Cestovanie pre nezaočkovaných

Cestovanie pre nezaočkovaných

Jedna krajina za druhou otvára svoje brány pre turistov z iných krajín. Mnohé z nich uvoľňujú opatrenia v prvej chvíli pre zaočkovaných návštevníkov, ale nájdeme aj mnoho krajín, pre ktorých návštevu stačí byť zdravý či mať test. Tu vám ponúkame ich pravidelne aktualizovaný prehľad.

Prečítajte si podmienky vstupu covid do všetkých krajín sveta. 

BUBO bolo prvou firmou na Slovensku, ktorá podporila vakcináciu. Zároveň v dnešnej dobe veríme tomu, že hejt je kontraproduktívny a práve dovolenkový reset je cestou k zdraviu! Pre všetkých!

Preto sme pripravili dovolenky aj pre nezaočkovaných (čítajte tabuľku odporúčania nižšie). Nezaočkovaní na tranzit na viedenské letisko Schwechat dnes nepotrebujú ani len test.

Väčšina klientov BUBO je zaočkovaná a očkovanie dnes cestovanie skutočne uľahčuje. Ak sa podmienky menia, zväčša práve pre nezaočkovaných, preto (ak nemáte iný vážny dôvod neočkovať sa) vám pred cestou očkovanie odporúčame.

V každom prípade platí, že do mnohých krajín sveta sa dnes dostanú aj nezaočkovaní. Rakúsko je aktuálne zatvorené pre vstup turistov, letisko Schwechat však normálne funguje a ak odlietate alebo prilietate na Schwechat, do Rakúska vás pustia (majte pripravenú letenku, aby ste sa preukázali na hranici).

Ak teda odlietate zo Schwechatu, zabezpečíme vám VIP transfer na letisko a PCR test nepotrebujete. V BUBO vám však PCR test odporúčame. Podmienky leteckých spoločností, tranzitových letísk či príletových destinácií sa neustále menia a test vám znižuje riziko komplikácií počas cesty.

THAJSKO

Od 1. mája 2022 môžu aj do Thajska cestovať všetci občania Slovenska. Nezaočkovaným stačí na vstup PCR test nie starší ako 72 hodín. 

BOTSWANA

Krajina slonov a úžasného safari v Chobe je otvorená všetkým turistom s platným PCR testom nie starším než 72 hodín. 

EGYPT 

Na vstup do krajiny faraónov vám stačí test PCR nie starší než 72 hodín. Situácia v Egypte je stabilná a veľkou výhodou je v súčasnosti nízky počet turistov v porovnaní s minulými rokmi. Pyramídy tak môžete mať len pre seba. 

EURÓPSKA ÚNIA

Vo všeobecnosti platí, že v krajinách Európskej únie sa môžete pohybovať voľne s EU Green Passom. To znamená, že aj test (dĺžka jeho platnosti sa líši od krajiny ku krajine) vám ponúka podobné podmienky ako očkovanie či prekonanie choroby. 

Výnimku tvoria Slovensko a Malta s povinnou karanténou. Špeciálne k nezaočkovaným pristupuje Belgicko, ktoré si žiada test od nezaočkovaných prichádzajúcich z červených krajín (niektoré regióny Slovenska sú vo februári 2022 červené).

ISLAND a MNOHÉ EURÓPSKE KRAJINY MIMO EÚ

Test vám bude stačiť aj na testovanie do ďalších európskych krajín, ktoré nie sú súčasťou Európskej únie. Patrí sem, napríklad, Albánsko, Bosna a Hercegovina, Čierna Hora, Island, Švajčiarsko. Zatvorené pre nezaočkovaných zostáva dánske Grónsko.

INDIA

Aj neuveriteľná India je otvorená aj pre nezaočkovaných turistov. Na vstup do krajiny stačí PCR test nie starší než 72 hodín pred odletom. BUBO odporúča ísť na test 48 hodín do odletu.

#

VIETNAM

Na vstup je potrebné mať negatívny výsledok PCR testu nie starší ako 72 hodín pred vstupom do krajiny (odporúčame 48 hodín pred odletom). Taktiež je potrebné vyplniť vstupný formulár (Entry declaration), ktorý nájdete na tejto stránke. Majte stiahnutú aplikáciu v mobilnom telefóne. Stiahnete ju napríklad tu. Pri vstupe budú kontorlovať potvrdenie o poistení liečebných nákladov spojených s ochorením Covid-19 vo výške minimálne 20.000USD.

JORDÁNSKO 

Aj perla Blízkeho východu umožňuje vstup všetkým zdravým turistom. Pre vstup už viac nie je potrebný test. Je potrebná povinná registrácia pred odletom a povinné poistenie proti COVID-19. Môžete sa tak kúpať v Mŕtvom aj Červenom mori, nadchnúť sa rímskym Jarashom alebo božskou Petrou, a zajazdiť si na džípoch v púšti Wadi Rum.

MALDIVY #

Ak cestujete na Maldivy do rezortu a nie ste plne očkovaný, tak na vstup je potrebný negatívny PCR test nie starší viac ako 96 hodín do odletu. Test musia mať aj deti od 1 roka. Odporúčame dať sa otestovať 2 dni pred odletom.

Ak hodláte navštíviť obývané ostrovy obývané ostrovy, skontrolujte si mieru zaočkovanosti na danom ostrove, ktorá ovplyvňuje možnosť vstupu na ostrov pre nezaočkovaných. 

PANAMA

Panama si pomaly ale isto buduje image Dubaja Strednej a Južnej Ameriky. Už teraz je obchodným centrom a dôležitým leteckým a námorným uzlom. Turistický ruch zažíva boom a svet sa začína so záujmom pozerať na túto tropickú, pokojnú krajinu. Konečne si ju môžu užiť aj ľudia, ktorí sa nezaočkovali proti COVID-19. Pre bezproblémový vstup potrebujete negatívny výsledok PCR testu alebo antigénového testu. Otestovať sa je potrebné 72 hodín pred odletom. Vzhľadom na meniace podmienky, odporúčame ísť na test 48 hodín do odletu.

MEXIKO

Mexiko si ide svoje. Nepotrebujete ani test (ak si ho nežiada letecká spoločnosť), ani očkovania. Krajina zostáva otvorená. Prísnejšia hygiena na mieste zabezpečuje naďalej nízke čísla a bezpečnú dovolenku v Mexiku si užívali naši klienti počas celého trvania pandémie. Odporúčame. 

KUBA

Exotická a horúca Kuba je od 6.4. otvorená pre očkovaných aj neočkovaných pasažierov. Pre vstup nepotrebujete ani doklad o vakcinácii, ani test. Vamos a Cuba!

EKVÁDOR, GALAPÁGY

Aj Ekvádor, aj Galapágy sú otvorené pre nezaočkovaných turistov z celého sveta s platným PCR testom.

NAMÍBIA

Na vstup do Namíbie stačí aj nezaočkovaným len PCR test. Zaujímavá je jeho platnosť. Nesmie byť starší než 7 dní.

NÓRSKO

Všetci slovenskí aj českí občania bez ohľadu na očkovací status môžu od 12. februára vstúpiť do Nórska bez povinnej karantény, registrácie či testu. Osobitné podmienky majú Špicbergy.

KOLUMBIA

Kolumbia patrí medzi tie najkrajšie krajiny na svete. Nájdete tu scenérie pre každú chuť. Vysoké Andy, zelená džungľa, s lahodnou kávou, kultúra, fascinujúce pamiatky a pohodové karibské pobrežie. Do Kolumbie aktuálne potrebujete buď doklad o zaočkovaní proti Covid-19, alebo antigénový test alebo PCR test. Test nemá byť starší viac ako 48 hodín do odletu. Neočkovaní sa počas pobytu v Kolumbii môžu stretnúť s obmedzeniami na vstupe do určitých pamiatok a pod.

PERU

Krajina Inkov sa otvorila svetu a Machu Picchu opäť láka. Na vstup do Peru postačí platný PCR test nie starší ako 48 hodín ALEBO doklad o zaočkovaní proti Covid.

BOLÍVIA

Neznáma krajina uprostred Južnej Ameriky, ktorú si turisti často spoja s Peru a návštevou Machu Picchu je taktiež otvorená. Na vstup potrebujete buď doklad o zaočkovaní proti Covid-19, alebo antigénový test alebo PCR test. Test nemá byť starší viac ako 48 hodín do príchodu. 

ARGENTÍNA

Nijaké mesto na svete nežije na svete tancom tak ako Buenos Aires svojím tangom. Elektrizujúca atmosféra juhoamerickej krajiny, divoká príroda Patagónie, vinohradnícke regióny pod vrcholkami Ánd, púštne oblasti Salty alebo gigantické vodopády Iguazu...To je len zlomok toho, čo Argentína ponúka. Tá je dnes otvorená a pre vstup nepotrebujete doklad o zaočkovaní proti Covid-19, ani test. Majte však cestovné poistenie proti COVID-19 kryjúce náklady na hospitalizáciu...Na Slovensku je mnoho poisťovní, ktoré tento produkt ponúkajú.

GUATEMALA 

Stredoamerická krajina Guatemala uvoľnila podmienky pre neočkovaných proti COVID-19, a preto si mayske pamiatky môžete vychutnávať už aj Vy. Pre vstup je potrebný negatívny PCR alebo antigénový test. Ten nemá byť starší viac ako 3 dni pred príletom. Odporúčame testovať sa 2 dni pred odletom.  

RUSKO

Svoje hranice otvorilo slovenským občanom aj Rusko. Na vstup do krajiny postačí PCR test.

SEYCHELY

Aj na dovolenku na nádherných Seycheloch už nepotrebujete očkovanie. Stačí vám PCR test 72 hodín pred odletom.

SPOJENÉ ARABSKÉ EMIRÁTY a DUBAJ 

Aj do Dubaja vám stačí 72 hodín starý PCR test. Dubaj sa nezatvoril ani na chvíľu a pripravuje na jeseň 2021 najlepšie a najviac ohurujúce EXPO v dejinách ľudstva. Môžete sa baliť. 

SRÍ LANKA

Aj Srí Lanka je otvorená aj nezaočkovaným turistom. Potrbujete PCR test a po prílete sa otestujte (výsledok býva do 24 hodín). Hneď po prílete na Srí Lanku sa môžete ubytovať v plážovom hoteli vybranej kategórie pre neočkovaných a užívať si krásne srílanské pláže. 

TANZÁNIA a KILIMANDŹÁRO

Bývalý prezident Tanzánie covid od počiatku spochybňoval a odmietal prijímať akékoľvek opatrenia. Nuž, sám na covid zomrel, ale zároveň treba priznať, že Tanzánia pandémiu bez problémov zvláda napriek tomu, že najmä Zanzibar zažil vrchol svojej turistickej sezóny práve v zime 2020/2021. Krajina zostáva otvorená a bezpečná a na vstup sem potrebujete len PCR test, nie starší ako 72 hodín pred vstupom do krajiny. Podľa krajiny odkiaľ prichádzate je možné, že sa budete musieť podrobiť antigénovému testu na vlastné náklady (pevninská časť 10USD a Zanzibar 25USD).

KEŇA #

Plne zaočkovaní nepotrebujú pred vstupom PCR test. Potvrdenie o kompletnom očkovaní je potrebné nahrať na túto stránku. Prekonaní potrebujú predložiť a nahrať potvrdenie o vyzdravení, ktoré nie je staršie ako 90 dní pred príletom do Kene.

Nezaočkovaní potrebujú predložiť negatívny výsledok PCR testu nie starší ako 72 hodín pred odletom a nahrať ho na túto stránku. Po prílete sa podrobia antigénovému tstu na vlastné náklady (30USD). Deti do 5 rokov nepotrebujú testy.

Deti od 5 do 18 rokov nepotrebujú očkovanie, musia však predložiť negatívny výsledok testu.

ZAMBIA, ZIMBABWE

Aj tieto dve juhoafrické krajiny majú otvorené hranice pre cestujúcich s PCR testom. Pri Zimbabwe si dajte pozor na jeho platnosť - 48 hodín.

Jozef Zelizňák

Jozef Zelizňák

Jozef Zelizňák

Už 25 rokov sprievodca BUBO, pravý svetobežník a vynikajúci prekladateľ zo škandinávskych jazykov. Čítali ste Stiega Larssona, alebo Jo Nesba? Vyštudoval nórčinu a švédčinu, miluje Berlín a Buenos Aires (a našu kanceláriu), no jeho srdcovou záležitosťou sa stala oblasť východnej Ázie, ktorú od roku 2001 navštívil nespočetnekrát. Viedol slovenské prvoexpedície do Bangladéša, Guyan a Surinamu aj Severnej Kórey, prvú našu cestu na Antarktídu. Jozef je top manažér a okrem bezproblémového riadenia zájazdov má na starosti marketing. Obdivuhodne rozhľadený, vľúdny a skúsený cestovateľ s vášňou pre gastronómiu.

Obľúbený zájazd z BUBO katalógu
Patagónia, Ohňová zem + luxusná plavba (Komfort)

Zo zájazdu:

Jozef Zelizňák

Posledná úprava článku | Prečítané: 5867

Mohlo by Vás zaujímať

Rio de Janeiro - deň v meste bohov Rio de Janeiro

Rio de Janeiro Rio de Janeiro - deň v meste bohov

Mesto bohov a samby - sen každého cestovateľa. Čo tu vidieť okrem nádhernej sochy Ježiša, Cukrovej homole či slávnej Copacabany? Pokiaľ do Ria…

Azylový dom v Bratislave pre ukrajinských utečencov Prémiový blog

Prémiový blog Azylový dom v Bratislave pre ukrajinských utečencov

„Táto vojna bude tri roka,“ hovorí mi moja ukrajinská upratovačka Oľga. Chodí k nám domov a už vie lámane po slovensky. Upratuje dobre, vždy ju v…

Najkrajšie pláže sveta - top 20 Prémiový blog

Prémiový blog Najkrajšie pláže sveta - top 20

Chodím po svete tridsať rokov, aby som našiel tú najkrajšiu pláž na planéte. Za ten čas som natrafil na pláže opustené a romantické, plné života a…

Roald Amundsen - cestovateľ, objaviteľ Prémiový blog

Prémiový blog Roald Amundsen - cestovateľ, objaviteľ

Prvý na južnom póle a zrejme aj prvý na severnom. Keďže som sa bezmála narodil ako Nór, mám k Amundsenovi úzky vzťah a tento blog píšem od srdca.

So Štefánikom okolo sveta Prémiový blog

Prémiový blog So Štefánikom okolo sveta

Štefánik sa bežne vníma najmä ako generál - zakladateľ česko-slovenského štátu. Je nám potešením prezentovať vám ho ako CESTOVATEĽA a pozývame…

Ľuboš Fellner 38 min. čítania
Alexander Macedónsky Prémiový blog

Prémiový blog Alexander Macedónsky

Najúspešnejší Európan? Vzor každého ambiciózneho muža? Aj po vyše 2000 rokoch jeho meno pozná každý. Na človeka, ktorý sa rozhodol dobyť celý známy…

Blogov

Odporúčame tieto zájazdy

K

Ázia   Európa  

Sibír, Mongolsko, Rusko


náročnosť

8 dní

Trvanie

1942
K

Ázia   Európa  

Sibír, Mongolsko, Rusko, Čína

16.11. → 29.11.

náročnosť

14 dní

Trvanie

2604
K

Ázia  

Srí Lanka, Maldivy


náročnosť

15 dní

Trvanie

5440
K

Amerika  

Karibik, Mexiko


náročnosť

16 dní

Trvanie

3980