Kam cestovať do Tadžikistanu?

Tadžikistan nepatrí k najnavštevovanejším krajinám regiónu a práve preto sľubuje unikátne zážitky, ktoré medzi vysokými horami ani nemusíte hľadať. Oni si vás nájdu samé. Najkrajšia príroda Strednej Ázie, ale aj koncentrácia historických miest ukáže na to, že s Tadžikistanom sa musí počítať.

Najhistorickejším miestom celej krajiny je Khujand na severe ležiaci na brehu slávnej rieky Syr Darya. Je unikátnym miestom, kde sa miešajú príbehy najslávnejších dejín. Založil ho Kýros Veľký, postavil Alexander Veľký, bojovali tu Mongoli a neskôr dokonca nosil meno Lenina. Dejiny v kocke! Vychutnajte si tu najkrajší bazár Tadžikistanu, nahliadnite k mauzóleu Masal ad-Dína a pohľadajte Leninovu sochu na periférii. Takýchto miest už v Strednej Ázii nie je veľa!

Najväčším zážitkom Tadžikistanu je najslávnejšia cesta Strednej Ázie a teda Pamír Highway. Predstavte si niekoľko dní v obklopení tých najkrajších hôr, aké si viete predstaviť. Prechádzate dedinky, kde zastavil čas a spoza rieky sledujete neďaleký Afganistan.

Hlavným mestom je Dušanbe s nádychom sovietskej architektúry, no ak milujete stopovanie archeologických pamiatok, tak potom neobíďte ani Pendžikent neďaleko uzbeckej hranice.

Ochutnajte tadžický plov, nekonečné misky zeleného čaju, spravte si piknik pri jazerách vo Fanských horách a zistíte, že aj Tadžikistan môže byť skvelá dovolenka na akú nezabudnete.

Chcete vedieť o Tadžikistane viac? Poradíme vám

Jednoznačne najdobrodružnejšia cesta, akú som kedy prešiel. Afganistan bol na dosah a aj tak som sa cítil bezpečne. Aj vďaka perfektnej organizácii.

Filip Beleš

študent Royal Holloway University, London

Filip Beleš

TA3
Stredná Ázia za 12 minút

(00:12:18)

Tadžikistan a Stredná Ázia očami najscestovanejšieho Slováka

K

Ázia  

Uzbekistan, Tadžikistan, Kirgizsko, Kazachstan


náročnosť

8 dní

Trvanie

1700
E

Ázia  

Tadžikistan, Afganistan, Kirgizsko


náročnosť

13 dní

Trvanie

2690
E

Ázia  

Tadžikistan, Afganistan, Kirgizsko

12.05. → 20.05. +5 termínov

náročnosť

9 dní

Trvanie

2090
K

Ázia  

Turkmenistan, Uzbekistan, Tadžikistan, Kirgizsko, Kazachstan


náročnosť

16 dní

Trvanie

3090
E

Ázia  

Tadžikistan


náročnosť

4 dní

Trvanie

680
E

Ázia  

Turkmenistan, Uzbekistan, Tadžikistan, Irán, Kirgizsko, Kazachstan


náročnosť

27 dní

Trvanie

4660

BUBO Covid garancia v cene

Preplatíme vám test