DÁvame prácu miestnym komunitám na celom svete

postavili sme nemocnicu v kambodži

znížte si uhlíkovú stopu pri každom zájazde

ponúkame slow traveling plný výnimočných zážitkov

Prinášame pomoc do postihnutých regiónov

Keňa je jednou z krajín, ktorá potrebuje našu pomoc. V Keni navštevujeme lokálne školy, robíme charitu, podporujeme centrum na pomoc žirafám a mnoho iného. Je to krajina, ktorá nás chytila za srdce svojou unikátnou prírodou, veď práve tu zažijete safari, kde vás antilopy, gepardy a levy prevedú skutočnou Afrikou a jej tajomstvami.

Podpora škôl v Keni

Školstvo je jednou z najdôležitejších zložiek, ktoré vedia výrazne ovplyvniť smerovanie krajiny. Krajina, ktorá neinvestuje dostatočne veľa prostriedkov do kvalitného školstva, je žiaľ predurčená na zánik. No sú na svete krajiny, ktoré žiaľ nemajú dostatočné finančné prostriedky. BUBO je hrdé, že roky podporuje množstvo projektov, či priamo konkrétne školy, ktorým prispieva rôznym spôsobom na ich chod. Výnimkou nie je ani Keňa, kde pravidelne už niekoľko rokov navštevujeme školy v jednotlivých regiónoch. Jednou z nich je aj škola, ktorá leží pri národnom parku Masai Mara.

Masajská škola v Masai Mara
Podpora škôl v Keni
Udržateľné eco-friendly lodge v Keni

Udržateľné eco-friendly lodge v Keni

Na BUBO zájazdoch v Afrike sa môžete tešiť na kvalitné ubytovanie, ktoré je častokrát situované priamo v krásnom prostredí národných parkov. Inak tomu nie je ani na našich zájazdoch v Keni, kde budete prespávať napríklad v Národnom parku Masai Mara, či Amboseli, ktoré je známe pre svoje safari pod najvyššou horou Afriky Kilimandžárom. Ol Tukai Lodge je dôkazom, že vysoká kvalita služieb sa dá dodržať aj pri zachovaní ohľadu na životné prostredie a udržateľnosť turizmu vrámci národného parku.

Ol Tukai Lodge v Amboseli

Podpora žirafieho centra v Nairobi

Súčasťou nášho programu v Nairobi je návšteva a podpora žirafieho centra, ktoré bolo založené v roku 1979 rodinou Melville. Jeho hlavnou úlohou je rozmnožovanie a vypúšťanie do voľnej prírody ohrozené žirafy. Všetky žirafy Rothschildove, ktoré žijú vo voľnej prírode sú chránené. V súčasnosti ich nájdeme už iba v chránených oblastiach Kene a Ugandy. BUBO so svojimi klientmi navštevuje toto žirafie centrum pravidelne a veľa rokov vrámci našich zájazdov do Kene. Platením vstupného a šírením osvety takto aj naši klienti prispievajú na chod tohto ušľachtilého projektu.

Ako zachráňujeme žirafy
Podpora žirafieho centra v Nairobi
Bezpečná voda pre školy

Bezpečná voda pre školy

Jedným z veľkých problémov Afriky, ktorý bude narastať s postupnými klimatickými zmenami je prístup k dostatku bezpečnej vody. Práve jej nedostatok má na mnohých miestach za následok zdravotné problémy, ktorými častokrát trpia hlavne deti. Na území Afriky sú milióny ľudí vystavené záťaži infekčných chorôb, podvýživy a zdravotných komplikácií len preto, že nemajú prístup k čistej pitnej vode. Náš lokálny partner v Keni spolu s našou podporou roky prevádzkuje projekt na odstránenie týchto problémov medzi masajskými deťmi – demografickou skupinou, ktorej zdravotné nerovnosti sú stále pretrvávajúce a všadeprítomné.

Viac o projekte

Obnoviteľné zdroje energie

Keňa sa stala prvou africkou krajinou, ktorá začala využívať geotermálne zdroje a v súčasnosti má v prevádzke ťažbu geotermálnej energie. Keňa má do budúcnosti s využívaním obnoviteľnej geotermálnej energie veľké plány. Geotermálna energia má potenciál poskytovať spoľahlivú, cenovo konkurencieschopnú energiu s nízkou uhlíkovou stopou a znižuje tak zaťažovanie klímy. BUBO Keni v plnení týchto cieľov drží palce a tieto projekty maximálne podporuje.

Geotermálna energia
Obnoviteľné zdroje energie
F

Afrika  

Keňa


náročnosť

13 dní

Trvanie

5026
K

Afrika  

Zanzibar, Tanzánia, Keňa


náročnosť

15 dní

Trvanie

5660
K

Afrika  

Keňa


náročnosť

13 dní

Trvanie

5026
K

Afrika  

Keňa

06.04. → 13.04. +22 termínov

náročnosť

8 dní

Trvanie

3784