Kazachstan je obrovská krajina a tak v sebe skrýva obrovské možnosti na to ako tu stráviť svoju noc či noci. Nájdete tu luxusné hotely v Astane či Almaty aj drevené chatky, takzvané „dače“ v kazašských horách či na brehoch jazier. Čo by ste povedali tomu, že sa ubytujete v štýlovom domčeku na strome v národnom parku Ile-Alatau? Hľadáte luxusnú drevenicu? Južne od Almaty v oblasti Šimbulak ju nájdete a viete prežiť svoju dovolenku v náručí krásnych hôr. Kazachstan má v sebe nomádsku tradíciu a tak tu nie je problém prespať ani v jurtách a ak sa vyberiete do Bajkonuru, budete ubytovaní vo vesmírnom mestečku. V oblasti Kolsai neďaleko jazera sa môžete ubytovať v ekologickom rezorte alebo tu skúsite čoraz obľúbenejší glamping. Vidíte? Kazachstan naozaj myslí na každého. Ak máte radi luxusné hotely, tak sa skúste v Shymkente ubytovať v hoteli Ramada by Wyndham Shymkent, ktorý patrí k najlepším v meste a v Astane skúste St.Regis Astana alebo lukratívny Ritz-Carlton so špičkovými službami. Aj Almaty ponúkne širokú škálu luxusnejšieho ubytovania a skúste Intercontinental alebo Ritz-Carlton. Krásnym a unikátnym rezortom v prírode na prahu Almaty je Swissôtel Wellness Resort Alatau. Vedeli ste pred cestou do Kazachstanu, že tu natrafíte na svetové wellness hotely?

Hotely v Kazachstane, ktoré v BUBO odporúčame:

Hotel Mercure (Almaty) – kvalitný a moderný hotel zo siete Mercure je zárukou kvality kdekoľvek na svete a Almaty nebude výnimkou. Hotel Mercure je novootvorený hotel a jeho unikátnosťou je aj poloha, pretože leží len pár krokov od známej pešej zóny Žibek Žoli, kde sa v Almaty prelieva život. V tesnej blízkosti hotela nájdete menšie potraviny, perfektnú tradičnú, kazašskú reštauráciu a na hlavnej ulici aj kaviarne, menšie reštaurácie, obchodné centrum či Starbucks. Hotel má veľmi moderné a priestranné izby. Nechýba tu ani klasická výbava s písacím stolom, chladničkou a klimatizáciou, okrem ktorej tu nájdete aj kanvicu na prevretie vody, ak si chcete spraviť kávu alebo čaj. Súčasťou hotela sú aj raňajky podávané vo forme otvoreného bufetu s obrovským a kvalitným výberom. V hoteli nájdete aj obľúbené SPA centrum, kde sa viete ponoriť do bazénu, jacuzzi alebo sa objednať na masáž. Nájdete tu aj reštauráciu a príjemný bar v lobby.

Best Western Plus Astana (Astana) -  Ide o príjemný 4* hotel v samotnom srdci moderného Nursultanu, odkiaľ to máte blízko ku všetkým atrakciám. Bulvár Nurzhol máte od hotela len niekoľko minút a rovnaký čas vám zaberie prechádzka k veži Bayterek. Hotelové izby majú medzi 22-25 m2 a ich súčasťou je klimatizácia, satelitná televízia, minibar aj wifi. Hotel si pre svojich hostí pripravil okrem reštaurácie a baru aj fitnes centrum či SPA centrum s masážami či saunou za doplatok. Nájdete tu aj bankomat či zmenáreň a v okolí hotela nájdete viacero podnikov, kam viete skočiť na večeru alebo si vychutnať večer. 

Green Wich Borovoe (Borovoe) - Príjemný 3-hviezdičkový hotel v mestečku Borovoe leží len necelých 10 minút chôdze od známeho jazera za ktorým sem všetci prichádzajú. Hotel je moderný, čistý v centre a jeho súčasťou je dobre zásobený bar s lokálnym aj zahraničným alkoholom, nájdete tu reštauráciu či dokonca altánky, kde si môžete počas leta grilovať. Súčasťou hotela je wifi a štandartom izieb je klimatizácia, satelitná televízia, trezor či kanvica na zohriatie vody, aby ste si mohli spraviť kávu alebo čaj. Na recepcii hotela si dokonca môžete požičať aj bicykle a spoznávať okolie. 

Hotel Sputnik (Bajkonur) - Bajkonur je špecifické miesto, ktoré bolo roky uzatvorené pred akýmkoľvek turizmom a preto tu nečakajte luxus. Vyrástlo tu niekoľko hotelov, ktoré si dokonca píšu 4*, ale podľa nás si zaslúžia maximálne 3*. Hotel Sputnik vie ako sa postarať o svojich hostí a tak sa môžete tešiť na čisté, priestranné izby, kde nájdete svoj komfort. Vybavenie izieb sa podobá na socialistické hotely, kde zastal čas, ale kde inde by to tak malo byť ak nie tu v Bajkonure? Súčasťou hotela sú samozrejme raňajky, reštaurácia, kaviareň, krytý bazén, miestnosť, kde si viete zahrať biliard, hotel má wifi, biznis centrum, saunu aj miestnosť, kde si viete za doplatok vychutnať masáž. 

Hotel Khanaka (Turkestan) - 4* hotel Khanaka v srdci kazašského Turkestanu zaujme najmä svojou mimoriadnou polohou, len pár desiatok metrov od najslávnejšej pamiatky celého mesta. Ide o pomerne nový hotel, ktorý svojich hostí privítal po prýv krát v roku 2016. Hneď sa zaradil medzi stálice Turkestanu a tak sa teší obľube aj u zahraničných hostí. Hotel má pre klientov pripravený kvalitný bar, reštauráciu s lokálnymi jedlami a určite si budete pochvaľovať raňajkový bufet. Nájdete tu aj saunu či masáže za príplatok a ak by ste potrebovali k dispozícii máte aj fitnes centrum. Priestranné izby majú klimatizáciu, skriňu na odloženie vecí, satelitnú televíziu či iné drobnosti. 

Chceli by ste si v Almaty užiť luxusný hotel? Skúste tento:

Hotel Intercontinental (Almaty) - Značka hotelov Intercontinental je zárukou luxusu a kvality. Hotel Intercontinental sa nachádza v závideniahodnom centrálnom prostredí a ponúka elegantné izby a suity s nádherným výhľadom na hory. Ich vybaveniu nie je čo vytknúť a je škoda, že sme tu len tak krátko. Elegantné prostredie vás vyzýva, aby ste nešli na večeru do mesta ale vychutnali gurmánske lahôdky v niektorej z viacerých reštaurácií. Raňajky v Asian café, drink pred večerou v J bare, večeru v Boshporus a posledný drink v Efes beer garden. V meste je niekoľko výborných hotelov, ale môžete si byť istí, že spíte v jednom z najlepších v meste.

← Ubytovanie a hotely (zoznam krajín)

Hotely

Holiday Inn Express Almaty

Holiday Inn Express Almaty

⭑⭑⭑

Almaty, Kazachstan

Kvalitný hotel v centre s výbornou lokalitou neďaleko pamätníka nezávislosti ponúka ubytovanie so spoločným salónikom, reštauráciou a barom. Taktiež je tu 24-hodinová recepčná služba a bezplatné Wi-Fi internetové pripojenie. Všetky izby v hoteli sú nefajčiarské a sú vybavené klimatizáciou, priestorom na posedenie, satelitnou televíziou s plochou obrazovkou, trezorom a vlastnou kúpeľňou so sprchovacím kútom. Raňajky sú ponúkané formou bufetu alebo americké raňajky. 

Bar

Bar

Reštaurácia

Reštaurácia

Klimatizácia

Klimatizácia

Nefajčiarske izby

Nefajčiarske izby

Wifi

Wifi

Kemp Čilik

Kemp Čilik

Čilik, Kazachstan

Jednu noc prespíme na brehu rieky Čilik v kempe, aby sme boli čo najbližšie ku kazašskej prírode. Netreba sa na túto noc nijako špeciálne pripravovať. Kemp pozostáva z niekoľkých ubytovacích buniek v ktorých nájdete čistú posteľ s prádlom a tak si netreba z domu brať nič ďalšie. Izby majú v sebe iba postele, či malý priestor na odloženie vecí. Toaleta a kúpeľňa je súčasťou kempu, ale nie je súčasťou izby. Ide o veľmi jednoduché ubytovanie, ale v spojení so zážitkami sa vám to bude páčiť

Vlakový presun Bajkonur - Turkestan

Vlakový presun Bajkonur - Turkestan

Z Bajkonuru do Turkestanu sa presúvate vlakom, kde aj spíte v kupé po štyroch. Dve lehátka dole, dve lehátka hore a pri každom zájazde sú lístky na vlak zakúpené vopred s miestami pri sebe. Vlak má toaletu, reštauračný vozeň, kde si viete kúpiť pár drobností. Vlak zastavuje iba pár krát na svojej 500 kilometrovej ceste, avšak sa nevystupuje. Vystupujete až ďalšie ráno v Turkestane. Vo vlakoch v Kazachstane je oficiálne zakázané piť a ak máte so sebou kazašský koňak, môžete si naliať za zatvorenými dverami do kupé, nie pripíjať si v uličke.

Hotel Khanaka

Hotel Khanaka

⭑⭑⭑⭑

Turkestan, Kazachstan

4* hotel Khanaka v srdci kazašského Turkestanu zaujme najmä svojou mimoriadnou polohou, len pár desiatok metrov od najslávnejšej pamiatky celého mesta. Ide o pomerne nový hotel, ktorý svojich hostí privítal po prýv krát v roku 2016. Hneď sa zaradil medzi stálice Turkestanu a tak sa teší obľube aj u zahraničných hostí. Hotel má pre klientov pripravený kvalitný bar, reštauráciu s lokálnymi jedlami a určite si budete pochvaľovať raňajkový bufet. Nájdete tu aj saunu či masáže za príplatok a ak by ste potrebovali k dispozícii máte aj fitnes centrum. Priestranné izby majú klimatizáciu, skriňu na odloženie vecí, satelitnú televíziu či iné drobnosti. 

Bar

Bar

Fitness

Fitness

Reštaurácia

Reštaurácia

Klimatizácia

Klimatizácia

Nefajčiarske izby

Nefajčiarske izby

Wifi

Wifi

Hotel Sputnik

Hotel Sputnik

⭑⭑⭑⭑

Bajkonur, Kazachstan

Bajkonur je špecifické miesto, ktoré bolo roky uzatvorené pred akýmkoľvek turizmom a preto tu nečakajte luxus. Vyrástlo tu niekoľko hotelov, ktoré si dokonca píšu 4*, ale podľa nás si zaslúžia maximálne 3*. Hotel Sputnik vie ako sa postarať o svojich hostí a tak sa môžete tešiť na čisté, priestranné izby, kde nájdete svoj komfort. Vybavenie izieb sa podobá na socialistické hotely, kde zastal čas, ale kde inde by to tak malo byť ak nie tu v Bajkonure? Súčasťou hotela sú samozrejme raňajky, reštaurácia, kaviareň, krytý bazén, miestnosť, kde si viete zahrať biliard, hotel má wifi, biznis centrum, saunu aj miestnosť, kde si viete za doplatok vychutnať masáž. 

Bar

Bar

Bazén

Bazén

Fitness

Fitness

Reštaurácia

Reštaurácia

Klimatizácia

Klimatizácia

Nefajčiarske izby

Nefajčiarske izby

Wifi

Wifi

Best Western Plus Astana

Best Western Plus Astana

⭑⭑⭑⭑

Nursultan, Kazachstan

Hotel Best Western Plus Astana síce nesie starý názov hlavného mesta, ktoré dnes voláme Nursultan, nič sa nezmenilo na jeho komforte a kvalite. Ide o príjemný 4* hotel v samotnom srdci moderného Nursultanu, odkiaľ to máte blízko ku všetkým atrakciám. Bulvár Nurzhol máte od hotela len niekoľko minút a rovnaký čas vám zaberie prechádzka k veži Bayterek. Hotelové izby majú medzi 22-25 m2 a ich súčasťou je klimatizácia, satelitná televízia, minibar aj wifi. Hotel si pre svojich hostí pripravil okrem reštaurácie a baru aj fitnes centrum či SPA centrum s masážami či saunou za doplatok. Nájdete tu aj bankomat či zmenáreň a v okolí hotela nájdete viacero podnikov, kam viete skočiť na večeru alebo si vychutnať večer. 

Bar

Bar

Fitness

Fitness

Reštaurácia

Reštaurácia

Klimatizácia

Klimatizácia

Nefajčiarske izby

Nefajčiarske izby

Wifi

Wifi

Green Which Borovoe

Green Which Borovoe

⭑⭑⭑

Borovoe, Kazachstan

Príjemný 3-hviezdičkový hotel v mestečku Borovoe leží len necelých 10 minút chôdze od známeho jazera za ktorým sem všetci prichádzajú. Hotel je moderný, čistý v centre a jeho súčasťou je dobre zásobený bar s lokálnym aj zahraničným alkoholom, nájdete tu reštauráciu či dokonca altánky, kde si môžete počas leta grilovať. Súčasťou hotela je wifi a štandartom izieb je klimatizácia, satelitná televízia, trezor či kanvica na zohriatie vody, aby ste si mohli spraviť kávu alebo čaj. Na recepcii hotela si dokonca môžete požičať aj bicykle a spoznávať okolie. 

Bar

Bar

Reštaurácia

Reštaurácia

Klimatizácia

Klimatizácia

Nefajčiarske izby

Nefajčiarske izby

Wifi

Wifi

Shymbulak Resort Hotel

Shymbulak Resort Hotel

⭑⭑⭑

Almaty, Kazachstan

Lyžiarske stredisko Shymbulak bolo založené v roku 1954 ako výcviková základňa pre sovietskych lyžiarov. Avšak v súčasnosti tu nájdete toto moderné lyžiarske stredisko so 7 vlekmi, 20 km dlhými zjazdovkami, z ktorých niektoré sú vybavené „snehovými delami“. Z mesta do strediska môžu turisti vyliezť lanovkou, ktorá je tretia najdlšia na svete (4,5 km). Priamo v areáli hotela nájdete požičovňu lyží a úschovňu lyží a snowboardov, kde si môžete za výhodné ceny zapožičať lyžiarske vybavenie. Jednoduchšie zariadené izby v hoteli Shymbulak majú malebný výhľad na mesto alebo údolie Medeu, ktoré si môžete vychutnať priamo z balkóna. Všetky izby sú vybavené pohodlným nábytkom, v interiéri dominujú svetlé pastelové farby a niektoré izby sú obložené drevom. Aj pre náročnejších gurmánov sa nachádza v hoteli reštaurácia (Shymbulak Resort Saray-Bar), ktorá ponúka pestrú ponuku jedál národnej, európskej, ruskej, Ujgurskej, uzbeckej a ukrajinskej kuchyne.

Bar

Bar

Bazén

Bazén

Reštaurácia

Reštaurácia

Klimatizácia

Klimatizácia

Nefajčiarske izby

Nefajčiarske izby

Wifi

Wifi

Spa/Wellness

Spa/Wellness

Vlakový presun Almaty - Šimkent

Vlakový presun Almaty - Šimkent

Z Almaty do Šimkentu sa presúvate vlakom, kde aj spíte v kupé po štyroch. Dve lehátka dole, dve lehátka hore a pri každom zájazde sú lístky na vlak zakúpené vopred s miestami pri sebe. Vlak má toaletu, reštauračný vozeň, kde si viete kúpiť pár drobností. Vlak zastavuje iba pár krát na svojej 700 kilometrovej ceste, avšak sa nevystupuje. Nezvykne meškať. Vystupujete až ďalšie ráno v Šimkente. Vo vlakoch v Kazachstane je oficiálne zakázané piť a ak máte so sebou kazašský koňak, môžete si naliať za zatvorenými dverami do kupé, nie pripíjať si v uličke.
Wifi

Wifi

Hotel InterContinental
Hotel InterContinental

Luxusný hotel

⭑⭑⭑⭑⭑

Hotel InterContinental

Almaty
Kazachstan

Značka hotelov Intercontinental je zárukou luxusu a kvality. Hotel Intercontinental sa nachádza v závideniahodnom centrálnom prostredí a ponúka elegantné izby a suity s nádherným výhľadom na hory. Ich vybaveniu nie je čo vytknúť a je škoda, že sme tu len tak krátko. Elegantné prostredie vás vyzýva, aby ste nešli na večeru do mesta ale vychutnali gurmánske lahôdky v niektorej z viacerých reštaurácií. Raňajky v Asian café, drink pred večerou v J bare, večeru v Boshporus a posledný drink v Efes beer garden. V meste je niekoľko výborných hotelov, ale môžete si byť istí, že spíte v jednom z najlepších v meste.

Bar

Bar

Bazén

Bazén

Fitness

Fitness

Reštaurácia

Reštaurácia

Klimatizácia

Klimatizácia

Nefajčiarske izby

Nefajčiarske izby

Wifi

Wifi

Spa/Wellness

Spa/Wellness

Mercure Almaty City Center

Mercure Almaty City Center

⭑⭑⭑⭑

Almaty, Kazachstan

Moderný hotel zo siete Mercure je zárukou kvality kdekoľvek na svete a Mercure Almaty nebude výnimkou. Patrí medzi novšie hotely, s personálom, ktorý hovorí anglicky a rusky a je Vám vždy k dispozícii na recepcii s nepretržitou prevádzkou. Unikátna je aj jeho poloha, pretože leží len pár krokov od známej pešej zóny Žibek Žoli, kde sa v Almaty prelieva život. Hotel má veľmi moderné a priestranné izby, inšpirované miestnou kultúrou a tradičným umením. Klasické vybavenie izby dopĺňa aj príjemná možnosť urobiť si čaj na izbe a vychutnať si ho z pohodlia izby s výhľadom na okolie. V hotelovej reštaurácii si môžete vychutnať ranné výhľady cez panoramatické okná a ak ste milovníkom kávy alebo chcete skúsiť mieste alkoholické nápoje, tie si môžete dopriať v lobby bare. Poďte si vychutnať wellness centrum na streche hotela, ktorý je úžasným spestrením večera pre každého klienta a romantickou bodkou po zážitkovom poznávacom programe.

Bar

Bar

Fitness

Fitness

Reštaurácia

Reštaurácia

Klimatizácia

Klimatizácia

Nefajčiarske izby

Nefajčiarske izby

Wifi

Wifi

Spa/Wellness

Spa/Wellness

K

Ázia  

Uzbekistan, Tadžikistan, Kirgizsko, Kazachstan


náročnosť

8 dní

Trvanie

2076 2595€
K

Ázia  

Turkmenistan, Uzbekistan, Tadžikistan, Kirgizsko, Kazachstan


náročnosť

16 dní

Trvanie

3756 4695€
E

Ázia  

Turkmenistan, Uzbekistan, Tadžikistan, Irán, Kirgizsko, Kazachstan


náročnosť

27 dní

Trvanie

4319 5759€
Šimkent - v treťom najväčšom meste Kazachstanu Šimkent

Šimkent Šimkent - v treťom najväčšom meste Kazachstanu

Po tom ako si človek užije Almaty, ukrytú pod horami, zaujímavé je ísť aj pozrieť iné časti tejto obrovskej krajiny. Nasadnime do kazašského vlaku…

Najfantastickejšie festivaly sveta Prémiový blog

Prémiový blog Najfantastickejšie festivaly sveta

Ste už ostrieľaný cestovateľ, ktorý toho videl dosť a chce teraz svoje cesty povýšiť na iný level? Nejde totiž iba o to KAM ísť, ale aj KEDY tu byť…

Ľuboš Fellner 24 min. čítania
Aralské jazero - čo spôsobilo ekologickú tragédiu storočia? Blog

Blog Aralské jazero - čo spôsobilo ekologickú tragédiu storočia?

Aralské jazero je podľa OSN miestom, kde sa odohrala najväčšia ekologická katastrofa 20. storočia. Plocha slanej vody, ktorá leží v srdci strednej…

Martin Lipinský 9 min. čítania
Umelo vytvorené hlavné mestá Blog

Blog Umelo vytvorené hlavné mestá

Keď cestujete, tak je veľká pravdepodobnosť, že sa stanete milovníkmi architektúry. Chodíme po mestách ako Jeruzalem, Damask, Váránasí či Arbíl,…

Ľuboš Fellner 24 min. čítania