BWP

botswanská pula

1 EUR = 14.85 BWP

Kurzy sú orientačné. Naposledy aktualizované 12/2023

Botswanská mena má pôvabný názov...pula. Pula znamená v jazyku Tswana dážď. Pre krajinu, ktorej dominuje Kalahari je dážď tým najväčším pokladom. 

Peniaze si vymeníte v zmenárňach, alebo bankomatoch. Odporúčame bankomaty FNB alebo Standard Chartered. Na niektorých miestach akceptujú aj juhoafrický rand, ale nato sa nespoliehajte.

Platobné karty fungujú vo všetkých hoteloch, mnohých lodges a obchodoch. Ideálnym mixom je karta a hotovosť. Pozor, vstupné do národných parkov sa platí iba v hotovosti a v lokálnej mene!

Ak puly neminiete tak ich viete bez problémov vymeniť späť na doláre, eurá alebo juhoafrické randy či namíbjské doláre a to v každej dobrej zmenárni alebo na medzinárodných letiskách v Juhoafrickej republike.

Čo sa oplatí kúpiť?

Botswana je krajinou safari a tak na prvom mieste je štýlové safari oblečenie, poriadny kožený klobúk a poltopánky do divočiny. Pekný, praktický suvenír, ktorý využijete aj v reálnom živote. V Chobe Safari lodge ( vonkajší obchod) nájdete aj moderné africké umenie, ktoré kombinuje tradičné rezbárstvo s moderným dizajnom a je to niečo iné ako klasické sošky. Hodí sa aj do ultramoderných interiérov.

Skvelým suvenírom je aj botswanský biltong ( sušené mäso) ideálne z divých zvierat ako pštros,kudu či eland. Netradičné chute potešia blízkych a zároveň aj zabavia. Toto nekúpite hocikde!

Tým najdrahším suvenírom je diamantový šperk. V Botswane sa ťažia najkvalitnešie klenotnícke diamanty na svete a kúsok Botswany nájdete v každej luxusnej značke.Odporúčame spoločnosť Frost Diamond so sídlom v Londýne alebo De Beers obchod na londýnskej Regent street. Kúpa diamantov priamo v Botswane je takisto možná trebárs v De Beers Forevermark v Gaborone. Diamantové doly sú v púšti Kalahari, južne od hlavnej cesty medzi Natou a Maunom. 

← Peniaze a meny (zoznam krajín)

K

Afrika  

Zimbabwe, Juhoafrická republika, Botswana

26.01. → 03.02. +26 termínov

náročnosť

9 dní

Trvanie

2870
K

Afrika  

Zimbabwe, Zambia, Namíbia, Juhoafrická republika, Botswana


náročnosť

20 dní

Trvanie

4990
K

Afrika  

Zimbabwe, Juhoafrická republika, Botswana


náročnosť

13 dní

Trvanie

4120
K

Afrika  

Lesotho, Eswatini, Zimbabwe, Zambia, Juhoafrická republika, Botswana


náročnosť

16 dní

Trvanie

4995
Zebra Stepná

03

09:37

nov

2023

Botswana Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Zebra Stepná patrí medzi nepárnokopytníky pochádzajúce z Afriky. Mnohí z vás si určite kládli otázku či je zebra čierno-biela, alebo bielo-čierna. Odpoveď je jasná.…

LGBT v Afrike

26

09:02

jan

2022

Botswana Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Prezident Botswany Mokgweetsi Masisi vyhlásil, že bude plne rešpektovať rozhodnutie súdov o dekriminalizácii homosexuality a celej LGBTQ…

DOVOLENKA V EXOTIKE

ZISTIŤ VIAC