby, iné zážitky, to stojí za to. Takže nabudúce si znova vyberieme BUBO. Ešte raz ďakujeme a tešíme sa na ďalšie spoločné zážitky!

Zájazdy:

Botswana , Juhoafrická republika , Zimbabwe
A

Anežka Lisá

Recenzia zo srdca

Deväť dní a štyri navštívené krajiny – JAR, Zimbabwe, Botswana a Zambia. Najlepšia dovolenka v mojom živote. Afrika je intenzívna, živočíšna, dychberúca a krásna vo svojej nebezpečnosti. Je to kontinent, ktorý sa vám dostane pod kožu a uchváti vás. Afrika je plná kontrastov, hudby, tanca, divokej prírody, ktorá je pre miestnych bežnou súčasťou života. Farby sú tam jasnejšie a hviezdy žiarivejšie. Je to miesto, ktoré ak raz navštívite, tak sa tam budete chcieť zaručene vrátiť. Miesto, kde necháte kúsok svojho srdca a kúsok „africkosti“ si zoberiete so sebou domov – napríklad aj ich nákazlivý prístup k životu: Hakuna Matata (žiadne starosti). Zájazd 3x naj Afriky vás zavedie najskôr do Kapského Mesta – reštaurácie s miestnymi špecialitami, akvárium, múzeum diamantov, Stolová hora. Kapské Mesto je právom považované za jedno z najkrajších na svete. Určite vás nesklame – a ani jeho okolie. Scénickú jazdu na Mys dobrej nádeje si budete pamätať ešte dlho, rovnako ako aj samotný južný cíp Afriky. Druhá polovica zájazdu je situovaná v centrálnejšej Afrike – dychberúce Viktóriine vodopády a neopakovateľné safari. Národný park Chobe je známy slonmi, ale ponúka oveľa viac. Let helikoptérou a výhľad na vodopády z vtáčej perspektívy, stojí za to. Na výber je z viacerých fakultatívnych výletov – prechádzka s levmi, potápanie s krokodílmi, zipline či bungee jumping. Netreba viac dodávať, je zrejmé, že ide o zážitky, na ktoré budete spomínať celý život. Dovolenku s BUBO som si naozaj užila. Nie je nič, čo by som mohla vytknúť, organizácia bola skvelá, nevyskytol sa žiadny problém, všetky aspekty zájazdu naplnili a väčšinou dokonca predčili moje očakávania. Náš sprievodca Adam je vo svojej práci naozaj skvelý. Počas celého zájazdu nám poskytoval zaujímavé informácie o miestach, ktoré sme navštevovali. Všetkým sa vždy snažil vyjsť v ústrety, pohotovo reagoval na naše požiadavky. Organizátorov zájazdu musím pochváliť aj za ich flexibilnosť. Výlet do tzv. Angel´s pool nie je na programe, napriek tomu ho na našu žiadosť pre nás zorganizovali. Celý čas bolo o nás dokonale postarané a my sme si užili dovolenku bez problémov. Z Afriky som odchádzala nadšená a neviem sa dočkať, kedy sa vrátim späť!

Zájazdy:

Botswana , Juhoafrická republika , Zimbabwe