Čakajte prosím...

TOP 10 zájazdov do Ázie na rok 2017

Ľuboš Fellner

Ľuboš Fellner

10. Irán - Perzská ríša

Je azda len jedna jediná krajina na svete, ktorá si udržiava globálny vplyv už po celé tisícročia – bývalá Perzská ríša, dnešný Irán. Je až neuveriteľné, čo tento národ dosiahol, a tie najkrajšie momenty jeho histórie Vám ukážeme na tomto úžasnom zájazde. Od orientálnych básnikov až po šiítskych duchovných, Irán prekypuje životom a dejiny Peržanov sa stále píšu ďalej. Zahoďte predsudky a poďte s nami do jednej z najbezpečnejších krajín našej planéty.

9. Transsibírska magistrála

Transsibírska magistrála je jednou z najväčších stavieb modernej doby. Spája Moskvu s Tichým oceánom a Pekingom. Absolvujeme trasu cez tri krajiny, ktoré spája táto železnica a možno ideológia. Tisícky kilometrov železnice vybudovaných v extrémnych podmienkach prinieslo svetlo do mnohých častí Ruska a slávny príbeh BAM-u si pozrieme na vlastné oči. Z Moskvy do Pekingu, Bajkal a Mongolsko, pre milovníkov bájnych ciest.

8. Jáva, Bali a kombinácie

Zaujímavá kombinácia indonézskych ostrovov. Uvidíte to najlepšie z histórie a zažijete chytľavú atmosféru ostrova bohov. Rušná Jakarta, sympatická Yogyakarta, nádherné chrámy Jávy – Borobodur a Prambanan – možno najkrajšie na južnej pologuli, východ slnka nad Bromom. Trajektom na Bali a oddych na ostrove, ktorý spája rušný nočný život a meditatívnu atmosféru chrámov. Vyberte si verziu podľa svojich predstáv.

7. Veľký okruh Čínou

Kapitalistická, koloniálna aj komunistická tvár najľudnatejšej krajiny sveta. Okruh bez kompromisov po najzaujímavejších miestach čínskeho sveta. Kasína Macaa, mrakodrapy Hongkongu, kapitalisti v Šanghaji, moslimovia v Xi-Ane, komunisti v Pekingu. Množstvo pamiatok UNESCO, britská atmosféra, portugalské vône a poklad poznania. Pokúsme sa spoločne zistiť, ktorá je tá skutočná a pravá tvár modernej Číny.

6. Jordánsko, Palestína, Izrael

Cesta po miestach, kde sa to všetko začalo. Ponorte sa do histórie ľudstva, potraste ruku beduínom, zamyslite sa nad históriou náboženstiev na miestach, kadiaľ kráčal Abrahám, Mojžiš a Ježiš, a vychutnajte sladký mätový čaj. Započúvajte sa do trmy - vrmy na jeruzalemskom bazáre a do zvuku zvonov v Nazarete. Cestujte s nami do troch jedinečných krajín, ktoré spája Genesis.

5. Čína, Tibet, Nepál, India

Magická cesta, ktorú musíte raz za život prejsť. Od mauzólea Maa, okolo hlinenej armády k pandám provincie Sečuán. Potom duchovný Tibet, palác dalajlámov a výhľady na Everest z himalájskych sediel. Chvíľu nato šťavnatý Nepál s historickými mestami, ale aj národným parkom, kde žijú slony, tigre a nosorožce. Záver v neuveriteľnej Indii. Spaľovanie mŕtvych na Gange, chrám lásky Taj Mahal a absolútne jedinečné staré Dillí. Využite 16 rokov našich skúseností.

4. Japonsko - zlatá cesta

Japonská spoločnosť je vo všetkom iná než naša. Nad mnohými vecami sa nám v Japonsku bude rozum zastavovať. Sebavedomý a tvrdo pracujúci národ s jedinečnou izolovanou kultúrou. Miesta, kde sa stretávajú a fungujú ultra moderné veci s tisícročnými tradíciami. Zoznámime sa s japonskou presnosťou, citom pre detail a zmyslom pre vkus. Poradíme Vám špičkové reštaurácie, kde sa stiera hranica medzi jedlom a umením. Zlatá cesta Japonskom je výborný výber.

3. Vietnam, Kambodža

Logická cesta Indočínou, ktorá vás prevedie Vietnamom zo severu na juh a Kambodžou z juhu na sever. Uvidíte pamiatky UNESCO, útesy Halong Bay aj cisárske Hue. Nadchne vás kapitalistický Saigon, no prekvapí aj Hočiminov Hanoj. Vstúpime do partizánskych tunelov v Cuxi a ochutnáme hadie srdce. A na záver sladká Kambodža, spomienky na Pol Pota a dych vyrážajúce chrámy Angkoru.

2. Srí Lanka - rajská záhrada

Tropický raj. Nielen prírodou, ale aj neuveriteľne milými a šťastnými domorodcami. Ide o spojenie komfortného poznávania a oddychu na záver. Máme prenajatý klimatizovaný autobus s tým najmilším šoférom. No základom tejto cesty sú silné zážitky a preto môžete okúsiť rôzne druhy dopravy (lodičku, káričku ťahanú byvolmi, bicykel či slona). Hotely sú s bazénom a ajurvédskym centrom. Pamiatky UNESCO vs. domorodá kultúra, tajomstvo cejlónskeho čaju a Buddhovho zubu.

1. Thajsko, Malajzia, Singapur

Už 15 rokov naša jednotka v Ázii. Začnite spoznávať exotiku na tejto krásnej ceste juhovýchodnou Áziou. Z Bangkoku, ktorý nikdy nespí, na nádherné pláže Andamanského mora, kde sa budeme šnorchlovať a kúpať na opustených ostrovoch. Cez priateľský islam Malajzie na ostrov Singapur, kde sa svet točí okolo peňazí a poriadku a architektúra vyráža dych. Gurmánske zážitky na najkrajších plážach Ázie. Ešte ste tu neboli?

Posledná úprava článku

Odporúčame tieto zájazdy

Vianočná akcia 2018

Najkrajšie pamiatky sveta
K

Ázia  

Thajsko, Barma, Laos, Kambodža


náročnosť

14 dní

Trvanie

2720€ 2502

Vianočná akcia 2018

Cesta okolo sveta BUBO lietadlom - 7 divov sveta
K

Ázia   Amerika   Európa  

Taliansko, Rusko, Peru, Mexiko, Jordánsko, India, Čína, Brazília


náročnosť

19 dní

Trvanie

24990€ 22991

Vianočná akcia 2018

Srí Lanka - rajská záhrada
K

Ázia  

Sri Lanka


náročnosť

11 dní

Trvanie

2750

Vianočná akcia 2018

Vietnam, Kambodža
K

Ázia  

Vietnam, Kambodža


náročnosť

16 dní

Trvanie

2719