DÁvame prácu miestnym komunitám na celom svete

postavili sme nemocnicu v kambodži

znížte si uhlíkovú stopu pri každom zájazde

ponúkame slow traveling plný výnimočných zážitkov

Prinášame pomoc do postihnutých regiónov

Thajsko je destinácia, ktorá láka turistov z celého sveta. Nie sú to iba pláže a dobré jedlo, ale taktiež exotické zvieratá. Thajsko a oblasť Krabi, ktorú s BUBO pravidelne navštevujeme už od roku 1996. Aj táto krajina bojuje s nadmerným odpadom, používaním plastov, chráni svoje prírodné bohatstvo a podmorský svet, uvedomuje si, že ekológia je cestou budúcnosti.

Ochrana životného prostredia

Aj Thajsko reaguje na alarmujúcu situáciu s odpadom a súhlasilo s návrhom, ktorý prijal aj Európsky parlament - zákaz jednorazových plastov. Thajsko je v rebríčku krajín, ktorých najviac odpadu končí v mori hneď šieste. Kampaň “Povedzte nie plastom” predstavila vláde svoju stratégiu, ktorá má v pláne úplne zakázať sedem typov plastov a podporiť recykláciu.

Zákaz jednorazových plastov v Thajsku
Ochrana životného prostredia
Ekologické projekty

Ekologické projekty

Thajsko ako prvá krajina na svete zakázala predaj a používanie opaľovacích krémov, ktoré obsahujú chemikálie, ktoré dokázateľne škodia koralom, narušujú ich reprodukciu a zapríčiňujú ich bielenie. Každopádne aj my v BUBO sa chceme správať k životnému prostrediu zodpovedne a preto odporúčame kúpiť si opaľovací krém až v danej destinácii.

Thajsko zakázalo opaľovacie krémy

Centrum environmentálneho vzdelávania

Centrum environmentálneho vzdelávania v Thajsku EEC (Environmental Education Centre Thailand) sa špecializuje na vzdelávanie v oblasti ochrany životného prostredia a udržateľnosti. Ich cieľom bolo zvýšiť povedomie miestnej verejnosti a pochopenie životného prostredia, ako aj podporiť trvalo udržateľné využívanie prírodných zdrojov našej planéty. Ich projekty prímorskej udržateľnosti zahŕňajú ochranu ohrozeného podmorského života, medzi ktoré patrí ochrana dugongov morských, žralokov veľrybích, kožatiek veľkých a iných ohrozených morských druhov.

Ako Thajsko napomáha k udržateľnosti prírody
Centrum environmentálneho vzdelávania
Kajakovanie na Krabi

Kajakovanie na Krabi

Plavba kajakom je jednou z najobľúbenejších BUBO aktivít na Krabi. Počas pádlovania na kajaku cez mangrové lesy tu môžete objaviť množstvo malých zátok, skryté lagúny a jaskyne, no tieň z džungle bude okolo vás udržiavať príjemný chlad aj v najväčších teplotách. Aj napriek obrovskej popularite a návštevnosti táto turistická atrakcia ostala v súžití s prírodou. Hlavným dôvodom je, že dodnes sa tu turisti plavia v kajakoch alebo iných bezmotorových plavidlách, ktoré neohrozujú miestny ekosystém a tým pomáhajú v udržaní klasického biotopu.

Viac o projekte

Ochrana slonov

Počas návštevy Thajska nemôžeme vynechať ani rezerváciu Aonang Elephant Sanctuary, ktorú počas niektorého z našich zájazdov radi navštevujeme a pomáhame tak k rozvoju tejto relatívne mladej organizácie. Ich poslaním je poskytnúť čo najväčšiemu počtu slonov dobré zdravie, slobodu a šťastie, ktoré si rozhodne zaslúžia. Ich progresívny a eticky zodpovedný prístup k ekoturistike slonov využívajú ako platformu na zvyšovanie povedomia a vzdelávania ľudí z Thajska a celého sveta o starostlivosti o slony, o situácii slona ázijského a o filozofii ochrany slonov.

Viac o projekte
Ochrana slonov
K

Ázia  

Thajsko, Singapur, Malajzia


náročnosť

15 dní

Trvanie

3853
K

Ázia  

Thajsko, Singapur, Malajzia


náročnosť

15 dní

Trvanie

3985
K

Ázia  

Thajsko


náročnosť

12 dní

Trvanie

2703
K

Ázia  

Thajsko


náročnosť

17 dní

Trvanie

4249