Tadžikistan nie je krajinou, kam by ste vycestovali za hotelmi, no aj tak má v sebe zaujímavé možnosti. Vyberte sa trekovať na západ krajiny do Fanských hôr a v horskom mestečku Artuč budete môcť prespať u domácich v ich vlastnom dome, čo je obrovským zážitkom. Priamo v horách sa vyspíte v stane s nádhernými výhľadmi. Ak cestujete v odľahlejších častiach Tadžikistanu, nespoliehajte sa na hotely, pretože tam žiadne nebudú a ubytujete sa u niekoho doma, kto vám dá posteľ alebo izbu. Vo väčších mestách akými je Khujand či Dušanbe nájdete množstvo hotelov na výber a Dušanbe dokonca vie prekvapiť aj luxusom v podobe kvalitného hotela Hilton v samotnom centre mesta. Služby vás príjemne prekvapia a potešia. Ak sa vydáte spoznávať drsnú tvár Tadžikistanu na Pamir Highway, tu budete bývať jednoduchšie. V meste akým je Khorog či Murghab ešte hotely nájdete, ale vo Wachanskom koridore budete buď spať u domácich v tradičnom pamírskom dome. Nespať v ňom, prišli by ste o zážitok z týchto končín sveta!

Hotel Karon Palace (Kalai Khumb) – Hotel Karon Palace v malom mestečku na divokej riečke Khumb je prekvapením. Sám si dáva štyri hviezdičky, ale v týchto končinách to treba brať trošku s rezervou. Je to však čisté, kvalitné ubytovanie aké by ste tu nečakali. Hotel má reštauráciu, požičiava bicykle, má vlastné fitnes centrum, no možno vás po dlhom dni poteší viac hotelový bar, kde si môžete dať tadžickú vodku. Oddýchnuť si môžete v neveľkej hotelovej záhrade. Izby sú vybavené privátnou kúpeľňou aj toaletou, majú televíziu, chladničku, kanvicu na zohriatie vody a vedia vám tu aj zameniť peniaze, ak potrebujete.

Hotel Lal (Khorog) – Jednoduchý, no príjemný hotel Lal v centre Khorogu na pamírskej ceste môže byť vašim domovom, ak si chcete na legendárnej ceste oddýchnuť. Hotel má záhradu, kde si môžete posedieť na miske svojho čaju alebo na skvelom, domácom jedle. Izby sú jednoduché, ale čisté. Často majú len postele, nočný stolík, skriňu, koberec a starý televízor.

Wakhanský koridor -  ubytujte sa u domácich (inde je to vyslovene o šetrení, no tu je to o zážitku!) Je lepšie, ak o vás vo Wakhanskom koridore vedia dopredu, aby vám prichystali (nechali) jedlo. Pred vstupom do domu sa vyzúva! Keď niekomu podávate pravú ruku, ľavou sa dotknite svojho srdca.

Ak hľadáte luxusný hotel, BUBO odporúča tento:

Hotel Hilton (Dušanbe) – Stačí napísať, že je Hotel Hilton v centre tadžického hlavného mesta najlepším hotelom Dušanbe? Stačilo by, ale chceme aby ste vedeli, že v tomto príjemnom a luxusnom ubytovaní si užijete pohodlnú, priestrannú izbu s 5 hviezdičkovým štandardom a luxusným vybavením. Hotel vám ponúka dokonalý oddych a relax pred tým, než vyrazíte napríklad na slávnu Pamír Highway. K dispozícii máte bazén, SPA centrum, hammam aj ponuku masáží a gastronomické zážitky vám prinesie aj jedna z troch reštaurácii, kde viete ochutnať nielen domáce jedlo, ale aj medzinárodnú stravu so širokým výberom. Skúste si vychutnať Sheraton Club na streche s výhľadom na celé mesto a s pohárikom dobrého koňaku. Ráno tu na vás čakajú dokonalé raňajky formou bufetového stolu. Toto miesto si jednoducho zamilujete.

← Ubytovanie a hotely (zoznam krajín)

Hotely

Hotel Classic

Hotel Classic

⭑⭑⭑⭑

Osh, Kirgizsko

Príjemný hotel v centre kirgizského Ošu nám padne vhod. Vraciame sa do civilizácie a po nociach v jednoduchých pamírskych domoch si budete pripadať ako v bavlnke. Hotel sa nachádza v absolútnom centre a tak vás čaká príjemná prechádzka okolím. Príjemné, priestranné, čisté izby sú vybavené klimatizáciou, chladničkou, televíziou, ale aj vlastnou kúpeľňou s toaletou. Hotelová reštaurácia vás poteší výberom domácej aj ruskej stravy a v hotelovom bare môžete kirgizským koňakom osláviť dokonalú cestu a to, že ste prešli legendárnu Pamír Highway. Hotel má pre hostí aj bazén či dokonca SPA, kde si môžete zaplatiť masáž a nechať vymasírovať chrbát po natriasajúcich cestách Pamíru. Dokonalá oáza.

Bar

Bar

Bazén

Bazén

Fitness

Fitness

Reštaurácia

Reštaurácia

Klimatizácia

Klimatizácia

Nefajčiarske izby

Nefajčiarske izby

Wifi

Wifi

Spa/Wellness

Spa/Wellness

Homestay Ibragim

Homestay Ibragim

Murgab, Tadžikistan

U Ibragima v Murghabe strávime jednu noc v typickom, lokálnom, jednoduchom dome v krásnom prostredí, pretože všade naokolo sú hory. Izby sú také na aké ste si za posledné dve noci u domácich zvykli. Nájdete tu však aj sprchu s teplou vodou a tak sa k nám dostáva závan civilizácie.

Wifi

Wifi

Homestay Davlankh

Homestay Davlankh

Langar, Tadžikistan

Ani do mestečka Langar ešte nedorazila civilizácia a preto tu nie sú hotely. Noc strávime v „homestay“ v dome, ktorý domáci pretvorili na ubytovanie a ponúkajú jednoduché a zariadené izby. Je to miesto, kde sa stretávajú cestovatelia po Pamír Highway a tak má svoju atmosféru. Domáci pripravujú perfektné jedlo a tak ho určite vyskúšame!

Wifi

Wifi

Ubytovanie u domácich „Anis“

Ubytovanie u domácich „Anis“

Iskashim, Tadžikistan

Sme na konci sveta v Iskašime, kam sa dostane len málokto. Wachanský koridor je na dosah ruky a o civilizácii nemôže byť ani reč. Aj preto tu strávime noc v bežnom, pamírskom dome lokálnych obyvateľov. Tu nečakajte luxus, ale len funkčnú izbu s posteľou, kde si oddýchnete, prespíte a vyrážame za ďalšími zážitkami. Samozrejme toaleta je k dispozícii aj tečúca voda.

Wifi

Wifi

Hotel Lal

Hotel Lal

⭑⭑⭑

Khorog, Tadžikistan

Jednoduchý, no príjemný hotel v centre malého mestečka Khorogu na pamírskej ceste bude chvíľu Vašim domovom na zájazde. Je to najväčší hotel v okolí a názov tohto hotela znamená vzácny kameň "lal", pripomínajúci rubín, ktorý sa nachádza neďaleko tohto mesta. Hotel má autentický interiér a tiež záhradu, kde si môžete posedieť pri svojom čaji alebo na skvelom domácom jedle. Izby sú jednoduché, čisté a v kombinácií klasického a orientálneho štýlu. Často majú len postele, nočný stolík, skriňu, koberec a starý televízor. Taktiež sa môžete pripojiť na bezplatné wi-fi pripojenie na internet vo všetkých priestoroch. Ubytovacie zariadenie ponúka večernú zábavu a recepciu s nepretržitou prevádzkou. Taktiež si môžete oddýchnuť a načerpať z miestnej kultúry pri návšteve neďalekej etnografickej kaviarne alebo prípadne etnografického múzea.

Reštaurácia

Reštaurácia

Klimatizácia

Klimatizácia

Nefajčiarske izby

Nefajčiarske izby

Wifi

Wifi

Hotel Hilton Dushanbe

Hotel Hilton Dushanbe

⭑⭑⭑⭑⭑

Dushanbe, Tadžikistan

Stačí napísať, že je Hotel Hilton v centre tadžického hlavného mesta najlepším hotelom Dušanbe? Stačilo by, ale chceme aby ste vedeli, že v tomto príjemnom a luxusnom ubytovaní si užijete pohodlnú, priestrannú izbu s 5* štandardom a luxusným vybavením. Bývalý Sheraton Hotel, ktorý má dvanásť poschodí a ponúka od štandardných izieb až po prezidentský apartmán, Vám ponúkne dokonalý oddych a relax pred tým, než vyrazíme na slávnu Pamír Highway. Klasické izby sú priestranné v kombinácií elegancie a pohodlia. Samozrejme, pre všetko je navrhnuté podľa najlepších európskych tradícií. K dispozícii máte bazén, SPA centrum, hammam aj ponuku masáží a gastronomické zážitky, ktoré Vám prinesie aj jedna z troch reštaurácii, kde viete ochutnať nielen domáce jedlo, ale aj medzinárodnú stravu so širokým výberom. Skúste si vychutnať Sheraton Club na streche s výhľadom na celé mesto a s pohárikom dobrého koňaku. Ráno tu na vás čakajú dokonalé raňajky formou bufetového stolu. Toto miesto si jednoducho zamilujete.

Bar

Bar

Bazén

Bazén

Fitness

Fitness

Reštaurácia

Reštaurácia

Klimatizácia

Klimatizácia

Nefajčiarske izby

Nefajčiarske izby

Wifi

Wifi

Spa/Wellness

Spa/Wellness

Hotel Karon Palace

Hotel Karon Palace

⭑⭑⭑⭑

KalʼaiKhumb, Tadžikistan

V malom mestečku v srdci okresu Darvaz na divokej riečke Khumb je tento hotel prekvapením. Stojí medzi majestátnymi pohoriami, riekami, stromami a kríkmi z Európy a zachováva aj tajomstvá histórie celého okolia. Hotel majestátne stojí uprostred tohto celého a ponúka v sebe čisté a kvalitné ubytovanie, aké by ste tu nečakali. Má reštauráciu, požičiava bicykle, má vlastné fitnes centrum, no možno Vás po dlhom dni poteší viac hotelový bar, kde si môžete dať tadžickú vodku. Oddýchnuť si môžete v neveľkej hotelovej záhrade. Izby sú vybavené privátnou kúpeľňou aj toaletou, majú televíziu, chladničku, kanvicu na zohriatie vody a vedia vám tu aj zameniť peniaze, ak by ste potrebovali. Sám hotel si dáva 4*, ale v týchto končinách to treba brať trošku s rezervou.

Bar

Bar

Fitness

Fitness

Reštaurácia

Reštaurácia

Klimatizácia

Klimatizácia

Nefajčiarske izby

Nefajčiarske izby

Wifi

Wifi

Stany počas trekovania

Stany počas trekovania

Fanské hory, Tadžikistan

Počas Vášho trekovania budete spať 2 noci po sebe v stanoch, pretože budete mimo civilizácie v lone unikátnej prírody. Stan si so sebou nemusíte brať, pretože my v BUBO sa o všetko postaráme a celé kempingové vybavenie od stanu cez karimatky, ale aj stoličky, stôl či poháre, nože, varič a mnoho ďalšieho dostanete zapožičané. Ide nám o Váš komfort, a tak idete na ľahko. Počas trekovania máte aj plnú penziu a osobného kuchára, ktorý Vám pripraví lokálne špeciality ako napríklad aj vskutku pravé perzské rizoto zvané "plov" alebo iné zo špecialít Tadžikistanu.

Wifi

Wifi

Dom Muhammadi Bekova

Dom Muhammadi Bekova

Artuch, Tadžikistan

Prvú noc Vašej cesty spíme v dedinke Artuč na dosah Fanských hôr, kde budete trekovať. Budete spať v dome Muhammadi Bekova, ktorého volajú bobo (čo v preklade znamená starý otec). Vo Fanských horách sprevádza už niekoľko rokov a toto jeho rodné miesto miluje zo všetkého najviac. S "bobom" sa môžete dorozumieť anglicky, rusky alebo francúzsky. Muhammadov dom, ktorý je jednoduchým horským domom bude Vašou poslednou zastávkou pred civilizáciou. V dome je aj elektrina, kde si treba ešte nabiť baterky, ak sa Vám náhodou míňajú a nájdete tu aj jednoduchú toaletu. Pod oknami tečie nádherná horská riečka a Vy zaspíte v nadmorskej výške cca 2200 mnm. Nechajte si túto krajinu vnoriť aj do Vašich snov!

Wifi

Wifi

K

Ázia  

Uzbekistan, Tadžikistan, Kirgizsko, Kazachstan


náročnosť

8 dní

Trvanie

2395
E

Ázia  

Tadžikistan, Afganistan, Kirgizsko

28.06. → 07.07. +2 termíny

náročnosť

10 dní

Trvanie

3690
E

Ázia  

Tadžikistan, Afganistan, Kirgizsko


náročnosť

14 dní

Trvanie

4690
K

Ázia  

Turkmenistan, Uzbekistan, Tadžikistan, Kirgizsko, Kazachstan


náročnosť

16 dní

Trvanie

4495
Alexander Macedónsky Prémiový blog

Prémiový blog Alexander Macedónsky

Najúspešnejší Európan? Vzor každého ambiciózneho muža? Aj po vyše 2 000 rokoch jeho meno pozná každý. Na človeka, ktorý sa rozhodol dobyť celý…

Ľuboš Fellner 45 min. čítania
Marco Polo – sex a najťažšia časť cesty Prémiový blog

Prémiový blog Marco Polo – sex a najťažšia časť cesty

V druhej časti môjho blogu o veľkom cestovateľovi nejde samozrejme iba o sex na cestách. Mladý Marco Polo prechádzal Arménskom, kde pod nedostupným…

Ľuboš Fellner 14 min. čítania
Tadžikistan - rozprávkovou zabudnutou krajinou Prémiový blog

Prémiový blog Tadžikistan - rozprávkovou zabudnutou krajinou

Tadžikistan – bodka za mojím ázijským putovaním. Posledná krajina, ktorú som na tomto obrovskom fascinujúcom kontinente ešte poriadne neprešiel a…

Ľuboš Fellner 56 min. čítania
Dušanbe – Stalinovo úspešné dieťa Dušanbe

Dušanbe Dušanbe – Stalinovo úspešné dieťa

Vedeli ste, že Dušanbe znamená pondelok? Napriek tomu je v tejto stredoázijskej metropole rozhodne čo vidieť každý deň... Pritom vôbec nejde o…