Cestovanie pre nezaočkovaných

Cestovanie pre nezaočkovaných

Jedna krajina za druhou otvára svoje brány pre turistov z iných krajín. Mnohé z nich uvoľňujú opatrenia v prvej chvíli pre zaočkovaných návštevníkov, ale nájdeme aj mnoho krajín, pre ktorých návštevu stačí byť zdravý či mať test. Tu vám ponúkame ich pravidelne aktualizovaný prehľad.

BUBO bolo prvou firmou na Slovensku, ktorá podporila vakcináciu. Zároveň v dnešnej dobe veríme tomu, že hejt je kontraproduktvny a práve dovolenkový reset je cestou k zdraviu! Pre všetkých!

Preto sme pripravili dovolenky aj pre nezaočkovaných (čítajte tabuľku odporúčania nižšie). Nezaočkovaní na tranzit na viedenské letisko Schwechat dnes nepotrebujú ani len test.

Väčšina klientov BUBO je zaočkovaná a očkovanie dnes cestovanie skutočne uľahčuje. Ak sa podmienky menia, zväčša práve pre nezaočkovaných, preto (ak nemáte iný vážny dôvod neočkovať sa) vám pred cestou očkovanie odporúčame.

V každom prípade platí, že do mnohých krajín sveta sa dnes dostanú aj nezaočkovaní. Rakúsko je aktuálne zatvorené pre vstup turistov, letisko Schwechat však normálne funguje a ak odlietate alebo prilietate na Schwechat, do Rakúska vás pustia (majte pripravenú letenku, aby ste sa preukázali na hranici).

Ak teda odlietate zo Schwechatu, PCR test nepotrebujete, ale v BUBO vám ho odporúčame. Podmienky leteckých spoločností, tranzitových letísk či príletových destinácií sa neustále menia a test vám znižuje riziko komplikácií počas cesty.

BOTSWANA

Krajina slonov a úžasného safari v Chobe je otvorená všetkým turistom s platným PCR testom nie starším než 72 hodín.

BRAZÍLIA

Krajina, ktorú jej prezident preslávil uvoľneným prístup k pandémii, je otvorená svetu. Na pláže Rio de Janeira či k vodopádom Iguazú sa dostanete s platným PCR testom nie starším ako 72 hodín pred odletom.

EGYPT 

Na vstup do krajiny faraónov vám stačí test PCR nie starší než 72 hodín. Situácia v Egypte je stabilná a veľkou výhodou je v súčasnosti nízky počet turistov v porovnaní s minulými rokmi. Pyramídy tak môžete mať len pre seba. 

EKVÁDOR, GALAPÁGY

Bezproblémový vstup do jednej z nakrajších krajín Južnej Ameriky aj pre nezaočkovaných. Stačí PCR test pred odletom.

EURÓPSKA ÚNIA

Vo všeobecnosti platí, že v krajinách Európskej únie sa môžete pohybovať voľne s EU Green Passom. To znamená, že aj test (dĺžka jeho platnosti sa líši od krajiny ku krajine) vám ponúka podobné podmienky ako očkovanie či prekonanie choroby. 

Výnimku tvoria Slovensko a Malta s povinnou karanténou. Špeciálne k nezaočkovaným pristupuje aj Dánsko, kde je povinný druhý PCR test druhý deň po prílete, a Belgicko, ktorého hlavné mesto Brusel je zatvorené pre nezaočkovaných prichádzajúcich z červených krajín (Slovensko na konci septembra červené nie je)

EURÓPSKE KRAJINY MIMO EÚ

Test vám bude stačiť aj na testovanie do ďalších európskych krajín, ktoré nie sú súčasťou Európskej únie. Patrí sem, napríklad, Albánsko, Bosna a Hercegovina, Čierna Hora, Švajčiarsko. Zatvorený pre nezaočkovaných zostáva Island, ale aj dánske Grónsko.

GUATEMALA 

Stredoamerická krajina otvorená slovenským občanom. (Pozor na prílet z Londýna). Na vstup do Guatemaly je potrebný len 72-hodinový test.

JORDÁNSKO 

Aj perla Blízkeho východu umožňuje vstup všetkým zdravým turistom po predložení negatívneho PCR testu nie staršieho ako 72 hodín. Môžete sa tak kúpať v Mŕtvom aj Červenom mori, nadchnúť sa rímskym Jarashom alebo božskou Petrou, a zajazdiť si na džípoch v púšti Wadi Rum.

KEŇA 

Keňa zostávala otvorená po celý čas od vypuknutia pandémie a situáciu zvláda bez problémov. Na vstup do krajiny s najlepším safari Afriky či na teplé pláže Indického oceánu vám stačí PCR test nie starší ako 96 hodín pred vstupom do krajiny.

KOLUMBIA

Kolumbia od septembra 2021 úplne otvorila hranice. Na vstup do krajiny už nepotrebujete ani test. 

MALDIVY

Ak cestujete na Maldivy do rezortu, na vstup do raja vám stačí negatívny PCR test pred odletom. Ak hodláte navštíviť obývané ostrovy obývané ostrovy, skontrolujte si mieru zaočkovanosti na danom ostrove, ktorá ovplyvňuje možnosť vstupu na ostrov pre nezaočkovaných.

MAROKO

Aj na vstup do blízkej exotiky v Maroku stačí negatívny RT-PCR test s anglickým certifikátom nie starší než 72 hodín pred odletom.

MEXIKO

Mexiko si ide svoje. Nepotrebujete ani test (ak si ho nežiada letecká spoločnosť), ani očkovania. Krajina zostáva otvorená. Prísnejšia hygiena na mieste zabezpečuje naďalej nízke čísla a bezpečnú dovolenku v Mexiku si užívali naši klienti počas celého trvania pandémie. Odporúčame. 

NAMÍBIA

Na vstup do Namíbie stačí aj nezaočkovaným len PCR test. Zaujímavá je jeho platnosť. Nesmie byť starší než 7 dní.

PERU

Krajina Inkov sa otvorila svetu a Machu Picchu opäť láka. Na vstup do Peru vám postačí platný PCR test nie starší ako 72 hodín.

RUSKO

Svoje hranice otvorilo slovenským občanom aj Rusko. Na vstup do krajiny postačí PCR test.

SEYCHELY

Aj na dovolenku na nádherných Seycheloch už nepotrebujete očkovanie. Stačí vám PCR test 72 hodín pred odletom.

SPOJENÉ ARABSKÉ EMIRÁTY a DUBAJ 

Aj do Dubaja vám stačí 72 hodín starý PCR test. Dubaj sa nezatvoril ani na chvíľu a pripravuje na jeseň 2021 najlepšie a najviac ohurujúce EXPO v dejinách ľudstva. Môžete sa baliť. 

SRÍ LANKA

Aj Srí Lanka je otvorená aj nezaočkovaným turistom. Hneď po prílete na Srí Lanku sa môžete ubytovať v plážovom hoteli a užívať si krásne srílanské pláže. 

TANZÁNIA a KILIMANDŹÁRO

Bývalý prezident Tanzánie covid od počiatku spochybňoval a odmietal prijímať akékoľvek opatrenia. Nuž, sám na covid zomrel, ale zároveň treba priznať, že Tanzánia pandémiu bez problémov zvláda napriek tomu, že najmä Zanzibar zažil vrchol svojej turistickej sezóny práve v zime 2020/2021. Krajina zostáva otvorená a bezpečná a na vstup sem potrebujete len PCR test, nie starší ako 72 hodín pred vstupom do krajiny.

ZAMBIA, ZIMBABWE

Aj tieto dve juhoafrické krajiny majú otvorené hranice pre cestujúcich s PCR testom. Pri Zimbabwe si dajte pozor na jeho platnosť - 48 hodín.

Jozef Zelizňák

Jozef Zelizňák

Jozef Zelizňák

Už 25 rokov sprievodca BUBO, pravý svetobežník a vynikajúci prekladateľ zo škandinávskych jazykov. Čítali ste Stiega Larssona, alebo Jo Nesba? Vyštudoval nórčinu a švédčinu, miluje Berlín a Buenos Aires (a našu kanceláriu), no jeho srdcovou záležitosťou sa stala oblasť východnej Ázie, ktorú od roku 2001 navštívil nespočetnekrát. Viedol slovenské prvoexpedície do Bangladéša, Guyan a Surinamu aj Severnej Kórey, prvú našu cestu na Antarktídu. Jozef je top manažér a okrem bezproblémového riadenia zájazdov má na starosti marketing. Obdivuhodne rozhľadený, vľúdny a skúsený cestovateľ s vášňou pre gastronómiu.

Obľúbený zájazd z BUBO katalógu
Patagónia, Ohňová zem + luxusná plavba (Komfort)

Zo zájazdu:

Jozef Zelizňák

Posledná úprava článku | Prečítané: 607

Mohlo by Vás zaujímať

Alexander Macedónsky Prémiový blog

Prémiový blog Alexander Macedónsky

Najúspešnejší Európan? Vzor každého ambiciózneho muža? Aj po vyše 2000 rokoch jeho meno pozná každý. Na človeka, ktorý sa rozhodol dobyť celý známy…

Atmosféra Ramadánu naživo Prémiový blog

Prémiový blog Atmosféra Ramadánu naživo

Takto to vyzeralo v deň vzniku týchto fotografíí, na prvý deň Ramadánu. Cez zážitky sa vám pokúsim tú atmosféru priblížiť.

Cartagena - najkrajšie mesto Karibiku Karibik, Cartagena

Karibik, Cartagena Cartagena - najkrajšie mesto Karibiku

Cartagena je srdcom kolumbijského karibského pobrežia. Jedno z najstarších miest v Novom svete, mesto večného leta, rytmov, farieb a vôní,…

Výšková choroba a aklimatizácia Prémiový blog

Prémiový blog Výšková choroba a aklimatizácia

Prekvapujúco to nie je nedostatok fyzickej pripravenosti, ale výšková choroba, ktorá zabráni ľudom dostať sa na vrchol Mont Blancu, Kilimandžára,…

Turistický výstroj –  rady a tipy Prémiový blog

Prémiový blog Turistický výstroj – rady a tipy

Rozmýšľate o zimnej túre? Ako sa v tomto prípade vychystať, na čo nezabudnúť a kde neurobiť chybu? V tom množstve outdoorového výstroja sa strácate…

Kilimandžáro - neuveriteľné dobrodružstvo Prémiový blog

Prémiový blog Kilimandžáro - neuveriteľné dobrodružstvo

Džambo! Za 30 rokov, čo BUBO navštevuje Afriku, sme sa pokúšali dobyť Kilimandžáro mnoho ráz. Vyskúšali sme všetkých 7 oficiálnych ciest na vrchol.…

Blogov

Odporúčame tieto zájazdy

K

Ázia   Európa  

Mongolsko, Rusko


náročnosť

8 dní

Trvanie

1838
K

Ázia   Európa  

Mongolsko, Rusko, Čína


náročnosť

14 dní

Trvanie

2814
K

Ázia  

Srí Lanka, Maldivy


náročnosť

15 dní

Trvanie

6710
K

Amerika  

Karibik, Mexiko


náročnosť

16 dní

Trvanie

4210