Fenomenálne, malé intímne, luxusné hotely ale aj jednoduchý kemp uprostred divočiny. Botswana má pre každého niečo.

Botswana dlhodobo razí stratégiu  autentického, trvalo udržateľného luxusu, menej turistov za viac peňazí. A skutočne to funguje. Davy turistov v Botswane nenájdete nikdy. Všetky lodge spĺňajú prísne ekologické štandardy a odmenou je divočina aká nemá páru.

Ak hľadáte totálny luxus tak ste na dobrom mieste. Luxusné lodge s vlastným malým letiskom nájdete v každej časti krajiny. Azda najpopulárnejšia oblasť je delta rieky Okavango, národný park Chobe a Makgadikgadi pans. Za zmienku stoja Jack´s camp, Sanctuary Stanley´s camp, Sanctuary Baines´ camp, Belmond Savute Elephant lodge, Chobe game lodge, kde mali svadbu Elizabeth Talyorová a Richard Burton alebo Mowana lodge, kde nocoval Bill Clinton a kde je golfové ihrisko priamo na brehu rieky Chobe a loptičky Vám kradnú opice! 

Ďalšími populárnymi hotelmi sú Chobe Safari lodge v Kasane, ktorá susedí priamo s parkom alebo Island Safari lodge priamo v Maune na brehu rieky Thamalakane. 

Ak ste sa rozhodli zažiť Afriku v kempoch tak ich kvalita kolíše. Počítajte s tým, že kempy nikdy nie sú ohradené a zvieratá prídu až k Vám. Čo vždy zažijete je ale dobrodružstvo a zvuky divočiny a to možné v Botswane.

← Ubytovanie a hotely (zoznam krajín)

Hotely

Travelodge Kasane

Travelodge Kasane

⭑⭑⭑

Kasane, Botswana

Štandardná lodge na okraji mesta v blízkosti letiska. Lodge bola otvorená koncom roku 2017. Moderné zariadenie, otvorený priestor a príjemná obsluha Vám umožní stráviť tu čas, pokiaľ čakáte na odlet do Okavanga. Reštaurácia pripravuje jedlá z menu po celý deň. Bar v záhrade ponúka rôzne nápoje, ktoré si môžte vychutnať na terase pri bazéne. Izba má moskytiéru, kúpeľňu vybavenú bežnými toaletnými potrebami, TV a Wi-Fi.

Bar

Bar

Bazén

Bazén

Fitness

Fitness

Reštaurácia

Reštaurácia

Klimatizácia

Klimatizácia

Nefajčiarske izby

Nefajčiarske izby

Wifi

Wifi

Sanctuary Stanley's Camp

Sanctuary Stanley's Camp

⭑⭑⭑⭑⭑

Okavango Delta, Botswana

Luxusný stanový kemp, ktorý sa nachádza na súkromnej koncesii v delte Okavango, ponúka jedinečný zážitok zo sledovania zvierat. Stanley's Camp je vybudovaný medzi ebenovými stromami na súkromnej koncesii s rozlohou 260.000 hektárov, ktorá hraničí s rezerváciou Moremi. Príroda tejto oblasti sa v priebehu ročných období neustále mení z bujnej zelene, keď dážď steká z angolskej vysočiny do suchej savany, a následne končí na hranici s púšťou Kalahari. Kemp sa hrdí jedinečnou aktivitou, Living with Elephants, kde si hostia môžu užiť Afriku z pohľadu slonov. Pobyt je formou afrického All inclusive. V reštaurácii sa podávajú raňajky, obedy a večere. Bar ponúka rôzne nápoje. Prémiové značky sú platené extra. Každý deň budete mať 2x safari – ranné a poobedné. Počas horúceho obeda budete mať možnosť relaxovať. Pokiaľ máte záujem o ďalšie aktivity, môžtre si ich dohodnúť priamo na mieste po prílete. Okrem kontaktu so slonmi ponúkajú sezónne (podľa výšky hladiny vody) plavbu na tradičných loďkách mokoro, pešie safari, alebo let vrtuľníkom ponad absolútne neprístupné oblasti delty. Druhou alternatívou je Baines camp patriaci rovnakej spoločnosti Sanctuary. To, v ktorej lodge budete ubytovaní záleží od dostupnosti. Obe však spĺňajú vysoký štandard a ponúkajú rovnaké aktivity. Obe lodge majú vynikajúcu kuchyňu, úžasne vyškolený personál a veľmi príjemné izby, ktoré odzrkadľujú prírodu naokolo. Izby sú vybavené ako väčšina 5* hotelov. Elektrická energia je získavaná zo solárnych panelov a je k dispozícii 24 hodín denne. Rovnako aj teplá voda na sprchovanie. Po zotmení Vás zamestnanci eskortujú do Vašich izieb kvôli bezpečnosti, nakoľko lodge nie sú oplotené a zvieratá majú voľný pohyb, aj keď si okrem opíc vyberajú cesty pomimo kemp. Opice v kempe nekŕmte, aby ich to viac nelákalo do blízkosti a nespôsobovalo zdravotné ťažkosti. Celý pobyt je úžasne luxusný a tu pochopíte, aké jedinečné miesto ste navštívili.

Bar

Bar

Bazén

Bazén

Fitness

Fitness

Reštaurácia

Reštaurácia

Nefajčiarske izby

Nefajčiarske izby

Wifi

Wifi

Spa/Wellness

Spa/Wellness

K

Afrika  

Zimbabwe, Juhoafrická republika, Botswana

11.01. → 19.01. +27 termínov

náročnosť

9 dní

Trvanie

2376 2970€
K

Afrika  

Zimbabwe, Zambia, Namíbia, Juhoafrická republika, Botswana


náročnosť

20 dní

Trvanie

4333 4980€
K

Afrika  

Zimbabwe, Juhoafrická republika, Botswana


náročnosť

13 dní

Trvanie

3296 4120€
K

Afrika  

Lesotho, Eswatini, Zimbabwe, Zambia, Juhoafrická republika, Botswana


náročnosť

16 dní

Trvanie

4995
Zebra Stepná

03

09:37

nov

2023

Botswana Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Zebra Stepná patrí medzi nepárnokopytníky pochádzajúce z Afriky. Mnohí z vás si určite kládli otázku či je zebra čierno-biela, alebo bielo-čierna. Odpoveď je jasná.…

LGBT v Afrike

26

09:02

jan

2022

Botswana Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Prezident Botswany Mokgweetsi Masisi vyhlásil, že bude plne rešpektovať rozhodnutie súdov o dekriminalizácii homosexuality a celej LGBTQ…

Predaj sa začína o

- dní - hod -min -sek

CESTOVATEĽSKÉ NOVINY

ZISTIŤ VIAC