Hotely v Izraeli s dobrým pomerom ceny a kvality:

Hotel Rimonim (Nazaret) – kvalitný hotel v centre Nazaretu sa vyznačuje skvelou polohou priamo na hlavnej ulici celého mesta a len pár desiatok metrov od námestia s prameňom Panny Márie a ortodoxným kostolom, pred ktorým nájdete niekoľko zaujímavých miest na večeru. Priestranné izby majú klasické vybavenie od klimatizácie, TV, sprchy, toalety a mnohé z nich majú aj príjemný výhľad na pahorky Nazaretu. Hotel má bezplatné wifi a podáva skvelé raňajky, ktoré máme v cene. Priamo naproti hotelu nájdete malé potraviny, predajňu ovocia aj zeleniny aj rýchle občerstvenie. K slávnej Bazilike zvestovania je to odtiaľto cca 20 minút pešej prechádzky.

Hotel Agripas Boutique (Jeruzalem) – Štýlový hotel v centre moderného Jeruzalema. Príjemné a moderne zariadený hotel spĺňa všetky kritéria komfortu a vlastné sociálne zariadenie aj sprcha sú samozrejmosťou, rovnako ako TV alebo wifi. Súčasťou hotela je aj kvalitná reštaurácia na večeru alebo drink. Každé ráno sa podávajú raňajky formou bufetových stolov. Pár desiatok metrov od hotela nájdete aj menší supermarket a hotel leží cca 5 minút od známeho trhoviska Mahne Yehuda. Nákupné centrum Mamilla sa z hotela nachádza cca 1 kilometer na k hradbám starého Jeruzalemu je to 20 minútová prechádzka alebo 2 zastávky električkou.

Holy Land Hotel (Jeruzalem) -  Holy Land hotel sa nachádza v srdci Jeruzalemu. Pár desiatok metrov od Herodovej a Damašskej brány. Pulzujúce staré mesto so všetkými historickými atrakciami je teda hneď za rohom a kedykoľvek sem môžete vyraziť. Výhľady z hotelových okien sú nasmerované na staré mesto (Skalný dóm) alebo na Olivovú horu či horu Skopus a Rockefellerove záhrady. Hotel len nedávno prešiel kompletnou rekonštrukciou. V historickom kontexte patrí medzi tradičné jeruzalemské hotely ako Agripas, ktoré sú už vyše 50 rokov súčasťou miestnej hotelovej scény. Každá izba je vybavená klimatizáciou, chladničkou, TV a sejfom. Bezplatná hotelová wifi takisto každého poteší. Ak plánujete vyraziť do ranných uličiek starého mesta tak si nezabudnite zobrať espresso od Rašída v hotelovej lobby. Na záver dňa pre zmenu vyjdite na strechu hotela. Kochajte sa pohľadom na staručké mesto a počúvajte jeho zvuky tak ako to robili milióny ľudí pred Vami. 

Tým náročnejším, ktorí si chcú priplatiť za luxusný pobyt v Izraeli odporúčame hotel:

American Colony (Jeruzalem) – Štýlový hotel neďaleko "Záhradného" hrobu Ježiša Krista. Hotel s históriou, ktorý zažil aj osmanskú ríšu a noc tu strávilo množstvo osobností ako Lawrence z Arábie, Bob Dylan, Tony Blair, Michail Gorbačov a množstvo ďalších. Pridajte sa k nim. The American colony patrí k legendám Jeruzalemu a zároveň k úzkej skupine historických hotelov, ktoré ani po sto rokoch nestratili svoj šarm. Hotel sa skladá z viacerých častí. Takzvaný Main house je pôvodnou budovou z polovice 19. storočia, ktorú dal postaviť Paša Rabah Effendi El Husseini na ruinách pôvodnej osmanskej budovy. Ozaj ruiny tejto najstaršej časti hotela môžete stále vidieť v skvelej reštaurácii Val´s Brasserie. K hlavnej budove boli časom pristavané ďalšie ako Palm house, Cow byre či East house. Izba typu Classic Pasha, ktorú radi používame vyžaruje turecký šarm. Všetky izby sú autentické a každá je ináč zariadená, avšak vždy v osmanskom štýle z konca 19. storočia. Samozrejme, že nechýbajú žiadne výdobytky modernej doby, a tak si v krehkom súlade historického interiéru, môžete vychutnávať bezplatnú wifi, či si počas horúceho jeruzalemského dňa pustiť klímu. Suma sumárum ak nejaký hotel vystihuje charakter mesta tak je to práve American colony.

Pri check-ine v hoteloch je zvykom nechať ako garanciu za ďalšie využité hotelové služby (telefón, internet, raňajky a pod.) detaily Vašej kreditnej karty. Toto sa týka konzumácie v hoteli, izbový bar atď. Ak žiadne ďalšie hotelové služby nevyužijete, tak peniaze Vám budú refundované resp. z karty Vám nikto nič nestiahne. Nemusíte mať obavy, nech nám to pripadá akokoľvek zvláštne, je to absolútnou samozrejmosťou. Majte svoju kreditnú kartu so sebou.

← Ubytovanie a hotely (zoznam krajín)

Hotely

King David hotel
King David hotel

Luxusný hotel

⭑⭑⭑⭑⭑

King David hotel

Jeruzalem
izrael

Druhý najstarší luxusný hotel v Jeruzaleme je skvostom. Prežil všetko čo priniesli moderné dejiny Izraelu a svojim spôsobmom stelesnením krajiny. Len nedávno oslávil okrúhlych 90 rokov. Podobne ako Herods hotel v Tel Avive, aj King David kombinuje staré s novým. Ináč to ani v Jeruzaleme nejde. V hoteli strávila noc už nejedna slávna osobnosť  a všetko sa točí okolo luxusu a skvelých služieb. Hotel má dokonalú polohu len 15 minút peši zo starého mesta. Kupoly, minarety, vône dávnej histórie sú na dosah ruky. V letnom období Vás príjemne prekvapí aj bazén, ktorý je dokonalým osviežením v horúčave starého mesta. 

Bar

Bar

Bazén

Bazén

Fitness

Fitness

Reštaurácia

Reštaurácia

Klimatizácia

Klimatizácia

Nefajčiarske izby

Nefajčiarske izby

Wifi

Wifi

Spa/Wellness

Spa/Wellness

Mitzpe Hayamim
Mitzpe Hayamim

Luxusný hotel

⭑⭑⭑⭑⭑

Mitzpe Hayamim

Severný Izrael
Izrael

Mitzpe Hayamim patrí medzi najlepšie hotely Severného Izraela. Krásny spa hotel má 96 luxusných izieb, vlastnú farmu, sady, bylinky a dokonca aj prameň. Niekto by to nazval: dokonalý súzvuk s prírodou. Po náročnom programe si v hoteli vždy oddýchnete a vôni v hoteli dominuje jazmín, levandula a orgován. Mitzpe Hayamim Vám každý večer vráti späť energiu, ktorú ste cez deň stratili. Všetky izby sú moderne zariadené, wifi takisto dostupná všade. Potraviny sú čerstvé, voňavé a lokálne. Autentický hotel s výhľadom na Golanské výšiny a Genazaretské jazero.

Bar

Bar

Bazén

Bazén

Fitness

Fitness

Golf

Golf

Reštaurácia

Reštaurácia

Klimatizácia

Klimatizácia

Nefajčiarske izby

Nefajčiarske izby

Wifi

Wifi

Pláž

Pláž

Spa/Wellness

Spa/Wellness

Herods hotel
Herods hotel

Luxusný hotel

⭑⭑⭑⭑⭑

Herods hotel

Tel Aviv
Izrael

Tento prestížny hotel patrí medz najlepšie hotely Tel Avivu. Úžasná poloha priamo na brehu Stredozemného mora a len kúsok od centra zaručuje vždy dobrý začiatok cesty a zažijete autentický Tel Aviv. Dokonca zažijete ešte viac keďže hotel Vás prenesie do 30 rokov minulého storočia a zároveň do modernej doby. Dvere do majestátnej lobby Vám otvorí komorník v perfektnom obleku ako vystruhnutom z roku 1930 a každý drobný detail v hoteli Vám pripomína túto dobu. Samotná lobby je v štýle Tel Avivského boulevardu, lemovaná fikusmi a orientovaná priamo na pláž. V pozadí hrá pokojná hudba a vy si užívate Tel Aviv.

Interiér hotela takisto spomína na minulosť ale vybavenie izieb, wifi Vás vždy prenesú späť do prítomnosti.

Bar

Bar

Bazén

Bazén

Fitness

Fitness

Reštaurácia

Reštaurácia

Klimatizácia

Klimatizácia

Nefajčiarske izby

Nefajčiarske izby

Wifi

Wifi

Pláž

Pláž

Spa/Wellness

Spa/Wellness

The American Colony hotel
The American Colony hotel

Najlepšie hotely sveta

⭑⭑⭑⭑⭑

The American Colony hotel

Jeruzalem
Izrael

Štýlový hotel neďaleko "Záhradného" hrobu Ježiša Krista. Hotel s históriou, ktorý zažil aj osmanskú ríšu a noc tu strávilo množstvo osobností ako Lawrence z Arábie, Bob Dylan, Tony Blair, Michail Gorbačov a množstvo ďalších. Pridajte sa k nim. The American colony patrí k legendám Jeruzalemu a zároveň k úzkej skupine historických hotelov, ktoré ani po sto rokoch nestratili svoj šarm. Hotel sa skladá z viacerých častí. Takzvaný Main house je pôvodnou budovou z polovice 19. storočia, ktorú dal postaviť Paša Rabah Effendi El Husseini na ruinách pôvodnej osmanskej budovy. Ozaj ruiny tejto najstaršej časti hotela môžete stále vidieť v skvelej reštaurácii Val´s Brasserie. K hlavnej budove boli časom pristavané ďalšie ako Palm house, Cow byre či East house. Izba typu Classic Pasha, ktorú radi používame vyžaruje turecký šarm. Všetky izby sú autentické a každá je ináč zariadená, avšak vždy v osmanskom štýle z konca 19. storočia. Samozrejme, že nechýbajú žiadne výdobytky modernej doby, a tak si v krehkom súlade historického interiéru, môžete vychutnávať bezplatnú wifi, či si počas horúceho jeruzalemského dňa pustiť klímu. Suma sumárum ak nejaký hotel vystihuje charakter mesta tak je to práve American colony.

Bar

Bar

Bazén

Bazén

Fitness

Fitness

Reštaurácia

Reštaurácia

Klimatizácia

Klimatizácia

Nefajčiarske izby

Nefajčiarske izby

Wifi

Wifi

Agripas Boutique hotel

Agripas Boutique hotel

⭑⭑⭑

Jeruzalem

Štýlové ubytovanie v centre moderného Jeruzalema. Príjemné a moderne zariadený hotel spĺňa všetky kritéria komfortu a vlastné sociálne zariadenie aj sprcha sú samozrejmosťou, rovnako ako TV alebo wifi. Súčasťou hotela je aj kvalitná reštaurácia na večeru alebo drink. Každé ráno sa podávajú raňajky formou bufetových stolov. Pár desiatok metrov od hotela nájdete aj menší supermarket a hotel leží cca 5 minút od známeho trhoviska Mahne Yehuda. Nákupné centrum Mamilla sa z hotela nachádza cca 1 kilometer na k hradbám starého Jeruzalemu je to 20 minútová prechádzka alebo 2 zastávky električkou.
Wifi

Wifi

Holy Land hotel, Jerusalem

Holy Land hotel, Jerusalem

⭑⭑⭑

Jeruzalem, Izrael

Holy Land hotel sa nachádza v srdci Jeruzalemu. Pár desiatok metrov od Herodovej a Damašskej brány. Pulzujúce staré mesto so všetkými historickými atrakciami je teda hneď za rohom a kedykoľvek sem môžete vyraziť. Výhľady z hotelových okien sú nasmerované na staré mesto ( Skalný dóm) alebo na Olivovú horu či horu Skopus a Rockefellerove záhrady. Hotel len nedávno prešiel kompletnou rekonštrukciou. V historickom kontexte patrí medzi tradičné jeruzalemské hotely ako Agripas, ktoré sú už vyše 50 rokov súčasťou miestnej hotelovej scény. Každá izba je vybavená klimatizáciou, chladničkou, TV a sejfom. Bezplatná hotelová wifi takisto každého poteší. Ak plánujete vyraziť do ranných uličiek starého mesta tak si nezabudnite zobrať espresso od Rašída v hotelovej lobby. Na záver dňa pre zmenu vyjdite na strechu hotela. Kochajte sa pohľadom na staručké mesto a počúvajte jeho zvuky tak ako to robili milióny ľudí pred Vami. Zimomriavky zaháňajte rozhovorom so sprievodcom, ktorý Vás pripraví na ďalší deň. Ak patríte k náročnejším klientom a preferujete hotely neďaleko starého mesta s bohatou históriou, tak si vyberte náš elitný hotel z edície najlepšie hotely sveta: The American colony hotel.

Bar

Bar

Reštaurácia

Reštaurácia

Klimatizácia

Klimatizácia

Wifi

Wifi

Mary's Well hotel Nazareth

Mary's Well hotel Nazareth

⭑⭑⭑⭑

Nazareth, Izrael

Jeden z najlepších hotelov v centre Nazaretu sa vyznačuje skvelou polohou priamo na hlavnej ulici a len pár desiatok metrov od námestia s prameňom Panny Márie a ortodoxným kostolom, pred ktorým nájdete niekoľko zaujímavých miest na večeru. Priestranné izby majú klasické vybavenie od klimatizácie, TV, sprchy, toalety a mnohé z nich majú aj príjemný výhľad na pahorky Nazaretu. Hotel má bezplatné wifi a podáva skvelé raňajky. Ochutnajte miestny humus s lokálnym olivovým olejom. Priamo naproti hotelu nájdete malé potraviny, predajňu ovocia, zeleniny, rýchle občerstvenie a priamo v hoteli praktickú reštauráciu. K slávnej Bazilike zvestovania je to odtiaľto cca 20 minút pešej prechádzky a kostol Sv. Gabriela je len 407 metrov!

Bar

Bar

Reštaurácia

Reštaurácia

Klimatizácia

Klimatizácia

Nefajčiarske izby

Nefajčiarske izby

Wifi

Wifi

K

Ázia  

Palestína, Jordánsko, Izrael


náročnosť

10 dní

Trvanie

3416
K

Ázia  

Palestína, Izrael


náročnosť

6 dní

Trvanie

2122
K

Ázia  

Palestína, Libanon, Jordánsko, Izrael


náročnosť

13 dní

Trvanie

4468
B

Ázia  

Palestína, Jordánsko, Izrael


náročnosť

10 dní

Trvanie

5230
Mal zabiť svojho syna Prémiový blog

Prémiový blog Mal zabiť svojho syna

Putujem po stopách proroka Abraháma od mesta, kde sa narodil, až po jeho hrob. Prichádzam na jednotlivé miesta, pýtam sa a hľadám odpovede. Prečo…

Ľuboš Fellner 19 min. čítania
Marco Polo Prémiový blog

Prémiový blog Marco Polo

Bol, či nebol v Číne? Priniesol Marco Polo špagety do Číny, papierové peniaze a okuliare z Mongolska a vyspal sa so stovkou Tibeťaniek? Do konca…

Ľuboš Fellner 13 min. čítania
Päť dôvodov, prečo milujem Jeruzalem Prémiový blog

Prémiový blog Päť dôvodov, prečo milujem Jeruzalem

Jeruzalem je nevyčerpateľné mesto. Má v sebe všetko od príbehov, legiend, histórie, turbulencií až po niečo neopísateľné a podmanivé. Jeruzalem je…

Za múrmi Jeruzalema: Olivová hora a Betlehem Betlehem

Betlehem Za múrmi Jeruzalema: Olivová hora a Betlehem

Po celodennej prehliadke Jeruzalema sa vydávame za jeho stredoveké múry spoznať aj nemenej dôležité okolie. Už počas prehliadky Chrámovej hory sme…

Vyschne Mŕtve more?

20

09:00

jan

2023

Izrael Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta Jordánsko Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Mŕtve more, ktoré sa nachádza na hraniciach Izraela s Jordánskom, vysychá. Dá sa tak ironicky povedať, že Mŕtve more umiera. Dôvodom je, že miestni i spoločnosti (ľudské…