Čínska kuchyňa je úplne iná ako tá, ktorú poznáte z Európy. Stojí za to preniknúť do všetkých jej tajomstiev a spestriť si tak dovolenku.

Na raňajky neočakávajte chlieb, džem, šunku či kávu ktorej máte dosť doma. Skôr dostanete ryžovú polievku, mäsové buchty, ryžové rezance či jemne pikantnú zeleninu. Paličkami sa jesť naučíte. Inak Vám odporúčame vziať si pre istotu svoj príbor z domu so sebou. Najväčšie gurmánske zážitky sa nachádzajú na miestach, kde by ste ich najmenej očakávali. Každé čínske mesto má svoje vlastné tradičné aj typické jedlá a tak sa nemusíte báť, že by ste neustále jedlo to isté. Čína má v tomto obrovitánsku variabilitu z ktorej napokon budete nadšení. Ak ste viacerí, stojí za to skúsiť aj typický čínsky obed na okrúhlom stole, kde vám prinesú niekoľko tanierov či misiek s čínskymi jedlami od mäsa cez zeleninu až po polievku a budete si z nich naberať a ochutnávať.

Čína pozná obrovské množstvo skvelých jedál a tak si len vyberte, čo vám bude najviac chutiť. Budú to rôzne rezancové jedlá alebo dáte prednosť ryži? Skúste ochutnať slávnu pekinskú kačicu priamo v Pekingu, plnené mäsové „buchty“ Bao alebo šanghajské Xiao Long Bao a milovníci mäsových pokrmov si prídu na svoje najmä v Xiane, kde dominuje moslimská kuchyňa a perfektná baranina či jahňacina. Sečuán vás prekvapí svojou pikantnosťou a Mapo Tofu bude jedlo, ktoré jednoducho musíte skúsiť. V Číne nájdete samozrejme aj bizarnejšie jedlá, a tak pokojne skúste hadiu polievku, žaby na cesnaku či rôzny hmyz na juhu krajiny .Studené rezance prekvapia, no napokon zachutia. V čínskom Yunnane, môžete ochutnať niekoľko miestnych chuťoviek. Určite ochutnajte ryžové rezance na sto spôsobov, ktorá nájdete v polievke, ako hlavné jedlo, smažené a v ponuke budú s mäsom, mletým mäsom, zeleninou alebo čili. Nájdete tu aj špeciálny kozí syr zvaný Rubing s príjemnou a exotickou chuťou, tenučké palacinky Erkuai so slanou či sladkou náplňou a osviežujúcim je aj mätový šalát so zeleninou. V Yunnane dokonca nájdete aj zaujímavé jačie mäso, no nie v každom meste. Čo je veľmi obľúbené v celej Číne je tzv. Hot Pot, kedy si vo vriacej vode alebo v oleji pripravujete sami jedlo z prinesených ingrediencií. V regióne Yunnan patrí k najobľúbenejším hríbový Hot Pot. Čína je len jedna a tak ochutnávajte ako sa len dá.

Čína je krajinou čaju, ktorý tu má tradíciu a neskutočne hlboké korene. Vychutnajte si malé poháriky čaju na niektorej z ochutnávok, kedy uvidíte rozdiel medzi Pu Erh, Oolongom či kvalitným, zeleným čajom. Bez čaju z tejto krajiny neodchádzajte. Okrem čaju tu nájdete všetko na čo si spomeniete. Číňania pijú radi horúcu vodu, tak ju skúste aj vy k jedlu a uvidíte či to s vami niečo spraví. Na ulici nájdete ovocné šťavy, džúsy a samozrejme aj kávu, hoci Čína nie je typicky kávová krajina. Ak radi skúšate alkohol, ochutnajte fermentované, sladké, ryžové víno Jiuniang, pivo Tsingtao alebo Huangiju, žlté víno, jeden z najstarších alkoholických nápojov sveta. To už stojí za to, nie?

Reštaurácie, ktoré odporúčame v Šanghaji:

Shanghai Grandmother70 Fuzhou Rd, Wai Tan, Huangpu, Shanghai, Čína - reštaurácia ponúka typickú čínsku kuchyňu. Z ponuky si viete vybrať výborný wok, mapo tofu a takisto kačicu na množstvo spôsobov. Jedlo je veľmi chutné a cenovo prístupné. Kto chce ochutnať autentickú čínsku kuchyňu je na správnom mieste!

The ROOF Bar - 1-3 Maojiayuan Rd, Huangpu, Shanghai, Čína – ak chcete zažiť jedinečnú atmosféru večerného Šanghaja, ROOF bar je to pravé miesto. Dajte si vynikajúci koktail s výhľadom na vysvietený Pudong a doprajte si trochu luxusu.

CHAR bar and grill - No.585 Zhongshan Dong Er Road 29-31 Floors, top of Hotel Indigo Shanghai on the Bund, Šanghaj 200010 Čína - ak ste dostali chuť na poriadny kus mäsa, tak nesmiete obísť tento podnik v centre Šanghaja. Neskutočný výber steakov, morské plody, kaviar, vynikajúce dezerty a  k tomu pohár francúzskeho šampanského! Je to len na Vás. Ak chcete navštíviť jedinú reštauráciu v Šhangahii, tak jednoznačne CHAR and Grill. Rezervácia vopred nutná.

Shanghai Brewery Donghu - 20 Donghu Rd, Huaihai Road West Section, Xuhui District, Shanghai, Čína, 200063 – známa piváreň založená v roku 2009, v ktorej pivá pravidelne vyhrávajú ceny na medzinárodných súťažiach. Ak neveríte, že Číňania dokážu urobiť skvelé pivo, tak Vás z omylu vyvedie táto piváreň.

Reštaurácie, ktoré odporúčame v  Xi Ane:

Xi An: Pre Xi An su typické hlavne dve jedlá: Xi An Burger/rou jiao mo – hovädzie alebo jahňacie mäso ochutené rímskou rascou a korením, ktoré je vložené do žemličky vyrobenej z pšeničnej múky a kvasníc. A taktiež Cold Xian Noodles/Liangpi - ryžové rezance, sezamová pasta, chilli olej, vínny ocot. V Xi Ane určite treba ochutnať aj “šašlik” (baranie mäso na paličke), ručne robenú zmrzlinu a Wonton polievky v moslimskej štvrti.

Fan Ji La Zhi RouJiaMo - No.53 Zhubishi Street, Beilin District, Si-an, Čína -  typická Xi Anská reštaurácia, v ktorej Vám pripravia výborný Xi An Burger. Veľmi chutné a lacné.

Lao Sunjia Red Meat Shredded Pancake – malá reštaurácia v moslimskej štvrti. Pripravia Vám výborné mäso na paličke a mnoho iného. Pravá domáca atmosféra a autenticita.

Sunjia Laopu Chinese HamburgerShaanxi, Xi'an, Lianhu District, Beiyuanmen, 红阜街67号 – reštaurácia na ulici Beiyunanmen, v ktorej odporúčame ochutnať baraninu, kalamáre na ražni, xianské rezance a chutné vyprážané tofu.

Reštaurácie, ktoré odporúčame v  Pekingu:

Peking: Najznámejšie jedlo celej Číny je bezpochyby pekinská kačica. Chute a ingrediencie sú úplne odlišné od našej kačice. Pekinská kačica sa podáva s ryžovými plackami, jarnou cibuľkou a sladkou fazuľovou alebo slivkovou omáčkou.  Na tenko nakrájané kačacie maso (vačšinou prsia) namáčame do ryžovej placky s jarnou cibuľkou, polejeme omáčkou, zabalíme a konzumujeme.

Zilongyuan - Čína, Beijing, Dongcheng, Shanlao Hutong, 紫龙宾馆 – reštaurácia nachadzajúca sa v centre Pekingu, obklopená typickými Hutongami (čínskymi úzkymi uličkami). Reštaurácia ponúka tradičnú čínsku a veľmi chutnú kuchyňu. Odporúčame ochutnať hlavne Sečuánsky hot pot alebo čerstvé ryby.

Qunajude Roast Duck Restaurant - 9 Shuaifuyuan Hutong, Wangfujing, Dongcheng, Beijing, Čína, 100005 – vynikajúca reštaurácia, ktorej špecialitou je práve pekingská kačica. Kačiču Vám pred vašimi očami naporcuje a naservíruje kuchár. Dokonalý gurmánsky zážitok. rezervácia je nutnosťou.

Palace Leisure Bar - Old Beijing Folk Custom St, Dongdan, Beijing, Dongcheng, Beijing, Čína – bar sa nachádza pri hlavnej nákupnej ulici Wanfujing street. Ak si chcete po náročnom dni oddychnúť pri živej hudbe a pri dobrom pivku, tak tento bar je to správne miesto. Zo širokého výberu si budete vedieť vybrať.

Reštaurácie, ktoré odporúčame v Sichuane:

Restaurant Hot Mama – Ochutnáte tu tradičnú pálivú sichuánsku kuchyňu v meste Leshan, neďaleko najväčšieho Buddhu na svete. Všade dominuje farba šťastia, červená, a vy sa potíte z chilli nad nepreberným množstvom miestnych špecialít. Určite si nenechajte újsť jedno z najznámejších sichuánskych jedál, Mapo Tofu.

Chongqing Cygnet – Je známa tradičnými "horúcimi kotlíkmi". Do kotlíka s horúcou vodou plnou chilli namáčate a chvíľu varíte všetko možné aj nemožné. Od zemiakov a vajíčok pre konzervatívnejších, až po bravčové mozočky pre najodvážnejších.

Reštaurácie, ktoré odporúčame v južnej Číne:

Shang Tao Restaurant (Kunming) -  No.5 Yijing Road, Dianchi National Tourism 1/F, Intercontinental Kunming, Kunming China  – Ak by ste chceli ochutnať typickú, čínsku kuchyňu s južanským podtónom, tak potom je Shang Tao skvelou voľbou. Zaujme vás jej výzor, nádych luxusného prostredia a príjemné dekorácie. Podnik sa špecializuje na domácu, čínsku kuchyňu a tak je to skvelé miesto na ochutnávku pekinskej kačice, opekaného bravčového na zelenine alebo na dokonalý Hot Pot, ktorý si sami z ingrediencií pripravíte. Nesklamú vás ani rezancové polievky s exotickým nádychom a ochutnať viete aj prvé, čínske Kung Pao. Dáte si ako dezert ovocný šalát alebo pohár čínskeho vína?

Cai Fen Lou Restaurant (Kunming) -  No.5 West Hongta Road, Xishan District HUALUXE Kunming, Kunming 650228 China  – Vynikajúca čínska reštaurácia s typickými aj menej známymi jedlami. Patrí medzi najlepšie v meste a obľúbený u domácich je jej bufet plný zaujímavostí. Okrem toho tu môžete ochutnať skvelého, čerstvého kraba s rezancami alebo poriadne pikantné kung pao prešpikované čili papričkami. Odporúčame aj lahodné kačacie prsia alebo tofu s čili.

Xiang Man Lou (Jianshui) -  No.63-6 Hanlin Street, Jianshui County China  – Klasická čínska kuchyňa, ktorá sa na nič nehrá. Zaujme vás chuť lokálnych jedál, ktoré budú tak odlišné od toho, čo poznáte doma. Skúste na začiatok šaláty, hríby naložené v sójovej omáčke či octe. Ochutnajte kačacie alebo kuracie špeciality a nájdete tu chute typické práve pre región Yunnan. Na zapitie si doprajte skvelý, zelený čaj.

ZiXing KaoYa Liang Pin (Jianshui) -  No.112 Hanlin Street, Jianshui County 654399 China  – Ak by ste chceli ochutnať typickú, domácu kuchyňu čínskeho Yunnanu, tak tu nájdete niekoľko špecialít. Ak milujete čili, skúste rybu na yunnanskom čili, no nezľaknite sa ak dostanete plnú misku čili, v ktorej budete musieť rybu nájsť. Zamilujete si to. Skúste aj zaujímavú špargľu v jemnej, korenistej omáčke, zeleninové jedlá s ryžou. Nesklamú vás ani kačacie prsia s chutnou sójovou omáčkou a čili.

Hello Cloud (Yuanyang) -  Pugao Zhai, Yuanyang County China  – Yuanyang nie je gastronomickým miestom, ale ak sa ocitnete v jeho blízkosti, skúste sa na obed zastaviť v podniku Hello Cloud. Je v príjemnom prostredí s výhľadom na okolitú krajinu a jednoduché menu vám predstaví niekoľko čínskych jedál od tých rezancových až po ryžové. Žiaden fine dining tu nečakajte, ale len poctivú domácu kuchyňu pripravenú tak, akoby si ju pripravovali pre seba.

TIBET je čo sa týka individuálneho stravovania schodnejší. Ľahšie natrafíte na chutné jedlo aj pri individuálnej objednávke. Základom stravy v Tibete je jak a jačmeň. Odporúčame výborné momo - miestne pirohy plnené buď jačím mäsom alebo zeleninou. Ochutnať by ste mali aj Thukpu - tradičnú tibetskú polievku a najväčší gurmánsky zážitok je určite jačí steak podávaný s dusenou zeleninou a hranolkami. Momentálne je už v Tibete výber jedál porovnateľný so zvyškom Číny. Je bežné dostať na ulici čerstvé ovocie alebo smažené domáce hranolky.

Reštaurácie, ktoré odporúčame v severo-západnej Číne:

Quanjude Roast Duck (QiTai Road, Urumči) - QiTai Lu ZhangJiang LuKou, Urumqi China - Ísť do Číny a neochutnať pekingskú kačicu je doslova hriech. A toto miesto je to správne na najlepšiu kačku akú ste kedy jedli. Príjemný personál Vám splní pomaly každé prianie a uvarí kačicu podľa Vašich chutí. Samozrejme okrem kačice nájdete aj iné ázijské jedlá v ponuke a tak si môžete v klude pochutnávať na pravej chuti týchto jedál. Budete si vedieť vybrať medzi veľkou škálou? Nemusíte mať obavu a odhodlajte sa kludne aj k plnému stolu. Jedlo v tejto reštaurácii je chutné a pritom lacné.

Huo Yan Shan Hot Pot (Wu Lu Mu QiMing Yuan Road, Urumči) - Ming Yuan Lu 1Hao 2Lou, Urumqi China - Reštaurácia ponúka štyri rôzne druhy polievok na horúci hrniec, mäsové jedlá, rôzne zeleniny a ovocie, všetko formou bufetu, z ktorého sa nebudete vedieť vynadívať. V tejto reštaurácii sa môžete riadiť heslom: „Jedzte, kým neodpadnete“!

Yuanqi Vegetarian (Urumči) - Inside QQ Condo, Daxiuchang, 2# Aletai Rd., Urumqi, China - Asi 200 metrov od križovatky Altay a Xinyi sa nachádza výborná vegetariánska reštaurácia, ktorá ponúkne čínske jedlo bez mäsa a stále chutné. Vyskúšate niečo čo ste ešte nemali alebo si objednáte overené chutné jedlá? Jedálny lístok nájdete aj v anglickom jazyku a tak si môžete vybrať zo širokej škály plne vegetariánskych jedál.

Mu Ka Mu Kuai Canting (Kašgar) - 193 Keziduwei Road 2/F, Zidong Building, Kashgar China - Pre tých, čo majú radi čínske jedlo odporúčame kantínu, ktorá sa nachádza neďaleko hlavného námestia a ponúka výborné pečené baranie na špajdliach alebo aj klasické rezance a iné čínske špeciality. Už len pri príchode dovnútra Vás príjemne naláka na väčšinu jedál vôňa a chutne chrumkanie mäsa prinesie zážitok z jedenia. A keď sa chcete osviežiť, objednajte si nápoj Marco Polo a zaručene získate pocit, že ste na správnom mieste, kde dostanete to po čom túžite!

Nuran Restaurant (Kašgar) - No.18 Jiefang North Road, Kashgar China - Hodnotená ako jedna z najlepších reštaurácií v tejto oblasti, to je práve táto reštaurácia, ktorá Vám ponúka možnosť sa úžasne najesť. Výhoda je, že od mešity Ak Bar nemusíte ísť ďaleko a stačí iba prejsť ulicou. Manažér reštaurácie Akbar Vám s úsmevom na perách odporučí akú špecialitu by ste mali ochutnať. Môžete si vybrať z jahňacieho mäsa, grilovaných rýb, šalátov z cíceru, mätových knedlíkov. Máte chuť na dezert z baklavy, či mäsa? Alebo by ste skôr vyskúšali aj ich špeciálnu čokoládovú zmrzlinu, ktorá je naozaj neskutočne chutná?

Reštaurácie, ktoré odporúčame v Lhase:

Tibetan family kitchen - Cisongtang E Rd, Lhasa, Tibet, Čína - príjemný rodinný podnik hneď vedľa ulice Barkhor. Odporúčame. Výborné tradičné Momo - tibetské pirohy s jakom alebo zeleninou. Zo strechy je nádherný výhľad na centrum mesta a Potalu.

Everest Cafe: "Najzápadnejšia" kaviareň v meste. Výborná káva, na akú sme zvyknutí s vynikajúcimi koláčikmi.

Reštaurácie, ktoré odporúčame v Shigatze:

Yak hotel Shigatze - Čína, Tibet, Shigatse, Zhongba County, 219国道 - naša obľúbená reštaurácia. Na legendárny jačí steak pripravený nepálskymi kuchármi budete spomínať ešte dlho.

← Strava, jedlo a reštaurácie (zoznam krajín)

Reštaurácie

Forum restaurant Beijing
Forum restaurant Beijing

Najchutnejšie reštaurácie sveta

Forum restaurant Beijing

Peking
Čína

Forum Restaurant Peking: Kulinárska oáza s michelinskou hviezdou
V srdci Pekingu, v rušnej štvrti Guomao, sa nachádza Forum Restaurant Peking, klenot čínskej gastronómie ovenčený michelinskou hviezdou. Šéfkuchár Kwok Chi Wa začínal v Hongkongu v rovnomennej reštaurácií už v roku 1986 a v roku 2021 prispel svojími skúsenosťami k otvoreniu tejto prestížnej reštarácie v Pekingu.

Sezónne sa meniace menu ponúka širokú paletu delikátnych predjedál, lahodných cestovín, rafinovaných hlavných jedál a neodolateľných dezertov. Pre tých, ktorí chcú ochutnať to najlepšie z ich umenia, je k dispozícii degustačné menu.

Rozsiahly vínny lístok uspokojí aj tých najnáročnejších somelierov a ponúka široký výber talianskych a medzinárodných vín, ktoré dokonale doladia váš gastronomický zážitok.

Elegantný a sofistikovaný interiér reštaurácie s rozdelením na jedáleň a lounge bar vytvára príjemnú atmosféru pre romantické večere, oslavy zvláštnych príležitostí, ako aj neformálne posedenia s priateľmi.
Ceny v reštaurácii zodpovedajú exkluzivite a kvalite ponúkaných služieb. Reštaurácia je otvorená na obed a na večeru.

Pre uľahčenie vašej návštevy:

Rezervujte si stôl vopred, reštaurácia je veľmi populárna.
Dodržujte formálne oblečenie.
Informujte personál o akýchkoľvek alergiách alebo stravovacích obmedzeniach.
Pripravte sa na pomalé servírovanie jedál, ktoré vám umožní vychutnať si každý detail gastronomického umenia.
Nech už hľadáte romantickú večeru, oslavu v exkluzívnom prostredí alebo len túžite po výnimočnom gastronomickom zážitku, Forum Restaurant Peking je tou správnou voľbou.

Prajem vám nezabudnuteľný kulinársky zážitok!

Quanjude Roast Duck Restaurant
Quanjude Roast Duck Restaurant

Najchutnejšie reštaurácie sveta

Quanjude Roast Duck Restaurant

Peking
Čína

Priamo na ulici Wangfujing sa nachádza reštaurácia Quanjude Roast Duck, ktorá bola založená v roku 1864, čo znamená, že má viac ako 150 ročné skúsenosti s prípravou tej najchrumkavejšej a najlahodnejšej kačice v celom Pekingu. Z Pekingu nesmiete odísť, dokým neochutnáte chrumkavú kačicu. Reštaurácia hostila osobnosti ako napríklad Jorge Bush alebo Fidel Castro. Prostredníctvom neustálej inovácie a rozvoja vytvorili pekingskú kačicu na mnoho spôsobov. Kačicu Vám pred vašimi očami naporcuje a naservíruje profesionálny kuchár. Pečená kačka nie je solená a tak si ju budete musieť dochutiť. Buď si kačicu namočíte do sladkej slivkovej omáčky a zabalíte do placky s uhorkou a reďkovkou, alebo pridáte na kačicu šťavu z cesnaku a sóje. Zaručene zažijete dokonalý gurmánsky zážitok.

 

Lost Heaven
Lost Heaven

Štýlové reštaurácie

Lost Heaven

Šanghaj
Čína

Práve v tejto reštaurácii, ktorá sa špecializuje na recepty z čínskej provincie Yunnan, zažijete tie najlepšie kulinárske zážitky. Aj samotný dizajn reštaurácie Lost Heaven je tvorený umeleckými a kultúrnymi prvkami čínskej provincie Yunnan. Zakladatelia reštaurácie neustále dopĺňajú recepty a dotvárajú techniky varenia. Zákazníkom ponúkajú originálne recepty, do ktorých vkladajú originálne ingrediencie ako lístky zo zázvoru, koriander a hríby Bai Shen, ktoré jedlám dodávajú neuveriteľnú chuť. Šanghajské média označili reštauráciu za „povinnú zástavku“ pri návšteve Šanghaja. Odporúčame ochutnať dusené bambusové výhonky s kuracím mäsom a ryžou, alebo LiLiang restované hovädzie mäso s ryžou alebo širokými ryžovými rezancami. Ak si vyberiete čokoľvek, vždy sa ponoríte do tajov chutnej Yunnanskej kuchyne.

Rezervovať
100 Century Avenue Restaurant
100 Century Avenue Restaurant

Najchutnejšie reštaurácie sveta

100 Century Avenue Restaurant

Šanghaj
Čína

Ochutnajte západnú, čínsku a japonskú kuchyňu v parku Hyatt Shanghai. Ako jedna z najlepších reštaurácií vo finančnom centre Šanghaja ponúka reštaurácia 100 Century Avenue nezabudnuteľný zážitok z gastronómie a vinárstva, v kombinácii s výhľadom na mesto z 91. poschodia. Užite si pohľad v dynamickej reštaurácii na čínskych šéfkuchárov ako pred Vami obracajú čínsky wok a ostrými nožmi pripravujú sushi a sashimi. V reštaurácii zaručene ochutnáte najlepší čínsky wok obohatený s pohľadom na Oriental Pearl Tower a rieku Huangpu. Ku unikátnemu jedlu si objednajte kvalitné víno z nekonečného vínneho zoznamu. Kulinársky zážitok, na ktorý len tak ľahko nezabudnete!

Rezervovať
OZONE
OZONE

Štýlové reštaurácie

OZONE

Hong Kong
Čína

Ozone Bar je svetovým unikátom, pretože ak sa sem vyberiete, ocitnete sa v najvyššie položenom bare sveta. To už stojí za to, nie? Nájdete ho na 118. poschodí hotela The Ritz-Carlton v nadmorskej výške 484 m.n.m a samotný výhľad, ktorý odtiaľto zažijete je najkrajší, aký si viete v Hongkongu predstaviť. Výťah Vás dovezie až do baru, v ktorom Vás okamžite privíta príjemné osvetlenie, avantgardné sedenie a steny z vírivého skla. V bare sa podáva luxusné sushi a maki s pestrofarebnými a luxusnými koktejlami. Koktejly sú rovnako luxusné ako výhľad na prístav Victoria. Určite sa tu zastavte na drink a premiešajte jeho chuť so zážitkom. Vyžaduje sa spoločenské oblečenie a odporúčame rezerváciu vopred.

Rezervovať
Tin Lung Heen
Tin Lung Heen

Najchutnejšie reštaurácie sveta

Tin Lung Heen

Hong Kong
Čína

Exkluzívna elitná večera s výhľadom na Hongkong z 102. poschodia v reštaurácii Tin Lung Heen v hoteli The Ritz-Carlton, ktorá sa preslávila vďaka vynikajúcej kantonskej kuchyni. Špeciality, vrátane Dim Sum, sú podávané s vynikajúcimi čajmi a šesťchodové degustačné menu s profesionálnym prevedením, Vám objasní, vďaka čomu reštaurácia získala 2 michelinské hviezdy. Šéfkuchár Paul Lau Ping Lui je vysoko považovaný za jedného z najlepších kantonských kuchárov v Hong Kongu. Kombinuje inovácie s tradičnými metódami a technikami varenia, ktoré dodávajú jedlu jedinečnosť. Najlepšie čínske Dim Sum tašťičky s rôznymi náplňami ochutnáte práve tu! Kulinársky zážitok zaručený. Rezerváciu odporúčame vykonať vopred.

Dress code: reštaurácia požaduje aby páni nenosili sandále, topánky s otvorenou špičkou, krátke tričko alebo kraťasy. Vyžaduje sa spoločenské oblečenie.

Rezervovať
Mizumi
Mizumi

Najchutnejšie reštaurácie sveta

Mizumi

Macao
Čína

Táto sofistikovaná japonská reštaurácia, získala ​​svoju prvú hviezdu Michelin v roku 2015 a len o rok neskôr bola povýšená na vysoko vyhľadávané dve hviezdy Michelin. Predstaví Vám remeslo japonskej kuchyne a zmes presnosti a chutí, na ktorú dohliada trojica šéfkuchárov, z ktorých každý získal svoju vlastnú hviezdu Michelin. Ochutnajte výnimočné sushi a tempuru, umelo pripravené pokrmy teppanyaki, exkluzívne kúsky hovädzieho mäsa z japonského Wagyu a iné japonské špeciality, ktoré predstavujú to najlepšie z japonskej kuchyne. Alebo si dáte miešanú zeleninu s domácim údeným lososom marinovaným v sójovej omáčke? Toto všetko zažijete vo výnimočnom interiéri reštaurácie, ktorej dizajn vzdáva veľký hold japonskej kuchyni. Gurmánsky zážitok zažijete nielen chuťou ale aj zrakom. Vyžaduje sa spoločenské oblečenie. 

B

Ázia   Amerika   Európa  

Taliansko, Peru, Mexiko, Jordánsko, India, Čína, Brazília


náročnosť

18 dní

Trvanie

13112 22224€
K

Ázia  

Čína


náročnosť

11 dní

Trvanie

2278 3504€
K

Ázia  

Japonsko, Čína


náročnosť

10 dní

Trvanie

2492 3560€
K

Ázia  

Macao, Hongkong, Čína


náročnosť

15 dní

Trvanie

2856 4080€
Pravda o Číne – vznik neporaziteľného draka Prémiový blog

Prémiový blog Pravda o Číne – vznik neporaziteľného draka

Čína porušuje ľudské práva, v obchode používa nekalé praktiky, porušuje duševné vlastníctvo, je neekologická, sleduje svojich občanov, ktorí žijú v…

Ľuboš Fellner 36 min. čítania
Pravda o Sin-ťiangu, Číne a budúcnosti Slovenska Prémiový blog

Prémiový blog Pravda o Sin-ťiangu, Číne a budúcnosti Slovenska

Ako to v Číne vyzerá naozaj? Ako je to s porušovaním ľudských práv? Sme my na západe slobodnejší a máme pred sebou lepšiu budúcnosť? Názor, ktorý…

Ľuboš Fellner 37 min. čítania
Marco Polo v Číne Prémiový blog

Prémiový blog Marco Polo v Číne

Marco Polo strávil v Číne vyše 17 rokov. Prejdeme sa s ním z dnes búrlivého Sin-ťiangu krížom cez celú obrovskú krajinu až do hlavného mesta.…

Ľuboš Fellner 20 min. čítania
Šanghaj - Perla Orientu Shanghai

Shanghai Šanghaj - Perla Orientu

Nech prídete do Číny s akýmikoľvek očakávaniami a predstavami, Šanghaj vás ohromí. Najväčšie a najbohatšie čínske mesto si vás získa hneď od…