THB

thajský baht

1 EUR = 37.84 THB

Kurzy sú orientačné. Naposledy aktualizované 11. 5. 2021

Počas pobytu v Thajsku budete meniť peniaze na miestnu, lokálnu menu baht, ktorú budete určite potrebovať na menšie nákupy alebo do reštaurácii. Podľa našich dlhoročných skúseností je potrebné mať so sebou eurá v hodnote 50 eur na deň (nepočítame tu Vaše ubytovanie a prepravu), no ak plánujete absolvovať potápačský kurz, kupovať veľa darčekov či navštevovať top reštaurácie krajiny, určite miniete omnoho viac.

Peniaze budeme meniť v zmenárni alebo si ich môžete vybrať z bankomatu. Po prílete do Bangkoku nemeňte peniaze na letisku, pretože sú tam najhoršie kurzy v celom Thajsku. Niektoré zmenárne vyžadujú, aby ste so sebou mali aj cestovný pas, tak je istota vziať si ho so sebou. Lepšie kurzy majú bankovky vyššej hodnoty (50 EUR a 100 EUR alebo 50 USD a 100 USD). 

Ak chcete používať bankomatové karty, v tomto regióne to nie je žiaden problém. Výber z bankomatu je v Thajsku spoplatnený (hoci vám vaša banka poplatok neúčtuje, thajská áno) a za výber zaplatíte cca 5-6 EUR. Nie je problémom platiť kartami v obchodoch alebo v reštauráciách. V malých thajských podnikoch, rodinných bistrách alebo suvenírových stánkoch kartu určite nevyužijete.

Cestuj vďaka čítaniu

Čítajte, rozširujte si obzor a zbierajte pri tom zľavové kódy na cesty s BUBO.