Hotely v Keni, ktoré podľa nás predstavujú výborný pomer kvality a ceny. 

Tamarind Tree Hotel (Nairobi) – 4* moderný hotel s vynikajúcou polohou. Nachádza sa v pokojnej časti okraja centra mesta v areáli Carnivore. Hotel je od medzinárodného letiska JKIA vzdialené 19km, od centra mesta 6 km. Je v blízkosti mestského obchvatu, čo robí z tohto miesta dobrým východzím bodom von z mesta a šetrí množstvo času stráveného v dopravných zápchach. Štandardné izby majú 32m2, čo ich robí najväčšími vo svojej kategórii v Nairobi. Každá izba má: King size posteľ alebo dve samostatné postele, sociálne zariadenie so sprchou, sušič na vlasy, 43“ TV, klimatizáciu, medzinárodnú zásuvku, pracovný stôl a rýchlovarnú konvicu s kávou a čajom v cene izby. V hoteli je reštaurácia Tamambo, kde sa podávajú raňajky formou švédskych stolov (v cene ubytovania), obedy a večere. Otvorená je od 6:30 – 23:00. Reštaurácia ponúka medzinárodnú kuchyňu. Kaviareň Dawa Lounge je príjemným miestom na drink, kávu, alebo čaj. V záhrade môžete využiť priestranný bazén. V blízkosti hotela je známa reštaurácia Carnivore, niekoľko nákupných centier a vnútroštátne letisko Wilson airport. Celý tento komplex susedí s národným parkom Nairobi.

Fig Tree Camp (Masai Mara) – 4* lodge v strede rezervácie Masai Mara. Patrí medzi najstaršie ubytovacie zariadenia v celom regióne. Bol vybudovaný ako súkromná lodge bohatou indickou rodinou z Nairobi. Pred pár rokmi bola odkúpená spoločnosťou Mada, ktorá prevádzkuje viacero zariadení v rôznych krajinách Afriky. Nachádza sa cca 220km z Nairobi a 22km od hlavnej vstupnej brány Sekenani na brehu rieky Talek. Tá tvorí prirodzenú bariéru medzi divočinou a samotným kempom. 48 rekonštruovaných luxusných stanov sa tiahne pozdĺž rieky a väčšina má výhľad na rieku. 32 chatiek je umiestnených v „záhrade“. Každý stan alebo chatka má vlastnú kúpeľňu, posteľ / postele s moskytiérou, izbový trezor, zásuvku na nabíjanie elektroniky. Lodž je zásobovaná elektrinou z generátora a má obmedzený čas prevádzky: 5:30-9:30; 12:30-14:30; 18:00-23:00. V areáli je malý bazén, obchodík so suvenírmi a pozorovacia plošina vo figovníku pri vstupe, kde si môžete dopriať poobedný čaj s výhľadom do savany. Všetko stravovanie je formou švédskych stolov, polievka k obedom a večeriam je servírovaná. Neschádzajte k rieke, žijú v nej hrochy a krokodíly a na stromoch behajú opice, ktoré je prísne zakázané kŕmiť. Fig Tree sa nachádza v oblasti Talek, ktorá je známa vysokou hustotou zveri, a tak hneď za bránou lodže začína dokonalé safari. 

Samburu SOPA Lodge (Samburu) - 4* lodge sa nachádza uprostred pahorkatiny prírodnej rezervácie Samburu. Táto lodge je postavená tak, aby odrážala architektonické dedičstvo miestnych kultúr, ktorých potomkovia tvoria väčšinu pracovných síl v tejto lodge. Nachádzame sa v oblasti kmeňa Samburu a ďalších, ako sú napríklad Somali. Pätnásť bungalovov, z ktorých každý má dve izby, je postavených v oblúkovej formácii na oboch stranách verejných priestranstiev, ktorá obklopuje napájadlo ale ponecháva veľký priechod, ktorý umožňuje zvieratám voľný pohyb k vode. Máte tak jedinečnú možnosť pozorovať zver prichádzajúcu sa napiť. K dispozícií je spoločný bazén s lehátkami a vonkajšia sprcha. Reštaurácia podáva raňajky, obedy aj večere a je z nej nádherný výhľad na napájadlo a na okolitú scenériu. V blízkosti bazéna je bar, kde si môžete dopriať príjemné posedenie pri chladenom nápoji. V lounge (spoločenskej časti) je k dispozícií Wi-Fi, v izbách nájdete rýchlovarnú kanvicu na uvarenie čaju, alebo kávy. Táto lodge právom patrí medzi najpopulárnejšie v oblasti.

The Ark (Aberdare) - Jedinečná 3*+ lodge sa skrýva v horách Aberdare. Je jedným z dvoch takzvaných Treetop hotelov v tomto národnom parku. Aj keď Treetop lodge je známejšia ako The Ark, pretože sem v roku 1951 vstúpila britská princezná a odišla z parku de facto ako kráľovná Alžbeta II., The Ark je vzhľadom k nočným návštevníkom zaujímavejšia. Celé zariadenie má pripomínať Noemovu Archu (odtiaľ aj názov) a podlažia sú značené ako "paluby" A, B a C. Hlavným lákadlom oboch lodží je nočný život pri napájadlách. Po zotmení sa sem prichádza napiť celá plejáda zvierat. Obsluha dá zvončekom vedieť, pokiaľ sa pri vode objaví zaujímavé zviera. Poseďte si v pohodlných kreslách a sledujte dianie za oknom. Alebo zídite do pevného úkrytu vybudovaného iba pár metrov od napájadla a sledujte v tichosti nočný život odtiaľto. Keď pôjdete spať, môžete si na recepcii nahlásiť, v prípade akých zvierat Vás majú prísť zobudiť. Toto je jedinečný servis, ktorý tomuto miestu dodáva luxus. Okrem toho je to klasická lodge hotelového typu, kde na 3 podlažiach je spolu 60 izieb. Spoločná reštaurácia na palube C podáva raňajky, obedy a večere a v tomto priestore sa nachádza aj bar. Rezervačné systémy ju hodnotia ako 5* lodge, v skutočnosti by mohla byť hodnotená na úrovni 3*+. V každom prípade sa hviezdičkovanie v tomto prípade míňa účinkom, zážitok je na tomto mieste garantovaný a nehviezdičkovateľný.

Ol Tukai Lodge (Amboseli) - Ubytovanie v národnom parku Amboseli, známom ako safari pod Kilimandžárom. Lodge bola otvorená v roku 1996 a od tejto doby je jedným z najpopulárnejších ubytovacích zariadení v Amboseli. 4* lodge je charakterizovaná ako eco-friendly (priateľská k životnému prostrediu) a získala za tieto aktivity niekoľko ocenení. Elektrina je dodávaná zo solárnych panelov a dopĺňaná generátorom. 80 luxusných chatiek je rozmiestnených v areáli s výhľadom na mokraď Ol Tukai, alebo na Kilimandžáro, najvyššiu horu Afriky. Izby majú štandardné hotelové vybavenie: vlastné sociálne zariadenie a kúpeľňa, ventilátor, trezor a stanicu s kávou a čajom. V reštaurácií sa podávajú raňajky, obedy a večere formou švédskych stolov, pokiaľ je dostatok hostí, poprípade zostavené menu pri malom počte návštevníkov. Dva bary – Elephant bar a Pool bar- servírujú nápoje v jedinečnom prostredí s výhľadom na najvyššiu horu Afriky. K dispozícií je WI-FI v spoločných priestoroch pri recepcii a reštaurácii. V areáli je multi-náboženská kaplnka. Hostia majú k dispozícií bazén, obchodík a masáže.

Sandies Tropical Beach Resort - patrí do siete hotelov Planhotel. Sandies sú pokojným rezortom, ktorý leží vo veľkej tropickej záhrade a má 113 izieb. Súčasťou hotela sú 2 reštaurácie, 3 bary, bazén. Hotel je priamo na pieskovej pláži. Stravovanie je formou all inclusive a zahŕňa raňajky, obedy a večere v hlavnej reštaurácii, nealko nápoje, lokálne alkoholické nápoje, lokálne víno, občerstvenie počas dňa. Izby sú vybavené klimatizáciou a aj stropným ventilátorom, moskytiérou, trezorom, chladničkou a balkónom alebo terasou. Hotel leží dve hodiny jazdy severne od Mombassy pri mestečku Malindi.

Z luxusných hotelov vyberáme:

Villa Rosa Kempinski (Nairobi) - Najlepšia adresa v meste. Hotel, v ktorom sa mieša európsky luxus s africkou pohostinnosťou. Pokiaľ hľadáte v Nairobi miesto, kde budete bývať štýlovo, toto by mala byť Vaša voľba. Kempinski je záruka vysokej úrovne a kvality. Izby sú zariadené elegantne a s vkusom a tak sa tu budete cítiť veľmi príjemne. Je najstaršou európskou hotelovou sieťou a svoj luxusný hotel v Nairobi otvoril koncom roku 2012. Tento hotel sa stal po otvorení krstným otcom jednej odrode ruží vyšľachtenej v Keni - The Kempinski Kenya Rose. V hoteli sa nachádza viacero reštaurácií, ktoré stoja za návštevu. Pokiaľ si však máte vybrať jedno miesto, ktoré navštíviť, určite by to mal byť bar The Balcony. Každý večer sa tu odohráva hudobné vystúpenie, alebo tu hrá DJ. O jedinečnú zábavu tak máte postarané. Pokiaľ ste zmorení z cesty, osviežte sa v bazéne, alebo sa nechajte rozmaznávať vo vyhlásenom SPA. Kempinski Villa Rosa nesklame.

Mara Bush Camp - Private Wing (Masai Mara) - Luxusná lodge sa môže pochváliť jedným z najlepších a najúžasnejších miest v najznámejšej prírodnej rezervácii v Keni, Masai Mara. Nachádza sa na brehoch sezónnej rieky Olare Orok, s výhľadom na veľký prírodný bazén s populáciou viac ako 40 hrochov počas celého roku. S iba 12 luxusnými stanmi na drevených plošinách ponúka Mara Bush Camp private wing požadovanú exkluzivitu pre hostí, ktorí hľadajú maximálne súkromie. Priestranné stany sú dostatočne vzdialené od seba, aby rešpektovali súkromie hostí a majú vlastnú terasu s pohodlným sedením na relax s výhľadom do buše, alebo na spoločnej terase s výhľadom na hrochy. Pripojte sa k nám v bare alebo salóniku, kde na vás čaká množstvo klasických koktailov a iných nápojov. Vo foto salóne nájdete nabíjaciu stanicu na batérie do fotoaparátov a kamier. Všetkých 12 stanov je navrhnutých s dôrazom na detail. Mahagónový nábytok a luxusný textil mu dodávajú požadovaný komfort luxusného kempu s pocitom divočiny. Romantické, intímne a jedinečné miesto, kde môžete stráviť dni na Safari!

Tawi Lodge (Amboseli) - Majestátna hora Kilimandžáro spolu s nespočetnými slonmi, s ktorými sa stretnete v rezervácií Tawi a národnom parku Amboseli, sa stanú kulisou pri pohľade z tejto lodge. Je ukrytá v suchej krajine južnej Kene uprostred záhrady z pôvodných stromov a rastlín, vďaka čomu sa budete cítiť ako v oáze. To, že sa lodge nachádza v krajine uprostred „ničoho“, nemusí znamenať obmedzenia pohodlia. 13 luxusných bungalovov s pohodlnými posteľami, súkromnou drevenou terasou, sprchou a viktoriánskou vaňou Váš pobyt umocní. Gurmánska kuchyňa sprevádzaná kvalitnými vínami z našej pivnice Vás dozaista očarí. Vítajú Vás tu 4 rôzne salóniky s pohodlnými gaučmi, 2 bary na zapitie príjemného dňa, čítanie, relax pri krbe alebo na pozorovanie napájadla, o ktorom je známe, že priťahuje zvieratá zo širokého okolia. Prísne ekologické normy sú tu prísne dodržiavané a za to si Tawi lodge vyslúžila Zlaté ocenenie niekoľko rokov po sebe a patrí medzi leadrov medzi kenskými lodgami v ekologických projektoch a systémoch udržateľných zdrojov. Budete nadšení celkovým dojmom z tohto unikátneho miesta.

Desert Rose (Turkana) - unikátna lodge v dokonalom a odľahlom prostredí. Najbližšie ubytovanie na úrovni je približne 200 kilometrov vzdialené. Aj napriek tomu majiteľ dokázal vytvoriť luxusné ubytovanie v oblasti ľudí kmeňa Samburu. 5 izieb je schopné ubytovať maximálne 12 hostí. 4 izby po 2 a jedna izba pre 4 osoby. Pokiaľ máte spravenú rezerváciu, nikoho iného tu už neubytujú počas Vášho pobytu a máte tak toto miesto len a len pre seba. Jednotlivé bungalovy sú výnimočne konštruované a ťažko popísateľné. Každý z bungalovov je iný. Niekto má vonkajšiu vaňu z jedného kusa dreva, druhá zasa z kameňa. Izby sú otvorené, nemajú prednú stenu a Vy tak máte pocit, že spíte vonku. Elektrina je tu obmedzená na určité hodiny. Stravovanie je tu v podstate formou all inclusive. Raňajky, obedy a večere pripravuje šéfkuchár, ktorý by sa hravo uživil v ktorejkoľvek luxusnej reštaurácii. Nápoje sú k dispozícii, samozrejme že v obmedzenom množstve. Aj tak je zázrak, čo dokáže lodge ponúknuť na tak odľahlom mieste. Nenadarmo je vyhľadávané celebritami, ktoré si sem chodia oddýchnuť a ukryť sa pred civilizáciou. Budete spať v posteli kde spala Angelina Jolie, alebo Bruce Willis?

5* Dreams of Africa Beach Resort - Jeden z najnovších hotelov siete Planhotel, vyrástol pri mestečku Malindi, 2 hodiny severne od Mombassy. Diamonds Dream of Africa je 35-izbový 5* all inclusive rezort s komornou a pokojnou atmosférou. Hotel stelesňuje exotickú atmosféru pobrežia Indického oceánu a jeho históriu. Nádherná biela pláž priamo pred hotelom Vás láka do vody, 2 reštaurácie a bary zasa vychutnávať miestne špeciality. Stravovanie je formou all inclusive a zahŕňa raňajky, obedy a večere v hlavnej reštaurácii, nealko nápoje, lokálne alkoholické nápoje, lokálne víno, občerstvenie počas dňa a nemotorové športy. Izby sú vybavené klimatizáciou a aj stropným ventilátorom, moskytiérou, trezorom, chladničkou a balkónom alebo terasou.

← Ubytovanie a hotely (zoznam krajín)

Vianoce s BUBO

Dovolenka Keňa, Tanzánia, Zanzibar
K

Afrika  

Zanzibar, Tanzánia, Keňa


náročnosť

15 dní

Trvanie

3843 5490€

Vianoce s BUBO

Dovolenka Keňa - safari a oceán (13 dní)
K

Afrika  

Keňa


náročnosť

13 dní

Trvanie

4990

Vianoce s BUBO

Dovolenka Safari v Keni
K

Afrika  

Keňa

27.12. → 03.01. +25 termínov

náročnosť

8 dní

Trvanie

2804

Vianoce s BUBO

Dovolenka Keňa a Seychelské ostrovy
K

Afrika  

Seychelské ostrovy, Keňa


náročnosť

14 dní

Trvanie

3255 4340€
Veľká päťka alebo 22 zvierat pre rok 2022 Prémiový blog

Prémiový blog Veľká päťka alebo 22 zvierat pre rok 2022

Naša planéta je úžasným miestom, kde ešte stále môžete natrafiť na autentickú divokú prírodu aj s jej obyvateľmi - fascinujúcimi divými zvieratami,…

Veľký prehľad afrického safari Prémiový blog

Prémiový blog Veľký prehľad afrického safari

Vyberte si safari na mieru pre vás. Afrika je obrovský kontinent, preto je dobré, ak vám odborník poradí, kam ísť do Afriky. Martin Karniš je…

Martin Karniš 15 min. čítania
Nairobi - chladné vody pod horúcim slnkom Nairobi

Nairobi Nairobi - chladné vody pod horúcim slnkom

Zelená metropola na slnku. Aj tak sa niekedy nazýva Nairobi. Mesto, kde pre chaotickú dopravu nikdy nikam neprídete včas, dotýkajúce sa…

Martin Hrnko 8 min. čítania
Vyberte si ideálny vianočný darček. Máme 12 tipov Blog

Blog Vyberte si ideálny vianočný darček. Máme 12 tipov

Aký je ideálny darček pod stromček? Taký, ktorý splní cestovateľský sen. A k tomu ešte za polovičnú cenu. V BUBO vás chceme na Vianoce odmeniť a za…

Viktor Háber 8 min. čítania
Madaraka Express

29

03:28

aug

2022

Keňa Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Históriu železnice, ktorá dnes spája najvýznamnejšie prístavné mesto východnej Afriky, Mombasu a hlavné mesto Kene, Nairobi, začali koncom 19. storočia písať britskí…

Vianoce s BUBO sa začínajú o Viac

- dní - hod -min -sek