Pas platný po návrate minimálne 6 mesiacov Áno
Víza Nie
Povinné očkovanie proti žltej zimnici Nie
Colné predpisy Prísne
Covid-19 vstupné podmienky / RT-PCR test pred odletom Áno *

Očkovaní cestujúci musia mať na vstup do Thajska tieto doklady:

  • Platný cestovný pas a Thailand Pass (cez https://tp.consular.go.th/) alebo Border Pass pokiaľ prichádzate cez pozemné hraničné kontroly.
  • Poistná zmluva s krytím nie menej ako 10 000 USD.
  • Potvrdenie o platnom očkovaní proti COVID-19

Každý vo veku 18 rokov a starší musí byť plne zaočkovaný proti COVID-19 schválenou vakcínou aspoň 14 dní pred cestou do Thajska.

Cestovatelia vo veku 5-17 rokov, ktorí cestujú do Thajska bez sprievodu, sa musia dať zaočkovať aspoň 1 dávkou schválenej vakcíny minimálne 14 dní pred cestou do Thajska. Tí, ktorí cestujú s rodičmi, sú oslobodení od tejto požiadavky.

Cestovatelia s anamnézou infekcie COVID-19, ktorí dostali aspoň 1 dávku schválenej vakcíny po infekcii, musia mať lekárske potvrdenie o uzdravení z COVID-19.

 

Neočkovaní/neúplne zaočkovaní cestujúci musia mať na vstup do Thajska tieto doklady:

Platný cestovný pas a Thailand Pass (cez https://tp.consular.go.th/) alebo Border Pass pokiaľ prichádzate cez pozemné hraničné kontroly.

  • Poistná zmluva s krytím nie menej ako 10 000 USD.
  • Doklad o platbe vopred za karanténu na 5 nocí v hoteli/och schválených vládou; ako napríklad hotel SHA Extra Plus (SHA++) alebo ubytovanie AQ plus doklad o platbe vopred za 1 test COVID-19 RT-PCR.

Karanténa nie je povinná pre neočkovaných/čiastočne zaočkovaných cestujúcich, ktorí sú schopní nahrať výsledok o negatívnom RT-PCR testu do 72 hodín pred cestou prostredníctvom systému Thailand Pass. Výnimka sa vzťahuje aj na cestujúcich mladších ako 6 rokov, ktorí cestujú s rodičmi.

Pokiaľ test nenahráte do systému, ste povinní nastúpiť do karantémy.

Viac informácií ohľadom podmienok vstupu nájdete tu.

BUBO organizuje mesačne stovky zájazdov a vstupné informácie pravidelne aktualizujeme k všetkým našim cestám. Pre našich klientov vybavíme aj nevybaviteľné. Pokiaľ cestujete individuálne, overte si aktuálne podmienky na príslušných úradoch danej krajiny.

Poklady Siamu – prehliadka thajskej Ayutthaye Ayutthaya

Ayutthaya Poklady Siamu – prehliadka thajskej Ayutthaye

Legendárne a mocné kráľovstvo Ayutthaya Vás očarí svojou históriou a mysticizmom. Stúpy ukrývajúce relikvie, ležiaci Budha, hlava Budhu v kmeni,…

Adam Záhorský 9 min. čítania
Večer neresti v Bangkoku Blog

Blog Večer neresti v Bangkoku

Thajsko je bezpochyby jedna z najlákavejších krajín posledných rokov. Okrem nádherných pláží, prírody, kultúrneho bohatstva či vynikajúceho jedla…

Do Thajska na thajskú masáž Blog

Blog Do Thajska na thajskú masáž

Tak ako v Ríme musíte vidieť Koloseum a v Paríži Eiffelovku, neodmysliteľnou súčasťou dovolenky v Thajsku je určite návšteva miestneho masážneho…

Figovník banyan - najuznávanejší strom sveta Blog

Blog Figovník banyan - najuznávanejší strom sveta

Figovník alebo fikus poznáme určite všetci. Ako rastlinu v kvetináči sme ju vídavali v tisíckach škôl po celom Slovensku ešte od čias socializmu.…