Pas platný minimálne 6 mesiacov po návrate Áno
Víza - ETA autorizácia elektronicky vopred Áno
Povinné očkovanie proti žltej zimnici Nie *
Covid-19 - podmienky vstupu   Áno **

* pokiaľ prichádzate z krajiny s potencionálnym rizikom nákazy Žltou zimnicou, potrebujete mať potvrdenie o tomto očkovaní (Očkovací preukaz)

Podmienky vstupu na Srí Lanku sú nasledovné:

Slováci a Česi môžu na Srí Lanku vycestovať. Musia však dodržať určité podmienky:

Plne zaočkované osoby, minimálne 14 dní od poslednej dávky, sa môžu voľne pohybovať po krajine. Pred odletom potrebujete mať pripravený Covid pass v angličtine, kde je vidieť potvrdenie o očkovaní. 

Test musia absolvovať nezaočkované deti od 12 do 18 rokov. Za plne zaočkované sa považujú deti do 18 rokov s aspoň jednou dávkou podanou minimálne 14 dní pred odletom.

Všetci cestujúci na Srí Lanku od 1.1.2022 potrebujú povinnú lokálnu poistku proti COVID. Tá má krytie do 50 000 USD. Za BUBO klientov podá žiadosť o vybavenie kancelária BUBO. Pre svojich klientov robíme vždy viac. 

Nezaočkované alebo čiastočne zaočkované osoby: k vycestovaniu na Srí Lanku budete potrebovať nasledovné dokumenty:

  • RT-PCR test nie starší ako 72 hodín pred odletom (od 2 rokov veku)
  • pokiaľ ste čiastočne zaočkovaní, majte so sebou potvrdenie o očkovaní (Covid pass)
  • úhrada cez túto stránku za PCR test po prílete (40USD) a povinného poistenia (12USD). Od tohto testu sú oslobodené deti do 12 rokov. Za BUBO klientov na BUBO zájazde objednáva kancelária BUBO.

Cestujúci s prekonaným ochorením Covid-19

  • RT-PCR test nie starší ako 72 hodín pred odletom (od 2 rokov veku)
  • pokiaľ ste čiastočne zaočkovaní, majte so sebou potvrdenie o očkovaní (Covid pass)
  • potvrdenie o prekonaní ochorenia nie viac ako 6 mesiacov v angličtine
  • úhrada cez túto stránku za PCR test po prílete (40USD) a povinného poistenia (12USD). Od tohto testu sú oslobodené deti do 12 rokov. Za BUBO klientov na BUBO zájazde objednáva kancelária BUBO.

Neočkovaní, čiastočne očkovaní, prekonaní: Test po prílete bude vo Vašom hoteli, kde počkáte do negatívneho výsledku. Po tomto sa môžete v bubline pohybovať a aj navštíviť vybrané pamiatky. Po 8 dňoch získavate slobodu pohybu po krajine, na rozdiel od 14 dňovej lehoty pri nezaočkovaných a neprekonaných.

Ostatné podmienky vstupu na Srí Lanku sú jednoduché:

Vstupný formulár:

Každý cestujúci musí za seba vyplniť zdravotný formulár. Je krátky, v angličtine a vyplnenie Vám zaberie iba pár minút. Formulár vyplňte až po obdržaní negatívneho výsledku PCR testu, to zn. približne deň pred odletom. Prikladáme Vám krátky návod ako si ho vyplníte. O vyplnení vám príde QR kód. Podrobný video návod na vyplnenie zdravotného formulára na Srí Lanku krok za krokom nájdete na tomto linku.

Viac informácií ohľadom podmienok vstupu nájdete na mzv.sk 

Ostrov sa rozhodol od 26.12.2020 postupne otvárať a uvoľňovať všetky svoje opatrenia. Na začiatku zaviedli cestovanie v bubline, kde ste mohli v pokoji leňošiť na privátnej pláži vybraného hotela v tzv. bubline, a to aj v oblasti našej obľúbenej Kalutary. Postupom času sa otvárali aj tie najkrajšie a najvýznamnejšie pamiatky ostrova. Dnes je situácia ďaleko lepšia. Výrazne uľahčili podmienky vstupu pre očkované osoby. V spolupráci v konzulom a našim spoľahlivým miestnym partnerom sme pre Vás pripravili rozprávkový program bezpečnou, trvalo udržateľnou cestou a zabezpečili ubytovanie v certifikovaných kvalitných hoteloch. V plážových hoteloch pred odletom domov nie je problém sprostredkovať PCR test, ak je potrebný pre Váš návrat. Srí Lanka je otvorená a v roku 2022 je určite ideálna voľba, iba ak ste v rukách spoľahlivého partnera na cestách: BUBO - lovci zážitkov.

BUBO organizuje mesačne stovky zájazdov a vstupné informácie pravidelne aktualizujeme k všetkým našim cestám. Pre našich klientov vybavíme aj nevybaviteľné. Pokiaľ cestujete individuálne, overte si aktuálne podmienky na príslušných úradoch danej krajiny.

Marco Polo – najväčší cestovateľ Prémiový blog

Prémiový blog Marco Polo – najväčší cestovateľ

V záverečnom blogu o veľkom cestovateľovi píšem o jeho návrate z Číny späť domov. Išiel opäť úplne inou cestou a bolo to jedno nádherné…

Zvieratá Srí Lanky Prémiový blog

Prémiový blog Zvieratá Srí Lanky

Srí Lanka je ostrovná tropická krajina s bohatou vegetáciou, plná vodných nádrží, rezervoárov, priehrad, kanálov a riek, obklopená Indickým oceánom…

Polonnaruwa - mesto kultúrneho trojuholníka Polonnaruwa

Polonnaruwa Polonnaruwa - mesto kultúrneho trojuholníka

Polonnaruwa je nádherným historickým mestom, ktoré sa nachádza v strednej časti Srí Lanky a tvorí jeden z vrcholov kultúrneho trojuholníka ostrova.…

Najfantastickejšie festivaly sveta Prémiový blog

Prémiový blog Najfantastickejšie festivaly sveta

Ste už ostrieľaný cestovateľ, ktorý toho videl dosť a chce teraz svoje cesty povýšiť na iný level? Nejde totiž iba o to - KAM ísť, ale aj KEDY tu…