Pas platný minimálne 6 mesiacov po návrate Áno
ESTA vopred elektronicky alebo víza Áno
Covid-19 - podmienky vstupu Áno *

* do USA môžu vstúpiť len plne zaočkované osoby (týka sa všetkých nad 18 rokov) s očkovaním starším viac ako 14 dní (nie vakcínou Sputnik). Všetci cestujúci od 2 rokov sú povinní preukázať sa negatívnym testom (akceptovaný je PCR alebo antigén, potvrdenie musí byť v angličtine - nestačí sms), ktorého vzorka bola odobratá nie viac ako 1 deň pred odletom. To znamená, že ak letíte v piatok večer, test môže byť vykonaný aj v štvrtok ráno. Povinnosť zároveň platí aj na cestujúcich, ktorí len tranzitujú v USA. V prípade, že ste prekonali Covid pred menej ako 90 dňami pred vycestovaním sa pred odletom nebudete musieť dať otestovať, stále však musíte byť plne zaočkovaný.

Deti od 2 do 18 rokov, môžu cestovať do USA bez očkovania, potrebujú však 1 deň pred cestou absolvovať PCR test alebo antigén.

Za plne zaočkovanú osobu je považovaná osoba, ktorá pred vycestovaním:

- bola pred najmenej 14 dňami zaočkovaná dávkou jednodávkovej vakcíny (Janssen/J&J),
- bola pred najmenej 14 dňami zaočkovaná druhou dávkou dvojdávkovej vakcíny (Pfizer-BioNTech, Moderna, AstraZeneca, Covaxin, Covishield, BIBP/Sinopharm, Sinovac, Novavax/Covovax).

Pred príletom do USA je potrebné vyplniť a vytlačiť následovný dokument (na strane dva vyplňte iba v hornom riadku svoje meno, ďalej na strane dva a tri zaškrtnite v písmene A prvý krúžok, v prípade, že ste plne zaočkovaný a máte nagatívny výsledok testu. Na poslednej strane číslo 5 vyplňte meno, dátum a podpis). 

Aký formulár dostanete vyplniť na palube lietadla, jeho preklad a ako to prebieha po prílete do USA si môžete prečítať tu: Prílet do USA.

V prípade, že letíte na Havaj je nutné, aby ste dodržali všetky vyššie spomuté podmienky vstupu do USA.

BUBO organizuje mesačne stovky zájazdov a vstupné informácie pravidelne aktualizujeme k všetkým našim cestám. Pre našich klientov vybavíme aj nevybaviteľné. Pokiaľ cestujete individuálne, overte si aktuálne podmienky na príslušných úradoch danej krajiny.

Boston - najstarší maratón sveta a pitie čaju Boston

Boston Boston - najstarší maratón sveta a pitie čaju

Očaril vás New York, nadchlo vás už San Francisco a USA pre vás nesymbolizuje fastfoodová kultúra, ale liberálny svet americkej inteligencie? Ak…

Tora! Tora! Tora! Pearl Harbor, Honolulu a prehliadka Oahu Prémiový blog

Prémiový blog Tora! Tora! Tora! Pearl Harbor, Honolulu a prehliadka Oahu

7. december 1941. Nedeľné ráno, 7:48. Tora! Tora! Tora! Zaznieva signál, že sa prekvapenie podarilo a Japonci útočia na americkú základňu Pearl…

Arizona - najväčšie poklady a tipy Page (Arizona)

Page (Arizona) Arizona - najväčšie poklady a tipy

Počuli ste už o americkom mestečku Page? Že už máte prechodené Spojené štáty krížom-krížom a o tomto mieste ste ešte nepočuli? Chyba! Malé mesto na…

Washington - čo vidieť v hlavnom meste v USA Washington

Washington Washington - čo vidieť v hlavnom meste v USA

Iné mestá Ameriky sú možno zábavnejšie, ligotavejšie, divokejšie, dynamickejšie.... No Washington D. C. je jednoznačným stelesnením patriotizmu USA…