Kam cestovať do Kazachstanu?

Kazachstan je tak obrovský, že si musíte vybrať, ktorý región dôkladnejšie spoznáte, pretože inak sa budete prepravovať tisíce kilometrov. Vyberte si juhovýchod krajiny, kde nájdete na malej ploche všetko od historických miest cez ľadovcové jazerá až po zasnežené pahorky s lyžiarskymi svahmi. Neveríte?

Almaty, niekdajšie hlavné mesto krajiny je stále dušou a kultúrnym centrom celej krajiny. Umelo vytvorená Astana (dnes už Nur Sultan) mu nesiaha ani po členky. Almaty sa ukrýva pod hradbou zasneženým hôr a ukáže vám najkrajšie trhovisko Kazachstanu, kde kúpite exotické dobroty ako v dobe Hodvábnej cesty. Zenkova katedrála bez klinca alebo pahorok Kok Tepe s reštauráciami a výhľadom na celé mesto. Čo krok, to prekvapenie a zážitok.

Vyrazte pár kilometrov za mesto a ocitnete sa v horskej oblasti zvanej Šimbulak. Tu uvidíte ten kontrast a rozmanitosť Kazachstanu. Moderná lanovka až k ľadovcu Talgar vo výške 3200 mnm. Čakali by ste to? O čosi nižšie na vás čakajú horské chaty a príjemné kaviarne ako v Alpách.

Na juhu krajiny nájdete aj Šymkent, ktorým kedysi prechádzala Hodvábna cesta. Jeho okolie patrí k najhistorickejším v Kazachstane a z Almaty sa sem príjemne dostanete lôžkovým vlakom. Je to najlepší prostriedok na veľké, kazašské vzdialenosti.

Kazachstan vám ukáže svoje nomádske tradície. Ochutnáte tu kumys, fermentované kobylie mlieko alebo šubat, ťavie mlieko? Konské mäso tu pripravujú najlepšie na svete a domáci sú mimoriadne milí. Nebude sa vám chcieť odtiaľto odchádzať.

Radi by ste spoznali Kazachstan? Poradíme vám!

V BUBO lovia zážitky. A ja ich chcem loviť spolu s nimi!

Táňa Pauhofová

Herečka

Táňa Pauhofová
K

Ázia  

Uzbekistan, Tadžikistan, Kirgizsko, Kazachstan


náročnosť

8 dní

Trvanie

1700
K

Ázia  

Turkmenistan, Uzbekistan, Tadžikistan, Kirgizsko, Kazachstan


náročnosť

16 dní

Trvanie

3090
E

Ázia  

Turkmenistan, Uzbekistan, Tadžikistan, Irán, Kirgizsko, Kazachstan


náročnosť

27 dní

Trvanie

4660

BUBO Covid garancia v cene

Preplatíme vám test aj domácu karanténu