Hotely v Keni, ktoré podľa nás predstavujú výborný pomer kvality a ceny. 

Tamarind Tree Hotel (Nairobi) – 4* moderný hotel s vynikajúcou polohou. Nachádza sa v pokojnej časti okraja centra mesta v areáli Carnivore. Hotel je od medzinárodného letiska JKIA vzdialené 19km, od centra mesta 6 km. Je v blízkosti mestského obchvatu, čo robí z tohto miesta dobrým východzím bodom von z mesta a šetrí množstvo času stráveného v dopravných zápchach. Štandardné izby majú 32m2, čo ich robí najväčšími vo svojej kategórii v Nairobi. Každá izba má: King size posteľ alebo dve samostatné postele, sociálne zariadenie so sprchou, sušič na vlasy, 43“ TV, klimatizáciu, medzinárodnú zásuvku, pracovný stôl a rýchlovarnú konvicu s kávou a čajom v cene izby. V hoteli je reštaurácia Tamambo, kde sa podávajú raňajky formou švédskych stolov (v cene ubytovania), obedy a večere. Otvorená je od 6:30 – 23:00. Reštaurácia ponúka medzinárodnú kuchyňu. Kaviareň Dawa Lounge je príjemným miestom na drink, kávu, alebo čaj. V záhrade môžete využiť priestranný bazén. V blízkosti hotela je známa reštaurácia Carnivore, niekoľko nákupných centier a vnútroštátne letisko Wilson airport. Celý tento komplex susedí s národným parkom Nairobi.

Fig Tree Camp (Masai Mara) – 4* lodge v strede rezervácie Masai Mara. Patrí medzi najstaršie ubytovacie zariadenia v celom regióne. Bol vybudovaný ako súkromná lodge bohatou indickou rodinou z Nairobi. Pred pár rokmi bola odkúpená spoločnosťou Mada, ktorá prevádzkuje viacero zariadení v rôznych krajinách Afriky. Nachádza sa cca 220km z Nairobi a 22km od hlavnej vstupnej brány Sekenani na brehu rieky Talek. Tá tvorí prirodzenú bariéru medzi divočinou a samotným kempom. 48 rekonštruovaných luxusných stanov sa tiahne pozdĺž rieky a väčšina má výhľad na rieku. 32 chatiek je umiestnených v „záhrade“. Každý stan alebo chatka má vlastnú kúpeľňu, posteľ / postele s moskytiérou, izbový trezor, zásuvku na nabíjanie elektroniky. Lodž je zásobovaná elektrinou z generátora a má obmedzený čas prevádzky: 5:30-9:30; 12:30-14:30; 18:00-23:00. V areáli je malý bazén, obchodík so suvenírmi a pozorovacia plošina vo figovníku pri vstupe, kde si môžete dopriať poobedný čaj s výhľadom do savany. Všetko stravovanie je formou švédskych stolov, polievka k obedom a večeriam je servírovaná. Neschádzajte k rieke, žijú v nej hrochy a krokodíly a na stromoch behajú opice, ktoré je prísne zakázané kŕmiť. Fig Tree sa nachádza v oblasti Talek, ktorá je známa vysokou hustotou zveri, a tak hneď za bránou lodže začína dokonalé safari. 

Samburu SOPA Lodge (Samburu) - 4* lodge sa nachádza uprostred pahorkatiny prírodnej rezervácie Samburu. Táto lodge je postavená tak, aby odrážala architektonické dedičstvo miestnych kultúr, ktorých potomkovia tvoria väčšinu pracovných síl v tejto lodge. Nachádzame sa v oblasti kmeňa Samburu a ďalších, ako sú napríklad Somali. Pätnásť bungalovov, z ktorých každý má dve izby, je postavených v oblúkovej formácii na oboch stranách verejných priestranstiev, ktorá obklopuje napájadlo ale ponecháva veľký priechod, ktorý umožňuje zvieratám voľný pohyb k vode. Máte tak jedinečnú možnosť pozorovať zver prichádzajúcu sa napiť. K dispozícií je spoločný bazén s lehátkami a vonkajšia sprcha. Reštaurácia podáva raňajky, obedy aj večere a je z nej nádherný výhľad na napájadlo a na okolitú scenériu. V blízkosti bazéna je bar, kde si môžete dopriať príjemné posedenie pri chladenom nápoji. V lounge (spoločenskej časti) je k dispozícií Wi-Fi, v izbách nájdete rýchlovarnú kanvicu na uvarenie čaju, alebo kávy. Táto lodge právom patrí medzi najpopulárnejšie v oblasti.

The Ark (Aberdare) - Jedinečná 3*+ lodge sa skrýva v horách Aberdare. Je jedným z dvoch takzvaných Treetop hotelov v tomto národnom parku. Aj keď Treetop lodge je známejšia ako The Ark, pretože sem v roku 1951 vstúpila britská princezná a odišla z parku de facto ako kráľovná Alžbeta II., The Ark je vzhľadom k nočným návštevníkom zaujímavejšia. Celé zariadenie má pripomínať Noemovu Archu (odtiaľ aj názov) a podlažia sú značené ako "paluby" A, B a C. Hlavným lákadlom oboch lodží je nočný život pri napájadlách. Po zotmení sa sem prichádza napiť celá plejáda zvierat. Obsluha dá zvončekom vedieť, pokiaľ sa pri vode objaví zaujímavé zviera. Poseďte si v pohodlných kreslách a sledujte dianie za oknom. Alebo zídite do pevného úkrytu vybudovaného iba pár metrov od napájadla a sledujte v tichosti nočný život odtiaľto. Keď pôjdete spať, môžete si na recepcii nahlásiť, v prípade akých zvierat Vás majú prísť zobudiť. Toto je jedinečný servis, ktorý tomuto miestu dodáva luxus. Okrem toho je to klasická lodge hotelového typu, kde na 3 podlažiach je spolu 60 izieb. Spoločná reštaurácia na palube C podáva raňajky, obedy a večere a v tomto priestore sa nachádza aj bar. Rezervačné systémy ju hodnotia ako 5* lodge, v skutočnosti by mohla byť hodnotená na úrovni 3*+. V každom prípade sa hviezdičkovanie v tomto prípade míňa účinkom, zážitok je na tomto mieste garantovaný a nehviezdičkovateľný.

Ol Tukai Lodge (Amboseli) - Ubytovanie v národnom parku Amboseli, známom ako safari pod Kilimandžárom. Lodge bola otvorená v roku 1996 a od tejto doby je jedným z najpopulárnejších ubytovacích zariadení v Amboseli. 4* lodge je charakterizovaná ako eco-friendly (priateľská k životnému prostrediu) a získala za tieto aktivity niekoľko ocenení. Elektrina je dodávaná zo solárnych panelov a dopĺňaná generátorom. 80 luxusných chatiek je rozmiestnených v areáli s výhľadom na mokraď Ol Tukai, alebo na Kilimandžáro, najvyššiu horu Afriky. Izby majú štandardné hotelové vybavenie: vlastné sociálne zariadenie a kúpeľňa, ventilátor, trezor a stanicu s kávou a čajom. V reštaurácií sa podávajú raňajky, obedy a večere formou švédskych stolov, pokiaľ je dostatok hostí, poprípade zostavené menu pri malom počte návštevníkov. Dva bary – Elephant bar a Pool bar- servírujú nápoje v jedinečnom prostredí s výhľadom na najvyššiu horu Afriky. K dispozícií je WI-FI v spoločných priestoroch pri recepcii a reštaurácii. V areáli je multi-náboženská kaplnka. Hostia majú k dispozícií bazén, obchodík a masáže.

Sandies Tropical Beach Resort - patrí do siete hotelov Planhotel. Sandies sú pokojným rezortom, ktorý leží vo veľkej tropickej záhrade a má 113 izieb. Súčasťou hotela sú 2 reštaurácie, 3 bary, bazén. Hotel je priamo na pieskovej pláži. Stravovanie je formou all inclusive a zahŕňa raňajky, obedy a večere v hlavnej reštaurácii, nealko nápoje, lokálne alkoholické nápoje, lokálne víno, občerstvenie počas dňa. Izby sú vybavené klimatizáciou a aj stropným ventilátorom, moskytiérou, trezorom, chladničkou a balkónom alebo terasou. Hotel leží dve hodiny jazdy severne od Mombassy pri mestečku Malindi.

Z luxusných hotelov vyberáme:

Villa Rosa Kempinski (Nairobi) - Najlepšia adresa v meste. Hotel, v ktorom sa mieša európsky luxus s africkou pohostinnosťou. Pokiaľ hľadáte v Nairobi miesto, kde budete bývať štýlovo, toto by mala byť Vaša voľba. Kempinski je záruka vysokej úrovne a kvality. Izby sú zariadené elegantne a s vkusom a tak sa tu budete cítiť veľmi príjemne. Je najstaršou európskou hotelovou sieťou a svoj luxusný hotel v Nairobi otvoril koncom roku 2012. Tento hotel sa stal po otvorení krstným otcom jednej odrode ruží vyšľachtenej v Keni - The Kempinski Kenya Rose. V hoteli sa nachádza viacero reštaurácií, ktoré stoja za návštevu. Pokiaľ si však máte vybrať jedno miesto, ktoré navštíviť, určite by to mal byť bar The Balcony. Každý večer sa tu odohráva hudobné vystúpenie, alebo tu hrá DJ. O jedinečnú zábavu tak máte postarané. Pokiaľ ste zmorení z cesty, osviežte sa v bazéne, alebo sa nechajte rozmaznávať vo vyhlásenom SPA. Kempinski Villa Rosa nesklame.

Mara Bush Camp - Private Wing (Masai Mara) - Luxusná lodge sa môže pochváliť jedným z najlepších a najúžasnejších miest v najznámejšej prírodnej rezervácii v Keni, Masai Mara. Nachádza sa na brehoch sezónnej rieky Olare Orok, s výhľadom na veľký prírodný bazén s populáciou viac ako 40 hrochov počas celého roku. S iba 12 luxusnými stanmi na drevených plošinách ponúka Mara Bush Camp private wing požadovanú exkluzivitu pre hostí, ktorí hľadajú maximálne súkromie. Priestranné stany sú dostatočne vzdialené od seba, aby rešpektovali súkromie hostí a majú vlastnú terasu s pohodlným sedením na relax s výhľadom do buše, alebo na spoločnej terase s výhľadom na hrochy. Pripojte sa k nám v bare alebo salóniku, kde na vás čaká množstvo klasických koktailov a iných nápojov. Vo foto salóne nájdete nabíjaciu stanicu na batérie do fotoaparátov a kamier. Všetkých 12 stanov je navrhnutých s dôrazom na detail. Mahagónový nábytok a luxusný textil mu dodávajú požadovaný komfort luxusného kempu s pocitom divočiny. Romantické, intímne a jedinečné miesto, kde môžete stráviť dni na Safari!

Tawi Lodge (Amboseli) - Majestátna hora Kilimandžáro spolu s nespočetnými slonmi, s ktorými sa stretnete v rezervácií Tawi a národnom parku Amboseli, sa stanú kulisou pri pohľade z tejto lodge. Je ukrytá v suchej krajine južnej Kene uprostred záhrady z pôvodných stromov a rastlín, vďaka čomu sa budete cítiť ako v oáze. To, že sa lodge nachádza v krajine uprostred „ničoho“, nemusí znamenať obmedzenia pohodlia. 13 luxusných bungalovov s pohodlnými posteľami, súkromnou drevenou terasou, sprchou a viktoriánskou vaňou Váš pobyt umocní. Gurmánska kuchyňa sprevádzaná kvalitnými vínami z našej pivnice Vás dozaista očarí. Vítajú Vás tu 4 rôzne salóniky s pohodlnými gaučmi, 2 bary na zapitie príjemného dňa, čítanie, relax pri krbe alebo na pozorovanie napájadla, o ktorom je známe, že priťahuje zvieratá zo širokého okolia. Prísne ekologické normy sú tu prísne dodržiavané a za to si Tawi lodge vyslúžila Zlaté ocenenie niekoľko rokov po sebe a patrí medzi leadrov medzi kenskými lodgami v ekologických projektoch a systémoch udržateľných zdrojov. Budete nadšení celkovým dojmom z tohto unikátneho miesta.

Desert Rose (Turkana) - unikátna lodge v dokonalom a odľahlom prostredí. Najbližšie ubytovanie na úrovni je približne 200 kilometrov vzdialené. Aj napriek tomu majiteľ dokázal vytvoriť luxusné ubytovanie v oblasti ľudí kmeňa Samburu. 5 izieb je schopné ubytovať maximálne 12 hostí. 4 izby po 2 a jedna izba pre 4 osoby. Pokiaľ máte spravenú rezerváciu, nikoho iného tu už neubytujú počas Vášho pobytu a máte tak toto miesto len a len pre seba. Jednotlivé bungalovy sú výnimočne konštruované a ťažko popísateľné. Každý z bungalovov je iný. Niekto má vonkajšiu vaňu z jedného kusa dreva, druhá zasa z kameňa. Izby sú otvorené, nemajú prednú stenu a Vy tak máte pocit, že spíte vonku. Elektrina je tu obmedzená na určité hodiny. Stravovanie je tu v podstate formou all inclusive. Raňajky, obedy a večere pripravuje šéfkuchár, ktorý by sa hravo uživil v ktorejkoľvek luxusnej reštaurácii. Nápoje sú k dispozícii, samozrejme že v obmedzenom množstve. Aj tak je zázrak, čo dokáže lodge ponúknuť na tak odľahlom mieste. Nenadarmo je vyhľadávané celebritami, ktoré si sem chodia oddýchnuť a ukryť sa pred civilizáciou. Budete spať v posteli kde spala Angelina Jolie, alebo Bruce Willis?

5* Dreams of Africa Beach Resort - Jeden z najnovších hotelov siete Planhotel, vyrástol pri mestečku Malindi, 2 hodiny severne od Mombassy. Diamonds Dream of Africa je 35-izbový 5* all inclusive rezort s komornou a pokojnou atmosférou. Hotel stelesňuje exotickú atmosféru pobrežia Indického oceánu a jeho históriu. Nádherná biela pláž priamo pred hotelom Vás láka do vody, 2 reštaurácie a bary zasa vychutnávať miestne špeciality. Stravovanie je formou all inclusive a zahŕňa raňajky, obedy a večere v hlavnej reštaurácii, nealko nápoje, lokálne alkoholické nápoje, lokálne víno, občerstvenie počas dňa a nemotorové športy. Izby sú vybavené klimatizáciou a aj stropným ventilátorom, moskytiérou, trezorom, chladničkou a balkónom alebo terasou.

← Ubytovanie a hotely (zoznam krajín)

Hotely

Mara Simba Lodge

Mara Simba Lodge

⭑⭑⭑⭑

Narok, Massai Mara, Keňa

Príjemná Mara Simba Lodge nachádzajúci sa medzi prírodnými rezerváciami  Maasai Mara a Naboisho ponúka svojim klientom unikátny zážitok v súlade s prírodou. Maasai Mara, ktorá sa rozprestiera na hraniciach medzi Keňou a Tanzániou je oblasť ktorá chráni divoko žijúce zvieratá ako levy, gepardy, slony, zebry a mnohé iné. Zvieratá môže návštevník Safari uvidieť pri riekach Mara a Talek, ktoré poskytujú zelené pláne a dostatok obživy.  

Hotel má v ponuke čisté a priestranné izby s tradičnou výzdobou v duchu Safari. po zážitkových výletoch v prírode sa klient môže zrelaxovať v hotelovom bazéne s barom, či využiť bezplatnú Wifi vo verejných priestoroch na zdieľanie svojich zážitkov.  

Bar

Bar

Bazén

Bazén

Reštaurácia

Reštaurácia

Nefajčiarske izby

Nefajčiarske izby

Wifi

Wifi

Najlepšie safari tábory sveta
Najlepšie safari tábory sveta

Najlepšie hotely sveta

⭑⭑⭑⭑⭑

Najlepšie safari tábory sveta

Ponúkame Vám možnosť zlepšiť si úroveň ubytovania na exkluzívne kempy v divočine, ktorá pravidelne patria medzi najlepšie hotely/lodges na svete. Malé komorné miesta so servisom na kráľovskej úrovni. Villa Rosa Kempinski Nairobi 1/1 noc, Mara Bush Camp - Private Wing 2 noci, Tawi Lodge Amboseli 1 noc, Ngorongoro Sanctuary Crater Camp 1 noc, Sanctuary Kusini Serengeti 3 noci, vždy v základných typoch izieb a safari stanov. Vždy sa snažíme byť vám bližšie a splniť vaše sny. Vaše safari vieme prispôsobiť vašim požiadavkám a vieme vám pripraviť aj privátne mobilné safari, ktoré bude iba vaše. Iba váš stan so sprchou, posteľou, kobercom vlastným kuchárom, butlerom a rangerom. Kde vás každé ráno čaká vychladené šampanské, ktoré vám prinesú do postele, ktorá je uprostred nefalšovanej africkej divočiny. V Afrike sme doma a radi vám poradíme.

Wifi

Wifi

Luxus v Keni
Luxus v Keni

Najlepšie hotely sveta

⭑⭑⭑⭑⭑

Luxus v Keni

Keňa

Absolvujte keňskú časť v absolútnom luxuse. To najlepšie čo Keňa zo svojich hotelov ponúka. 2 noci v Nairobi v hoteli Hemingways, 2 noci v Masai Mara v Ilkeliani Camp a 1 noc v Amboseli v Serena Safari Lodge. Safari v štýle britskej šľachty. Nairobi z najlepšej adresy, safari v Masai Mara priamo na migračnej trase. Všetky rezorty sú postavené podľa najprísnejších eko noriem s dôrazom na trvalo udržateľný rozvoj a samozrejme spľňajú nároky aj tých najnáročnejších klientov. Toto sú naše preferované lodge v prípade dostupnosti. Cena platí pre jednu osobu zdieľajúcu základný typ izby pre dve osoby, plná penzia počas dní 3, 4 a 6, raňajky sú zahrnuté v cene počas všetkých dní safari programu.

Tawi Lodge
Tawi Lodge

Najlepšie hotely sveta

⭑⭑⭑⭑⭑

Tawi Lodge

Amboseli
Keňa

Majestátna hora Kilimandžáro spolu s nespočetnými slonmi, s ktorými sa stretnete v rezervácií Tawi a národnom parku Amboseli, sa stanú kulisou pri pohľade z tejto lodge. Je ukrytá v suchej krajine južnej Kene uprostred záhrady z pôvodných stromov a rastlín, vďaka čomu sa budete cítiť ako v oáze. To, že sa lodge nachádza v krajine uprostred „ničoho“, nemusí znamenať obmedzenia pohodlia. 13 luxusných bungalovov s pohodlnými posteľami, súkromnou drevenou terasou, sprchou a viktoriánskou vaňou Váš pobyt umocní. Gurmánska kuchyňa sprevádzaná kvalitnými vínami z našej pivnice Vás dozaista očarí. Vítajú Vás tu 4 rôzne salóniky s pohodlnými gaučmi, 2 bary na zapitie príjemného dňa, čítanie, relax pri krbe alebo na pozorovanie napájadla, o ktorom je známe, že priťahuje zvieratá zo širokého okolia. Prísne ekologické normy sú tu prísne dodržiavané a za to si Tawi lodge vyslúžila Zlaté ocenenie niekoľko rokov po sebe a patrí medzi leadrov medzi kenskými lodgami v ekologických projektoch a systémoch udržateľných zdrojov. Budete nadšení celkovým dojmom z tohto unikátneho miesta.

Bar

Bar

Bazén

Bazén

Reštaurácia

Reštaurácia

Nefajčiarske izby

Nefajčiarske izby

Wifi

Wifi

Mara Bush Camp - Private Wing
Mara Bush Camp - Private Wing

Najlepšie hotely sveta

⭑⭑⭑⭑

Mara Bush Camp - Private Wing

Masai Mara
Keňa

Luxusná lodge sa môže pochváliť jedným z najlepších a najúžasnejších miest v najznámejšej prírodnej rezervácii v Keni, Masai Mara. Nachádza sa na brehoch sezónnej rieky Olare Orok, s výhľadom na veľký prírodný bazén s populáciou viac ako 40 hrochov počas celého roku. S iba 12 luxusnými stanmi na drevených plošinách ponúka Mara Bush Camp private wing požadovanú exkluzivitu pre hostí, ktorí hľadajú maximálne súkromie. Priestranné stany sú dostatočne vzdialené od seba, aby rešpektovali súkromie hostí a majú vlastnú terasu s pohodlným sedením na relax s výhľadom do buše, alebo na spoločnej terase s výhľadom na hrochy. Pripojte sa k nám v bare alebo salóniku, kde na vás čaká množstvo klasických koktailov a iných nápojov. Vo foto salóne nájdete nabíjaciu stanicu na batérie do fotoaparátov a kamier. Všetkých 12 stanov je navrhnutých s dôrazom na detail. Mahagónový nábytok a luxusný textil mu dodávajú požadovaný komfort luxusného kempu s pocitom divočiny. Romantické, intímne a jedinečné miesto, kde môžete stráviť dni na Safari!

Bar

Bar

Bazén

Bazén

Reštaurácia

Reštaurácia

Nefajčiarske izby

Nefajčiarske izby

Wifi

Wifi

Villa Rosa Kempinski
Villa Rosa Kempinski

Najlepšie hotely sveta

⭑⭑⭑⭑⭑

Villa Rosa Kempinski

Nairobi
Keňa

Najlepšia adresa v meste. Hotel, v ktorom sa mieša európsky luxus s africkou pohostinnosťou. Pokiaľ hľadáte v Nairobi miesto, kde budete bývať štýlovo, toto by mala byť Vaša voľba. Kempinski je záruka vysokej úrovne a kvality. Izby sú zariadené elegantne a s vkusom a tak sa tu budete cítiť veľmi príjemne. Je najstaršou európskou hotelovou sieťou a svoj luxusný hotel v Nairobi otvoril koncom roku 2012. Tento hotel sa stal po otvorení krstným otcom jednej odrode ruží vyšľachtenej v Keni - The Kempinski Kenya Rose. V hoteli sa nachádza viacero reštaurácií, ktoré stoja za návštevu. Pokiaľ si však máte vybrať jedno miesto, ktoré navštíviť, určite by to mal byť bar The Balcony. Každý večer sa tu odohráva hudobné vystúpenie, alebo tu hrá DJ. O jedinečnú zábavu tak máte postarané. Pokiaľ ste zmorení z cesty, osviežte sa v bazéne, alebo sa nechajte rozmaznávať vo vyhlásenom SPA. Kempinski Villa Rosa nesklame.

Bar

Bar

Bazén

Bazén

Fitness

Fitness

Reštaurácia

Reštaurácia

Klimatizácia

Klimatizácia

Nefajčiarske izby

Nefajčiarske izby

Wifi

Wifi

Spa/Wellness

Spa/Wellness

Kilaguni Serena Safari Lodge

Kilaguni Serena Safari Lodge

⭑⭑⭑⭑

Tsavo West, Keňa

Serenu už veľmi dobre poznáme a ani tu ničím nezaostávajú. 56 izieb je umiestnených v troch stavbách na dvoch podlažiach. Každá izba má vlastnú kúpeľňu s toaletnými potrebami, izbu s posteľou a sofou s konferenčným stolíkom na odpočinok. Každá izba má taktiež balkón s výhľadom na napájadlo, kam prichádza zver počas celého dňa. Večer je napájadlo nasvietené a Vy tak môžte vidieť aj nočné zvieratá, ktoré inak nemáme možnosť vidieť. V hlavnej budove je veľká otvorená reštaurácia, kde sa podávajú formou švédskych stolov raňajky, obedy aj večere. Pokiaľ je málo klientov, obedy a večere môžu mať zostavené menu a Vy si vyberiete z niekoľkých možností. V tejto časti je k dispozícii Wi-Fi, bar a suvenírový obchodík. V záhrade je množstvo miestnych stromov s označím druhu a bazén, kde môžte, pokiaľ na to máte čas, sa schladiť počas horúcich dní.

Bar

Bar

Bazén

Bazén

Reštaurácia

Reštaurácia

Nefajčiarske izby

Nefajčiarske izby

Wifi

Wifi

Spa/Wellness

Spa/Wellness

Sweetwaters Serena Camp

Sweetwaters Serena Camp

⭑⭑⭑⭑

Ol Pejeta, Keňa

Vynikajúce ubytovanie patriaci luxusnej sieti Serena ležaica takmer na rovníku, od ktorého ju delí doslova pár metrov. Centrálna budova v sebe skrýva reštauráciu, kde sa podávajú všetky jedlá počas dňa, bar na posedenie počas dňa aj večer, suvenírový obchodík a recepciu. Izby sú v permanentných luxusných stanoch rozmiestnené okolo centrálneho napájadla, kam prichádza zver. Toto napájadlo je často miestom, kam sa prídu napiť aj vzácne zvieratá ako nosorožce. Stačí si len počkať. Izby opäť spĺňajú prísne kritériá a sú skutočne luxusne zariadené. Nakoľko sa nachádza v blízkosti mesta Nanyuki, elektrina je tu k dispozícii 24 hodín, rovnako ako aj teplá voda. V izbe nájdete detaily ako sú kúpacie plášte, papuče, kompletné toaletné potreby a podobne. Málokde nájdete takéto luxusné "stanovanie" uprostred divočiny, kde levy dávajú dobrú noc.

Bar

Bar

Bazén

Bazén

Reštaurácia

Reštaurácia

Nefajčiarske izby

Nefajčiarske izby

Wifi

Wifi

Spa/Wellness

Spa/Wellness

Samburu Intrepids Tented Camp

Samburu Intrepids Tented Camp

⭑⭑⭑⭑

Samburu, Keňa

Veľmi príjemný, luxusný kemp na brehu rieky Ewaso Nyiro v rezervácii Samburu. 28 luxusných stanov je rozmiestnených pozdĺž rieky Ewaso Nyiro, ktorú často navštevujú slony a ostatné divé zvieratá a sú domovom hrochov a krokodílov. Stany ponúkajú komfort 4* hotela uprostred divokej prírody. Jediným obmedzením je elektrina, ktorú v určitých hodinách vypínajú. V izbách nájdete klimatizáciu, luxusne vybavenú kúpeľňu s horúcou vodou a toaletnými potrebami, stanicu na prípravu kávy a čaju, písací stôl a pohodlné postele s moskytiérou. Každý stan má vlastnú terasu s posedení, kde môžte relaxovať. Reštaurácia je otvorená a má výhľad na rieku. Podávajú sa v nej raňajky, obedy aj večere. K dispozícii je tu bar, bazén a vzdelávacie centrum, kde sa môžte dozvedieť viac o miestnej flóre, faune a ochrane prírody. 

Bar

Bar

Bazén

Bazén

Reštaurácia

Reštaurácia

Nefajčiarske izby

Nefajčiarske izby

Wifi

Wifi

Desert Rose Lodge

Desert Rose Lodge

⭑⭑⭑⭑

South Horr, Turkana, Keňa

unikátna lodge v dokonalom a odľahlom prostredí. Najbližšie ubytovanie na úrovni je približne 200 kilometrov vzdialené. Aj napriek tomu majiteľ dokázal vytvoriť luxusné ubytovanie v oblasti ľudí kmeňa Samburu. 5 izieb je schopné ubytovať maximálne 12 klientov. 4 izby po 2 a jedna izba pre 4 osoby. Pokiaľ máte spravenú rezerváciu, nikoho iného tu už neubytujú počas Vášho pobytu a máte tak toto miesto len a len pre seba. Jednotlivé bungalovy sú výnimočne konštruované a ťažko popísateľné. Každý z bungalovov je iný. Niekto má vonkajšiu vaňu z jedného kusa dreva, druhá zasa z kameňa. Izby sú otvorené, nemajú prednú stenu a Vy tak máte pocit, že spíte vonku. Elektrina je tu obmedzená na určité hodiny. Stravovanie je tu v podstate formou all inclusive. Raňajky, obedy a večere pripravuje šéfkuchár, ktorý by sa hravo uživil v ktorejkoľvek luxusnej reštaurácii. Nápoje sú k dispozícii, samozrejme že v obmedzenom množstve. Aj tak je zázrak, čo dokáže lodge ponúknuť na tak odľahlom mieste. Nenadarmo je vyhľadávané celebritami, ktoré si sem chodia oddýchnuť a ukryť sa pred civilizáciou. Budete spať v posteli kde spala Angelina Jolie, alebo Bruce Willis?
Bar

Bar

Bazén

Bazén

Reštaurácia

Reštaurácia

Nefajčiarske izby

Nefajčiarske izby

Wifi

Wifi

Samburu SOPA Lodge

Samburu SOPA Lodge

⭑⭑⭑⭑

Samburu, Keňa

Nachádza sa uprostred pahorkatiny prírodnej rezervácie Samburu. Táto lodge je postavená tak, aby odrážala architektonické dedičstvo miestnych kultúr, ktorých potomkovia tvoria väčšinu pracovných síl v tejto lodge. Nachádzame sa v oblasti kmeňa Samburu a ďalších, ako sú napríklad Somali. Pätnásť bungalovov, z ktorých každý má dve izby, je postavených v oblúkovej formácii na oboch stranách verejných priestranstiev, ktorá obklopuje napájadlo ale ponecháva veľký priechod, ktorý umožňuje zvieratám voľný pohyb k vode. Máte tak jedinečnú možnosť pozorovať zver prichádzajúcu sa napiť. K dispozícií je spoločný bazén s lehátkami a vonkajšia sprcha. Reštaurácia podáva raňajky, obedy aj večere a je z nej nádherný výhľad na napájadlo a na okolitú scenériu. V blízkosti bazéna je bar, kde si môžete dopriať príjemné posedenie pri chladenom nápoji. V lounge (spoločenskej časti) je k dispozícií Wi-Fi, v izbách nájdete rýchlovarnú kanvicu na uvarenie čaju, alebo kávy. Táto lodge právom patrí medzi najpopulárnejšie v oblasti.

Bar

Bar

Bazén

Bazén

Reštaurácia

Reštaurácia

Nefajčiarske izby

Nefajčiarske izby

Wifi

Wifi

The Ark

The Ark

⭑⭑⭑⭑⭑

Aberdare, Keňa

Jedinečná lodge sa skrýva v horách Aberdare. Je jedným z dvoch takzvaných Treetop hotelov v tomto národnom parku. Aj keď Treetop lodge je známejšia ako The Ark, pretože sem v roku 1951 vstúpila britská princezná a odišla z parku de facto ako kráľovná Alžbeta II., The Ark je vzhľadom k nočným návštevníkom zaujímavejšia. Celé zariadenie má pripomínať Noemovu Archu (odtiaľ aj názov) a podlažia sú značené ako "paluby" A, B a C. Hlavným lákadlom oboch lodží je nočný život pri napájadlách. Po zotmení sa sem prichádza napiť celá plejáda zvierat. Obsluha dá zvončekom vedieť, pokiaľ sa pri vode objaví zaujímavé zviera. Poseďte si v pohodlných kreslách a sledujte dianie za oknom. Alebo zídite do pevného úkrytu vybudovaného iba pár metrov od napájadla a sledujte v tichosti nočný život odtiaľto. Keď pôjdete spať, môžete si na recepcii nahlásiť, v prípade akých zvierat Vás majú prísť zobudiť. Toto je jedinečný servis, ktorý tomuto miestu dodáva luxus. Okrem toho je to klasická lodge hotelového typu, kde na 3 podlažiach je spolu 60 izieb. Spoločná reštaurácia na palube C podáva raňajky, obedy a večere a v tomto priestore sa nachádza aj bar. Rezervačné systému ju hodnotia ako 5* lodge, v skutočnosti by mohla byť hodnotená na úrovni 3*+. V každom prípade sa hviezdičkovanie v tomto prípade míňa účinkom, zážitok je na tomto mieste garantovaný a nehviezdičkovateľný.

Bar

Bar

Reštaurácia

Reštaurácia

Nefajčiarske izby

Nefajčiarske izby

Wifi

Wifi

Diamonds Dream Of Africa
Diamonds Dream Of Africa

Luxusný hotel

⭑⭑⭑⭑⭑

Diamonds Dream Of Africa

Malindi
Keňa

Jeden z najnovších hotelov siete Planhotel, vyrástol pri mestečku Malindi, 2 hodiny severne od Mombassy. Diamonds Dream of Africa je 35-izbový 5* all inclusive rezort s komornou a pokojnou atmosférou. Hotel stelesňuje exotickú atmosféru pobrežia Indického oceánu a jeho históriu. Nádherná biela pláž priamo pred hotelom Vás láka do vody, 2 reštaurácie a bary zasa vychutnávať miestne špeciality. Stravovanie je formou all inclusive a zahŕňa raňajky, obedy a večere v hlavnej reštaurácii, nealko nápoje, lokálne alkoholické nápoje, lokálne víno, občerstvenie počas dňa a nemotorové športy. Budete bývať v izbe typu Junior Suite, ktoré sú vybavené klimatizáciou a aj stropným ventilátorom, moskytiérou, trezorom, chladničkou a balkónom alebo terasou.

Bar

Bar

Bazén

Bazén

Fitness

Fitness

Reštaurácia

Reštaurácia

Klimatizácia

Klimatizácia

Nefajčiarske izby

Nefajčiarske izby

Wifi

Wifi

Pláž

Pláž

Spa/Wellness

Spa/Wellness

Sandies Tropical Village

Sandies Tropical Village

⭑⭑⭑⭑

Malindi, Keňa

Patrí do siete hotelov Planhotel. Sandies je pokojným rezortom, ktorý leží vo veľkej tropickej záhrade a má 113 izieb. Súčasťou hotela sú 2 reštaurácie, 3 bary, bazén. Hotel je priamo na pieskovej pláži. Stravovanie je formou all inclusive a zahŕňa raňajky, obedy a večere v hlavnej reštaurácii, nealko nápoje, lokálne alkoholické nápoje, lokálne víno, občerstvenie počas dňa. Izby sú vybavené klimatizáciou a aj stropným ventilátorom, moskytiérou, trezorom, chladničkou a balkónom alebo terasou. Hotel leží 2 hodiny jazdy severne od Mombassy pri mestečku Malindi.

Bar

Bar

Bazén

Bazén

Fitness

Fitness

Reštaurácia

Reštaurácia

Klimatizácia

Klimatizácia

Nefajčiarske izby

Nefajčiarske izby

Wifi

Wifi

Pláž

Pláž

Spa/Wellness

Spa/Wellness

Ngorongoro SOPA Lodge

Ngorongoro SOPA Lodge

⭑⭑⭑⭑

Ngorongoro, Tanzánia

Stojí na východnom okraji krátera Ngorongoro, 189km od Arushe. Nachádza sa v nadmorskej výške 2.200 metrov a noci tu bývajú chladné. Preto v každej z 97 izieb nájdete radiátor, dve veľké manželské postele (s prekvapením), stanicu s kávou a čajom, presklenú terasu so sedením a čiastočným výhľadom na samotný kráter, toaletu a kúpeľňu, sušič vlasov. Teplá voda tečie od 18:30-20:00 a od 6:00-8:00. Elektrina je k dispozícii 24 hodín denne. WI-FI je bezplatné v spoločných priestoroch v hlavnej budove, pripojenie je však pomalšie. Vyhrievaný vonkajší bazén je otvorený od východu do západu slnka. Terasa pri bare a reštaurácií má výhľad na kráter, odkiaľ si môžete vychutnať úchvatný západ slnka nad kráterom Ngorongoro. Reštaurácia ponúka raňajky, obedy a večere formou švédskych stolov. V prípade malej návštevnosti sú obedy a večere formou zostaveného menu s výberom vždy z troch jedál. V hlavnej budove je obchodík so suvenírmi a základnými potrebami a bar s veľkým krbom na príjemné posedenie. O 19:00-19:15 je každý večer krátke vystúpenie masajov a miestny personál zaspieva miestne gospely. Toto vystúpenie ohlásia tradične zatrúbením na roh z antilopy kudu.

Bar

Bar

Bazén

Bazén

Reštaurácia

Reštaurácia

Nefajčiarske izby

Nefajčiarske izby

Wifi

Wifi

Mount Meru Hotel

Mount Meru Hotel

⭑⭑⭑⭑

Arusha, Tanzánia

Mestský, biznis hotel na okraji centra Arushe. Mesto je považované za politické centrum Afriky s množstvom konferencií a kongresov, ktoré sa tu odohrávajú. Hotel je moderný so štandardným vybavením. Štandardná izba má 25m2, kúpeľnu a sociálne zariadenie, trezor, klimatizáciu, minibar (extra), TV, sušič vlasov a rýchlovarnú konvicu s kávou a čajom. Hotel je v blízkosti mestského lesoparku, pri ktorom sa nachádza aj komplex OSN, nemocnica, historické budovy (Old Boma) a podobne. V hoteli je k dispozícií bazén, fitness centrum, obchodík, kaviareň a príjemný park na relax. Reštaurácia s terasou podáva raňajky, obedy a večere formou švédskych stolov. WI-FI je k dispozícií v celom hoteli. Na recepcii je možné zmeniť peniaze. Ak si chcete pobyt spríjemniť, využite masáže a SPA alebo len relaxujte s výhľadom na horu Meru.

Bar

Bar

Bazén

Bazén

Fitness

Fitness

Reštaurácia

Reštaurácia

Klimatizácia

Klimatizácia

Nefajčiarske izby

Nefajčiarske izby

Wifi

Wifi

Spa/Wellness

Spa/Wellness

Ol Tukai Lodge

Ol Tukai Lodge

⭑⭑⭑⭑⭑

Amboseli, Keňa

Ubytovanie v národnom parku Amboseli, známom ako safari pod Kilimandžárom. Lodge bola otvorená v roku 1996 a od tejto doby je jedným z najpopulárnejších ubytovacích zariadení v Amboseli. Lodge je charakterizovaná ako eco-friendly (priateľská k životnému prostrediu) a získala za tieto aktivity niekoľko ocenení. Elektrina je dodávaná zo solárnych panelov a dopĺňaná generátorom. 80 luxusných chatiek je rozmiestnených v areáli s výhľadom na mokraď Ol Tukai, alebo na Kilimandžáro, najvyššiu horu Afriky. Izby majú štandardné hotelové vybavenie: vlastné sociálne zariadenie a kúpeľňa, ventilátor, trezor a stanicu s kávou a čajom. V reštaurácií sa podávajú raňajky, obedy a večere formou švédskych stolov, pokiaľ je dostatok hostí, poprípade zostavené menu pri malom počte návštevníkov. Dva bary – Elephant bar a Pool bar- servírujú nápoje v jedinečnom prostredí s výhľadom na najvyššiu horu Afriky. K dispozícií je WI-FI v spoločných priestoroch pri recepcii a reštaurácii. V areáli je multi-náboženská kaplnka. Hostia majú k dispozícií bazén, obchodík a masáže.

Bar

Bar

Bazén

Bazén

Fitness

Fitness

Reštaurácia

Reštaurácia

Nefajčiarske izby

Nefajčiarske izby

Wifi

Wifi

Spa/Wellness

Spa/Wellness

Fig Tree Camp

Fig Tree Camp

⭑⭑⭑⭑⭑

Masai Mara, Keňa

Lodge v strede rezervácie Masai Mara. Patrí medzi najstaršie ubytovacie zariadenia v celom regióne. Bola vybudovaná ako súkromná lodge bohatou indickou rodinou z Nairobi. Pred pár rokmi bola odkúpená spoločnosťou Mada, ktorá prevádzkuje viacero zariadení v rôznych krajinách Afriky. Nachádza sa cca 220km z Nairobi a 22km od hlavnej vstupnej brány Sekenani na brehu rieky Talek. Tá tvorí prirodzenú bariéru medzi divočinou a samotným kempom. 48 rekonštruovaných luxusných stanov sa tiahne pozdĺž rieky a väčšina má výhľad na rieku. 32 chatiek je umiestnených v „záhrade“. Každý stan alebo chatka má vlastnú kúpeľňu, posteľ / postele s moskytiérou, izbový trezor, zásuvku na nabíjanie elektroniky. Lodge je zásobovaná elektrinou z generátora a má obmedzený čas prevádzky: 5:30-9:30; 12:30-14:30; 18:00-23:59. V areáli je malý bazén, obchodík so suvenírmi a pozorovacia plošina vo figovníku pri vstupe, kde si môžete dopriať poobedný čaj s výhľadom do savany. Všetko stravovanie je formou švédskych stolov, polievka k obedom a večeriam je servírovaná. Neschádzajte k rieke, žijú v nej hrochy a krokodíly a na stromoch behajú opice, ktoré je prísne zakázané kŕmiť. Rezervačné systémy pri tomto kempe uvádzajú 5*, my sa prikláňame k 4*. Lokalita a služby sú však na plný počet. Fig Tree sa nachádza v oblasti Talek, ktorá je známa vysokou hustotou zveri, a tak hneď za bránou lodge začína dokonalé safari.

Bar

Bar

Bazén

Bazén

Reštaurácia

Reštaurácia

Nefajčiarske izby

Nefajčiarske izby

Wifi

Wifi

Spa/Wellness

Spa/Wellness

Tamarind Tree Hotel

Tamarind Tree Hotel

⭑⭑⭑⭑

Nairobi, Keňa

Moderný hotel s vynikajúcou polohou. Nachádza sa v pokojnej časti okraja centra mesta v areáli Carnivore. Hotel je od medzinárodného letiska JKIA vzdialené 19km, od centra mesta 6km. Je v blízkosti mestského obchvatu, čo robí z tohto miesta dobrým východzím bodom von z mesta a šetrí množstvo času stráveného v dopravných zápchach. Štandardné izby majú 32m2, čo ich robí najväčšími vo svojej kategórii v Nairobi. Každá izba má: King size posteľ alebo dve samostatné postele, sociálne zariadenie so sprchou, sušič na vlasy, 43“ TV, klimatizáciu, medzinárodnú zásuvku, pracovný stôl a rýchlovarnú konvicu s kávou a čajom v cene izby. V hoteli je reštaurácia Tamambo, kde sa podávajú raňajky formou švédskych stolov (v cene ubytovania), obedy a večere. Otvorená je od 6:30 – 23:00. Reštaurácia ponúka medzinárodnú kuchyňu. Kaviareň Dawa Lounge je príjemným miestom na drink, kávu, alebo čaj. V záhrade môžete využiť priestranný bazén. V blízkosti hotela je známa reštaurácia Carnivore, niekoľko nákupných centier a vnútroštátne letisko Wilson airport. Celý tento komplex susedí s národným parkom Nairobi.

Bar

Bar

Bazén

Bazén

Fitness

Fitness

Reštaurácia

Reštaurácia

Klimatizácia

Klimatizácia

Nefajčiarske izby

Nefajčiarske izby

Wifi

Wifi

Spa/Wellness

Spa/Wellness

k

Afrika

Rwanda, Keňa

10.07. → 20.07.24

ZĽAVA NA HOTEL
Luxus v gorilom hniezde i
3300€ 2970€
ušetríte 330€
k

Afrika

Rwanda, Keňa

24.07. → 03.08.24

ZĽAVA NA HOTEL
Luxus v gorilom hniezde i
3300€ 2970€
ušetríte 330€
k

Afrika

Rwanda, Keňa

12.09. → 22.09.24

ZĽAVA NA HOTEL
Luxus v gorilom hniezde i
3300€ 2970€
ušetríte 330€
k

Afrika

Rwanda, Keňa

17.10. → 27.10.24

ZĽAVA NA HOTEL
Luxus v gorilom hniezde i
3300€ 2970€
ušetríte 330€
K

Afrika  

Keňa


náročnosť

13 dní

Trvanie

3676 4130€

Detské zľavy

Dovolenka Keňa - deti na safari a pláže
F

Afrika  

Keňa


náročnosť

13 dní

Trvanie

3920
K

Afrika  

Zanzibar, Tanzánia, Keňa


náročnosť

15 dní

Trvanie

5850 6500€
K

Afrika  

Keňa

28.06. → 05.07. +27 termínov

náročnosť

8 dní

Trvanie

3087 3430€
Veľká päťka alebo 24 zvierat pre rok 2024 Prémiový blog

Prémiový blog Veľká päťka alebo 24 zvierat pre rok 2024

Naša planéta je úžasným miestom, kde ešte stále môžete natrafiť na autentickú divokú prírodu aj s jej obyvateľmi - fascinujúcimi divými zvieratami…

Martin Karniš 48 min. čítania
Veľký prehľad afrického safari Prémiový blog

Prémiový blog Veľký prehľad afrického safari

Vyberte si safari na mieru pre vás. Afrika je obrovský kontinent, preto je dobré, ak vám odborník poradí, kam ísť do Afriky. Martin Karniš je…

Martin Karniš 15 min. čítania
Nairobi - chladné vody pod horúcim slnkom Nairobi

Nairobi Nairobi - chladné vody pod horúcim slnkom

Zelená metropola na slnku. Aj tak sa niekedy nazýva Nairobi. Mesto, kde pre chaotickú dopravu nikdy nikam neprídete včas, dotýkajúce sa…

Martin Hrnko 8 min. čítania
Kenské pobrežie - najkrajšie pláže a top hotely Kene Blog

Blog Kenské pobrežie - najkrajšie pláže a top hotely Kene

Afrika a pláže. Pri tomto spojení zrejme väčšine z vás napadne Zanzibar, Maurícius, Seychely, prípadne Kapverdy. Afrika však ponúka aj iné…

Matej Kolman 11 min. čítania
Deň Jamhuri v Keni

11

11:50

dec

2023

Keňa Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

12. december je veľmi dôležitý dátum pre Keňu. V tento deň v roku 1963 získala Keňa nezávislosť. Dovtedy bolo územie Kene pod nadvládou Veľkej Británie, keď bolo 23.…

Gepardy sú ohrozené

20

11:01

jan

2023

Keňa Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Čo vidieť, kým to nezmizne? Dominovať by na takomto zozname jasne mali zvieratá. Neustále totiž klesá šanca vidieť či geparda vo voľnej prírode. Ide o najrýchlejšie…