Pas platný minimálne 6 mesiacov po návrate Áno
Víza - Tourist Card Áno
Povinné očkovanie proti žltej zimnici Nie
Covid-19 - podmienky vstupu Nie*

 

* Do Dominikánskej republiky sa dá vstúpiť bez obmedzení ohľadom COVID. Na letiskách po prílete však cestujúci stále podstupujú rýchly test náhodným výberom. Výnimky pri tomto teste majú zaočkovaní, pasažieri s PCR/antigénovým testom, deti do 5 rokov.

Odporúčame preto stále cestovať s dokladom o plnom zaočkovaní proti COVID (po 2.dávke prešlo viac ako 21 dní) alebo s negatívnym PCR testom alebo antigénovým testom nie starším ako 72 hodín pred odletom. 

Každému cestujúcemu je meraná telesná teplota.

Pred vstupom aj výstupom sa vypĺňa online formulár https://eticket.migracion.gob.do/

Pozor, pri odlete domov v prípade prestupu/medzipristátia v USA potrebujete absolvovať antigénový test nie starší viac ako 24 hodín pred odletom domov. Objednať na test sa viete priamo na recepcií Vášho hotela.

Cestujúci, ktorí za posledných 14 dní boli alebo prechádzali cez Španielsko, Írsko, Švédsko a Veľkú Britániu musia mať negatívny PCR test nie starší ako 72 hodín alebo doklad o očkovaní, ktoré bolo ukončené najmenej pred 3 týždňami od vstupu do Dominikánskej republiky.

Cestujúci. ktorí boli posledných 14 dní v Juhoafrickej republike, Angole, Eswatini, Lesothe a Namíbii majú zakázaný vstup do Dominikánskej republiky

Skontrolujte si podmienky tranzitného letiska a leteckej spoločnosti, s ktorou na Dominikánsku republiku cestujete či nevyžadujú negatívny PCR test alebo antigénový test.

BUBO organizuje mesačne stovky zájazdov a vstupné informácie pravidelne aktualizujeme k všetkým našim cestám. Pre našich klientov vybavíme aj nevybaviteľné. Pokiaľ cestujete individuálne, overte si aktuálne podmienky na príslušných úradoch danej krajiny.

Krištof Kolumbus – z hrdinu zločinec Prémiový blog

Prémiový blog Krištof Kolumbus – z hrdinu zločinec

Krištofa Kolumba pozná každý, moreplavec, ktorý objavil pre nás Ameriku – Nový svet. Predkolumbovská Amerika je terminus technicus podobne ako…

Ľuboš Fellner 28 min. čítania
Karibik - všetko, čo ste potrebovali vedieť Prémiový blog

Prémiový blog Karibik - všetko, čo ste potrebovali vedieť

Keď sa povie Karibik, hneď sa nám vybaví: slnko, božský relax, modré more a biele pláže, sladký život pod palmami, drinky, pohoda, láska, ...…

Dominikánska republika - Nedocenený raj Blog

Blog Dominikánska republika - Nedocenený raj

Dominikánska republika – krajina, ktorá má všetko. Ostrov je obklopený Atlantickým oceánom. Najvyšší vrch siaha až do výšky viac než 3 000 m n.m.…