Kvôli hotelom do Tadžikistanu necestuje zrejme nikto. Tu je niekoľko našich tipov:

Hotel Hilton (Dušanbe) – Stačí napísať, že je Hotel Hilton v centre tadžického hlavného mesta najlepším hotelom Dušanbe? Stačilo by, ale chceme aby ste vedeli, že v tomto príjemnom a luxusnom ubytovaní si užijete pohodlnú, priestrannú izbu s 5 hviezdičkovým štandardom a luxusným vybavením. Hotel vám ponúka dokonalý oddych a relax pred tým, než vyrazíte napríklad na slávnu Pamír Highway. K dispozícii máte bazén, SPA centrum, hammam aj ponuku masáží a gastronomické zážitky vám prinesie aj jedna z troch reštaurácii, kde viete ochutnať nielen domáce jedlo, ale aj medzinárodnú stravu so širokým výberom. Skúste si vychutnať Sheraton Club na streche s výhľadom na celé mesto a s pohárikom dobrého koňaku. Ráno tu na vás čakajú dokonalé raňajky formou bufetového stolu. Toto miesto si jednoducho zamilujete.

Hotel Karon Palace (Kalai Khumb) – Hotel Karon Palace v malom mestečku na divokej riečke Khumb je prekvapením. Sám si dáva štyri hviezdičky, ale v týchto končinách to treba brať trošku s rezervou. Je to však čisté, kvalitné ubytovanie aké by ste tu nečakali. Hotel má reštauráciu, požičiava bicykle, má vlastné fitnes centrum, no možno vás po dlhom dni poteší viac hotelový bar, kde si môžete dať tadžickú vodku. Oddýchnuť si môžete v neveľkej hotelovej záhrade. Izby sú vybavené privátnou kúpeľňou aj toaletou, majú televíziu, chladničku, kanvicu na zohriatie vody a vedia vám tu aj zameniť peniaze, ak potrebujete.

Hotel Lal (Khorog) – Jednoduchý, no príjemný hotel Lal v centre Khorogu na pamírskej ceste môže byť vašim domovom, ak si chcete na legendárnej ceste oddýchnuť. Hotel má záhradu, kde si môžete posedieť na miske svojho čaju alebo na skvelom, domácom jedle. Izby sú jednoduché, ale čisté. Často majú len postele, nočný stolík, skriňu, koberec a starý televízor.

Wakhanský koridor -  ubytujte sa u domácich (inde je to vyslovene o šetrení, no tu je to o zážitku!)
Je lepšie, ak o vás vo Wakhanskom koridore vedia dopredu, aby vám prichystali (nechali) jedlo.
Pred vstupom do domu sa vyzúva!
Keď niekomu podávate pravú ruku, ľavou sa dotknite svojho srdca.

Cestuj vďaka čítaniu

Čítajte, rozširujte si obzor a zbierajte pri tom zľavové kódy na cesty s BUBO.