Ako sa zbaliť na dovolenku na Srí Lanke? Maximálna povolená hmotnosť batožiny do lietadla je okolo 23 kg/osoba do batožinového priestoru a príručná batožina (1 kus príručnej batožiny na osobu, väčšinou 7 kg). Skontrolujte si údaje na svojej letenke. Zbaľte sa tak, aby ste mysleli na to, že z tejto cesty si domov odnesiete aj viacero darčekov. Pri cestách lietadlom odložte ostré predmety (nožík, nožničky a pod.) do kufra. Najpraktickejší je jeden kufor a menší ruksak, ktorý využijete pri výletoch.

Počasie bude príjemné a teplé, väčšinu času budete v letnom oblečení. V horských oblastiach sa však môže na večer ochladiť na 10-15 stupňov a preto sa Vám zíde aj teplejšie oblečenie, do rezervy dlhé nohavice, sveter/mikina či ľahká bunda. Na obutie majte so sebou tenisky/poltopánky (stačia jedny) + šľapky.

Ženy by nemali mať príliš veľký výstrih. Ideálne je, aby bolo oblečenie ladené v svetlejších farbách. Budete sa pohybovať po miestach, ktoré sú pre Srí Lančanov posvätné a takýmto oblečením prejavíte viac úcty.

Zástrčky na Srí Lanke sú 220 V anglického typu, ak máte príslušnú redukciu nezabudnite si ju pribaliť. Redukcie sa dajú zakúpiť aj na letisku vo Viedni, prípadne aj v SR v elektro obchodoch. Zabezpečte si ju teda ešte pred odletom, aby ste na dovolenke s jej zháňaním už nestrácali čas. 

Keďže batožina, ktorá cestuje v batožinovom priestore lietadla, nie vždy nájde cieľ a môže sa oneskoriť jej dodanie (nebýva to často, ale ak sa to stane, je to nepríjemné), odporúčame Vám, aby ste v príručnej batožine mali aj rezervné oblečenie na prvý deň, všetky dôležité lieky! a iné veci, bez ktorých si neviete predstaviť pobyt. Za batožinu je zodpovedná letecká spoločnosť a v prípade oneskoreného dodania alebo straty platí reklamačný poriadok leteckej spoločnosti. Európska únia znovu upravuje Vaše práva voči leteckej spoločnosti.

Ak Vám letecká spoločnosť nedoručí batožinu, musíte si v danej leteckej spoločnosti ešte na letisku vyzdvihnúť doklad o reklamácii nedodania, na ktorom máte referenčné číslo, pod ktorým sa Váš prípad eviduje. Nadiktujete adresu Vášho hotela, opíšete batožinu a väčšinou Vám ju za 1-2 dni doručia do hotela, resp. domov. Akékoľvek výdaje je nutné reklamovať priamo v leteckej spoločnosti.

Cestuj vďaka čítaniu

Čítajte, rozširujte si obzor a zbierajte pri tom zľavové kódy na cesty s BUBO.