Pas platný minimálne 6 mesiacov po návrate Áno
Víza Nie
Povinné očkovanie proti žltej zimnici  Nie *
Covid-19 - podmienky vstupu   Áno **

* pokiaľ prichádzate z krajiny s potencionálnym rizikom nákazy Žltou zimnicou, potrebujete mať potvrdenie o tomto očkovaní (Očkovací preukaz)

** Aktuálne platí povinnosť preukázať sa očkovaním proti COVID (od 2. dávky uplynulo viac ako 14 dní). 

Kto nie je zaočkovaní proti Covid-19 resp. nemá kompletné očkovanie, pre vstup do Kolumbie potrebuje negatívny test. Buď antigénový test alebo PCR test. Test nemá byť starší viac ako 48 hodín do odletu a o výsledku si žiadajte anglický certifikát. 

Ak letecká spoločnosť resp. tranzitné letisko vyžaduje negatívny PCR test alebo antigénový test, odporúčame skontrolovať ich podmienky a dať sa otestovať najskôr 48 hodín pred cestou. 

24 hodín pred odletom vyplníte online registráciu na tomto linku. O registrácii Vám príde do e-mailu krátke potvrdenie, ktorým sa preukážete na letisku. Podrobný video návod na vyplnenie online registrácie do Kolumbie krok za krokom nájdete na tomto linku.

Svoj doklad o očkovaní majte vytlačený, budete sa ním preukazovať aj počas pobytu. Stále ho žiadajú pri vstupe napr. do určitých pamiatok alebo reštaurácii. Tu sa nezaočkovaní občas stretnú s obmedzeniami.

Pri odlete z Kolumbie sa vyplňuje ten istý formulár, časť "departure" (slov. odjazd), ktorá  je už rýchla a krátka.

BUBO organizuje mesačne stovky zájazdov a vstupné informácie pravidelne aktualizujeme k všetkým našim cestám. Pre našich klientov vybavíme aj nevybaviteľné. Pokiaľ cestujete individuálne, overte si aktuálne podmienky na príslušných úradoch danej krajiny.

Cartagena - najkrajšie mesto Karibiku Karibik, Cartagena

Karibik, Cartagena Cartagena - najkrajšie mesto Karibiku

Cartagena je srdcom kolumbijského karibského pobrežia. Jedno z najstarších miest v Novom svete, mesto večného leta, rytmov, farieb a vôní,…

Medellin – mesto Pabla Escobara Medellin

Medellin Medellin – mesto Pabla Escobara

Medellín, mesto večnej jari a druhé najväčšie mesto Kolumbie, je veľkým prekvapením. Mladý úspešný starosta mesto mení s dôrazom na ekológiu a…

Narcos - s originálnymi videami Prémiový blog

Prémiový blog Narcos - s originálnymi videami

Keď zavriete oči a máte povedať 3 charakteristiky Kolumbie, tak v nich určite bude kokaín, Pablo Escobar či Narcos.

Bogota - prehliadka Bogota

Bogota Bogota - prehliadka

Bogota leží štyri stupne od rovníka a tak musí byť slnečná a horúca. Chyba! Bogota je iná, než si predstavujete.