Hotely v Dominikánskej republike s dobrým pomerom ceny a kvality:

Sheraton (Santo Domingo) - hotel sa nachádza v pešej dostupnosti do koloniálneho centra hlavného mesta Dominikánskej republiky. Priamo nad útesmi Karibského mora, od ktorého ho oddeľuje cesta. Nachádza sa v ňom vonkajší bazén, rozkvitnutá záhrada, sauna, fitness aj kvalitné SPA. Izby sú elegantné a klimatizované. Raňajky sa organizujú formou bufetu s dobrým výberom. Na drink si môžete odskočiť do lobby baru. Ak nedáte prednosť stravovaniu v meste, tak aj tu priamo v hoteli sú samozrejme možnosti individuálneho obedu alebo á la carte večere.

Whala Bayahibe (Bayahibe) – nachádza sa blízko peknej pláže a 30 minút jazdy do mesta La Romana. Zvoľte si príjemný hotel za hranicami mesta nakoľko  La Romana disponuje len slabšími hotelmi strednej triedy. Hotel Whala je kvalitný, má reštauráciu, každého poteší bazén a bezplatná wifi. Izby sú vybavené súkromnou toaletou a drobnou kozmetikou.

Whala Bávaro (Bávaro) - Kvalitný hotel Whala Bávaro si pripisuje 4 hviezdičky. Je po rekonštrukcii (2018). All inclusive funguje a oddýchnete si tu. Hotel patrí do strednej kategórie, kde cene zodpovedá kvalita. Výborná je aj jeho poloha, len 20 km od medzinárodného letiska a blízko pri karibskej pláži, ku ktorej prejdete cez malú cestu. Disponuje 2 bufetovými reštauráciami (raňajky, obedy, večere) a reštauráciou á la carte (večera), bazénom, barmi, fitnescentrom. Wellnes služby za príplatok. Nápoje zdarma. Hotel je family friendly, je tu detský kútik, strava pre deti. V hoteli nájdete bankomat, zmenáreň a recepcia je otvorená nonstop, kde Vám milý anglicky hovoriaci personál vždy rád a ochotne pomôže. Každý deň sa organizujú animačné programy (angličtina). Každého poteší bezplatná wifi. Hotel nie je veľkým rezortom, disponuje len takmer s 150 izbami. Tie sú ladené do svetlých farieb, sú vybavené štandardne - privátna kúpeľňa, pracovný stolík, drobná kozmetika, uteráky, fén, TV a príslušenstvo na prípravu kávy a čaju. Vzhľadom na konkurenciu v okolí a celkový dojem by mu BUBO dalo skôr 3*+.

Impressive Punta Cana (Bávaro) – Impressive si pripisuje 5*, no vzhľadom na konkurenciu v okolí a celkový dojem mu BUBO pripisuje 4 až 4+ hviezdičky. Celkovo však veľmi dobrý výber. V hoteli je recepcia otvorená nonstop, personál je milý a ústretový, nájdete tu reštaurácie (bufetové aj á la carte), bary (karibské koktaily aj medzinárodné značky), kasíno, fitness, udržiavaný vonkajší bazén, možnosti hier aj športov, wellness. Hotel ma priamy vstup do mora. Izby sú priestranné, ladené do sviežich svetlých farieb. Niektoré majú terasu, iné zas balkón. Disponujú štandardným vybavením, privátna kúpeľňa s drobnou kozmetikou, fénom a uterákmi, pracovný stolík, TV, trezor, žehlička aj kávovar. Možnosť doplatiť si ocean view podľa dostupnosti. Japonská reštaurácia Yakimeshi Vás prekvapí aj so skvelým sushi, aj so show. Steak house pri pláži griluje pre Vás špeciality, po ktorých sa iba "zapráši". Komu chýba Stredozemné more, v Olive Tree pri jednom z bazénoch si ho môže pripomenúť. Milovníci talianskej kuchyne si prídu na svoje vo Villa Magna a francúzskej v Côte d'Azur. Na romantickú večeru odporúčame The Lake alebo Wine a la Carte. Za poplatok sa dá na mieste vybaviť aj večera na neďalekom móle. Ak hľadáte iba niečo rýchle na zjedenie, určite si vyberiete buď zo snack bar, pizza pasta bar alebo z open sea bufet. No a tekutiny budete dopĺňať v jednom zo 7 barov.

Secrets Royal Beach (Bavaro) - Elitný rezort Secrets Royal Beach obklopený nespočetným množstvom paliem je dokonalou oázou pre vekovú kategóriu 18+. Má tú pravú karibskú atmosféru spĺňajúcu požadovaný moderný štandard náročného klienta. Z tohto luxusného rezortu sa bude odchádzať domov ozaj len veľmi ťažko. Sofistikované izby, nádherná pláž pred hotelom, rozkvitnuté záhrady, luxusné spa, nikdy nekončiace animačné programy...bude mnoho miest, kde si môžete dať rande so svojou drahou polovičkou. Každá izba má buď balkón, alebo terasu vybavenú nábytkom. Výhľady sú otočené buď do pokojnej záhrady (základný štandard), k bazénu alebo na dych berúci oceán. Izby majú štandardné vybavenie, nájdete v nich všetko, čo potrebujete pre dokonalý oddych. Privátne kúpeľne z mramoru sú vybavené uterákmi, fénom, drobnou kozmetikou. Ďalej tu máte pravidelne sa dopĺňajúci minibar. Nechýba ani kávovar, pracovný stôl a TV. Nesmie chýbať ani vlastný župan a papuče. Každá izba má ovládateľnú klimatizáciu aj stropný ventilátor. Wifi samozrejmosťou. Na lahodnom jedle si pochutnáte v 7 reštauráciách (bufetové aj á la carte) a ďalších snack baroch. Všetko počas celých 24 hodín! Sú tu gril bary, francúzska reštaurácia Bordeaux a Mercure, mexická El Patio a Tamarindo, ázijská Himitsu a Spice, talianska Capers a Trattoria, medzinárodná La Riviera a Carnival, Á la carte Olio. Po celom rezorte je ďalších 10 barov. Voľný čas trávite ako ináč na krásnej pláži pred hotelom. Vyskúšate aj indiánske procedúry v Spa centre? Alebo odskočíte si do kasína? Je tu toho mnoho čo môžete vyskúšať.

Krištof Kolumbus – z hrdinu zločinec Prémiový blog

Prémiový blog Krištof Kolumbus – z hrdinu zločinec

Krištofa Kolumba pozná každý, moreplavec, ktorý objavil pre nás Ameriku – Nový svet. Predkolumbovská Amerika je terminus technicus podobne ako…

Ľuboš Fellner 28 min. čítania
Karibik - všetko, čo ste potrebovali vedieť Prémiový blog

Prémiový blog Karibik - všetko, čo ste potrebovali vedieť

Keď sa povie Karibik, hneď sa nám vybaví: slnko, božský relax, modré more a biele pláže, sladký život pod palmami, drinky, pohoda, láska, ...…

Dominikánska republika - Nedocenený raj Blog

Blog Dominikánska republika - Nedocenený raj

Dominikánska republika – krajina, ktorá má všetko. Ostrov je obklopený Atlantickým oceánom. Najvyšší vrch siaha až do výšky viac než 3 000 m n.m.…